PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bu viraj tekniğinin açıklaması?

siyahatmaca
13 Şubat 2010, 18:38
Eksilerek 26 ve 22 saniyeleri arasında çok net gözüken bu viraj stilini biliyorum. Ama hem henüz yapmadım ve açıklamasını da bilmiyorum. Sağa döneceksen sağ gidonu aşağıya bastırıp öne iterek mi? Bir bileninden öğrenmek isterim. Ve acaba daha mı avantajlı, cruiserde uygun mudur vs?

http://www.gaskrank.tv/tv/supermoto/supermotard-el-circuito-de-cam-11382.htm

mstf_gnc
13 Şubat 2010, 18:42
sanırım bizim motorlarla olmaz :D adamlar resmen yanlama yapıyo motorla süper bişi

UmARsIZ
13 Şubat 2010, 18:45
Abi bin yıldır anlatılan kontra tekniği bu ;) Yine ortalık karışacak :)

Olcay Avşar
13 Şubat 2010, 18:50
Bir de buna bakın

AAHkARr-0Vs

mustafatuzlu
13 Şubat 2010, 18:52

Bunların yaptığı kontra değil.
"SuperMoto" diye adlandırılan bu motorlar, Özellikle pisti Slide Atmak için çok elverişli motorlardır. Kontra tekniğinde arka tekeri slide attırmak söz konusu değil.. Kontra Tekniği , Motor yatırmadan önce Hafifçe tersi istikamette gidonu çevirip , motor yattıktan sonra toplamaktır.

Bu Tür hareketleri yapmak için Cidden işin ehli olmak gerek. "Nicky Hayden(69)" Bu yarışçının 5 yaşında supermoto ile tanıştığı günlerin resimleri dolaşıyor nette. Dikkatini çekerse Motogp de , Power Slide Atabilen ender Pilotlardan biri.

Kesinlikle Tehlikeli ve Çok sağlam denge gerektiren bir olay. Bence Hiç merak etme :)

siyahatmaca
13 Şubat 2010, 18:52

Sen yapabiliyor musun kaptan?

UmARsIZ
13 Şubat 2010, 18:57
"SuperMoto" diye adlandırılan bu motorlar, Özellikle pisti Slide Atmak için çok elverişli motorlardır. Kontra tekniğinde arka tekeri slide attırmak söz konusu değil.. Kontra Tekniği , Motor yatırmadan önce Hafifçe tersi istikamette gidonu çevirip , motor yattıktan sonra toplamaktır.

Bu Tür hareketleri yapmak için Cidden işin ehli olmak gerek. "Nicky Hayden(69)" Bu yarışçının 5 yaşında supermoto ile tanıştığı günlerin resimleri dolaşıyor nette. Dikkatini çekerse Motogp de , Power Slide Atabilen ender Pilotlardan biri.

Kesinlikle Tehlikeli ve Çok sağlam denge gerektiren bir olay. Bence Hiç merak etme :)

Kontrayı devam ettirirsen yani direksiyonu düzeltmezsen bu hareketi yaparsın Counter Sliding denilen hadise bu işte ;)

siyahatmaca
13 Şubat 2010, 18:58

Enteressan bir şey olduğu ortada ön tekerin o şekilde olması sanki frenleme gibi mi?

mete_han
13 Şubat 2010, 19:00
bu kontra değil ki...çok nadir işin ehli ustaların yapabildiği(pist haric çok zor bence) power slide...

böyle rezil olmakta var işin ucunda...:P

http://www.flowgo.com/funny/16381_bike-slide-crash.html

UmARsIZ
13 Şubat 2010, 19:01
Sen yapabiliyor musun kaptan?

Abi hiç denemedim ya :) Motosikletime bir zarar gelsin istemem bisikletle neler neler yapıyordum ama ı ıh gerekmedikçe böyle kullanmam. Ne zaman böyle kullanmak gerekir dersen onun yanıtı da yok :)

scuderia06
13 Şubat 2010, 19:01
bu videoda aşırı bir kaydırarak dönme yok daha beterlerını gordum bu herkesın basına gelebılcek kontrollü bir counter sliding bu adamlar bu olayı kontrol etmeyi öğrenmiş biraz kaçırsalar düşmeleri içten bile değil

UmARsIZ
13 Şubat 2010, 19:03
bu kontra değil ki...çok nadir işin ehli ustaların yapabildiği(pist haric çok zor bence) power slide...

O salak frenle yapmaya kalkıyor ondan

siyahatmaca
13 Şubat 2010, 19:04

Evet fazla açı yapmış ve bi anda o yöne dönmüş. Ben de yorumcu oldum artık..:queen:

scuderia06
13 Şubat 2010, 19:06

bu arkadas baldırı cıplak gene bu tür şeyleri denemeye devam ederse işi kötü ayrıca bu tür şeyleri yavastan hızlıya denemeye baslamak en iyisi çok hızlı arkayı kıtledıgı ıcın kontrol edemedi ayrıca bu olay ile anlatılan olay aynı şeyler degil ötekinde arka tekeri kitleyip kaydırmıyorlar patinaja getriyolar tekeri normalden fazla güç verip

mete_han
13 Şubat 2010, 19:10
O salak frenle yapmaya kalkıyor ondan

Evet fazla açı yapmış ve bi anda o yöne dönmüş. Ben de yorumcu oldum artık..:queen:

bizde klavye başında Erman Hoca gibi olduk...:P

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:10 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:07 ----------

bu arkadas baldırı cıplak gene bu tür şeyleri denemeye devam ederse işi kötü ayrıca bu tür şeyleri yavastan hızlıya denemeye baslamak en iyisi çok hızlı arkayı kıtledıgı ıcın kontrol edemedi ayrıca bu olay ile anlatılan olay aynı şeyler degil ötekinde arka tekeri kitleyip kaydırmıyorlar patinaja getriyolar tekeri normalden fazla güç verip

doğru antrenman bazında yapılmış amatörce şeyler bu videodaki...virajla alakası yok...şöyle motorlar olsa elimizde hurdaya ayırabileceğimiz çok denemeler yapıp bu işten keyif almak istiyorum şahsen...hep bunlara bakarak vay lastik düşmanı vay motoru ne hale getirdi diye hayıflanmaktan bıktım...

