PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Grenajım Çizildi Yardım Lütfen..

mstycan
18 Aralık 2009, 01:06
Slm arkadaşlar benim Mondial 150 Rf motorum var motor yan yattı ve grenajım bayağa bir yere sürtünmenin etkisiyle çizildi grenaja napabilirim sizce pratik çözümler olsa olsa siz deneyimli motorsikletçi abilerim ablalarımda olur dedim ve buraya bu konu açtım yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.. ;)

funny SALİH
18 Aralık 2009, 01:13
çatlaklar varsa onarılabilr ama boya çizldiyse boyatmak şart.yapıştırma bişyler varsa üzerinde onlar zor boyanır.tonunu flan tuttumak kolay iş değil.ama bilen üstatlar yol göstercektir.yada alıp bi boyacıya götürebilrsn

StoneOfDeath
18 Aralık 2009, 01:39
anlasılana gore derın cızıkler boyatmak tek caren gıbı ufak tefek cızıklere pasta cıla olmadı rutuş yap derım ama buyukse boyat yada stıcker yapıstır

sysroot
18 Aralık 2009, 01:45
Makina ile pasta cila dene , çok küçük orandaysa çözüm olabilir öbür türlü rutuş yaptırıcaksın rutuşla kapatılamayacak kadar derinse o bölümü baştan boyatmak çözüm oda renk tonu tutturmak zor olur , sticker yapıştırabilirsin.

Ayrıca eklemek istediğim ;
Keşke bizim motorların parçasıda RF 150 gibi ucuz olsa , hiç uğraşma ilgili grenajı değiştir derim.Gücüm yetmez diyorsan dediklerimi dene artık:)

Doobly
18 Aralık 2009, 02:06
Zaten motorun granaj fiyatları ne =) boyasan daha pahalıya gelir söyleyelim. Neresi çizildi tam olarak?

sysroot
18 Aralık 2009, 02:14
Zaten motorun granaj fiyatları ne =) boyasan daha pahalıya gelir söyleyelim. Neresi çizildi tam olarak?

Al sana Mondial'ciden öneri daha geçerlisimi var :P

mstycan
19 Aralık 2009, 01:11
Arka sağ kapakta grenajta yazı var wilhems mı ne yazıyor ya onun altı çizildi derin bayağa grenajı sordum 45 lira dediler derin ama o kadar büyük değil çizik o yüzden napabilirim dedim :S

Mehmet-07
19 Aralık 2009, 01:39
Geçen gün şöyle bi turlamaya cıktım.eve dönünce garajın kapsını acmak için motoru yan ayagına aldım arkamı döndüm zap bi ses geldi bi baktım motor yan yatmış.Artçının ayak basme yeri ve kendi ayak basma yerim sayesinde motor koltugun üzerine düştü. yan grenajda bişe yok diye sevinirken bir baktım kafa grenajında ayrı ayrı çizikler var. uygun sticker bulabilirsem sticker ile kapatacam :cat:

mach1
21 Aralık 2009, 00:44
Motorun boya numarasını bul çizik olan yerlere sulu zımpara çekip rituş yapıyorlar:cat: