PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : depodaki deliği nasil kapatıyım

racer2000
17 Aralık 2009, 11:03
tekrardan slm arkadaslar
http://www.motosiklet.net/forum/mt-atolye-teknik-servis/70553-benzin-deposu-deliniyor-kendi-kendine.html
gecenlerde bu baslığı açmıstım depo deliniyor diye...
sonuç olarak yeni depo almaya karar verdim (221ytl) ama 1 ay sonra alıcam...
bu sabah baktımda gene aynı tarafta boyanın harita gibi oldunu gördüm...elimle bastırdım benzin geldi...gene bi yerden sızdırıyor...:pr:

bu deliklerin oldugu kısmı komple neyle kapatıyım...
macun falan çeksem ise yarar mı acaba...1-2 ay idare etsin...
boyayı temizleyip macun mu cekiyim astar mı yapıyım...ne yapmamı önerirsiniz...

_OLD_
17 Aralık 2009, 11:54
Bence içeriden poliester yapmayı dene.Yeni karıştırılmış akışkan durumda deponun o tarafına döküp deliklerin olduğu tarafa yayılmasını sağla.Dışardan astar macun fayda etmez.

racer2000
17 Aralık 2009, 12:00
Bence içeriden poliester yapmayı dene.Yeni karıştırılmış akışkan durumda deponun o tarafına döküp deliklerin olduğu tarafa yayılmasını sağla.Dışardan astar macun fayda etmez.
abi deponun agzı cok küçük...bide deponun agzında iceri doğru 3-4 cm lik cıkıntı var...ters çevirince icerde biraz benzin kalıyor...anladın ne demek istediğimi...

üstten el girecek kadar bi yer kessem icini halledip geri orayi bu celik macunla kenarlardan yapıstırarak kapasam ise yarar mı acaba...

dıs tarafına komple celik macun yapamıyom...
cünkü gecen avuç icinin yarısı kadar bi yere yaymıstım...arada bosluk yapmıs...tam yapısmamıstı....

_OLD_
17 Aralık 2009, 12:08
Depoyu iyice boşaltıp,yağ yakmayan bir arabanın egsozuna tutup bir süre ısıtırsan bişey kalmaz içinde.Hortum ve huni yardımıylada ulaşamazmısın?

racer2000
17 Aralık 2009, 12:14
Depoyu iyice boşaltıp,yağ yakmayan bir arabanın egsozuna tutup bir süre ısıtırsan bişey kalmaz içinde.Hortum ve huni yardımıylada ulaşamazmısın?
abi o polyester icine dökünce akıp gitmez mi...asağı birikmez mi...
araba eksoz dumanı işi ne için...
keserken patlama olmaması için mi...
hortum huni zor abi ya...olmaz sanırım....
polyesteri dıstan yapsak olmazmı...çelik macunla kapatıp üstünede polyester yapsam olmaz mı...

_OLD_
17 Aralık 2009, 12:22
O kadar akıcı değil,bal kıvamında oluyor karıştırınca.Dışarıdan da olabilir,ama,önce poliester,sonra üzerine çelik macun.Şüphelendiğin yerlerden biraz daha büyük bir alanın boyasını zımpara ile zedeleyip sür.Egsoz dumanı iyice kurutup benzin buharı kalmasın,karbondioksit dolsun yangın tehlikesi olmasın diye kullanılır.
Bu arada filtre takmışsındır depo çıkışına,değilmi?

zeda3000
17 Aralık 2009, 12:25
Oncelikle deponun icini yuzde yuz yikayip arindirtan sonra polyester yapmalisin. Benzin yaglidir. Cok az miktarda yag bile kalsa depoda atacagin polyster tutmaz ve soguduktan sonra kalip gibi ayrilir deponun icinde. Sonra deponun agzi kucuk oldugundan o parcayi cikarman dan imkansiz.

Acikcasi benim tavsiyem su. Deponun icine hava bas ve kopuk yardimi ile kaciran kisimlari isaretle.
O bolgelere radyatoruculerin kullandigi sari lehim adi verilen bir malzeme var. Ondan al. Bunu delikleri kapamak icin uygula.
Daha sonra o bolgelere macun cektir. Zimpara ve boya tabiki arksindan.

Bu cozum en mantiklisi. Fakat bu delikler neden olustu ben onu anlamadim?

ONEMLI NOT: Deponun icini kesinlikle temizle, Benzini tahliye et,bir hafta boyunca icine toz toprak almayacak bir yerde acik sekilde icinde son kalanlarindan buharlasmasi icin bekle. Tek bir kivilcim bile inanilmaz bir patlama yapabilir. Deponun ici bos ve bir corba kasigi benzin buhari bile bunun icinde dolar , egzoz patlamasi gibi bir patlama ile kasin gozun yanabilir. Hic sakaya bile alma.

dark_face
17 Aralık 2009, 12:28
madem değiştireceksin depoyu akan yerdeki boyayı kazı benzinde kalmasın orda zımparala sonrada sun-fix ile kapatabilirsin idarelik.

_OLD_
17 Aralık 2009, 12:40
Acikcasi benim tavsiyem su. Deponun icine hava bas ve kopuk yardimi ile kaciran kisimlari isaretle.
O bolgelere radyatoruculerin kullandigi sari lehim adi verilen bir malzeme var. Ondan al. Bunu delikleri kapamak icin uygula.

Zeda3000 kardeş,
Depoda delik birkaç tane değil.Bu konunun öncesi var.Deponun bir bölümü çürümeye başlamış.Burada bir alanı onarmak gerekiyor.Sarı lehim değil Sarı Kaynağı'ndan bahsediyorsun.Bunun için oksijen kaynağı takımı gerekir.Bu usul ile el kadar bir alan kaplanamaz,hem de bu kardeşimiz bunu yapamaz.

racer2000
17 Aralık 2009, 12:50
O kadar akıcı değil,bal kıvamında oluyor karıştırınca.Dışarıdan da olabilir,ama,önce poliester,sonra üzerine çelik macun.Şüphelendiğin yerlerden biraz daha büyük bir alanın boyasını zımpara ile zedeleyip sür.Egsoz dumanı iyice kurutup benzin buharı kalmasın,karbondioksit dolsun yangın tehlikesi olmasın diye kullanılır.
Bu arada filtre takmışsındır depo çıkışına,değilmi?

benzin muslugun içinde kendi flitresi var...ordan bisey kaçmiyor karbüratöre baya güzel yapmıslar onu...ben en iyisi dısardan biseyler yapıyım...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:47 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:44 ----------

Oncelikle deponun icini yuzde yuz yikayip arindirtan sonra polyester yapmalisin. Benzin yaglidir. Cok az miktarda yag bile kalsa depoda atacagin polyster tutmaz ve soguduktan sonra kalip gibi ayrilir deponun icinde. Sonra deponun agzi kucuk oldugundan o parcayi cikarman dan imkansiz.

ONEMLI NOT: Deponun icini kesinlikle temizle, Benzini tahliye et,bir hafta boyunca icine toz toprak almayacak bir yerde acik sekilde icinde son kalanlarindan buharlasmasi icin bekle. Tek bir kivilcim bile inanilmaz bir patlama yapabilir. Deponun ici bos ve bir corba kasigi benzin buhari bile bunun icinde dolar , egzoz patlamasi gibi bir patlama ile kasin gozun yanabilir. Hic sakaya bile alma.
abi is yerim ile ev arası 28 km...o kadar gün ayıramamki...
dısardan biseyler ve bu isi cumartesi sabaha kadar yada pazar öğleden sonra pazartesiye kada ryapmam lazım...
tavsiyelerin için tskler abi...
dublex lastiklere sıkılan köpük aklıma geldi...o kapatmaz mı acaba...onu sıkıp distanda baska biseyler yapsam...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:48 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:47 ----------

bide radyatörün içine bisey dolduruyoralr o delikleri kapatıyo ondan mi diyorsunuz acaba...yada o olsa nasıl olur...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:49 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:48 ----------

madem değiştireceksin depoyu akan yerdeki boyayı kazı benzinde kalmasın orda zımparala sonrada sun-fix ile kapatabilirsin idarelik.

bende idare edecek biseyler istiyourm zaten...
yada en kısa zamanda biyerlerden para bulup yeni depo almak...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:50 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:49 ----------

Zeda3000 kardeş,
Depoda delik birkaç tane değil.Bu konunun öncesi var.Deponun bir bölümü çürümeye başlamış.Burada bir alanı onarmak gerekiyor.Sarı lehim değil Sarı Kaynağı'ndan bahsediyorsun.Bunun için oksijen kaynağı takımı gerekir.Bu usul ile el kadar bir alan kaplanamaz,hem de bu kardeşimiz bunu yapamaz.

abi depo zaten çürümüs...oksijen kaynağgıda depoyu haşat etmez mi...deler meler....

ferhatdm
17 Aralık 2009, 12:57
dostum benım fıkrım depoyu sok ve benzınıde ıyıce boşalt arıt benzınden sonra bır kaportacıya gotur oksijenle kaynatsınlar delıklerı sonra guzel bır macun ve harıka bır boyat olur bıter, herhangı bır yapıstırıcı kesmez senın sıkıntılarını :cat:

racer2000
17 Aralık 2009, 13:02
http://img30.imageshack.us/img30/3904/dsc00468i.jpg (http://img30.imageshack.us/i/dsc00468i.jpg/)
bu arapca yapıstırdığım delikler gayet güzel...
http://img51.imageshack.us/img51/6024/dsc00471.jpg (http://img51.imageshack.us/i/dsc00471.jpg/)
buda kullandığım yapıstırıcı....üstünde JALALCON yazıyor ve altındada 2component adhesive yazıyor...arkasıda arapça yazılarla dolu...

http://img191.imageshack.us/img191/9030/dsc00472s.jpg (http://img191.imageshack.us/i/dsc00472s.jpg/)
buda yeni aldığım yapıstırıcı
2 side çelik macun...birbirinie karistirip yapıstırıyon...

dark_face
17 Aralık 2009, 13:06
aynı sekılde benımde depom delındı bu 404 bır sure sonra attı onu soyleyeyım sonra sun-fix ile yapıstırdım 4 aydır kullanırım hala sorun yok. sun-fix kurumadan öncede macun şeklinde olduğundan uygulaması daha kolay ve daha sağlam oluyor. bilgine.

http://www.kar-el.com.tr/images1%5CSun-Fix%20Macun%20Kaynak%20%28Universal%20Verwendbar%2 9%20061.jpg

racer2000
17 Aralık 2009, 13:09
aynı sekılde benımde depom delındı bu 404 bır sure sonra attı onu soyleyeyım sonra sun-fix ile yapıstırdım 4 aydır kullanırım hala sorun yok. sun-fix kurumadan öncede macun şeklinde olduğundan uygulaması daha kolay ve daha sağlam oluyor. bilgine.
tskler abi...aksam sunwfix arayım bari...önceki basliğimdada sun-fix önerenler olmustu...:cat::rendeer:

_OLD_
17 Aralık 2009, 13:32
Resimdeki yapışkanlar,sun-fix,çelik macun.Bunların hepsi poliester türevleridir.
Benzin deposuna kaynak yapılmaz.Depo saçları birbirine punta dikişle tutturularak yapılır.Discovery kanalında izlediğiniz motosiklet programlarında kullanılan saç paslanmaz adında özel malzemedir ve özel gazaltı elektrik kaynağı ile kendi malzemesinden yapılmış tel kullanılarak kaynatılır.İyi saç depoların iç tarafı özel malzeme ile kaplıdır.Oksijen kaynağı saçı yaktığında bu paslanmazlık özelliğinide yakar.

OGLUMVE BEN
17 Aralık 2009, 13:55
Resimdeki yapışkanlar,sun-fix,çelik macun.Bunların hepsi poliester türevleridir.
Benzin deposuna kaynak yapılmaz.Depo saçları birbirine punta dikişle tutturularak yapılır.Discovery kanalında izlediğiniz motosiklet programlarında kullanılan saç paslanmaz adında özel malzemedir ve özel gazaltı elektrik kaynağı ile kendi malzemesinden yapılmış tel kullanılarak kaynatılır.İyi saç depoların iç tarafı özel malzeme ile kaplıdır.Oksijen kaynağı saçı yaktığında bu paslanmazlık özelliğinide yakar.

bu mudur budur :rendeer:
motor imalatına ne zaman geçiyoruz abi:mrgreen::rendeer:

