PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : dusmus motor alinirmi.

McWarnaly
22 Aralık 2009, 20:56
arkadaslar surekli ilanlarda rastlariz hic dusulmemis falan yazar,bi motora
en basit dusmede bile zarar gelirmi?ben eski fzr 1000 motorumla viraji alamayip dusmustum.hizimi hatirlamiyorm heralde 80 -90 civaridir.motorumda yan koruma vardi ve sadece sol ruzgarligim kirilmisti.ancak motorda baska bi hasar yoktu,yani her dusulmus motor problemlidir diye bisey varmi?

motorhocası
22 Aralık 2009, 20:59
Şasede eğilme varsa tamiri çok zor,onun dışında grenajları vs. kırık ise pahalıya mal olabilir ve sonradan boyananın ikinci eli düşer...

KUVVETMİRA
22 Aralık 2009, 21:11
sahibinden.com'da 91 model hiç yatmamış motor ilanı bile var. inanmam.
motorların neredeyse hepsi yatmıştır.

McWarnaly
22 Aralık 2009, 21:13
sahibinden.com'da 91 model hiç yatmamış motor ilanı bile var. inanmam.
motorların neredeyse hepsi yatmıştır.

evet bende oyle dusunuyorum,benim sormak istedigim her dusulmus motorda problem olurmu?bi arkadasim bana boyle soylemisti.bana cok sacma geldi ama bide sizlerle paylasmak istedim.

denizcimuzaffer
22 Aralık 2009, 21:15
Arkadaş:cat:

Düşme hızından daha çok biçimi önemli. Ön maşanın hasarlanması, şase de olabilecek bir yamulma gibi temel aksam gerçekten ömür boyu uğraştırabilir. Yumuşak bir düşmede dahi, özellikle motor bir yerlere de çarpmış ise, jantlarda, grenajda, göstergelerde (hele elektronik ise...), gidonda vs de oluşabilecek ve iyi bir tecrübe sürüşü yapışmadan (elbette tecrübeli biri tarafından...) çok kolay, bir bakışla anlaşılamayacak sorunlar çok pahalıya patlayabilir.

düşmüş motor elbette alınabilir ancak çok dikkatli ve işi bilenler tarafından kontrol edildikten sonra:cat:

cakalaz
22 Aralık 2009, 21:18
Gidiş halinde Yatma ayrıdır; Dururken yatma ayrıdır.

Eğer gider halde Yattıysa motor; zarar görmüştür ister istemez. Fakat Şase de bir problem yok ise sorun olacağını sanmıyorum; masrafını fiyattan düşebilirsin!

Durur halde düşen motorlardan grenajlarında çizik olmayan bile var :bounce:

Kıkırdak
22 Aralık 2009, 21:19
Tabi bütün motorlar yatmıştır.. Benimkide şuan garajda yatıo:P

osmaniyeli
22 Aralık 2009, 21:19
benim çinli 150cc 3-4 defa yan düştü. önce sağa düştü doğanın biri yandan çarpınca 60-70 le yerde sürüklendim yan şekilde gidon hafif eğildi. sonra sola düştüm yine yerde süründüm . yine gidon öteki tarafa eğildi.biraz dengelendi gibi oldu. bu yaz yine düştüm. acemimiyim ne:cherry:.
sonuçta önden darbe yemedi ama yana düştü . lastiğe havayı fazla vurursam gidon başlıyor sağ sol yalpalamaya 130 la giderken. ölüm gibi bir duygu. 30 cm gidip geliyor gidon tümsek ve çukurdan geçtikten sonra.

o yüzden motorumu kimseye satmayı düşünmüyorum. kaza yapar yazık olur alana.
yaptırdım sonra ön kısımı söktürerek şu an düz görünüyor gözüme ama yalpalama hızlı iken hala var normal seyirde hiçbir şey yok ama hatta elimi bırakıyorum ok gibi

hell_rideRR
22 Aralık 2009, 21:20
yürüyen aksamda hasar yoksa alınır şasede hasar yoksa alınır 20 30 la giderken yatmışsa alınır ayaklıkta düşmüşse alınır çizikle mizikle hiç kafa karıstırmaya gerek yok ciğeri sağlam olsun

Kıkırdak
22 Aralık 2009, 21:28
Dedemde titanla köpeklerin kovalaması sonucu düşmüştü..Şimdi motorun sol gidonu,sol basamağı felan yamuk..Satarkende sorun olcağını sanmıyorum..:cherry:

enginer6
23 Aralık 2009, 02:03
valla düşme var düşme var...
ön kollarda şasede gidonda bi sorun yoksa bal gibi alınır. Benim aldığım tüm motorların yan yatmışlığı vardı mesela

Şenonar
23 Aralık 2009, 02:07
dururken olduğu yerde devrilen motorda oluşacak en fazla hasar grenaj kırıkları veya çizikleri ve direksiyon yamulması daha fazla bir hasarın çıkıcağını sanmam
çiziklerde senin açından sorun olmazsa alınır:)

alp_tunay
23 Aralık 2009, 02:12
Düşmüş motorla işim olmaz.... Hadi ya kötü yola düşmüşse... :queen::queen:

alkadras
23 Aralık 2009, 02:15
olduğu yerde yan yatan motora bir şey olmaz bence. öyle kolay kolay da direksiyonun yamulacağını sanmıyorum. Bunun tek olayı insanın içine sinmez. temiz olsun istersin.

kanucan
23 Aralık 2009, 04:15
yürüyen aksamda hasar yoksa alınır şasede hasar yoksa alınır 20 30 la giderken yatmışsa alınır ayaklıkta düşmüşse alınır çizikle mizikle hiç kafa karıstırmaya gerek yok ciğeri sağlam olsun

kesinlikle katılıyorum :cat:

angorstatik
27 Aralık 2009, 14:45
alınması tavsiye pek edilmez fakat, bende diğer arkadaslara katılıyorum. ağzı burnu dağınık değilse, alınır, paşa paşa binilir. motor bu, düşer de yatar da..

ufuktan
27 Aralık 2009, 14:49
yatmamış motor isteyen gidip sıfır alsın :) 2 teker bu yatar da kalkar da .... mühim olan kafadan bir kaza yapmaması ve şasenin sağlam olması ... :)