PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hadi Bakalım Bir El Atında Düzeltelim :)

serkanADH13
29 Kasım 2009, 21:14
Arkadaşlar benım motor bir akşam dolaşmaya çıktığımda stop etti,
ve bende karbüratörde sıkıntı diye çıkarttım temizledim,
ertesi gün aynı sıkıntı yaşanacak gibi oldu motor tekleme yaptı,
bende depoda su vardır dite,
indirdim temizledim ve ,
evet bayağı bir su çıktı,

gelelim sıkıntıya,
motor o günden beri,
süratlenemiyor,
jikle çekiliymiş gibi ,havayı aşırı alıyormuş gibi tekliyor,

ve birde gerek seyir halındeyken olsun,
gerek boşta gaz verince olsun yüksek sesli patlamalar yapıyor ve bu sırada yine teklemeye devam ediyor???,

karbürator temizlendi (ve ayarlarında bir değişim,bozulma,kayma söz konusu değil),
depo ve hava filtresi temizlendi,
yarında yeni buji alacağım eskidiğini düşünüyorum (bundan değildir ama olsun)

Sizce Sıkıntı Nerede Olabilir...

osmaniyeli
29 Kasım 2009, 21:19
a) emme manifoldun tam oturmamış olabilir.
b) buji o patırtılar sırasında yağlanmış vede o yağın kurumunu hala atamamış olabilir. o yüzden yanmayan yakıt eksozunda patırtılara sebep olabilir.
c) statöründe küçük bir arıza kendini belli etmeye başlamış olabilir.
d) sat kurtul alalım sana cbr600 rr:cherry:

serkanADH13
29 Kasım 2009, 21:38
İstediğim Sorudan Başlayabilirim Demi :)

Yarın Yeni Buji Alacağım Bakalım Ne Olacak,
Ama Sanmıyorum,
Çünki Motor Yatıyor Zaten butun hafta,
sadece akşamları çalıştırıyorum sürekli stop durumunda kalmasın dıye,

satma işine gelince millet hep takas istiyor :)
bende bunu satıp 500 veya 600 cc alacağım,
yani takaslara kapalıyım o nedenle,
ama satma fikri zaten aklımda,
nasıl olsa şirket motorum var normal şartlarda kullandığım...

RunemagicK
29 Kasım 2009, 21:58
bujiye giden elektriğe bak. fişi çıkmıştır kesin:)

stubborn
29 Kasım 2009, 21:59
inan sana fikir verebilecek bilgide değilim :)

motorhocası
29 Kasım 2009, 22:10
Yakıt sistemi tamam diyorsan kalanlar; sübap ayarı,egsoz kaçağı yada karbüratör flanşından hava alıyordur,ya da ateşleme sistemi(bobin,cdi,kablo,buji vs.)

06bluedragger
29 Kasım 2009, 23:34
buji kabloları buji piposu gibi kısımlara bak kopukluk olabilir..

eklem yada oynar bir parça değil ama zamanla özelliğini kaybedip sorun çıkarıyor..

haktan motor
29 Kasım 2009, 23:46
buji yüksek devirde yeterli ceryanı vermiyordur.yada sibop ayarları bozuk olabilir.

serkanADH13
30 Kasım 2009, 01:45
arkadaşlar ilginizden dolayı hepinize teşekkürler,
tüm saydıklarınızın nerdeyse hepsini yapmıştım zaten,
gerçi CDI VE BOBIN'E bakmadım çünki onlardan olacağını sanmıyorum,
buji işine yarın bakacağım,
inş sıkıntı ondandır,
Tekrar Teşekkürler...

tombo
30 Kasım 2009, 02:05
bence de bujiden kaynaklanıyor olabilir.

serkanalpay
03 Ocak 2010, 11:21
Dostum karburatorle falan bosuna oynama sorun onda deıl bujılerını bırkere deıstırmen lazım cunku onlar gıttı artık dostum senın motorun sorunu bobınlerınden sımdı egzoz borularından hangısı daha sıcak hangısı daha sogun ona bır bak soguk olan onmu arkamı ona gore bobınlerden bırını degıstır eger ıstersen ıkısını degıstır motorunuda sakın satma yerıne alacagın motor eger cruiserse yıne hıcbırınden bu performansı alamazsın

mstf_gnc
03 Ocak 2010, 13:36
subap ayarları yada yeni karbürötör al sargılardada sorun olabilir aynısı başıma geldi karbürötör ver sargı aldım düzelmişti ama baya uğraştım

serkanalpay
03 Ocak 2010, 21:19
dostum bak ben ugrastım sen ugrasma bosuna marauderlerın bır ozellıgı deponun on kısmında gidonla on masanın bırleme yerının arka tarafına denk gelen bobınlerın motorun yıkanması sırasında su almasıdır su alan bobın gereklı atesleme tertıbatını olusturamaz bu yuzden bujıde sorun olur egzozun ıcıne yanmadan atılmıs benzın bırıktırıp motoru bır ıkı kere kullanıp kapatınca bıle egzozdan bır dakıka sureyle duman cıkar.pahalı bırsey deıl bu sebeple once bobını ve bujılerı degıstır senın motorun tam atesleme yapmıyor cunku kopmle ateslemesı kesık deıl anlattıgına gore benımde basıma geldı bu.fısı cekılmıs yada tam takılmamıs bujı calısmaz motor tek ateslemeyle senın dedıgın gıbı bıle gıdemez senın motorundakı sorun tam atesleme yapamama tekrarlıyorum on bobın ve ıkı bujı 50 ytl sıkısmıs daha ne soyleyeyım resımdekı benım marauder ufak tefek seyler benımde basıma geldı bunlar normal allah buyugunu vermesın