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:55 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:50 ----------

bu deponun yenisi kaç para ögrenebilirmiyim:silent:

racer2000
17 Aralık 2009, 14:00
deligi buldum abi...
1 ay önce ilk yapıstırdğım yer kavlamıs...arada bosluk yapmıs...
demekki yapıstırıcım iyi değil...zamanla bırakıyor...dark-face abinin dediği gibi...aksam sun-fix alıp geri kapatıyım orayi...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:00 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:59 ----------

bu mudur budur :rendeer:
motor imalatına ne zaman geçiyoruz abi:mrgreen::rendeer:

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:55 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:50 ----------

bu deponun yenisi kaç para ögrenebilirmiyim:silent:
en basta yazmıstım abi....221 ytl...

myagdi
17 Aralık 2009, 14:12
arkadaşım senin sorunun delik değil korozyon. deponun içinde bir bölgenin (belki el büyüklüğünde, belki biraz daha büyük) sacı paslanıp çürümüş, eti iyice incelmiş. buna kaynak alevi, zımpara dokununca kopup gidecek.

yapıştırıcı, polyester, macun, kaynak için de iyi kötü para harcayacaksın; belki 20-30 liran, belki de daha fazlası boşa gitmiş olacak. borç, harç, kredi, taksit bişiler yapıp yeni depo almaya bak.

tavsiyeler içinde benim aklıma tek yatan OLD abimizin önerisi oldu. deponun içinden nasıl yapabileceğine etraflıca kafa yorarsan belki bir çözüm bulabilirsin.

racer2000
17 Aralık 2009, 14:21
arkadaşım senin sorunun delik değil korozyon. deponun içinde bir bölgenin (belki el büyüklüğünde, belki biraz daha büyük) sacı paslanıp çürümüş, eti iyice incelmiş. buna kaynak alevi, zımpara dokununca kopup gidecek.

yapıştırıcı, polyester, macun, kaynak için de iyi kötü para harcayacaksın; belki 20-30 liran, belki de daha fazlası boşa gitmiş olacak. borç, harç, kredi, taksit bişiler yapıp yeni depo almaya bak.

tavsiyeler içinde benim aklıma tek yatan OLD abimizin önerisi oldu. deponun içinden nasıl yapabileceğine etraflıca kafa yorarsan belki bir çözüm bulabilirsin.
zaten öyle yapacazda....borç isini sevmediğim icin kimseden almam...önümüzdeki ay sıkısacam alacam bi depo...simdilik o deliğide sun-fix alıp kapayım bari....
aynen dediğin gibi o bölüm komple çürümüs...ic taraftan bakıncada billi oluyor paslı yer...aynı sekil deponun diger tarafıda öyle paslı çürümüs halde...noktalar var bi sürü...
bin bi kaçına iğne ile dokundum hemen delinmisti...2 tanesini de ben actim öyle...:pr::salut::salut::salut:

Ramazan Can
17 Aralık 2009, 14:29
istanbulda olsaydın hemşerim seni bu dertten kurtaracak birini tanıyordum..... adam sırf depo radyatör vb parçaları tanmir ediyor..... orayı adam akıllı kaynatır ve işi çözer....

zeda3000
17 Aralık 2009, 14:32
Dostum old abimiz simdi hikaye yi anlatti senin depon curumus , sen inatla motora binmek icin gecici cozumler ariyorsun, ama ne su fix ne 404 tutar benzinde hepsi atar. Deponu git bir an once degistir o zaman sarfinda sakina hatta soyle yaziyim SAKINA!!!! motoruna binme. Motorundan akan sey sasal suyu degil bariz benzin. Altindaki bujiye degdigi anda oyle bir alev alirki ,gozunu hastanede acarisen sanslisin.Isin ciddiyetini anlaman icin su resime bakman yeterli. Lutfen cakma gecici abuk subuk yontemlerle kendini tehlikeye atma. Benzin akan motora binilmez, 28 km degil 150 km de olsa , evinden isine tek vasita senin motorun olamaz, muhakak alternatif vardir. Bir ay sabir et. Halen binecem yok yapistirici arayacam diyorsan alinma ama cahiligine vuracam.Oyle biri olmadigina inaniyorum, senelerdir motora biniyoruz bizimde basimiza geldi, tecrubeli olanlarin sozunu dinle.

http://www.motorcycle-usa.com/photogallerys/Motorcycle_on_fire.jpg

utenmen
17 Aralık 2009, 14:35
kardeş abilerimiz daha iyi bilir onların söylediklerini bi uygula. benim bildiğim bi yapıştırma tekniği var gerçi bilen çoktur bunu ama tutar mı bilmem, bunu depoda veya bir metal üzerinde denemedim ama bir forumda okumuştum buzdolabının buzluğundaki soğutucu borularından biri delinmiş uygulamış gayette güzel olmuş öyle yazıyordu forumda. 502 diye satılan sıvı yapışkanlar var bizim bakkalda bile satılıyor, birde karbonat bildiğimiz yemeklik karbonat, ister karbonatı dök bölgeye üzerine yapışkanı damlat, ister yapışkanı damlat karbonatı dök tabi hızlı hareket et çabuk donuyor. kaya gibi oluyor. uygulanan yüzeyde döktüğün karbonat miktarında bir şişkinlik oluyor. benzine ne kadar dayanır bilemem, boyaya nasıl olur bilemem, yeni depo alacaksan bi denemende fayda var. denersen sonuçtan bizide haberdar et.

yürekçe
17 Aralık 2009, 14:44
senin için 2. el depo arıyorum.
sıfırı ne kadarmış sordun mu?
ben şimdi gidip servisten varsa fiyatlarını öğreneceğim.

racer2000
17 Aralık 2009, 14:47
Dostum old abimiz simdi hikaye yi anlatti senin depon curumus , sen inatla motora binmek icin gecici cozumler ariyorsun, ama ne su fix ne 404 tutar benzinde hepsi atar. Deponu git bir an once degistir o zaman sarfinda sakina hatta soyle yaziyim SAKINA!!!! motoruna binme. Motorundan akan sey sasal suyu degil bariz benzin. Altindaki bujiye degdigi anda oyle bir alev alirki ,gozunu hastanede acarisen sanslisin.Isin ciddiyetini anlaman icin su resime bakman yeterli. Lutfen cakma gecici abuk subuk yontemlerle kendini tehlikeye atma. Benzin akan motora binilmez, 28 km degil 150 km de olsa , evinden isine tek vasita senin motorun olamaz, muhakak alternatif vardir. Bir ay sabir et. Halen binecem yok yapistirici arayacam diyorsan alinma ama cahiligine vuracam.Oyle biri olmadigina inaniyorum, senelerdir motora biniyoruz bizimde basimiza geldi, tecrubeli olanlarin sozunu dinle.

http://www.motorcycle-usa.com/photogallerys/Motorcycle_on_fire.jpg
abi bu 5. motorum...
3. motorumdada aynı sorun vardı...tabi o sorunu ben yaratmıstım...depo paslı diye içini akü asiti ile temizledim oda depoyu cürüttü ve habire depo deliniyordu...karbonat ve japon ile kapatmistim deliği...cok güzel tutmustu...baska bi delik daha acıldı ve evin önünde depo full 15 sn kadar cayır cayır yanmıstı...tesisatın yarısını yenilemistim....
biliyorum nasıl yandığını...simdi sağdan soldan para istiyom zaten...değistirecem depoyu...baska yolu yok...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:46 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:44 ----------

senin için 2. el depo arıyorum.
sıfırı ne kadarmış sordun mu?
ben şimdi gidip servisten varsa fiyatlarını öğreneceğim.
221 ytl abi.....kuralkannın sitesine baktım...
yardımın icin tskler abi..ama 2. el istemiyorum...
önümüzdeki aya iyice sıkısıp 0 km depo alacam...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:47 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:46 ----------

kardeş abilerimiz daha iyi bilir onların söylediklerini bi uygula. benim bildiğim bi yapıştırma tekniği var gerçi bilen çoktur bunu ama tutar mı bilmem, bunu depoda veya bir metal üzerinde denemedim ama bir forumda okumuştum buzdolabının buzluğundaki soğutucu borularından biri delinmiş uygulamış gayette güzel olmuş öyle yazıyordu forumda. 502 diye satılan sıvı yapışkanlar var bizim bakkalda bile satılıyor, birde karbonat bildiğimiz yemeklik karbonat, ister karbonatı dök bölgeye üzerine yapışkanı damlat, ister yapışkanı damlat karbonatı dök tabi hızlı hareket et çabuk donuyor. kaya gibi oluyor. uygulanan yüzeyde döktüğün karbonat miktarında bir şişkinlik oluyor. benzine ne kadar dayanır bilemem, boyaya nasıl olur bilemem, yeni depo alacaksan bi denemende fayda var. denersen sonuçtan bizide haberdar et.

