PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motor Piyasasindan Anlayan Arkadaşlar Fikirlerinizi Bekliyorum Teşekkürler

teccol
29 Aralık 2005, 11:09
Şu anda bir tane 125lik scooterım var onu arkadaşıma satıyorum yanlız ne alacağıma karar veremedim. Alış gücümüde zorlamak istemiyorum. En azından yaza kadar rolantide gidersem yazın değiştirebilirim yada iki yaz daha kullanacağım bir motoRalabilirim. Tercihim aslında ZAT almak yada düşük CC'lik chooper almak ama karar veremedim.Şu anda bir motor var onu almayı duşunuyom KANUNİ SEYHAN 301 2001 MODEL FİY. 1200 YTL (KURYE MOTORU DEĞİL) sizce nasıl bir motor, parçası ve yakıtı cazipmi. Günde en fazla 10 km yol yapıyorum. Birde alış gücüm şu anda en fazla 1600 ytl temiz olursa kendimi borcada sokabilirim tabi ama zaten borçlarım var girmek istemiyorum. YARDIMCI OLACAĞINIZI BİLİYORUM TEŞK.

M33MERSIN
29 Aralık 2005, 11:38
1600 Var DemİŞsİn Ozaman Senİn Yerİnde Ben Olsam GÜzel Bİrtane 150 Cc Chooper Tavsİye Ederİm Mesela Keeway Superlight Çok GÜzel Bİr Motor Fİyati 2.590 Tabİ Sifiri Bu Kadar İkİncİ Elİnİ Alirsin 1600.sifir Almak İstersende Gerİye Kalani Taksİtle Ödersİn Oda Fazla Tutmuyor Zaten Benİm Tavsİyem Bu..

Barış Şuşut
30 Aralık 2005, 18:00
harcamayı düşündüğün rakam seçenekleri çok azaltıyor
seyhan 301 fena alet değil yedek parçası bol bir motor...
uzun yola falanda gelir....
piyasası 1500 civarı o motorun şu an 1200 iyi fiyat ama genede bir bak sorunu falan varmı......

teccol
03 Ocak 2006, 13:10
ya aslında miktarı yükseltmek isterim ama şimdilik bununla idare etcem
birde jınlun 150 likler güzel aslında 1800-2000 arası değişiyor fiyatları sizce bu motor nasıl kullanan iyi bilir ne bileyim ya yolda heybetimiz olsun biraz motor (adam) yerine koysunlar bizi :D ama görüyorumki pek motordan anlayan yok :(

yusufhalfeti
03 Ocak 2006, 13:35
Senin yaptığının adı kabalıktır. Arkadaşlar vakit ayırıp gayet güzel yanıtlar vermişler.

Makine
03 Ocak 2006, 16:30
Kanuni Seyhan 301 güzel ama benim tavsiyem Kanuni Seyhan 251 yönünde. Hem daha az harcıyor hemde senin isteklerini rahatlıkla karşılayabilecek bir motor. Tercih senin. Bu arada bu motorlar 2 zamanlı olmasına rağmen benzini yağlı benzin koymuyorsun. Ayrı bir yağ deposu var. kendisi uygun oranda karıştırıyor. Bu bakımdan kullanım olarakta rahat bir motordur. Şimdiden hayırlı olsun.

Gültekin
03 Ocak 2006, 16:49
... ama görüyorumki pek motordan anlayan yok :(
dogrudur dostum.
motordan kimse anlamaz burada. ruhunu oksayacak cevaplar veremedigimiz için kusura bakma.
ayirdigin paraya nasil hayabusa alinir, hiçbirimiz bilmeyiz, bilemeyiz.
halledersen sorununu, bir zahmet bize de bildir, feyz alalim ilminden.

hadi selametle...

teccol
06 Ocak 2006, 11:38
dogrudur dostum.
motordan kimse anlamaz burada. ruhunu oksayacak cevaplar veremedigimiz için kusura bakma.
ayirdigin paraya nasil hayabusa alinir, hiçbirimiz bilmeyiz, bilemeyiz.
halledersen sorununu, bir zahmet bize de bildir, feyz alalim ilminden.

hadi selametle...

arkadaşım yanlış anladınız beni benmotordan anlayan yok derken kimseye kabalık etmedim ve aşağılamadım sadece bana kimse cvp vermediği için üzüldüm sonrada başlığımda "motordan anlayan " diye başladığından onuni çin dedim herhalde anlayan yok dedim . yoksa arkadaşlar kimseye kabalık yapmadım , yapmamda burayı çünkü hergün ziyater etmeye çalışıyom ve burdaki arkadaşların diğer arkadaşlara olan yardınlarından dolayı bu siteye sordum yoksa başka sitelerde var böyle ama bu site benim için daha güvendiğim ve sevdiğim site

Eğer kabalık yaptığımı düşünen varsa onlardan özür dilerim

sanırım beni affetiniz :rendeer:

peki Gilera cx 125 1993 model bu alet nasıl bi motor daha ne alacağıma karar vermedim

scooterim var ama buyutmek istiyorum :cat: azıcık daha çok değil ama :bounce:
Tekrar arkadaşlardan özür diliyorum :rendeer: