PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Honda şhadow'a önereceğiniz alarm marka ve model !

osmanba
30 Kasım 2009, 00:58
Arkadaşlar motosikletime alarm taktırmak istiyorum.
Amaç hem hırsızlıktan korumak hemde park ettiğim yerlerde fazla meraklıların motosikleti kurcalamalarını, çaktırmadan tepesine binip inenlerin ayaklarını sağa sola takarak verdikleri zararı önlemek.
Takılacak alarm nedeni ile elektrik tesisatına dokunulsun istemiyorum. Çünkü piyasada artık ustadan çok ustacık lar var. Bu gibi ustalardan sebep önceki motosikletlerimde çok fazla sıkıntılar yaşadım.
Yeni motosikletimin marş basmaması sonucu gittiğim çok ciddi bir serviste dahi en tecrübeli ustanın müdahalesini istememe rağmen marş düğmesinde oluşan platin arızasını bulabılmek için her tarafını luzumsuz kurcaladıklarını gördüm.
Sonuçta; Sadece dokunulduğunda veye çevresine çok fazla yaklaşıldığında tepki verecek şekilde bağlanması benim için yeterli olacak. Kontağı devre dişi birakmasını istemiyorum. Fikir veren arkadaşlar olursa bu işi ben yapabilirim. Geniş kapasiteye sahip atölye teşkilatim var.
Tüm arkadaşlara Bilgi ve önerileri için teşekkür ediyorum.

Osbourne
30 Kasım 2009, 21:33
Bir şey yazan olmamış ama farklı bir öneri olarak;
Piyasa da çok hassas olan alarmlı disk kilitlerinden var..
Sarı fosforlu ipini de gidona takınca millet ne olduğunu bilmediği için yanaşmıyor motora..En azından kendi motorum da öyle..

Yanaşıp üstüne oturunca da alarm ötüyor zaten..

elektrik tesisatına dokunulmadan, caydırlığı yüksek olan bir çözüm bence..

osmanba
30 Kasım 2009, 22:11
osbourne önerin için teşekkürler. Değerlendirilebilir bir fikir.
Motosikleti ilk aldığım günlerde disk kilidi değilde Almanya'dan gelen alarmlı bir halat sistemıni janta dolamıştım. Hırsızlar motoru çalmaya uğraşmışlar jant tellerimi koparmışlardı. Nekadar uğraştılar bilemem ama yaklaşık 10 m.sürükleyıp bırakmışlardı.Bu olaydan sonra bende kapalı garaja park ediyorum.

mach1
01 Aralık 2009, 00:13
Bir şey yazan olmamış ama farklı bir öneri olarak;
Piyasa da çok hassas olan alarmlı disk kilitlerinden var..
Sarı fosforlu ipini de gidona takınca millet ne olduğunu bilmediği için yanaşmıyor motora..En azından kendi motorum da öyle..

Yanaşıp üstüne oturunca da alarm ötüyor zaten..

elektrik tesisatına dokunulmadan, caydırlığı yüksek olan bir çözüm bence..

Bencede elektirik tesisatına dokunma bi ton kablo ekleyecekler birde tesisatı bozuyor:)

_OLD_
01 Aralık 2009, 01:10
Ben Kawasaki EN 500 motorumda bu alarmı kullanıyorum.Yaklaşma sensörlü yani yakınına gelince çalan motosiklet alarmı duymadım.Kendim taktım.
12 Volt (+) ve (-) için 2 kablo,Sağ Sol sinyaller için 2 kablo bağlaman yetiyor.Mecburen selenin altına koyacaksın.En zor iş sinyallere giden kabloları tespit edebilmek.İstersen klemensle,istersen biraz sıyırıp bağlarsın.Uyarı ledinide görünür bir yere yapıştıracaksın.İstersen uzaktan stop ettirmede var ama bağlaması biraz uzun.Röle gerekiyor.Ateşleme bobinlerine giden voltajı kestiriyorsun,stop ediyor.
Bir de Alarm çaldığında uzaktan kumandasına sinyal gönderenler var.100 liranın üzerinde fiyatları.Elindeki kumanda vızıldıyor.Bazılarında 5 km mesafe diyor ama şehir içinde 1 km den çalışsa yeter.Onunda bağlantısı aynı.
http://urun.gittigidiyor.com/MOTORSIKLET-ALARMI-INWELLS_W0QQidZZ21757360

canercamalan
01 Aralık 2009, 01:14
honda şhadow da nasıbişey yahu :) shadow u biliyorum da şhadow u hiç görmedim :mrgreen::P