öncki motorum depoda öyle deliniyordu...
aynı karbonat ve japon yaphıstırıcı ile kapadım süper tutmustu...valla aklımada yeni geldi...ama gerek yok..1 aya kadar değistircem...

yürekçe
17 Aralık 2009, 14:48
http://www.motosiklet.net/forum/members/serkanadh13-25774.html

irtibata geçtin mi?

geçmişsin, gördüm...
2. el istememekte haklısın...

racer2000
17 Aralık 2009, 15:21
http://www.motosiklet.net/forum/members/serkanadh13-25774.html

irtibata geçtin mi?

geçmişsin, gördüm...
2. el istememekte haklısın...

tesekkürler abi....:rendeer:

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:20 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:55 ----------

tamir edemedik...yenisini alacaz artık....

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:21 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:20 ----------

yardımcı olan ilgilene herkese cok tesekkürlerimi sunuyorum

zeda3000
17 Aralık 2009, 19:27
Bak sana tavsiye sifir depo aldiginda git icine benzine dayanikli polyster doktur. Bu ayni sicak parafin gibi dokulen ve sonra degdigi yerde donan bir sivi. Depon curuse bile o ara katman yuzunden benzin kolay kolay disari cikmaz. Eski depoyuda kuralkanin mudurunun kafasina at. Kac yasinda bu motor deposu curuyor aklim almiyor.

racer2000
17 Aralık 2009, 21:49
Bak sana tavsiye sifir depo aldiginda git icine benzine dayanikli polyster doktur. Bu ayni sicak parafin gibi dokulen ve sonra degdigi yerde donan bir sivi. Depon curuse bile o ara katman yuzunden benzin kolay kolay disari cikmaz. Eski depoyuda kuralkanin mudurunun kafasina at. Kac yasinda bu motor deposu curuyor aklim almiyor.
o iç katmanı bi arkadas daha söylemisti...
depo siparıs ederken maille uygun bi acıklama yapıcam zaten....:cherry::cherry:

cok tesekkürler abi ilgilindigin icin...:rendeer:

immortalboss
17 Aralık 2009, 23:05
Geçici bir çözüm de benden.Depo kolay sökülüyorsa git tenekeciye hemen küçk bir saç depo yapsın sana 10 lira ver geç:)Saçmalamış olabilirim ama şu anda bisiklete takılan motosiklet kiti bakıyorum.Ve gayet küçk metal bir deposu var.İşini görecekse benzini depoya oradan da veremezmiyiz?

racer2000
18 Aralık 2009, 00:37
Geçici bir çözüm de benden.Depo kolay sökülüyorsa git tenekeciye hemen küçk bir saç depo yapsın sana 10 lira ver geç:)Saçmalamış olabilirim ama şu anda bisiklete takılan motosiklet kiti bakıyorum.Ve gayet küçk metal bir deposu var.İşini görecekse benzini depoya oradan da veremezmiyiz?
tskler abicim...
simdilik sun-fix ile kapadım deliği...1 aya kalmaz yeni depo alıcam...zaten burdaki kanuni servisi tanıdık...3 tane kanuni scooter almıstı is yerim...onlardan 2 yada 3 taksitle alacam bi depo...

ceyhun__22
18 Aralık 2009, 01:03
abicim güzel boyan gidecek ama sana ölümsüz 1 teknik soylicem.Bnm 100 cc salcano depo iki defa alttan çatladı.Mondial varken onun ki de delindi. Gidiyosun sanayiye alıyosun eline de bi şişe sirke doğru eksozcuya.Adam direk depoya girişiyo zaten sirkeyi gorunce:) totalde 3 kere deldm .100lüklerin genel sorunudur bu sarı kaynak ile cok kolay halledilir. İstersen resimlerini de koyarım grenajları sokup.

racer2000
18 Aralık 2009, 01:11
abicim güzel boyan gidecek ama sana ölümsüz 1 teknik soylicem.Bnm 100 cc salcano depo iki defa alttan çatladı.Mondial varken onun ki de delindi. Gidiyosun sanayiye alıyosun eline de bi şişe sirke doğru eksozcuya.Adam direk depoya girişiyo zaten sirkeyi gorunce:) totalde 3 kere deldm .100lüklerin genel sorunudur bu sarı kaynak ile cok kolay halledilir. İstersen resimlerini de koyarım grenajları sokup.

