PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : senetle vadeli motor almak ıstıyorum yardımcı olun lutfen

serekans
24 Aralık 2009, 00:42
arkadaslar merhaba kucuklugumden berı motor hayranım ama bı turlu sahıp olamadım son 5 aydır her sıteye gırdım yardım gelmıyo lutfen yardımcı olun bılen varsa race tarzı motor almak ıstıyorum 125 lık yenı baslıcagım ıcın vadeyle satıs yapan bıldıgınız bır yer varmı? sımdıden tsk...!:rendeer:

cakalaz
24 Aralık 2009, 01:04
Adınıza kredi cıkartarak yapan bazı mağazalar var İST'da... Sahibinden.com üzerinden bulabilirsiniz.
Yalnız öyLe elden senet ile satan birisini ve herhangi bir yeri bulması kolay değil; hatta imkansız :)

serekans
24 Aralık 2009, 02:50
bnsahıbındene bakıyorum sureklı race tarzı yok hep scooter falan ıstanbulda andolu cetelem dıye bı sırket kredı verıyor adımıza ama cok faız alıyo nasıl yapcam sasırdım acıl bı 125 lık race almam lazım yoksa olucem bu motor sevdasından

baran06
24 Aralık 2009, 03:12
bulman imkansız direk bayinin senet yapma olayı çok zor.çin motorlarda yapanlar var yalnız.ben çok araştırdım almadan önce bulamamıştım.

cakalaz
24 Aralık 2009, 09:46
2. el cbr 125 satan mağazalar yapabilir. sahibinden.com dan arat; sonra tlf ile görüş :)

kurubuz
24 Aralık 2009, 10:03
Kredi kartına faizsiz satış yapan yerler var. Ama önce bir kredi kartın olması lazım tabi. Kredi kartı satıcıyı güvence altına alıyor, satıcı parasını alıyor ,tahsilat riski de bankaya kalıyor. O yüzden kimse artık senet sepetle iş yapmaz, boşuna arama.

m.şanveren
24 Aralık 2009, 11:26
madem elden senet yapınca aylık ödeme şartlarını kabul ediyorsun.bunun başka yolarıda var.işbank. ihtiyaç kredisi veriyor çok düşük farkla.aynı şekilde aydan aya oraya ödersin.taksitle motor alma işide yaş bunu unutma.taaaaaaaaaaki borcun bitinceye kadar motor senin değildir,sen sadece aksesuar olarak üstünde gezersin.

yani bankadan ihtiyaç kredisi alıyosun,motoru peşin para alıyosun,bankaya taksit taksit aldığın parayı ödüyorsun...

emomen
24 Aralık 2009, 11:37
ben kredi ile motor almayı sağlıklı bulmuyorum, her türlü zarar... Motor aldıgında harçamaların ,gezmelerin olaçak .. bunlarıda hesaba katarak karar ver. En mantıklısın para topla ve motorunu borçsuz al... Korumalıklarıda eksik etme.

enginalcar
24 Aralık 2009, 12:18
istanbul haseki hastahanesinin karşısındaki motorcuda (monero bayisi idi galiba)
nufüs cüzdanını getir motoru götür diye bir afiş vardı.
Ama detayları bilmiyorum. Telefon açıp öğrenebilirsin.

MeKo_1903
14 Eylül 2011, 09:39
istanbul haseki hastahanesinin karşısındaki motorcuda (monero bayisi idi galiba)
nufüs cüzdanını getir motoru götür diye bir afiş vardı.
Ama detayları bilmiyorum. Telefon açıp öğrenebilirsin.

Öncel Motor (Hyosung,Truva,Monero)

sivernson
14 Eylül 2011, 10:15
faizsiz ticaret diye bir şey kalmamış. e zaten İslamın i si kalmış mıydı ki?

excavatus
14 Eylül 2011, 10:31
Motor almadan önce bi türkçe dersi alsak en azından 1 - 2 saat.
Okuyacağım diye şaşı oldum burada.

ysn17
14 Eylül 2011, 10:47
İlçe gibi küçük yerleşim birimlerinde senetli alabilirsin, ama öncelikli olarak peşinat istiyorlar büyük şehirler de nasıldır pek bilgim yok.

immortalboss
14 Eylül 2011, 11:06
Arkadaşım bence de kredi çekebilirsen çek yoksa kredi kartı ile o da yoksa en son çare senetle al.Senetle alman gereken en büyük önlem bana göre şudur.
-Bir motosiklet aldık tanıdığa.Tek senet yapmışlar...Yani durum şöyle.Sen para yatırıyorsun.Adam da senedin arkasına yazmış şu tarihte şu kadar para aldık.Bu kadar para aldık vs...Kurşun kalemle yazılmış zaten.Silmek istese 5 dk.Ve diyelimki bir taksidi ödemedin.Hiç bir senet ödenmemiş gibi işlem yapıyorlar.Eğer imkanın varsa kardeşim her ödeyeceğin paraya ayrı senet yaptırmayı unutma.

hakanzorbey
11 Ağustos 2017, 10:42
Senetle Motor Almak İsteyenler Buraya Bakabilir

http://www.senetlepara.net/senetle-motor-alma/