PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : devir saati...

storm150_mmk
11 Aralık 2009, 21:31
arkadaşlar merhaba 151 rs min sorunlrı gene basladı bir suredir sorunsuz calısıyodu ama iste kader ne ypalım uzatmadn konuya gireyim

arkaaşlar motosikletimin nce kilometre teli koptu yapmadım sonucta bakmıyorum bir sure sonra konnektör ü yandı ondan sonra farkettimki devir saati calısmmıyor bu neden olabilir?

motorhocası
11 Aralık 2009, 21:45
Neredesin ya özlettin kendini:) Konjektörün yanmışsa ıslanmıştır muhtemel,akün zayıf ise de sürekli şarj durumunda ısınmış olabilir, Devir göstergesi, de su almış ve alıcısı temassızlık yapabilir. Km teli de su girmiş:queen: ,göbeğe giren tarafta tel kablosu parçalanmış ve teli zorlayıp kopartmıştır.

storm150_mmk
11 Aralık 2009, 21:48
Neredesin ya özlettin kendini:) Konjektörün yanmışsa ıslanmıştır muhtemel,akün zayıf ise de sürekli şarj durumunda ısınmış olabilir, Devir göstergesi, de su almış ve alıcısı temassızlık yapabilir. Km teli de su girmiş:queen: ,göbeğe giren tarafta tel kablosu parçalanmış ve teli zorlayıp kopartmıştır.

abi ben burlardayım saolasn :) devir saatini biraz daha acarmısın abicim anlamadımda 1 haftarcalısmıyo..

motorhocası
11 Aralık 2009, 21:53
abi ben burlardayım saolasn :) devir saatini biraz daha acarmısın abicim anlamadımda 1 haftarcalısmıyo..

Devir saatin volandaki bir çıkıntıdan alıcı sensör ile pals okur, ve devri dijital olarak göstergende görürsün, büyük ihtimal o sensörün su almış çamur bişey kaçmış,soketi temassız okumuyor.

storm150_mmk
11 Aralık 2009, 21:57
Devir saatin volandaki bir çıkıntıdan alıcı sensör ile pals okur, ve devri dijital olarak göstergende görürsün, büyük ihtimal o sensörün su almış çamur bişey kaçmış,soketi temassız okumuyor.

abi yalnız bu motor devi göstergesi dijital deil am saolasın bakarıım oralara

motorhocası
11 Aralık 2009, 22:00
abi yalnız bu motor devi göstergesi dijital deil am saolasın bakarıım oralara

Analogsa da zaten devri o sensörden okur:), bir de Cdi 'dan alır,elektronik ateşlemeden:P

storm150_mmk
11 Aralık 2009, 22:21
Analogsa da zaten devri o sensörden okur:), bir de Cdi 'dan alır,elektronik ateşlemeden:P

cok sağolasın abi tesekür ederim ..

motorhocası
11 Aralık 2009, 22:30
cok sağolasın abi tesekür ederim ..

Rica ederim,Storm en güzel Çin Scooter modellerinden biri:)

storm150_mmk
11 Aralık 2009, 23:06
Rica ederim,Storm en güzel Çin Scooter modellerinden biri:)

abi storm guelde ben mondi 151rs kullanıyorum storm buraya kayıt olrken alma vasıtasyla yazmıstım ama öyle kaldı isde :D

Nipp10
12 Aralık 2009, 00:19
Rs in devir göstergesi, İbreli ve de elektronik büyük ihtimal içindeki opamp ta sorun var ki kısa yoldan değiştirin gitsin. :cherry: Tabi bir de akü zayıf Ve de konjektör yanık halde iken çalışmazlar.:) Arkadaşın dediği gibi CDI dan alır.

storm150_mmk
13 Aralık 2009, 12:40
yani ben smdi konjektöru deişsem duzelir yani :)