PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İstanbuldan Selamlar motosiklet.net ailesi

zamisli
24 Kasım 2009, 23:24
Harley davidson sportster 883 almama 1 ay gibi kısa bir süre kaldı . şuanda bir iki motor var baktıgım 2.el 2004 model. dünde a2 için başvurumu yaptım. Kimse kızmasın ama ortaokulda bizim bi ustanın mobiletiyle 2 tur atmişliğimi saymassak ilk motorsiklet deneyimim harley sportster 883 olacak .

Not : Geçenlerde ark ımın honda cbf 500 ünü 1 e atıp binanın etrafinda düşmeden bir iki tur atma zaferimde var ilk denememde :)

kerem999
24 Kasım 2009, 23:44
Harley davidson sportster 883 almama 1 ay gibi kısa bir süre kaldı . şuanda bir iki motor var baktıgım 2.el 2004 model. dünde a2 için başvurumu yaptım. Kimse kızmasın ama ortaokulda bizim bi ustanın mobiletiyle 2 tur atmişliğimi saymassak ilk motorsiklet deneyimim harley sportster 883 olacak .

Not : Geçenlerde ark ımın honda cbf 500 ünü 1 e atıp binanın etrafinda düşmeden bir iki tur atma zaferimde var ilk denememde :)

Hayat sigortası tavsiye ederim:cat::wiinkk: chopper sevmedigim için motora bişey diyemicem ama Super sport alsaydın konuşurduk :wiinkk:

Osbourne
24 Kasım 2009, 23:49
Hayırlı olsun ancak ilk motor olarak 250 kiloluk, 883 cc lik ve 50-75 beygir(imalat yılına göre değişir) lik bir motosiklet hayırlı olacakmıdır bilemeyeceğim..

Motosiklet sürüş tecrübesi 2 tur mobilet ve 1 tur apartman çevresinde cbf ile dönmek olan birisi için pek doğru bir başlangıç değil gibime geldi..

Ama diyorsan ki ben eğitim alırım, gece-gündüz bahçede turlar işi kaparım..Onu bilemem ama tavsiye etmem..Motorun gücünü bir yana koy, 1,5 metre dingil mesafesi olan 250 kiloluk bir makineyi kullanmak, en iyimser tabirle tecrübe ister..

zamisli
24 Kasım 2009, 23:54
valla haklısın dostum ama ben en az bir iki ay trafiğe çıkmadan eğitim alcam gerek çevremdeki usta motorcu arkadaslardan .. alıp trafige çıkacak kadar kafayi yemedim tabikide :) en az bikaç ay da alışırım die düşünüyorm

beykurt
25 Kasım 2009, 03:03
hayırlı olsun güle güle kullanırsın inşallah ama yurumeyi bilmeden koşmak dogru mu ki.bu makineler tecrübe birikim ister.umarım kısa sürede alışırsın ve hakim olursun motoruna:)

zamisli
25 Kasım 2009, 10:26
saol dostum . bende zaten alır almaz trafige cıkacam demedim ki .. cok haftalar geçmesi gerekecek biliyorum.yaza hazırlık yapıyoruz işte .gezcezz dolaşcazz daha :)

CTRLALTDEL
25 Kasım 2009, 10:42
kusura bakma biraz canını sıkacağım ama bence hata ediyorsun . o aletin lastiğinin patladığını varsayarak boş viteste 20-30 metre ittir ilk önce ne demek istediğimi anlayacaksın . alıştırma yapacağın motor bu alet olmamalı , ben olsam 100 kilo civarı vitesli bir motor ile alıştırmaya başlardım . zira ben çok gördüm ilk yana devrilmede ben bunu süremiyorum diyerek 1500-2000 lira zarar ile motor satanları .

dost acı söyler , zarar görmeni veya bu işin keyfine varamadan motorculuktan soğumanı istemiyorum .
saygılar
CTRLALTDEL

tombo
25 Kasım 2009, 11:55
merhaba arkadaş aramıza hoş geldin dielim o zaman,

gelen tepkileri ve eleştirileri haksız bulduğumu söyleyemem insanlar haklılar ama benimde şuan kullandığım suzuki 800 cc yaklaşık 250 kg lık chopper ilk motorum.Yani ama bende aldığım gibi trafiğe çıkmadım önce tam korumalı olarak boş yerlerde motora alıştım ve ehliyetimi hemen alıp çok kontrollü bi şekilde kullanmaya başladım...nisan ayından beridir kullanıyorum ve 4000 km yaptım,en azından ilk acemiliği üzerimden attım ama hiç bi zaman oldum tamam diemem demiycemde,belki 100 bin devirmek nasip olursa :) ,,ama altımdaki makinanın ne olduğunu bilip efendi gibi bindiğimden dolayı ne düştüm ne gazlayıp bi yere girdim nede bi aksilik yaşadım.Şimdi saolsun arkadaşlarla elimden geldiğinde gezilere katılıyorum yol yapıyorum yavaş yavaş...Şimdiden hayırlı olsun.

