PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mondial 151 rs iki sorun var.

runoo
28 Kasım 2009, 10:14
Herkese iyi bayramlar.Uzun bi sınav maratonundan sonra bayram tatili için evime döndüm en çokta motorumu özlemiştim ama sonuç hüsran:salut:

Daha önceden bildiğim bir problem olarak motordan çok ses çıkıyordu motorcuya götürdüğümde ya volanttan ya da marş dişlisinden dedi; volanttan ise 35 marş dişlisi ise 100 tl fiyat verdi :pr: Bende fiyatı yüksek bulup sese katlandım ama şuanda motorda boğulma problemi var neden olduğunu çözemedik bir türlü 3000 devirden sonra motor kapatıyor kendini yani gaz fren işlevi görüyor diyebiliriz.Gaza çok yüklendiğimde 5 10 saniye kadar işlemiyo sonra normal haline dönüyor ama 3 5 saniye sonra yine aynı :salut: Yardımcı olursanız çok sevinirim şu bi haftalık tatilde doya doya binmek istiyorum motoruma,hava filterisini değiştireli 3 ay oldu genelde ondan yapar diyolar, egzozdan siyah duman çıkıyor çünkü boğulma halinde,açıp bakıyorum hava filtresine tertemiz yani pislik yok,benzin filtersini açtık benzin gayet güzel geliyodu hortumdan,acaba karbüratörden midir?

06bluedragger
28 Kasım 2009, 11:55
karbüratör ayarlarına baktır siyah duman benzini düzgün yakamadığıdan olur..

bu arada manifold larada bak kaçak varmı muhtemelen havayı fazla alıyor..

runoo
28 Kasım 2009, 12:43

Motoru her açtığımızda manifolda bakıyoruz zaten hava filtresini çıkardığımızda çat çat ses geliyor borudan gaz verdik mi. Bi kaç kere düzelttik hava kaçıran yerleri kapatıp.. ama artık başka bi sorun daha var gibi görünüyor.

fatih_ogar
28 Kasım 2009, 13:03
karbiratörün içinde gaz pistonu var kesin o yırtılmış anlattığına göre bnm yorumum

_OLD_
28 Kasım 2009, 13:19

Lütfen,teknik konularda adım görünsün diye yorum yapmayınız.Benzin iyi yanmayınca nasıl siyah duman çıkarır anlatırmısın,öğrenelim.

06bluedragger
28 Kasım 2009, 17:04
old abi mesajlarım kalabalık yada adım görünsün diye yazılmamıştır..

aklımın yada bilgimin yettiğince yardım etmek istedim..

mesajımı tekrar okudum ve sorun ateşlemeden olabilir diyorum..

yamaha 2t scooterimin ateşleme sorunu vardı tekler yada ısınınca stop ederdi çözüm bobin buji kablosu buji sıfırını taktım sorun düzeldi..

dipnot: bilgilerinize hayranım tartışma yaratıp düşman değil efendi olup kardeşiniz olmak isterim..

Arjantinli69
28 Kasım 2009, 19:49
karbiratörün içinde gaz pistonu var kesin o yırtılmış anlattığına göre bnm yorumum

aynen scootor larda klasik arıza.10 tl fiyatı var yüksek olasılık arıza gaz pistonunda.ya yırtılmıştır ve ya ucuz parça oldugu için özelligini kaybetmiştir.sonuçta dengesiz çalışma,kolay gelsin

racer2000
28 Kasım 2009, 21:05
bide karbüratörü silindire bağlayan yarısı plastik yarısı demir bi parça var onda yırtık varmı bi kotrol et...

runoo
28 Kasım 2009, 23:47
Herkese çok teşekkür ederim verdikleri bilgilerden dolayı yarın tavsiyelerinizi uygulayabildiğim ölçüde deniycem.:cat: