PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : YUNUSLARIN trafikteki etkinliği

funny SALİH
26 Kasım 2009, 02:39
Arkadaşlar belki sizde görmüşsünüzdür.normalde taksici münübüscülerin trafikteki laabali ve vurdum duymaz araç kulanmalarını hepimz bilyorz trafik polisleride gördüğ halde göz yumuyor.:pr::pr:
gene buakşam E-5ten topkapı yönüne gelirken sağımdan yunus geçti ve gene ilerde sarhoş gibi araba kullanan taksici yüznden anifren yapmak zorunda kaldı ve ona işaret parmağyla akıllı ol giblerinden uyardı.:cat:
tabi taksicinin karizma yerlerde.
sonra merterde bi mağzaya giriyodm genç diyorki yanındakine:
abi yukarda yunus taksiciye bi bağırdı bi azarladı taksici özürdileyip gitti.
herlade yunus yerine başka polis olsaydı taksicini tavrı öle olmazdı:wiinkk:
ben kendim adına yunus polisleri tebrikediyor ve başarılarının devamını diliyorm:)

ninjet
26 Kasım 2009, 02:51
polisler bazen yerli yersiz bağırıyor. Senin rasladıklarını bilmem ama bazen hadlerini aşıyolar. Hakaret edenler bile olyor. Kimsenin kimseye hakaret etmeye bağırıp çağırmaya hakkı yoktur diye düşünüyorum. Bazılaı kendilerini trafikte allah sanıyo. Sein benm gibi işini yapan insanlar olduklarını unutuyorlar. Ama taktir ettiğim polislerde vartabi onlarada alkış ozamn ::biggrinn

funny SALİH
26 Kasım 2009, 02:57
polisler bazen yerli yersiz bağırıyor. Senin rasladıklarını bilmem ama bazen hadlerini aşıyolar. Hakaret edenler bile olyor. Kimsenin kimseye hakaret etmeye bağırıp çağırmaya hakkı yoktur diye düşünüyorum. Bazılaı kendilerini trafikte allah sanıyo. Sein benm gibi işini yapan insanlar olduklarını unutuyorlar. Ama taktir ettiğim polislerde vartabi onlarada alkış ozamn ::biggrinn

buda doğru bitespit.kendilerine olan güveninden kaynaklnan saygısızlıkta var.
bikeresinde kaskım yoktu mahllde direk çeç çek dediler.meslek flan sordular
tabi durumu anlatınca dikkat et diyip gittiler

Şenonar
26 Kasım 2009, 03:01
Vallahi yunus polisler kadar kurallara uymayan insanlar tanımadım :mrgreen:
kırmızıda geçerler
ters yöne girerler
kaldırımdan giderler
Sahilde motorun yasak olduğu yerde kendileri gezerler
EE bize ne kaldı :mrgreen:

Geçen gün bizim dükkanın burda cadde üstü Varadero ile bir polis kapatmış geliyordu tam dört yol ağzı kırmızıda geçti aradan kamyonet çıktı son anda durdu stupie yaptı :mrgreen: o derece frenlere asıldı sonra durdu kamyonet geçince devam etti oda yetmezmiş gibi bide giderken motoru teke kaldırdı sonra indirip devamm.... :cyclopsan

bygrm
26 Kasım 2009, 03:15
kırmızıda geçerler
ters yöne girerler
kaldırımdan giderler

Geçen gün bizim dükkanın burda cadde üstü Varadero ile bir polis kapatmış geliyordu tam dört yol ağzı kırmızıda geçti aradan kamyonet çıktı son anda durdu stupie yaptı :mrgreen: o derece frenlere asıldı sonra durdu kamyonet geçince devam etti oda yetmezmiş gibi bide giderken motoru teke kaldırdı sonra indirip devamm.... :cyclopsan

devlet malı değilmi tekeride stopie yide onda öğreniyolar ..:farao: kollamak diye bişey yok

egelim 43
26 Kasım 2009, 06:23
Arkadaşlar belki sizde görmüşsünüzdür.normalde taksici münübüscülerin trafikteki laabali ve vurdum duymaz araç kulanmalarını hepimz bilyorz trafik polisleride gördüğ halde göz yumuyor.:pr::pr:
gene buakşam E-5ten topkapı yönüne gelirken sağımdan yunus geçti ve gene ilerde sarhoş gibi araba kullanan taksici yüznden anifren yapmak zorunda kaldı ve ona işaret parmağyla akıllı ol giblerinden uyardı.:cat:
tabi taksicinin karizma yerlerde.
sonra merterde bi mağzaya giriyodm genç diyorki yanındakine:
abi yukarda yunus taksiciye bi bağırdı bi azarladı taksici özürdileyip gitti.
herlade yunus yerine başka polis olsaydı taksicini tavrı öle olmazdı:wiinkk:
ben kendim adına yunus polisleri tebrikediyor ve başarılarının devamını diliyorm:)

Sadece yunuslara mahsus bi olay değil herhangi polisdede aynı durum olurdu

---------- Mesaj ekleme zamanı: 05:13 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 05:10 ----------

::plus1:: özellikle doğu tarafında şehirler arası yollarda megafonla kamyonculara küfür edeni bile duydum:cyclopsan::yanliss:

---------- Mesaj ekleme zamanı: 05:14 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 05:13 ----------

kırmızıda geçerler
ters yöne girerler
kaldırımdan giderler

:queen::queen: çok güzel hareketler bunlar demekki motosiklete tamamen hakim durumda yunuslarımız:cat:

---------- Mesaj ekleme zamanı: 05:16 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 05:14 ----------[COLOR="Silver"]

---------- Mesaj ekleme zamanı: 05:23 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 05:16 ----------

devlet malı değilmi tekeride stopie yide onda öğreniyolar ..:farao: kollamak diye bişey yok

iğneyi kendimize çuvaldızı yunuslara batıralım::pokey:: istersen önce hangimiz yunus olsakta altımıza varadero verilse teker ve stopi yapmayız:silent:

gkhnkzy
26 Kasım 2009, 08:44
bigün gidiyorum efendi efendi. yan şeride bir çift yunus geldi.. arkadaki motorun sürücüsü bana bakıyo, hafiften ön kaldırıyo, ara gazı veriyo filan.. vizörü kaldırdım, artizmisiniz siz olümmmmm. diyicektim de arkadakide cep telefonuyla mesajlaşıyodu :)

yürekçe
26 Kasım 2009, 09:31
bigün gidiyorum efendi efendi. yan şeride bir çift yunus geldi.. arkadaki motorun sürücüsü bana bakıyo, hafiften ön kaldırıyo, ara gazı veriyo filan.. vizörü kaldırdım, artizmisiniz siz olümmmmm. diyicektim de arkadakide cep telefonuyla mesajlaşıyodu :)

yani, artizlermiş :bounce::queen:

funny SALİH
26 Kasım 2009, 14:11
demekki yunuslar içndede çürük elmalar artistlr var.ama ben özelikle motosikletlere istemeyrekte olsa yaptıkları iyilkleri düşnüyorm.
yunusların olumlu katkıları:
1.insanların motosiklet hakındakini olumsuz fikierlerni azaltıyor.pratik ve kulanışlı bir araçolduğunu kullanarak gösteriyolar
2-araç kulanıcıları aynalarına daha dikkatli bakmak zorunda.polis sağından solundan gçerken manevra yapamaz
3-ankaradaki taksicilern polilseri yemlediği gibi yunusları r. bağlayamazlar.sonucunda tüm trfik kuralarına uyarak bizmde canımıza kastedemezler.
ben 2 defa taksi yüznden kaza yaptım.sayısız üzerime sürüldü örneğn

gkhnkzy
26 Kasım 2009, 14:23
yaklaşık 26 saattir uyumuyorum.. yorgun halimle eminönü'nden fatihe kendimi zor attım motorla az önce :) ışıkta beklerken yanımdaki motor hareket etti bende yeşil yandı sandım. meğer yanmamış... diğer motor durunca bende durdum :) ve yaya şeridini kullanan motosikletli bir trafik polisine yol verdik kardeş kardeş :)

necatik35
26 Kasım 2009, 14:32
Bizler aynı pozisyonda olsak neler yapardık diye düşünüyorum:silent:

gkhnkzy
26 Kasım 2009, 14:34
yeşil yanmadan hareket ettiğimiz için uğraşırdı bizimle ama kendisi yaya şeridinde olduğu için :wiinkk:

c@n
26 Kasım 2009, 14:42
vallaha yunusların hep güzel şeylerini görmek isteriz ama ben 3 4 defa kötü olaylarını gördüm çok üzüldüm

* Boğaz köprüsü üzerinde yoğun sis ve aşırı ruzgara kapılan yunus arkadaşımızın motorunun hakimiyetini kaybetmemek icin 10 sn kadar dizini halat bariyere sürterek gittiğini gördüm

* feriköy baruthane cad. üzerinde şüpheli kovalayan yunus arkadaşlarımız aniden ters yöne hızlı çıkış yaptı ve belediye otobusune çarptılar

* Kasımpaşa yolu üzerinde silahlı çatışma gerçekleşirken artcı yunusun dengesini kaybedip düştüğünüde gördüm

Polislik kutsal bir görev ama yunuslar cidden daha zorlu bir görev üstleniyorlar

ufuktan
26 Kasım 2009, 14:44
benim anlamadığım konu; bir olayı yazarken neden gereksiz kısaltmalar kullanıldığı ve Türkçe gibi bir dilin, neden şekilden şekile şokulmaya çalışıldığıdır ... ???

**** yukarıdaki metinlerde sayamayacağım kadar çok dil katliamı var

gkhnkzy
26 Kasım 2009, 14:53
benim anlamadığım konu; bir olayı yazarken neden gereksiz kısaltmalar kullanıldığı ve Türkçe gibi bir dilin, neden şekilden şekile şokulmaya çalışıldığıdır ... ???

**** yukarıdaki metinlerde sayamayacağım kadar çok dil katliamı var

:cat::cat::cat::cat:
Kesinlikle doğru, katılıyorum. Çok hassas olduğum bir konu. Türkçe'mizin turkcheleşmesine kesinlikle karşıyım...

Türkçe'mize sahip çıkalım...

yukarıda yazdıklarım:
artiz:Cem YILMAZ ağzı
olüm:yöre ağzı
:cat:

CAPANORD
26 Kasım 2009, 14:56
arkadaşlar site üzerinden devletin memurları hakkında görüş bildirmeyin.Sıkıntı oluşabilir.Herkese hayırlı bayramlar.:cat:

by_001
26 Kasım 2009, 15:35
:rendeer: yunusları seviyorumm... :rendeer: :rendeer:

CAPANORD
26 Kasım 2009, 15:45
Bende yunusları seviyorum denizde ve havuzlarda olanlarını:P

Gökhan
26 Kasım 2009, 16:32
Bazı arkadaşlar yunuslara karşı önyargılı yaklaşmış.Her kurumda çürük elmalar olabir.Bunu kurumun tamamına yaymak gerçekten görevini layıkıyla yapanlara haksızlık oluyor.
Ayrıca bu eleştiriler küçük düşürme,hakaret vb. boyutuna ulaşırsa bu durumlarla ilgilide forum kuralımız mevcut!

alkadras
26 Kasım 2009, 17:28
gerçi biz motosikletlileri durduklarında babacan tavırları hep dikkatimi çekmiştir. ancaaakk millete fırça atacaklarına ceza yazsınlar. Ceza yazmaya hakkı var. ama fırça atmaya yok bence.

Maverick35
26 Kasım 2009, 18:28
Benim için -Yunus veya başka sınıf polis farketmez- en iyi polis; benimle muhatap olmayan polistir.
Ben, arabayla ya da motorla giderken, böyle selamlaşıp geçeyim, başka ihsan istemem:)

yoruk86
26 Kasım 2009, 19:26
polisin sonradan görmesi hiç çekilmez kendini kaf dağında sanar hiçbişey bulamazsa motora niye 2 kişi bindiniz diyenler bile çıkıyor bazen.

RunemagicK
26 Kasım 2009, 21:24

bugün trafik tescil nerde diye bi soriyim dedim polise, dövmediği kaldı şerefsizin. karacahil herif kendini bi .ok sanıyor, adam yerine koyup bişey soranda kabahat işte
trafik şubenin danışmasındaki polis ise gayet efendiydi. normal insan gibi sorularıma cevap verdi. az daha öpücektim yanaklarından.

yalnlzkurt
29 Kasım 2009, 14:37
Malesef bazı arkadaşlarımızn uyandırdığı kötü initiba bizede aksediyor ama biz çoğunluk olarak yinede efendiliğimizle onların bıraktığı kötü izi silebiliriz

RaQuEtTe77
29 Kasım 2009, 22:59
kırmızıda geçerler
ters yöne girerler
kaldırımdan giderler

Hocam sen geçiş üstünlüğü diye bir şey duydunmu hiç..
işte onlar bu özelliklerini kullanıyor..
ambulans sivil savunma araçları valilik izinli resmi plakalı araçlar itfaiye,polis ekipleri vb gibi araçların herşeye geçiş üstünlüğü vardır tersede girer kırmızıda da geçer isterse zınk diye yolun ortasında durur....
aman dikkat et yarın bunlardan biriyle karşılaşırsan ve istenmedik bir durum yaşarsan sen hatalı olursun kanun önünde..