PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : sohbet edelim biraz...

storm150_mmk
15 Aralık 2009, 12:59
s.a abiler ablalar kardeşlerim

bir counuz actığım konulardan falan beni tanıyorsunuzdur ben geneded tanıtayım adım mehmet meriç kekeç istanbul sarıyer den uyeyim . arkdaşlar bilgisayara ecince ilk önce motosiklet.net i acıyorum ondan sonra msn face gibi aaktivie yapıyorum hepinize yardımlarınız ve iyi anlayısınız icin tesekkür ederim

asıl konuya gelelim :) ben ilk motorum scooter . bende nedense ilk aldığımzamanki heyecan artık kalmadı yaklasık 10 ay oldu alalı ama ilk 2 ay cok heyecanlıydı smdi bisiklete binmek gibi bise olu siede böyle oluyormu ? ve bunu nasıl değiştre biliriz... simdiden tesekkür ederim

newceri
15 Aralık 2009, 13:43
Vitesli Motor al

askon
15 Aralık 2009, 13:43
vıtesli motesıklete gec hayatın aynı heyacanla devam etsın

storm150_mmk
15 Aralık 2009, 13:54
simdi abiler bende isterim vitesli motoisklet ama bunla idare eetmek zorundayım yaza kadar

OGLUMVE BEN
15 Aralık 2009, 14:39
tekere kalkmayı dene istersen heyecan arıyorsan :)

askon
15 Aralık 2009, 14:42
simdi abiler bende isterim vitesli motoisklet ama bunla idare eetmek zorundayım yaza kadar

araştır motosıkletınde ufak değişiklikler yap görsel olarak onunla uğraş :cat:

Emrah.ark
15 Aralık 2009, 14:49
s.a abiler ablalar kardeşlerim

bir counuz actığım konulardan falan beni tanıyorsunuzdur ben geneded tanıtayım adım mehmet meriç kekeç istanbul sarıyer den uyeyim . arkdaşlar bilgisayara ecince ilk önce motosiklet.net i acıyorum ondan sonra msn face gibi aaktivie yapıyorum hepinize yardımlarınız ve iyi anlayısınız icin tesekkür ederim

asıl konuya gelelim :) ben ilk motorum scooter . bende nedense ilk aldığımzamanki heyecan artık kalmadı yaklasık 10 ay oldu alalı ama ilk 2 ay cok heyecanlıydı smdi bisiklete binmek gibi bise olu siede böyle oluyormu ? ve bunu nasıl değiştre biliriz... simdiden tesekkür ederim

Arkadaşım aynı sorun bendede var ve benim motosiklet değişimin çok alakasız oldu..Önce scooter sonra chooper 150 lik ve 250'lik sonra tekrar scooter..

Bi zamandan Sonra çok sıkıyo ama yaza kadar benimde elimden bişey gelmiyo..
Dışında değişiklikler yap örnek benim sökmediğim yer kalmadı:P
Tekerler gümüştü siyah yaptım şerit çektim falan filan..Uğraş yanii..

Yaza bi Er 5 im olucak inş:)

tekere kalkmayı dene istersen heyecan arıyorsan :)

Abi benim bütün akü nevale ön göğüste olduqundan teker zor oluyo ama..
Stopie denedim Sinyali aldım elime Baya heycanlıydım o an düştüm düşücem:mrgreen:

storm150_mmk
15 Aralık 2009, 15:26
Arkadaşım aynı sorun bendede var ve benim motosiklet değişimin çok alakasız oldu..Önce scooter sonra chooper 150 lik ve 250'lik sonra tekrar scooter..

Bi zamandan Sonra çok sıkıyo ama yaza kadar benimde elimden bişey gelmiyo..
Dışında değişiklikler yap örnek benim sökmediğim yer kalmadı:P
Tekerler gümüştü siyah yaptım şerit çektim falan filan..Uğraş yanii..

Yaza bi Er 5 im olucak inş:)

Abi benim bütün akü nevale ön göğüste olduqundan teker zor oluyo ama..
Stopie denedim Sinyali aldım elime Baya heycanlıydım o an düştüm düşücem:mrgreen:
arkadaşım zaten benmide motor oynamdığım yer kalmadı gıcır gıır 151rs gitti
yerne 151 racing scoo geldi :cherry: onun yeni adı :queen:

m.şanveren
15 Aralık 2009, 15:30
1)motorunu herzaman temzi tut

2)ufak tefek aksesuar

3)bunlarda kesmezse,motorunu temizle 2 hafta kadar çok sıkışsanda motora binme inad et,içindeki potansiyel motor sevgisi 2bilemedin3hafta sonra kinetik enerjiye dönüşecektir.

