PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Elçik aldım ama takamadım:(

mücahit_89
03 Aralık 2009, 17:45
herkese selamalar motora renk katsın diye gidip alevli bi elcik aldım ama takamadım daha dogrusu orjınal ecıklerı cıkarmak ıcın vidalarını söktüm sadece koruma demirleri çıktı elçik oldugu yerde duruyor ugrastım çıkaramadım bunun bı yolu varmı motor cup motor elciklerde bunlar.
http://www.rialli.com/urunler/motorsiklet-aksesuar/253_elcik-grubu/9005__elcik-takim-alev-desenli/

kaaha
03 Aralık 2009, 18:49
Valla kardeş bir ustaya götürsen değiştir, pek bi para da almaz.

UmARsIZ
03 Aralık 2009, 19:08
Elciği ya çekip çıkartacaksın ki bu gerçekten güç ister ya da kesip çkartacaksın :)

Ben şimdiye kadar bir iki kere çıkarttım aa hiç takmaya cesaret edemedim :)

immortalboss
03 Aralık 2009, 19:15
Bence de bir ustaya götür her işin bir yolu,yordamı var.bugün çocuğun biri zincir takmak için uğraşıyordu.Durdum takıverdim.:) Çocukta öğrenmiş oldu.Onları izlerken sende öğrenebilirsin bence.;)

asivezor
03 Aralık 2009, 19:20
keserek çıkart en kolay yolu budur. muhtemelen kemikleşmiştir. o nedenle çıkarması çok zordur. yenisini takarken fazla sorun olmaz. tamirciyede götürsen oda keserek çıkaracaktır.

Ömercik
03 Aralık 2009, 19:59
Bence o aldığın elcikleri takma.Kısa bir süre sonra deforme olup kapkara oluyorlar çünkü.Yine de sen bilirsin.

Mehmet-07
03 Aralık 2009, 20:08
Aynısından Aldım ve kendim taktım hic zor bi tarafı yok Arkadaşın da dedigi gibi cekip cıkartacaksın. Yapamayacaksan hic ugraşma gaz telini kırabilirsin cünkü bi arkadaş kendim takacam derken gaz telinide kırdı birde oraya masraf etti. :cat:

serkanADH13
03 Aralık 2009, 20:12
tornavıdayı elcığın içine sokarak hava girmesini sağla,
sonrasında çevire çevire çıkartabilirsin,
yenisini takarkende içine yağ sürmelisin,
eğer paslanmaz gidon ise bol su'da olabilir...

storm150_mmk
03 Aralık 2009, 20:45
kes elceği sonra yeniolanın icini yağla yada sabun sür tak gitsin

_OLD_
03 Aralık 2009, 21:01
kes elceği sonra yeniolanın icini yağla yada sabun sür tak gitsin

Böyle yaparak kolayca taktı.Peki bu şekilde takıldığı yerde durmasını nasıl sağlayacak.Biraz kuvvet uygulandığında geri çıkmazmı?Bu sol taraf için geçerli.Gaz veren kısmı nasıl takacak?

storm150_mmk
03 Aralık 2009, 21:57
Böyle yaparak kolayca taktı.Peki bu şekilde takıldığı yerde durmasını nasıl sağlayacak.Biraz kuvvet uygulandığında geri çıkmazmı?Bu sol taraf için geçerli.Gaz veren kısmı nasıl takacak?

abin ben2 kre değiştirdim 2 sinde de aynı yöntemi kulandım gayet iyioldu..

_OLD_
03 Aralık 2009, 22:00
Teşekkürler.

yalnlzkurt
03 Aralık 2009, 23:49
yağlaman lazımdı biraz kuvvet uygularsan yarım tağtığında çıkar yoksa kesip yenisine müracat edeceksin

CBA
04 Aralık 2009, 01:15
kardeş benimde sökmem gerekmişti çok zor çıkıyo elcikler zamanla kemikleşiyo ben keserek çıkarmıştım. kesmeden çıkarıyım diye çok uğraştım ama ellerimin içi 1 hafta yandı ondan sonra yinede çıkmadı.

SAd0
04 Aralık 2009, 01:57
bu aldığın elcik sol tarafı çekip takıyorsun, ama bu elcikte sağ tarafta gaz teli bağlama yeri yok senin motorda varsa uymayacak ona göre, yoksa aynı yöntemi uygula. sabunlu suyu ver aradan sonra çevire çevire çek.

birde gidon boyuna uymazsa o elciğin ucunda vida ile kurukafalar çıkıyo öyle yerleştir vidalamadanda takabilirsin kurukafayı tekrardan çünkü çok sıkı duruyo