PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Akü sorunu

mertka
23 Aralık 2009, 00:58
merhabar abilerim kardeşlerim bugün başıma gelen saçma sapan bir olayı anlatmak istiyorum ve bilgilerinize ihtiyacım var.

Motorun epeydir akü sorunu vardı iki üç gün yattımı motor çalışmıyodu ittirp çalıştırıyodum aküyü doldurmak için ve bide sinyal yamuktu yenisi taktırmak için servise gidiyim dedim servisle aramda kırk km falan var bu arada neyse motoru servise bıraktım dedim böyle böyle akü sürekli boşalıyor ve şu sinyali takarmısınız dedim tamam iki saat sonra gel al dediler gittim motoru almaya gittiğimde aküden cızzz diye bi ses geliyodu dedim bak aküden ses geliyor arkadaş aküden ses gelirmi yhaaww dedi dalga geçer bir ses tonuyla servisteki arkadaş(servis honda sucular müşteri memnuniyeti sıfır) dedim gel bak o zaman o sesi onarmaya başladı o ses gitti neyse herşey yolunda dedim sinyali falan çalıştırdım yanıyor zaten havada kararmıştı daha geç olmadn yola koyuldumki bir kaç km gitmeden sinyallerin ikisininde çalışmadığını fark ettim devir saati ve benzin göstergesi hararet saati çalışmıyordu sanırım biraz geç farkettim ama artık geri dönemezdim neyse yaklaşık 20 km gittikten sonra ufak bi mola verdim motoru tekrar çalıştırmak istediğimde motor marş vurmuyordu ittirip çalıştırdım bende eve geldim ama bu saçma sapan olaya çok canım sıkıldı sağlam motorumu bozdu servis arkadaşlar abiler sizce ne olabilir :silent:

bu arada bide ampulün biri patlaktı onu değiştirildi.

motorhocası
23 Aralık 2009, 01:17
Akün bitmiştir,servis ölçtü mü akünü:silent:

mstf_gnc
23 Aralık 2009, 01:40
kendi motorunun tamircisi ol bence hiç bi servise güvenme

Şenonar
23 Aralık 2009, 01:42
Akün bitmiştir,servis ölçtü mü akünü:silent:

vallahi biz biz mertle msnden herşeyi konuştuk.
Akü bitik olsa kontak açıkken farlar güçlü bir şekilde yanmaz:)
Sigorta atmış olsa kontak açık olsa bile motor çalıştığında yanar farlar (ama kontak açıkken yanıyor )sorun buda olamaz:)
Akü kutup başlarından biri çıkmış olsa yine motor çalıştıktan sonra farlar yanar:)

Şimdi gelelim asıl soruna motorun kontak açıkken farlar yanıyor ama marş basmıyor motor giderken devir saati çalışmıyor normalde akü bitik olsa devir saati kafasına göre oynar ama bu çok garip bişey mertin söylediğini göre sadece kilometre saati çalışıyor zaten onunda aküyle alakası yok vallahi iş çok karışık ben çözemedim:queen:

cakalaz
23 Aralık 2009, 01:45
Benim CBR da da benzer bir olay yasamıstım... Aynı sorunu baska bir arkadasım da yasamıstı; Belki senin sorunun da aynıdır...
CBR'larımız aküyü sarz etmiyodu. Deponun altındaki bir sokette oksitlenme vardı; onu değiştirdik sorun halloldu.. Eğer böyle bir durum var ise; yeni akü alsan da sorun devam edecektir!

Şenonar
23 Aralık 2009, 01:55
Benim CBR da da benzer bir olay yasamıstım... Aynı sorunu baska bir arkadasım da yasamıstı; Belki senin sorunun da aynıdır...
CBR'larımız aküyü sarz etmiyodu. Deponun altındaki bir sokette oksitlenme vardı; onu değiştirdik sorun halloldu.. Eğer böyle bir durum var ise; yeni akü alsan da sorun devam edecektir!

çako çiko :queen: hacım bu cıbırların soketlerinin dışında kaplama felan yokmu nasıl bu kadar kolay oksitleniyor :cyclopsan geçen motoru bakıma götürdüğümde servis motorun depoyu- yan kapakları felan söktü bütün elektirik tesisatı ortaya çıktı bütün kaplolar ve sokettlerin dışında ayrı bir koruma parça vardı ve hepsi sargılıydı:cyclopsan

deli_mavi
23 Aralık 2009, 01:57

hani honda..oksitlenen soket kullanmakda ise ucuz elektrik malzemesi...hummm bunu dusunelim bi...:silent:

motorhocası
23 Aralık 2009, 02:35
Akünün sağlam olduğunu anlamak için farlar açıkken marşa basın sönükleşirse o zaman zayıf demektir:)

Şenonar
23 Aralık 2009, 02:43
Akünün sağlam olduğunu anlamak için farlar açıkken marşa basın sönükleşirse o zaman zayıf demektir:)

Tamamda farlar yanıyo ama marş hiç basmıyo sorun orda zaten :queen:

motorhocası
23 Aralık 2009, 02:44
Tamamda farlar yanıyo ama marş hiç basmıyo sorun orda zaten :queen:

Marşın çektiği akım farın çektiği akımdan fazladır,çalışmayabilir.Hiç mi döndürmüyorkine:silent:

Şenonar
23 Aralık 2009, 02:51
Marşın çektiği akım farın çektiği akımdan fazladır,çalışmayabilir.Hiç mi döndürmüyorkine:silent:
Hiç basmıyormuş ses bile yok :) akü boş olsa bile çok hafif bir ses gelir ama mert dediki hiç ses yok :) çok garip valla ben çözemedim

motorhocası
23 Aralık 2009, 02:56
Aküdür o akü,diğer göstergeleri falan da besleyemiyor,servis de başta aküye bakacağına dallanıp budaklanmış:P

kwsk-boy
23 Aralık 2009, 04:16
bence sorun ya konjektörde yada motorun elektrik aksamında işin en kötü tarafı inş. hastayı tamamen kaybetmezsin yani yeni parçalar takıldığında göstergen ve diğerleri eskisi gibi çalışır.

mertka
23 Aralık 2009, 10:14
çok karışık bi durumun içindeyim bunu anladım hepsi bi aküyü şarj ettirdim sinyali değiştirdim başıma gelene bak walla teknik bilgim o kadar yok ben işçilik hatasına veriyorum ama yinede kimsenın günahını almak istemiyorum birazdan servisi arayacam olanları anlatacam sizlerle paylaşırım. Arkadaşlar yorumlarınız için çok teşekür ederim.

demirgursel
23 Aralık 2009, 10:22
göstergeler falan çalışmıyorsa, yan tarafı aç bir bak bakalım soketlerden birbirine takmayı unuttukları varmı
mert senin motorun garantidemi şu an, yani garanti süresi doldumu

mertka
23 Aralık 2009, 11:03
abi daha garantide alalı 7 ay oldu sucuları sende biliyosun ne esnaflıkları var ne işten anlıyorlar...

demirgursel
23 Aralık 2009, 11:23
gel üşenmezsen tarsusa gönderim seni

Şenonar
23 Aralık 2009, 11:26
Mert bence bundan sonra bütün bakımları için bizim buraya getir yol 2 katı ama en azından daha temiz daha iyi işcilikle yapıcaklarından eminim :cat:

mertka
23 Aralık 2009, 12:26
şimdi tarsusamı gidiyim iskendurunamı gidiym :)
bahadırım sağol çok yardımcı oldun kardeşim demir abi sende öyle siz ve diğer arkadaşlara yardımı bir borç bilirim teşekürler arkadaşlar :)

mertka
13 Mart 2010, 14:18
buraya sorunu yazmayı unutmuşum arkadaşlar servsive götürdüm olayın ertesi günü sigortayı değiştirdi herşey halloldu birde sinyal flaşörü bozulmuştu onu düzeltti yardımlarınız için tekrar teşekür ederim