ilgin icin tskler kardes...
simdilik hallettim...depo komple çürüyo...hangi birine yetisecemki...
adamin biride 25 ytl ye öyle bi yapıstırıcı satıyorduki...kavlamaz atmaz diye garanti bile verdi...bauhaus ta...
almadım...onada bi sürü para veririm...hiç gerek yok...yeni depo alacam....isimi riske atmak istemiyorum...iyice korkuttular beni...

ceyhun__22
18 Aralık 2009, 01:17
ilgin icin tskler kardes...
simdilik hallettim...depo komple çürüyo...hangi birine yetisecemki...
adamin biride 25 ytl ye öyle bi yapıstırıcı satıyorduki...kavlamaz atmaz diye garanti bile verdi...bauhaus ta...
almadım...onada bi sürü para veririm...hiç gerek yok...yeni depo alacam....isimi riske atmak istemiyorum...iyice korkuttular beni...

bence komple çürümesi imkansız.Kanuniye 2006 dan beri biniyorum o kadar kötü bi mal değil.Zaten motorunda boya var sil deponun alt ek yeri kısmının boyalarını ve git 20 tl ver eksozcuya boydan boya bi gidip gelecek hiç bişey kalmaz ben olsam teneke deneyeceğime bunu denerim ve sonuç olarak yeni depodan vaz geçeceksin zaten :) benim salcanonun altını komple döndü sarı kaynakla adam. Servis imkansız toplayamazlar bunu, yeni depo alcan diyodu :P

racer2000
18 Aralık 2009, 10:05
bence komple çürümesi imkansız.Kanuniye 2006 dan beri biniyorum o kadar kötü bi mal değil.Zaten motorunda boya var sil deponun alt ek yeri kısmının boyalarını ve git 20 tl ver eksozcuya boydan boya bi gidip gelecek hiç bişey kalmaz ben olsam teneke deneyeceğime bunu denerim ve sonuç olarak yeni depodan vaz geçeceksin zaten :) benim salcanonun altını komple döndü sarı kaynakla adam. Servis imkansız toplayamazlar bunu, yeni depo alcan diyodu :P
ilk baslıkta deponun sol kısmnda kaynak oldugunu söylemistim...
bu deliklerde sağ tarafında cıkıyor...
alt taraf hep nokta hokta olmus...öyle 1-2 noktaya iğne ile bastırdım delindi gitti...isimi sansa bırakamam o yüzden değistirecez...verdik 40-50 eksozcuya 2 ay sonra gene çıktı böyle bi sorun...buyur burdan yak...
sun-fix ile kapadım deliği...önümüzdeki hafta servisle görüsüp depoyu siparıs edecez...2-3 taksitte ödeyecem parasınıda...221 ytl 250 de

yucika
18 Aralık 2009, 12:43
Bir daha deponun içinde pas görürsen akü asidi değilde su ve kum kullanarak pası gider. İçine 1 l kadar su 1-2 avucta yıkanmış ince inşaat kumu atıyorsun. Sonra kapağını kapatıp çalkalamaya başlıyorsun. 1 saat çalkaladıktan sonra temizlenen deponun içini güzalce yıkıyorsun güneşe yada elektrik ocağı karşısında kurumaya bırakıyorsun. iyice kurduktan sonra benzine dayanıklı antipas boya ile içini boyuyorsun.

racer2000
18 Aralık 2009, 12:51
Bir daha deponun içinde pas görürsen akü asidi değilde su ve kum kullanarak pası gider. İçine 1 l kadar su 1-2 avucta yıkanmış ince inşaat kumu atıyorsun. Sonra kapağını kapatıp çalkalamaya başlıyorsun. 1 saat çalkaladıktan sonra temizlenen deponun içini güzalce yıkıyorsun güneşe yada elektrik ocağı karşısında kurumaya bırakıyorsun. iyice kurduktan sonra benzine dayanıklı antipas boya ile içini boyuyorsun.
tesekkürler abi...
aklımda bulunsun...:rendeer:

Gökhan
18 Aralık 2009, 13:28
Konu sahibinin isteği üzerine kilitlenmiştir.