PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Shoei kasklar nasıl yapılıyor ? Buyrun bakalım.

Shrieker
12 Ocak 2010, 04:56
http://www.evisor.tv/tv/motorrad-schule/shoei-2938.htm

Dil Almanca :) İngilizcesini çok aradım ama bulamadım (Keşke Türkçe olsa ama İngilizcesi bile yok). "Almancam iyidir" diyen bir arkadaş bize çevirip bir de alt yazı koyarsa tadından yenmez.

remzi_39
12 Ocak 2010, 05:16
http://www.evisor.tv/tv/motorrad-schule/shoei-2938.htm

Dil Almanca :) İngilizcesini çok aradım ama bulamadım (Keşke Türkçe olsa ama İngilizcesi bile yok). "Almancam iyidir" diyen bir arkadaş bize çevirip bir de alt yazı koyarsa tadından yenmez.

Videoya baktim..
Harika..
Tabiki herseyi anladim almanca..
Ama bunu türkceye cevirmek zor is.. Benim icin...
Ama adamlar profesyönel is yapiyorlar bu bir gercek...
Kaliteye deger veriyorlar...
Cok zamanim olursa tercüme etmeye calisirim.. :cherry:

bikerboy35
12 Ocak 2010, 05:21
Paylaşım için teşekkürler...

Adamlar 2 bardak o sarı ilaçtan atıyor 1 tane kask yapıyor ilginç :)
Çok basit gibi görünüyor ama ciddi el emeği ve işçilik var...

motorhocası
12 Ocak 2010, 05:22
Hiç robot göremedim ,ne biçim Japon bunlar:mrgreen:

Bu kask işine bir an evvel girmemiz lazım,tren kaçmadı üretiriz bunu:cat:

bikerboy35
12 Ocak 2010, 05:25
Hiç robot göremedim ,ne biçim Japon bunlar:mrgreen:

Bu kask işine bir an evvel girmemiz lazım,tren kaçmadı üretiriz bunu:cat:

Nasıl olucak o iş biz millet olarak hazır yemeye alışmışız herkese zor geliyor birşeyler yapmak üretmek ondan sonrada işsizlik var diyoruz halbuki çalışıcak adama ekmek çok :cat:

Eğer öyle bir tesis kurarsan haber ver vallaha gelirim :)

acun0
12 Ocak 2010, 10:31
hadi bir türk çıksında yapsın artık bir şeyler.

peyami
12 Ocak 2010, 10:46
sağol arkadaşım ilgi ve merakla izledim

KaPTaNHaSaN
12 Ocak 2010, 12:27
neden bu kadar pahalı diye düşünenlere iyi bir video olmuş

yürekçe
12 Ocak 2010, 12:59
bizim sanayide çok daha ileri teknolojilerle çok daha güzeli yapılıyor...

OGLUMVE BEN
12 Ocak 2010, 13:01
saol paylaşım için:rendeer:

storm150_mmk
12 Ocak 2010, 13:26
turkler yapıyor yahu 30 tl ye aldığımızkaskların coğu bursada yapılıyor.... öyle duymustum

Doobly
12 Ocak 2010, 13:50
turkler yapıyor yahu 30 tl ye aldığımızkaskların coğu bursada yapılıyor.... öyle duymustum

bursada mı :silent: hiç duymadım bursada kask üreticisi olduğunu

storm150_mmk
12 Ocak 2010, 13:59
bursada mı :silent: hiç duymadım bursada kask üreticisi olduğunu

işte ben duydumu söledim olbilir bende zanetemiyorum ama kask almıstık bitane 3o tl lik satıcı söylemisti..

COQ
12 Ocak 2010, 15:17
Asil mevzuyu es geçmis çakallar.:)

berk_cglr
12 Ocak 2010, 15:39
tam 13 dakka iç kısımdaki sert kısmı merak ederek izledim nasıl yapıyolar diye ama göstermedi :pale: çakallaaar

motorhocası
12 Ocak 2010, 15:39
Nasıl olucak o iş biz millet olarak hazır yemeye alışmışız herkese zor geliyor birşeyler yapmak üretmek ondan sonrada işsizlik var diyoruz halbuki çalışıcak adama ekmek çok :cat:

Eğer öyle bir tesis kurarsan haber ver vallaha gelirim :)

Ben vernikçi olurum tabanca elimde,seni bilmiyorum.:mrgreen:

CAPANORD
12 Ocak 2010, 16:21
Teşekküriz bilader.

adanalı
12 Ocak 2010, 16:49
güzel bir paylaşım teşekkürler.ama SHOEİ gibi bir firmada,robot teknolojisinin olmamasını biraz garipsedim.

UmARsIZ
12 Ocak 2010, 16:58
Türkiye'de kask fabrikası bilmeyenler için :) http://www.abv.com.tr/firmaTaUrun.htm

serkanADH13
13 Ocak 2010, 01:40
Paylaşım İçin Teşekürler.
Çok Faydalı Bir Video...

ilk olarak yeterınce yeni teknoloji ile ilerliyorlar,
hiç robot görmedim demişsiniz...
http://img109.imageshack.us/img109/1937/kasak.png (http://img109.imageshack.us/i/kasak.png/)

kaskların ön kısmını (Vizörün Alt Kısmı) kesen kendi kendine donen kola deniyor ROBOT diye,

evet aşırı bir teknoloji kullanılmamış,
ama göründüğüne göre ihtiyaçta yokmuş,

ama her makıne Hidrolık sistemli olduğundan o kadarda ucuz ve basit makıneler değiller,

bu arada en ufak bır robt fiyatı italyanlarda 200 bin dolar,

geçen yıla kadar benim işim makına imalattı,
oradan biliyorum...

soner_kep
13 Ocak 2010, 01:46
link bende açmıyo yaw

ferrari_tayfur
13 Ocak 2010, 02:30

asıl mevzu hangisi, iç kısımdaki strafor mu..?

kanucan
13 Ocak 2010, 06:11

dayanıklılık testi :cat:

Serk21
13 Ocak 2010, 06:28
vay be kumaşı makasla insanların kesmesi ve stickerları da elle yapıştırmaları çok ilginç.tamam mutlaka emek var ama emeksiz üretilende bişey yok fiyatları japonyadaki hayat pahalılıgından olsa gerek =) o fabriakda çalışanlar kşm bilir nekadar maaş alıyorlardır =)

106GT!
13 Ocak 2010, 07:22
coq Nickli Üyeden Alıntı
Asil mevzuyu es geçmis çakallar.

dayanıklılık testi :cat:

Adamlar o kadar güveniyo yani sen düşün artık gerisini :P Teste bile ihtiyaç duymuyolar o kadar :queen:...

bahar260679
13 Ocak 2010, 09:11
Ekleyen arkadasima cok tesekkür ediyorum:cat:
Hersey elle yapiliyor nerdeyse, tabiiki ucuz degil bu yüzden. Bende Shoei kaski kullaniyorum ve verdigimiz para bosa gitmedigini görüyorum:cherry:
Simdi nasil titizlikle ve hangi teknolojilerle yapildigini görmek ayri bi ic rahatligi veriyor:thumleft:

Taner YILMAZ
13 Ocak 2010, 15:47
Otomasyonun daha yoğun olduğunu tahmin ediyordum..

Silverwing
13 Ocak 2010, 16:58
Türkiye'de aynı kalite kaskı yapacak firma olsa bile niye uğraşsınki? Hazır yapılmışı var, alsın satsın. İstihdam, döviz çıkışı vs bunlar boş işler.

Serk21
14 Ocak 2010, 15:32
bu arada DİSCOVERY channel ın jeneriğinde gördüm honda fabrikasında üretim bandında bi görüntü vardı sanırım honda fabrikasında super sportları bantta çekmişler belesel gibi :S :S o videoyu aradım nette ama bulamadım :( :( var mı aramızda o videoya ulaşabilen ??

sularseller
14 Ocak 2010, 15:48
Bu kaskın yapımını görünce biraz basit kalıyor yöntemler ama en baba kask sanırım SHOI..

http://www.facebook.com/video/video.php?v=101649183198464

askon
14 Ocak 2010, 16:29
bu teknolojının ası kıralı bızde mevcut burdan saffete seslenıyorum heyyyyyy bak sen daha kalıtelısını yapabılır marka olabılırsın bende imalatcı gözüyle baktığım için hıç bır sey zor değil
yalnız bu vıdeoda içine kullanılan köpük nasıl kalıplanmış ve içine konulmuş orayı es gecıyor göstermıyorlar benım acımdan bu kısmı önemli idi

takarya
15 Nisan 2010, 18:58
Paylaşım için teşekkürler...

Adamlar 2 bardak o sarı ilaçtan atıyor 1 tane kask yapıyor ilginç :)
Çok basit gibi görünüyor ama ciddi el emeği ve işçilik var...

affınıza sığınarak bildiklerimi aktarıyayım dedim ;

sarı ilaç = en ucuzu polyester ortası vinilyester en güçlüsü ve pahalısı epoxy denilen reçinelerdir.cam elyafı ile belli bir oranda ve belli bir sıcaklık ve nem oranında birleştiği takdirde kimyasal reaksiyona girip dışarı ısı verirerek katılılaşır adına da fiberglass denir.

içine koydukları beyaz tüy tüy şeyde elyaftır.en ucuzu kırpılmış olanıdır piyasada mat diye bilinir. adamların koydugu umarım bu deildir +45-45 veya +90-90 dokuma olanıdır (daha dayanıklı mukavim olanı..) bundan daha dayanıklı olanına kevlar denir..sarı renkte olur benim gördüğüm ( ve teknede kullandığım..) ..bundanda dayanıklısına karbon denir o dokumayı epoxy ile birleştiren bir kask üreticisi warsa en hafif en dayanıklı ve muhtemelen en pahalı kaskı üretiyordur.

shoei nin yeni modeli xr-1100 gibi kompozit denilenleri ise iki fiberglassın arasına konulan köpüktür.bu tek fiberglassa göre daha dayanıklı olur..piyasada sandviç te denilir.

fiberglassın teorik olarak ömrü sonsuzdur. fakat imal ediliş tarzı imal edilirken kaynaklanan micro catlaklar veya ufacık bir hava kabarcığı fiberin ömrünü bitirir. ( belki bu yüzden kaskların ömrü 3-5 senedir deniliyor mutlaka ufakta olsa bir darbe çarpma etkisinden fiberglassta ufak hasarlar oluşabilir diye. çünkü zamanla en ufak hasar kanserli hucre gibi ilerliyor ve dayanıklılığını azaltıyor..) saygılar.

kromage
24 Nisan 2011, 14:07
üstad bir türk çıksın da yapsın birşeyler demiştin epey zaman önce. sana kulak verip araştırdık. seni haklı gördüğümüz için biz o işe soyunduk. www.maimehelmets.com sitesinden ürünlerimizi inceleyebilirsin..ağzına yüreğine sağlık..iyi günler...

erimozel
24 Nisan 2011, 14:56
üstad bir türk çıksın da yapsın birşeyler demiştin epey zaman önce. sana kulak verip araştırdık. seni haklı gördüğümüz için biz o işe soyunduk. www.maimehelmets.com sitesinden ürünlerimizi inceleyebilirsin..ağzına yüreğine sağlık..iyi günler...

Tebrik ederim, umarım piyasadan güzel bir pay alırsınız bu işle :) Ama nacizane görüşümü belirtmek isterim ki, firma olarak ingiltere'nin test merkezine başvurup kasklarınıza sharp testlerinden yıldız aldırmalısınız. Yoksa kişisel olarak bu kaskları tercih etmem. Benim gibi düşünen bir çok insan da var.

TutkuluAcemi
24 Nisan 2011, 15:07
İyi ki Almanca.

cbr1100 xx
24 Nisan 2011, 15:17
Bilimsel kültür ve birikim....:cat:

OguzhanCBR
24 Nisan 2011, 15:56
Bu kaskın yapımını görünce biraz basit kalıyor yöntemler ama en baba kask sanırım SHOI..

http://www.facebook.com/video/video.php?v=101649183198464

Burda kask üretilmiyor CNC makinasının tanıtımı yapılıyor ürün için kask şekli seçilmiş sadece:)