fthinky
25 Kasım 2009, 12:05

gelen tepkileri ve eleştirileri haksız bulduğumu söyleyemem insanlar haklılar ama benimde şuan kullandığım suzuki 800 cc yaklaşık 250 kg lık chopper ilk motorum.Yani ama bende aldığım gibi trafiğe çıkmadım önce tam korumalı olarak boş yerlerde motora alıştım ve ehliyetimi hemen alıp çok kontrollü bi şekilde kullanmaya başladım...nisan ayından beridir kullanıyorum ve 4000 km yaptım,en azından ilk acemiliği üzerimden attım ama hiç bi zaman oldum tamam diemem demiycemde,belki 100 bin devirmek nasip olursa :) ,,ama altımdaki makinanın ne olduğunu bilip efendi gibi bindiğimden dolayı ne düştüm ne gazlayıp bi yere girdim nede bi aksilik yaşadım.Şimdi saolsun arkadaşlarla elimden geldiğinde gezilere katılıyorum yol yapıyorum yavaş yavaş...Şimdiden hayırlı olsun.

bende tam tombo abimle bi görüş dicektim motor alacak arkadaşa :mrgreen::rendeer:

zamisli
25 Kasım 2009, 19:50

tamam dostum işte bende aynı senin yaptıklarından farklı bişey planlamadım . izinden geliyorum.bilinçli bir insan olarak yaza hazırlanıyorm.bilen ark.lardan bu h sonu olmak üzere derse baslıcam kısmetse . ark. da honda cbf 500 var . hadi hayirlisi ..geçenlerde biras kullanmıştım.keyifli gibi görünüyor :) gelişmeleri yazarim buraya :)

alp_tunay
25 Kasım 2009, 19:53
tamam dostum işte bende aynı senin yaptıklarından farklı bişey planlamadım . izinden geliyorum.bilinçli bir insan olarak yaza hazırlanıyorm.bilen ark.lardan bu h sonu olmak üzere derse baslıcam kısmetse . ark. da honda cbf 500 var . hadi hayirlisi ..geçenlerde biras kullanmıştım.keyifli gibi görünüyor :) gelişmeleri yazarim buraya :)

Bence cbf ile de başlamaya kalkma.... Güç olarak alacağın motordan aşağı değil... :cat::cat::cat:

Daha düşük cc li motorda başlama imkanın yok mu?.... Haddim olmayarak sana bir tavsiye yapsam; Madem harley alıcak paran var 1500-2000 ver 125 lik makina al dostum... :cat::cat::cat:

zamisli
25 Kasım 2009, 20:06
valla elimizde bu var dostum baslamak icin :) sınırları zorlayarak alcam harleyi o yüzden 2 bin daha verecek param yok malesef ..pek zamanımda yok . o yüzdn allah sonumuzu hayır etsin :P

alp_tunay
25 Kasım 2009, 20:10
valla elimizde bu var dostum baslamak icin :)

Vah vaaahhhh.... Aramızda para toplayalım ..... :queen::queen::queen::queen::queen::queen:

Hayırlısı olsun... Bir arkadaş olarak söyledim... :rendeer::rendeer::rendeer:

zamisli
25 Kasım 2009, 20:13
:D :D :D :D senin motor 125 likmiş .. bi çayımı içmeye gel istersen ..2 de tur atarız hazir 125 ligi bulmuşken :P

alp_tunay
25 Kasım 2009, 20:15
:D :D :D :D senin motor 125 likmiş .. bi çayımı içmeye gel istersen ..2 de tur atarız hazir 125 ligi bulmuşken :P

Sonra Harleyini alırım bir ege turu yaparım ama.... :P:P:P:P:P:P

zamisli
25 Kasım 2009, 20:23
ehueehehe ayip ettin canin saolsun :) attan inip eşşeğe binmiş gibi olmasın sonra harleyden indikten sonra :P :)