storm150_mmk
15 Aralık 2009, 15:44
1)motorunu herzaman temzi tut

2)ufak tefek aksesuar

3)bunlarda kesmezse,motorunu temizle 2 hafta kadar çok sıkışsanda motora binme inad et,içindeki potansiyel motor sevgisi 2bilemedin3hafta sonra kinetik enerjiye dönüşecektir.

ya havalar soğudu diye binmiyorum 5 gundur aslında zevkli ama cım kıpır kıpır değil...

m.şanveren
15 Aralık 2009, 17:02
ya havalar soğudu diye binmiyorum 5 gundur aslında zevkli ama cım kıpır kıpır değil...

hıımmm...anladım,pekiiiii bi biskırem versem:queen:

storm150_mmk
15 Aralık 2009, 19:39
hıımmm...anladım,pekiiiii bi biskırem versem:queen:

:queen::queen::queen: biz motosikle evdasını biskırem , cikolata , manita islerine değişmeyiz genede saol :cherry:

immortalboss
15 Aralık 2009, 20:15
Ben her bindiğimde aynı heyecanı tadıyorum.Çünkü motosikleti sevmiyorum onunla yaşıyorum.İnan bana bazen evimi bırakıp yanına gidiyorum.1-2 saat yanında kalıyorum.Kış dolayısıyla binemesem de hissetmek yetiyor.Motosikletinde heyecan her zaman vardır.Ama onu kaybedince anlarsın;) Aynı sevgililer gibi. . .

storm150_mmk
15 Aralık 2009, 20:38
Ben her bindiğimde aynı heyecanı tadıyorum.Çünkü motosikleti sevmiyorum onunla yaşıyorum.İnan bana bazen evimi bırakıp yanına gidiyorum.1-2 saat yanında kalıyorum.Kış dolayısıyla binemesem de hissetmek yetiyor.Motosikletinde heyecan her zaman vardır.Ama onu kaybedince anlarsın;) Aynı sevgililer gibi. . .

helall.....:cherry: fazla heyecan cildi bozar kardeşim yaa :queen: ya aslında bene bazen garjımda yatıorm falan guzel irey ama birde sorun cıkaasalar ... :salut: :cherry:

tigermbz
15 Aralık 2009, 21:04
insanoğlu buldukça daha fazlasını ister
mutluluğun yolu elindekiyle yetinmeyi becerebilmekten geçer

immortalboss
15 Aralık 2009, 21:17
helall.....:cherry: fazla heyecan cildi bozar kardeşim yaa :queen: ya aslında bene bazen garjımda yatıorm falan guzel irey ama birde sorun cıkaasalar ... :salut: :cherry:

Yazın garaj yapacağım zaten.1 motosiklet + biraz kutu,malzemeler felan olacak içinde.Her tarafı beton.Çatısı şu yamuk olan demir gibi şeylerden. . .Güzel bir ışık sistemi.Artık yatarım içinde.:)Arkadaşlar birşey soracağım ama dürüst cevap. . .Benim motosikletim 0 alındı.Aldığımda tek kusuru reflektörü çatlaktı ve stickerin kenarı kalkıktı.Ben de bugün dayanamadım.3-5 kuruşta para geçince elime doğru servise gittim.(Yürüyerek ve yağmurda.:mrgreen:) )Servisteki adam acil birşey var sandı.Bu 2 parçayı söyledim.Ve geldiğinde motosiklet tamamen 0 km olacak.:bounce:
Soru da bu.Ben kılmıyım:)

ferhat uçank
15 Aralık 2009, 22:23
insanoğlu buldukça daha fazlasını ister
mutluluğun yolu elindekiyle yetinmeyi becerebilmekten geçer

tuttum bu lafı...
neden dersen tecrübeyle öğrendim bu dediğini... bundan önceki motorum cıbırdı onun yetmediğini farkedip mutsuz oluyodum bu yıl bu motorumu aldım şu anda onunda yetmediğini fark ettim... 600 lük olunca onunda yetmiyeceğini adım gibi biliyorum... onun için bu motorumla gayet mutluyum.. tabi bu 600 lük almıyacağım anlamına gelmiyor.. ama elimdekine nankörlük edip tatminsiz olmıyacağım...size tavsiyem sizde olmayın,

mutsuzluk; elindekilerle yetinmemeyle başlıyor..

Bartu35
15 Aralık 2009, 22:47
bende daha 3 ayda olmaya basladı :P:P yapıcak bişey yok gerekli tecrübeye kadar sürücez sonra daha bize adrenalin vericek motoru alacagız :P

storm150_mmk
16 Aralık 2009, 00:49
bende daha 3 ayda olmaya basladı :P:P yapıcak bişey yok gerekli tecrübeye kadar sürücez sonra daha bize adrenalin vericek motoru alacagız :P

aman aman arenalin kanser ypıo :queen::queen::queen: ya alında 150 ile baslayım 600 sonra 1000 sonra 1200 ve en sonunda 1600 yeter :D

motorhocası
16 Aralık 2009, 00:56
Vakit olsa da bir temizlesem motoru, çamur içinde:pale: benim de binesim yok. Gaz yağı ile banyo yaptırıp cilala parlat bir güzel motorunu,eksiklerini tamamla,geçer.:cat:

Bartu35
16 Aralık 2009, 00:57
tabi 1600 yeter :P:P ondan sonrada keske 3000 olsa ya dersin doymak yok ben 600de bırakcam valla :P

immortalboss
16 Aralık 2009, 01:01
tabi 1600 yeter :P:P ondan sonrada keske 3000 olsa ya dersin doymak yok ben 600de bırakcam valla :P

Ne yapacaksınız arkadaşlar 1600 motor.:)Hayırdır kamyonculuğa mı başlıyoruz.:P

storm150_mmk
16 Aralık 2009, 01:05
Ne yapacaksınız arkadaşlar 1600 motor.:)Hayırdır kamyonculuğa mı başlıyoruz.:P

yamahanın chopper ı vardı 1600 bi aralar 45.000€ cvarındaydı yanlıs hatırlamıyorsam :cherry:

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:05 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:04 ----------

Vakit olsa da bir temizlesem motoru, çamur içinde:pale: benim de binesim yok. Gaz yağı ile banyo yaptırıp cilala parlat bir güzel motorunu,eksiklerini tamamla,geçer.:cat:

abi gaz yağıyla nasıl oluyor ya onu acarak anlatırmısın

TORAMAN
16 Aralık 2009, 01:33
Şimdilik elindekiyle yetin zamanı geldiğinde inşallah hayalindeki motosiklete kavuşursun.:)

m.şanveren
16 Aralık 2009, 11:53
espiri bir tarafa,
1)çevrende motorcu tanıdığın varmı?

2)varsa,çevrendeki motorcularla geziye gittinmi?

3)bunların hiçbirisi yoksa seçenek 4 diyicez.

4)yüksek oktanlı bir bidon benzin alıyosun,motorunun yanına gidiyosun.
sol diz kapağını yere koyup diğer diz kapağına doğru başını eğiyorsun.
ellerinle tuttuğun benzini motoruna uzatıp,kabul etmesi için yalvarıcaksın.

5)yalvarırken şunları söyleye bilirsin.

6)zıç bağrıma hıyar bitsin,sende ye bende yiyim.karakaçan beni affet,söz sana benzini shell den alıcam.

7bunları bidene bakim olmazsa.sende motora binmessin olur biter:queen:

storm150_mmk
16 Aralık 2009, 22:46
espiri bir tarafa,
1)çevrende motorcu tanıdığın varmı?

2)varsa,çevrendeki motorcularla geziye gittinmi?

3)bunların hiçbirisi yoksa seçenek 4 diyicez.

4)yüksek oktanlı bir bidon benzin alıyosun,motorunun yanına gidiyosun.
sol diz kapağını yere koyup diğer diz kapağına doğru başını eğiyorsun.
ellerinle tuttuğun benzini motoruna uzatıp,kabul etmesi için yalvarıcaksın.

5)yalvarırken şunları söyleye bilirsin.

6)zıç bağrıma hıyar bitsin,sende ye bende yiyim.karakaçan beni affet,söz sana benzini shell den alıcam.

7bunları bidene bakim olmazsa.sende motora binmessin olur biter:queen:

yha benzinishelden alıyorum zaten :D bu oktanfalan anlamam adam dolduruyo aslında mazomu koydursam 1 kere ehehe:queen::queen::queen::queen:

serimotorcu
17 Aralık 2009, 01:24
Motordan bir süre uzak kal . Sonra tekrar dön . Eger işe yaramazsa motorunu değiştirmeni öneririm. Ayrıca Scooterlar pek konforlu motorlar degildirler.Lastikleri küçük oldgu için en ufak bir sarsıntyı bile sürücüsüne hissettirirler

Endurocu01
17 Aralık 2009, 02:32
o hissin geçene kadar motora binme,uzakta bir yere kilitle güvenilir bir arkadaşına olabilir mesela,aradan 3-5 ay geçsin ozaman bak bakalım ne oluyor,onu gözlemle

storm150_mmk
17 Aralık 2009, 14:36
1 haftadr binmiyorumm ama sanki ölee binsemde gezsem havsı var icinde bnmek istesemde binemiyorum ama yani cok garip olaylar D: