PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motordan Benzin Boşalıyor. - Acil Yardım...

laptec1
05 Aralık 2009, 21:04
merhaba arkadaslar bugun arkadaslarla geziyorduk.Biraz yuksek bir kasis e hızlı bir sekilde girdim ve 50 m. sonra gelecegim yere geldim ancak. motor hem bogulmustu hemde gaz verdikce arka lastigin yanından benzin kacırıyordu. Benzin bildiğimiz su gibi aktı gitti :) Pazartesi servise götürecegim ancak ne oldugunu anlayan bir bilgi verirse simdiden tesekkurler.

runoo
05 Aralık 2009, 21:16
Arka lastiğin yanındaysa Depo=>filtre=>benzin otomatiği arası bi kablo yırtılmış veya kopmuş olabilir.Ustalar görünce daha iyi yardımcı olurlar:cat:.

haktan motor
05 Aralık 2009, 23:04
slm arkadaşım geçmiş olsun.benzin hortumu delinmiş,motor çalışmadan benzin boşalmaz.delik boruyu çıkar aynı çapta ve boyda bir hortum alıp tak düzelir.

yalnlzkurt
05 Aralık 2009, 23:09
bir şey desem bilmem gücenirmisin ? şu kadarcık şeyi bakıp bulamadınsa aşk olsun yanii :) benzinin aktığını görüyorsan nerden aktığıda görülebilir

laptec1
05 Aralık 2009, 23:42
slm arkadaşım geçmiş olsun.benzin hortumu delinmiş,motor çalışmadan benzin boşalmaz.delik boruyu çıkar aynı çapta ve boyda bir hortum alıp tak düzelir.

tsk saol :cat:

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:42 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:41 ----------

bir şey desem bilmem gücenirmisin ? şu kadarcık şeyi bakıp bulamadınsa aşk olsun yanii :) benzinin aktığını görüyorsan nerden aktığıda görülebilir

haklısın ama karanlıkta söküp takmak üşendim. benzin akan yer biraz içerde. :queen: yarın bakıcam bi söküp :queen:

dynner
06 Aralık 2009, 00:10
Aynı sorun benim cbr125ime oldu dostum :)

bendeki sorunda da sert bi şeklde cukura girdim ve motor bogldu ardından da dediin gibi karburatorun tahliyesnden calstrmaya calnsca benzın akıttı.

ben motoru o gun eve cekiçi ile cektm dier sabah hiçbişey olmamış gibi çalştı.

sorun karburatrun yanlış anlaşlmasn ancak yavşak gibi bi sibopu var o benzini alıyor o buyuk ıhtımal taklmış.

karburatore bı ıkı kez hafıfce tıklatırsan ve motoru 12 saat kadar bekletrsen sorunun çözlcegne emnım bende böyle olmştu sorunlarımız cok benziyor umarım baska bişey cıkmaz :)

-majesty-
06 Aralık 2009, 00:11
Benzin hortumun yerinden çıkmış gibi geldi bana, kelepçeleri bir kontrol et. Aynı durum bir arkadaşımın başına gelmişti..

ceyhun__22
06 Aralık 2009, 00:21
cup larda depo da deliniyor.Kırılıyor. Dün daha sarı kaynak yaptrdm

laptec1
06 Aralık 2009, 10:10
Aynı sorun benim cbr125ime oldu dostum :)

bendeki sorunda da sert bi şeklde cukura girdim ve motor bogldu ardından da dediin gibi karburatorun tahliyesnden calstrmaya calnsca benzın akıttı.

ben motoru o gun eve cekiçi ile cektm dier sabah hiçbişey olmamış gibi çalştı.

sorun karburatrun yanlış anlaşlmasn ancak yavşak gibi bi sibopu var o benzini alıyor o buyuk ıhtımal taklmış.

karburatore bı ıkı kez hafıfce tıklatırsan ve motoru 12 saat kadar bekletrsen sorunun çözlcegne emnım bende böyle olmştu sorunlarımız cok benziyor umarım baska bişey cıkmaz :)

ben eve yakındım iyiki :)) tsk. birazdan denicem :)

laptec1
06 Aralık 2009, 12:56
arkadaslar ewet hortum yuvasından cıkmıs ancak tam yerine oturtamadım. ısıtıp sokmayı dusundum ancak alev alır diye korktum :) nasıl yerine sokayım bi fikiri olan varmı ?

immortalboss
06 Aralık 2009, 13:55
arkadaslar ewet hortum yuvasından cıkmıs ancak tam yerine oturtamadım. ısıtıp sokmayı dusundum ancak alev alır diye korktum :) nasıl yerine sokayım bi fikiri olan varmı ?

Onu ısıtırsan bulunduğun yeri de ısıtırsın diye tahmin ediyorum.:)Geçen gün haber vardı gazetede.2 genç depodaki motorun benzininin olup olmadığını kontrol ederken karanlık olduğu için çakmakla bakmışlar.Sonuç . . .:)Bence zorlayarak dene.Yapamazsan da bir tamirciye götür derim.Çünkü benzin çok yanıcı.Artık sorunu çözdün sayılır.:)

ferre
06 Aralık 2009, 14:28
kargaburun gibi bi şeyi hortumun agzına sok, bıraz ayır , sonra hemen tak yerıne , yanı bıraz bollaşmasını sagla motorcular oyle yapıyo

laptec1
06 Aralık 2009, 14:41
peki bişey daha sorcam.bu şimdi takmaya calıstıgım hortum sert. yanındakı ise çok yumusak. böylemi olması gerekiyor hortummu kurumus ?

ferre
06 Aralık 2009, 14:57
walla genelde 2 sebepten sertleşiyo o hortumlar, birinicisi kurumaktan ( ki o zaman yenı bı hortum ıle değiştir tabi ki ya da pay varsa agzında biraz kes hortumun ) ikincisi soguktan sertleşme ( onu zaten anlarsın neyden sertleştigini, soguktan sertlesmısse bence bısey yapmana gerek yok , dedıgım gibi ayırırsan problem olmaz)

laptec1
06 Aralık 2009, 15:08
walla genelde 2 sebepten sertleşiyo o hortumlar, birinicisi kurumaktan ( ki o zaman yenı bı hortum ıle değiştir tabi ki ya da pay varsa agzında biraz kes hortumun ) ikincisi soguktan sertleşme ( onu zaten anlarsın neyden sertleştigini, soguktan sertlesmısse bence bısey yapmana gerek yok , dedıgım gibi ayırırsan problem olmaz)

ok. bi ayırayım bakalım nolcaksa olsun artık :D:queen:

_OLD_
06 Aralık 2009, 15:35

Bir cezvede suyu iyice kaynat ve hortumun ucunu batır.Ama dikkat sıcak suda yanmaz ama yakar.

laptec1
06 Aralık 2009, 20:56
Bir cezvede suyu iyice kaynat ve hortumun ucunu batır.Ama dikkat sıcak suda yanmaz ama yakar.

Tskler. bu daha mantıklı :):cat:

mach1
07 Aralık 2009, 14:38

Hortumun ucunu yağla depoya sokacağın yeride yağla öyle tak:cat:

laptec1
07 Aralık 2009, 16:47
Hortumun ucunu yağla depoya sokacağın yeride yağla öyle tak:cat:

tskler. sıcak su yontemi baya işe yaradı ;) tas gibi oldu. saol yinede :) :cat:

eftelya
07 Aralık 2009, 16:48
altına kova bağla :P kova doldukça depoya geri boşalt :mrgreen:

ünlümotor
07 Aralık 2009, 17:19

tabi abi ona bakmayada birini ister

laptec1
07 Aralık 2009, 19:18
altına kova bağla :P kova doldukça depoya geri boşalt :mrgreen:

cilginca bi cözüm :queen: