PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : A2 sınav + direksiyon sonrasın süreç hakkında yardım.

Touristas
23 Kasım 2009, 21:29
A2 sınavına girdim gectim, direksiyonada gecen cumartesi girdim ve geçtim. Şimdi sizce ne kadar daha beklemem gerekli sertifika için? Lütfen bilgi?

fthinky
23 Kasım 2009, 21:37
3 haftayı rahat bulur, belgerini emniyete verdikten sonra 2 gün ile 1hafta arasında ehliyetini çıkartıyorlar

remzi_39
23 Kasım 2009, 21:41
Garip..
Devamli okuyorum burada Nekadar bekliycem diye

Praktigi basardiktan sonra neden hemen vermiyorlarki ehliyeti?
Neden bekletiyorlar?
Ben pratik imtahani yaptiktan sonra hemen ehliyetimi alip ewe geldim..

Touristas
23 Kasım 2009, 21:43
Ne kadar garip nerdeyse 3 ay bekliyosun bir ehliyet için halbuki 15 gün ders 5 gün teorik fln 25 günde alsak şunu ne olur.

halitcix
23 Kasım 2009, 21:44
pazartesi dosyayı almadan maliye ye gider para yatırırsın sonra oradan aldığın kağıt ı adını bılmıom neyse anladın sen onu alırsın sonra dosyayı alırsın surucu kursundan sonra trafik e gıdersın bi parmak izi verırsın sonra bıde kart parası cıkarsa ehlıyet o gun cıkar cıkmazsa ertesı gun alırsın inş yardımcı olmusumdur SAYGILAR

osmanba
23 Kasım 2009, 21:44
Hayırli olsun.
10-15 günlük kadar bir süre içinde ehliyetine kavuşursun inşallah.
Not: Arkadaşlarımdan biri sizin durumunuzda iken polisten ceza yemişti. Çünkü ehliyetin aslini almadan hala sürücü belgesine sahip değilsiniz demekmiş.Hatta görevli memura ters davrandığı için mahkemelik olduğunu söylemişti.

Touristas
23 Kasım 2009, 21:46
Saolun arkadaşlar. A2 aldıktan sonra aklına gelmez insanın. Ama almadan beklerken bir heves işte :)

-majesty-
23 Kasım 2009, 22:14
Serifika derken ? Cumartesi direksiyon sınavına girenler geçtiğimiz hafta çarşamba günü sertifikalarını aldılar, bence kursunuzla irtibata geçin 3-5gün içinde evraklarınız hazır oluyor.

Bundan sonra kursun bağlı olduğu bölgeye göre trafik şubesine gidiliyor 70,80tl maliyeye, 60tl şubeye ehliyet kart ücreti ödüyorsunuz. Uzun kuyruklar ve sıradan etkilenmemek için sabah 8-9 gibi trafik şubesinde bulunmanızı tavsiye ederim.

Evrakları trafik şubesine teslim ettikten sonra size şu gün gelip alın diyorlar zaten..

murat21
23 Kasım 2009, 22:22
abi bende cumartesi gunu direksiyon dersine girdim çarşamba gunu dosya çıkıyo ordan hemen trafiğe gidip çıkaracam::):)

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:22 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:20 ----------

Hayırli olsun.
10-15 günlük kadar bir süre içinde ehliyetine kavuşursun inşallah.
Not: Arkadaşlarımdan biri sizin durumunuzda iken polisten ceza yemişti. Çünkü ehliyetin aslini almadan hala sürücü belgesine sahip değilsiniz demekmiş.Hatta görevli memura ters davrandığı için mahkemelik olduğunu söylemişti.

10 15 gun değil abi engeç 1 hafta