scuderia06
13 Şubat 2010, 19:13
metehan sende cıbıfla yaparsın bunları merka etme arka tekerı kıtleyıp butun bakısları uzerıne cekmek cok zevklıoluyor tavsıye ederım ben kalabalık yerlerde gıdıp arkayı kıtlreyıp cayırtıyı koparırıım bu çok hoşuma gıdıyor herkes tırsarak sana bakmasına neden oluyor:mrgreen:

mete_han
13 Şubat 2010, 19:17
metehan sende cıbıfla yaparsın bunları merka etme arka tekerı kıtleyıp butun bakısları uzerıne cekmek cok zevklıoluyor tavsıye ederım ben kalabalık yerlerde gıdıp arkayı kıtlreyıp cayırtıyı koparırıım bu çok hoşuma gıdıyor herkes tırsarak sana bakmasına neden oluyor:mrgreen:

hacı yok kıyamıyor insan makinasına...ne bilim işte bi paradoklar oluyor hep...imkanlar dahilinde bu paranoya tabi...:rendeer:

yoksa akrobasi eğitimi alır zevk için videoya çekerdim trafiğe kapalı alanda...düşa kalka illaki öğrenilir..:cat:

bir cbfci gördüm Çağlayanda...kaldırımda tekerle geldi hizama kadar tekerde indi tekerde devam etti...işte budur dedim...nerde bizde o çapta yetenek...çukura düşünce içim kan ağlıyorken birde keyfi motoru yatırırsam uyuyamam ben...

zeda3000
13 Şubat 2010, 19:42
Supermotolarin viraj teknikleri cok farklidir.

http://www.supertireguy.com/photos/supermoto_footloose3.jpg

kashmar54
13 Şubat 2010, 19:53

bu adam kontra yapmıyor.sadece frenle lastikleri kitleyip
şasesi yamulmuş skoda gibi gidiyor.basit bi hareket
ama tam durmadan motoru erken düzlediği için takla attı :)

ferhat uçank
13 Şubat 2010, 20:08
Supermotolarin viraj teknikleri cok farklidir.

http://www.supertireguy.com/photos/supermoto_footloose3.jpg

bu adam bu şekilde hala gitmişmi yoksa artık düşme:) aşamasına geşmiş mi?

VALEO
13 Şubat 2010, 20:08
Bir de buna bakın

AAHkARr-0Vs

mc coy dan süper bir power slide gösterisi .(arka fren yardımı ile yapılır)
arabalardaki el freni ile dönme tekniği gibi :bounce:

ilk videodaki ise süper motocuların kullandığı kontra tekniği
ikisi bir birinden farklı teknikler

siyahatmaca
13 Şubat 2010, 20:42
bu adam bu şekilde hala gitmişmi yoksa artık düşme:) aşamasına geşmiş mi?

Yok mubarek bu arkadaş henüz yeni yatmaya başlamış....:P

berk_cglr
13 Şubat 2010, 21:05
off işte benim uzmanlık alanım bildiğin motosiklek drift i viraja girerken ani vites düşürüp sonra kontrollü bişekilde debriyaj sıkılıyken ön frene kompresyon yapınca arka tekerleğin powerslide (türkcesi yanlama :mrgreen:) yapması sonucu motorun yanlayarak viraj almasıdır amma vellakin sadece supermotoyla denemeniz tavsiye ediliri :cherry: cross motorla deneyip benim gibi virajın yarısında yerde sırtınızın üstünde yanlamak istemezseniz tabi

blt_59
13 Şubat 2010, 21:37

üzerinde kapriyle yapılabilecek en salakça hareket:farao:

Unique693
13 Şubat 2010, 21:50
off işte benim uzmanlık alanım bildiğin motosiklek drift i viraja girerken ani vites düşürüp sonra kontrollü bişekilde debriyaj sıkılıyken ön frene kompresyon yapınca arka tekerleğin powerslide (türkcesi yanlama :mrgreen:) yapması sonucu motorun yanlayarak viraj almasıdır amma vellakin sadece supermotoyla denemeniz tavsiye ediliri :cherry: cross motorla deneyip benim gibi virajın yarısında yerde sırtınızın üstünde yanlamak istemezseniz tabi

Evet bu daha mantıklı geliyor insana ani vites dusurmelerınde motorun kompresyon yapmasına benziyor eyongun eklediği videodaki.

berk_cglr
13 Şubat 2010, 23:10
aynen böle işte ama düşünce 1 hafta sızladı heryerim iyiki korumalarım tamdı :mrgreen:

ozrace
14 Şubat 2010, 00:01
pist dışında heleki türkiye nin bu bozuk yollarında bu hareketi yapmak intihar olur bence....

berk_cglr
14 Şubat 2010, 00:04
bide dişli lastikle yapınca on numara oluyo :queen::queen: