PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : srad 750 km saati

berk_cglr
03 Aralık 2009, 12:30
yanlış yeremi açtım bilmiyorum ama eğer yanlışsa sevgili adminlerimiz konuyu taşıyabilirlerse sevinirim :) 97 model srad 750 var ama km saatim çalışmıyor bunun yerine yeni gsxr 750 nin göstergesini takabilirmiyim bi sıkıntı olırmu soket girişinde falan bi farklılık varmıdır yada uyumlu başka gösterge varmıdır çünkü benim orjinal göstergeler 400 tl civarı ama yeni gsx r ların ki 2000 - 2003 arası olanlar daha ucuz hemde daha çok hoşuma gidiyor:cherry: acaba oluru varmıdır dediğimin

GKN
03 Aralık 2009, 12:37
Olmaz kardeşim, uymaz birbirine..
Orjinal saatini almanı öneririm.
NAsıl bir ağrıza var km saatinde, tamamımı bozuk? YOksa sadece devir yada hız göstergesimi?
Zeytinburnun da Aytan motor Ali olmazsa Carizma motor Muharrem var..
İkisiylede görüş sana yurt dışından çıkma temiz km saati getirebilirler.
Sıfırını almak istersen de Maltepede Tarık kızılkayakvar, suzukinin duayenidir onunla görüş. Netten isimleri aratırsan Tel. larına ulaşırsın:wiinkk:

berk_cglr
03 Aralık 2009, 12:51
sadece km saati çalışmıyo onn haricinde devir saati yandaki ikaz lambaları falan sorunsuz zaten muhamrem abiye sordum o dedi 400 tl diye

GKN
03 Aralık 2009, 13:39
Ön dişlinin üstünde km okuyucusu var motorunda, o çalışmıyor olabilir, srad ların genel hastalığıdır.
Tavsiyem öncelikle kontrol etmen. Eğerki okuyucudansa Fatihten çok uygun fiyata çıkmasını alıp sorununu çözebilirsin.

berk_cglr
03 Aralık 2009, 13:40
ustad yanlış hatırlamıyosam sana srad profu diyolardı :) o yüzden bi sorum daha tam bilmiyorum sradın parçalrını tam olarak ne tarafta kalıyor o parça bide nasıl deneyebilirim

GKN
03 Aralık 2009, 13:44
Neredeyse tüm ss lerde aynıdır, Ön dişlinin çevresinde bi okuyucu vardır.
Bu okuyucu dişlinin dönüşünden hızı hesaplar ve elektronik dalgalar halinde km saatine gönderir.
Km sayacın çalışıyormu? Odometrelerin? tüm km ler hafızada tutuluyormu?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:44 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:43 ----------

Profilinde 98 yazmışıın msjında 97, Motorun enjeksiyonlu modelmi karbüratörlümü?

berk_cglr
03 Aralık 2009, 13:48
tarfik çıkışı 98 profile ona bakıp yazmıştım ama 97 üretim tarihi

odometrede falan sorun yok kmleri hafızada tutuyo benzin yağ hararet ısı falan hepsi çalışıyo sadece kaçla gittiğimi bilmeden gidiyorum :P ondan 4000-7000 devir arası gitmeye çalışıyorum yada trafik akışına göre gidiyorum

GKN
06 Aralık 2009, 23:59
tarfik çıkışı 98 profile ona bakıp yazmıştım ama 97 üretim tarihi

odometrede falan sorun yok kmleri hafızada tutuyo benzin yağ hararet ısı falan hepsi çalışıyo sadece kaçla gittiğimi bilmeden gidiyorum :P ondan 4000-7000 devir arası gitmeye çalışıyorum yada trafik akışına göre gidiyorum

Kartal sanayide Altan motor var Suzuki, Altan ustayı bul orda o teşhisi koysun motoruna, okuyucudaysa dediğim gibi çıkmasını alaiblirisn çok uygun fiyata.
Saatte ise sıkıntı, Cemabi var kızıltoprakta, stadı ın önündeki ışıkları geçer geçmez ilk sağ soıkakta soldan 3 . dükkan, Elektronik üzerine uzmandır.
Saati ona götürürsün bi bakar muhtemelen çözer.
Bu iki şekildede sorunun hallolmazsa saat almak son çare:wiinkk:

sradbela
23 Şubat 2011, 00:18
selam merhabalar aynı sorun bendede var nerde bu okuyucu değiştirdim göstergeyi yine aynı şeyi yapıyor beni de bilgilendirirseniz çok sevinirim tşkler şimdiden...96 srad