PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Scooter'a Ses Sistemi Hakkında...

madbatur
21 Kasım 2009, 13:35
arkadaşlar yamaha cygnus rs scooter'ma severek biniyorum ama artık biraz değişiklik yapmak istiyorum bagaj kısmını ses sistemine çevirmek istiyorum bana kaça malolur? amfi gerekirmi? bilgisi olan arkadaşlar yardım ederlerse sevinirim

not:aküye bağlamıcam yeni bir enerji kaynağı alıcam bunun içinde bilgi verirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler :):rendeer::cat:

agecu
21 Kasım 2009, 13:54
arkadaşlar yamaha cygnus rs scooter'ma severek biniyorum ama artık biraz değişiklik yapmak istiyorum bagaj kısmını ses sistemine çevirmek istiyorum bana kaça malolur? amfi gerekirmi? bilgisi olan arkadaşlar yardım ederlerse sevinirim

not:aküye bağlamıcam yeni bir enerji kaynağı alıcam bunun içinde bilgi verirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler :):rendeer::cat:

bende şimdi acaip merak ettim nasıl olacak , böyle birşey mümkünmü. yeni enerji kaynağını nereye koyacaksın:pale::queen:

secretplay
21 Kasım 2009, 14:24

bi arkadaş vardı forumda scooterina koca koca hoparlörler bağlamıştı aradım forumda bulamadım az sonra birileri bulur ekler linkini buraya

Levsy
21 Kasım 2009, 14:30
Benden küçük müsün bilmiyorum ama muhtemelen öyledir. O yüzden sana bi abi tavsiyesi diyerek şunları söylemek isterim. Komik olacaksın, arkandan bakmalarının nedeni gülmek için olacak.

madbatur
21 Kasım 2009, 14:53
Benden küçük müsün bilmiyorum ama muhtemelen öyledir. O yüzden sana bi abi tavsiyesi diyerek şunları söylemek isterim. Komik olacaksın, arkandan bakmalarının nedeni gülmek için olacak.

http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-fotograflari/20169-honda-repsol-beat-modifiyeli-tesisatli-%3B.html

şuna bi bakmanı öneririm bende bunun gibi bişe istiyorum sence bunu yapanın arkasından gülerlermi yoksa saygımı gösterirler gerçi senin gibi düz mantık insanlar hep aynı şeyi yaparlar :):)

Bartu35
21 Kasım 2009, 15:15
madbatur yapabilirsen biz karısamayız ama Levent abim sana tavsiyede bulunmus ve sen saygısızlık yapmıssın haksız durumundasın benim fikrimde şu:[Bence]!! yaptırma cünkü cok kötü duruyor insanlar apaci derler ne gerek var??tek kulaklık öyle dinle telefondan dinle

cihan_kavsak
21 Kasım 2009, 15:35
Levsy'ye katılıyorum sadece gülerler

madbatur ben bu motora baksam gülerim hatta arkasından salak lan bu diye bağırırım orj.liği bozmaktan baska bi işe yaramamış

tek kulağına kulaklık tak gez

driver600f
21 Kasım 2009, 16:19
bırakın arkadaşın neler yapabileceğini görelim toplum olarak değişik bi şeyler yapmak isteyenlere malesef önyargılı olarak yaklaşıyoruz sonuçlarına katlanıcak olanda o ama herşeye rağmen bence değer farklılık ayrıcalıktır nasıl yapabileceğin konusuna gelince bence i pot yada mp3 çalar tarzı bi şey kullan küçük olduğundan hem fazla yer kaplamaz ondan sonra basit bir pazarcı anfisi kullanman yeterli piyasadaki fiyatları 15 20 tl civarı hemde tatmin edici hoperlör olarak hava tazyikli (hani bu camilerde minarelerde bulunan kovalı uzun hoperlörler varya onların küçüklerinden )kullanabilirsin toplam maliyeti sana mp3 yada i pot hariç ortalama 20 anfi 10 hoperlör 30 lira civarı felan olucaktır ayrıca extradanda enerji kaynağına ihtiyacın yok ortalama max.yük 25 w felan olacakır yani senin kullanmış olduğun far ampüllerine yakın bi eşdeğer şimdiden kolay gelsin bu şekilde tabiri caizse yaratıcılık ruhu olan herkesin arkasındayım şimdiden kolay gelsin söylenenleride kafana takma risk alınmadan bi yerlere gelemessin sonuçlarını bilsen bile:)

Levsy
21 Kasım 2009, 16:23
bırakın arkadaşın neler yapabileceğini görelim toplum olarak değişik bi şeyler yapmak isteyenlere malesef önyargılı olarak yaklaşıyoruz

Kimseyi tutmuyoruz yahu, yapacaksa yapsın tabii ki :mrgreen: Düşüncemizi söylüyoruz. Fikirlerini söylemekte herkes serbest, malum forum burası.

Şimdi sen CBR 600'e böyle birşey yaparmısın? Kesinlikle yapmazsın. Ama scooter olunca yapılabilir mantığı ile yaklaşamıyorum ben.

driver600f
21 Kasım 2009, 16:25
Kimseyi tutmuyoruz yahu, yapacaksa yapsın tabii ki :mrgreen: Düşüncemizi söylüyoruz. Fikirlerini söylemekte herkes serbest, malum forum burası.

aynen dostum beni yanlış anlamışsın sanada saygı duyuyorum tabiki fikirlerini bizlere sunacaksın zaten amacımız bu değilmi

by_001
21 Kasım 2009, 17:03
http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-fotograflari/20169-honda-repsol-beat-modifiyeli-tesisatli-%3B.html

şuna bi bakmanı öneririm bende bunun gibi bişe istiyorum sence bunu yapanın arkasından gülerlermi yoksa saygımı gösterirler gerçi senin gibi düz mantık insanlar hep aynı şeyi yaparlar :):)

levsy e katılıyorum..sadece gülmek için bakarlar.. :cat:

düz mantıkla scootere müzik sistemini eleştirmenin alakası yok..

2 tekeri clarion la döşesen bile milletimiz güleRR..bende gülerim :mrgreen:

bak işte böle :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :farao: :farao:

Ömercik
21 Kasım 2009, 17:15
Çok temiz bir işçilikle ve abartılmadan belki...

huceyn
21 Kasım 2009, 17:16

Şimdi sen CBR 600'e böyle birşey yaparmısın? Kesinlikle yapmazsın. Ama scooter olunca yapılabilir mantığı ile yaklaşamıyorum ben.

goldwing e yakışıyor ama.bmw nin touring serilerinede...

madbatur
21 Kasım 2009, 17:20
arkadaşlar eğer bu başlığın adı ''ben scooter'ma ses sistemi yaptırmak istiyorum yaptırayımmı yaptırmayayımmı?'' olsaydı tamam. ama ben bu işi yapmaya karar verdm teknik olarak yardımcı olabilecek arkadaşlar mesaj atsın yoksa konuşmak için konuşan arkadaşlar hiç boş yere konuşup heves kırmaya yada moral bozmaya çalışmasın zaten motoru sürerken çalıştırmayacağım sadece arkadaşlarla otururken filan o yüzden yoldan geçerken kimse arkasını dönüp gülemez

by_001
21 Kasım 2009, 17:45

:cat: :cat: :cat: :cat: :cat: :cat: :rendeer: :cat: :rendeer: :mrgreen:

MkD
21 Kasım 2009, 18:09
eğer istediğin gibi yapamıyorsan senin olmasının ne anlamı var?
bak bu sitede satılık ilanları arasında bir cruiserda ses sistemi vardı bence çok şık olmuş görüntüsü kadar seside iyiyse daha ne olsun
uzun yolda düşününce zevkle aldığın yolu üstüne birde müzik ile daha zevkli olur bence

http://i46.tinypic.com/1fehl3.jpg

http://i47.tinypic.com/2w3sys1.jpg

secretplay
21 Kasım 2009, 18:27
eğer istediğin gibi yapamıyorsan senin olmasının ne anlamı var?
bak bu sitede satılık ilanları arasında bir cruiserda ses sistemi vardı bence çok şık olmuş görüntüsü kadar seside iyiyse daha ne olsun
uzun yolda düşününce zevkle aldığın yolu üstüne birde müzik ile daha zevkli olur bence

http://i46.tinypic.com/1fehl3.jpg

http://i47.tinypic.com/2w3sys1.jpg

uzun yolda saatte 90 100 km hızlarda kapalı kasklarda zaten ses çok az geliyor açık kask varsada rüzgar sesi yüzünden müziğin sesi ya çok az gelicek yada hiç gelmiycektir bence motosiklette müzik sistemi gereksiz ama burda bi kaç kişide görmüştüm asya nın bu nostalji modellerine yapmışlar ipot la mp3 çalıyolarlardı elemanlar bi yerde park etmişler kola içiyolardı açmışlarda müziği motosikletin başında muhabbet ediyolardı ama hiç seyir halindeyken müzik açıp gezeni görmedim

MkD
21 Kasım 2009, 18:35
öyle...
hızlı giderken rüzgardan duyulmayabilir

http://i47.tinypic.com/24xi1jq.jpg
bunun gibi motorun gidonun üstüne özel sistemler mevcut belki bu daha kullanışlıdır ama zaten türkiye de yokdur herhalde

anılyuksel
21 Kasım 2009, 21:24
benim scooterımda ses sistemi var sana elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım ancak şu anda şehir dışındayım ve resimleri yok ve internete çok kısıtlı girebiliyorum şunuda söyleyeyim bi eşyayı-aracı vs. orj. kullanmak acizliktir yada imkansızlıktır onun için imkanın yettiği kadar özelleştir değişiklik yap ancak bu değişiklikler yararlı olsun son olarak ses sistemi olarak biraz bilgi vereyim ben scooterımda amfi kolon kullandım amfi aküden besleniyor ve girişini cep telefonumun kulaklık yerine takıyorum vede keyifli bir şekilde dinliyorum ama şunu söyliyeyim 1 senedir kullanıyorum motor hareket halindeyken hiç açmadım

-majesty-
21 Kasım 2009, 21:29
Sürüş esnasında müzik dinlemek hem tehlikeli hem de o motor gürültüsünde ne müziğin keyfine varabilirsiniz ne de dikkatinizi verebilirsiniz.Çok lazımsa kulaklıktan kimseyi rahatsız etmeden dinlerim müziğimi.

digi_boy26
21 Kasım 2009, 21:40
müzik dinlerken etrafında olup bitenden haberin olamayabilir :) korna sesleri filan.