PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : BMW yardım!!!!

jackal_64
05 Aralık 2009, 22:05
selam arkadaşlar bende 1960 model BMW motosiklet ( beşik amortisör ) var bana bu mosikletin karbüratörü lazım ayrıca duyuduklarıma göre JAWA 250 "nin karbüratörü " de oluyormuş bana yardım edermisiniz motosikletim çok temiz ve ben kullanmayı çok istiyorum tek sorunu karbürtörü yardımlarınız için şimdiden teşkkürler .

immortalboss
05 Aralık 2009, 23:03
Burada beyaz bir jawası olan arkadaşımız vardı.Sanırım o sana yardım edecektir.Forumda arama yaparsan belki sonuca ulaşabilirsin.

yalnlzkurt
05 Aralık 2009, 23:12
selam arkadaşlar bende 1960 model BMW motosiklet ( beşik amortisör ) var bana bu mosikletin karbüratörü lazım ayrıca duyuduklarıma göre JAWA 250 "nin karbüratörü " de oluyormuş bana yardım edermisiniz motosikletim çok temiz ve ben kullanmayı çok istiyorum tek sorunu karbürtörü yardımlarınız için şimdiden teşkkürler .

ben dikkat etmedim ama eğer javanınki uyuyorsa bunu temin edebiliriz özelden telini yaz p.ertesi nasipse seni ararım

GKN
06 Aralık 2009, 16:26
Hurdacı Celal amca ya gidiceksin, motorunun birçok parçası ondan mevcut.
Tel: 0212 633 26 51

racer2000
06 Aralık 2009, 16:48
350 jawa olursa gönderebilirim...hemde 2 tane...
bendekini değilde baska yerde bulursanız ve eğerki benzin yetistirememe durumu olursa benzin ve hava memelirini büyüterseniz daha iyi verim alırsınız...

Ramazan Can
06 Aralık 2009, 17:24
350 jawa olursa gönderebilirim...hemde 2 tane...
bendekini değilde baska yerde bulursanız ve eğerki benzin yetistirememe durumu olursa benzin ve hava memelirini büyüterseniz daha iyi verim alırsınız...

bozok yaylasının yiğit evladı yozgat lı jawa cıdır... parcası yatak altında ranza kösesinde her daim bulunur...

racer2000
06 Aralık 2009, 17:58
bozok yaylasının yiğit evladı yozgat lı jawa cıdır... parcası yatak altında ranza kösesinde her daim bulunur...
aynen öyle abi...
0 km motorda alsam...lokma takımına kadar, tamır malzemesi yedek parçasını hep tasırım abi...

yalnlzkurt
06 Aralık 2009, 18:08
aynen öyle abi...
0 km motorda alsam...lokma takımına kadar, tamır malzemesi yedek parçasını hep tasırım abi...

Koçum benimm helede EFSANESİ varsa değilmi bu gün yine milleti baktırdım valla :)

racer2000
06 Aralık 2009, 18:15
Koçum benimm helede EFSANESİ varsa değilmi bu gün yine milleti baktırdım valla :)
helal olsun abi sana...:cat::rendeer:

Ramazan Can
06 Aralık 2009, 18:18

aman abicim çamurluk altına falan nazarlık koy... nazar değer valla....

bygrm
06 Aralık 2009, 18:27

race motorlardan daha etkili desene baktırma olayında

yalnlzkurt
06 Aralık 2009, 18:32
aman abicim çamurluk altına falan nazarlık koy... nazar değer valla....

söz bir tane koyacam :)

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:32 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:32 ----------

bizim çakal lafı ortay attı kaçtı :)

jackal_64
07 Aralık 2009, 16:45
teşekkürler arkadaşlar.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:45 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:44 ----------

Hurdacı Celal amca ya gidiceksin, motorunun birçok parçası ondan mevcut.
Tel: 0212 633 26 51

sağol GNK bi arayım celal amcayı bakalım

yucika
09 Aralık 2009, 23:46
Orijinal Bing karbüratör bulman çok zor. Çıkma bulsan bile randıman almakta zorlanırsın.
Şu sıralar Almanyada Klasik BMW karbüratörleri yenden üretilmeye başlanmış. www.ebay.de de arayıp bulabilirsin belki.
İki tane 250 lk hawa karbüratörü ile çalıştırabilirsin. Ancak bağlantı için adaptör manşon yaptırman gerekir. Jawaların bağlantı civataları altlı üstlü yer alamakta ancak boxer larda sağlı solludur. Basit bir sacdan yapılabilir. Tek silindirli BMW de jawa karbüratörü kullanıyorum hiç bir sorunla karşılaşmadım. Tek sorun iki zamanlı olduğu için biraz fazla besliyor. Benzin ayarını oldukça kısık tutmak gerekir.