PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : motosikletle uzun yolculuk

metin_4545
14 Şubat 2010, 03:34
motorla uzun yolculuk yaparken mp3 dinlesek bi luağımıza taksak benim canım sıkılıyo bazen? siz nedersiniz?

Batuhan_82
14 Şubat 2010, 03:50
buda sevgılısınden ayrılmış kesın belli :D

metin_4545
14 Şubat 2010, 04:07
valla :D sevgili yoksa kötü oluyo yolda sen biliyosun bu işi valla :D

Ramazan Can
14 Şubat 2010, 09:37
14 şubatta işi olmayan konu açsın...:queen::queen::queen::P:P

siyahatmaca
14 Şubat 2010, 10:09
Dikkatin dağılması açısından ben şahsen olumlu bakmıyorum...:wiinkk:

ilhan YAZICI
14 Şubat 2010, 10:40
14 şubatta işi olmayan konu açsın...:queen::queen::queen::P:P

:cat: :cat:

ünaltürkyazıcı
14 Şubat 2010, 11:05
Dikkatin dağılması açısından ben şahsen olumlu bakmıyorum...:wiinkk:

aynen katılıyorum.

adanalı
14 Şubat 2010, 12:26
her ne kadar motosiklette müzük dinlemek dikkati dağıtır deniyorsa da,ben de,mp3 ümle uzun yolda dinliyorum,sıkılmamı önlüyor,keyif alıyorum.dikkat konusu kişiye bağlı diye düşünüyorum.sesi dışarı vermeyi bende tercih etmem.

poyraz010
14 Şubat 2010, 12:32
Bencede olabilir.. Dikkat dağılması kişiye bağlı tabiki.. Ayna diye bişey var arada bi bakması dikkatini dağıtmaz.. Sonuçta herkes sese göre gitmiyo yolda motorun sesini duymasakta olur.. :)

serdar23_Bilgem
14 Şubat 2010, 12:58
Ses, erken uyarıdır.

Dış ortamın sesini almayınca çok huzursuz ve güvensiz hissederim kendimi.

Hareketli müzik dinlerken otomobil kullanım şeklimiz bile değişiyorken, motosiklet için düşünmek bile istemiyorum.

Maverick35
14 Şubat 2010, 13:05
Serdar Hoca'ya %100 katılıyorum.

Metin, sen sen ol, motosikletle giderken kulağına MP3 vb. takma, dikkatini sadece yola ver, seni uyarmak için korna çalarlar duymazsın.

reak41
14 Şubat 2010, 13:15
ben devamlı dinliyorum cok keyif veriyo ama karışık trafikde aralardan falan geçerken dikkat dagıtıyo dikkatli olun

Dr.MZÇ
14 Şubat 2010, 13:48
Bu sorunun cevabını ben de merak ediyorum, trafik tecrübem bile yokken kendimce yorum uydurmam doğru olmaz sanırım :) Serdar hocama hak veriyorum ama müziksiz, insan sıkılabilir sanki. Yok mu bunun orta yolu dostlar.

teknoali
15 Şubat 2010, 02:21
tek kulaklık son ses dinliyorum acayip haz veriyor bence , hele yalnız yolculuk ediyorsanız müziksiz gerçekten zor...

m.şanveren
15 Şubat 2010, 17:52
tek kulaklık bir süre sonra kulakta uğultu yapıyor.bende böyle oluyor.uzun yolda belki ama; şehir içinde piranaların arasında kesinlikle dinlemem.kendimi dışarıyla ilişiğim kesilmiş hissediyorum.sanki heran biri beni çiğnicekmiş gibi yandan biri bana çarpıcakmış gibi değişik tiriplere giriyorum.buda sürüş düzenimi feci şekilde etkiliyor.

Ante
15 Şubat 2010, 18:17
Biri korna basmış, bir yerlerden bir gürültü geliyor, arkadan bir homurtu yaklaşıyor umurunuzda değilse kulaklıkla mp3 dinleyin tabi :)

emrello
15 Şubat 2010, 18:45
Yol sesi, rüzgar sesi, motor sesi vs. o kadar gürültünün arasında müzikten bir şey anlaşılmaz gibime geliyor. Kalitesiz müzik dinleyeceğine hiç dinleme. :bounce:

immortalboss
15 Şubat 2010, 19:45
Bence tek kulaklık tak takarsan.Ama sesi kıs bayağı.Yane motosikletin,arkadan gelen araçların motor seslerini bile duy.Şehir içinde tercih etme.Ne bileyim güzel kızlara felan bak.Arabaların yanından geçerken müzik seslerini duyarsın.:)

karasahin
15 Şubat 2010, 20:02
Serdar Hoca'ya %100 katılıyorum.

Metin, sen sen ol, motosikletle giderken kulağına MP3 vb. takma, dikkatini sadece yola ver, seni uyarmak için korna çalarlar duymazsın.

Bende size katılıyorum:mrgreen:
Bir keresinde taktım kulaklıkları yola çıktım...10 km kadar gittikten sonra şarkı bitti başka bir şarkıya geçiyordu ki amanın düddddd düddd ddüdddd arkama bir jeep :Pp yapışmış:mrgreen: hiç bir şeyde fark etmedim.Fark ettikten 15 sn. kadar devam etti yapışık bir şekilde... Sonrasında da sollama yasağı olan yerde solladı geçti ayuu... :)

ozgurakman
15 Şubat 2010, 20:07
ben motosiklet kulaklığı öneriyorum. gürültüyü azaltıyor. müzik dinleyeceğim derseniz de ya ikisini de takın bence ya da hiç birini. tek kulak takıldığında ve ses yükseltildiğinde işitme kaybına yol açabilir.

zulu1616
15 Şubat 2010, 20:25
uzun yolda olabilir. çünkü takip mesafeni koruyup aynalarıda etkin bir şekilde kullanabiliyorsan sorun yok...
ben de mp3 dinledim ama şehirlerarası yollarda. şehir içinde sorun oluyor gerçekten.
birde dinlediğin müziğin türü çok önemli, seni gaza getiren yada aşırı duygulndıran müziklerden uzak dur.
tecrübeyle sabittir uzun yolda müzik dinleyerek gitmek bi başka :mrgreen: