PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : helal olsun motorcu dostlar..

storm150_mmk
19 Kasım 2009, 22:45
s.a arkadaşlar bugün saat 4 -5 arası besiktaştan sarıyere gelmek üzere yola cıktım yavas yavasgeliyordm 10 dk sonra bi parkta durup otordum bir süre sona tekrar yoluma devam ettim .. herşey tam yolundayken birde baktım farlarım yanmıyor cok sönük yanım kendini aydınlartmıyor . baktım hava kararıyor yavasyavas , sakin ve ıcık altı bir yere durup kablolara falan baktım motorumun ön kısmını komple dağıttım. ve yapamadım bunu gören yaklasık 30 tane motorcu arkadaş scooter dan tutun ss e kadar hicbiri durupta hayırdır demedi motordan biraz anladığım halde ben milletin bi sorunu olduğunda yardım etmeye calısıyorum ama bu arkadaşlar ( MAL MAL ) bakıp gectiler ..

buradan sunu anladım iyilik yap gerisini düsünme....

( biraz uzun olmus olabilir kusura bakmayın.. )

Levsy
19 Kasım 2009, 22:49
Ben de burada birine yardım için durduğumda garip garip suratıma bakmıştı. Kendisinden para çarpmaya kalkacak bir fırsatçı falan sanmıştı herhalde.

Boşver gitsin, sen huyundan vazgeçme. İyilik yap at denize demişler.

aya
19 Kasım 2009, 22:52
beş parmağın beşi bir değil hesabı, herkesin aynı duyarlılığa sahip olması beklenemez zaten. size duyarsızlar denk gelmiş ama bu iyi niyetinizi gölgelememeli. siz yaptıklarınızı başkaları için değil kendiniz için, kendi iç barışınız ve vicdani sorumluluğunuz, inançlarınız gereği yaptığınızı düşünüp gerisini boşvereceksiniz.

iyilik yap denize at, balık bilmezse halık (yaratıcı) bilir demiş atalarımız. daha özet bir söz olabilir mi?

barok34
19 Kasım 2009, 22:54
aynen devam bence de 31. kişi gelse belki de tüm geçenlerin yerine değecekti bir dahaki sefere artık

RunemagicK
19 Kasım 2009, 22:57
bende bazen yol kenarında görüyorum duranları ama el kol yapmadıkları için durmuyorum. belki başka bişey için durmuşlardır diye
ayrıca sabahın 5inde tünelde mahsur kaldığımdada hiçbir motorcu durmamıştı. onlarıda kınarım:)

okanco
19 Kasım 2009, 22:58
İyilik yap denize at balık bilmezse halik bilir..

ARMAGEDON
19 Kasım 2009, 23:00
Senin yanından geçip giden arkadaşlara ben motorcu demiyorum.Ya altlarındaki motorlar yenidir ve hayatlarında saip oldukları ilk motordur yada hiç yolda kalmamışlardır atalarımız ne demiş (Tok açın halinden anlamaz)Bazen veryansın ettiğimiz kuryeci aşkadaşları ben bu durumlarda tek geçerim.Birincisi olmasada ikincisi muhakkak durur hayırdır geçmiş olsun der olması gerekende budur.Çünkü bu gün sana olan yarın bana veya diğer motorcu arkadaşlara muhakkak olacaktır.Bu zihniyeti benimsemis arkadaşları bir tarafta tutuyorum:cat: Diğer motorcu müsfettelerini kınıyorum.Geçmiş olsun:rendeer:

oumar
19 Kasım 2009, 23:07
böyle bi başlık ve hikaye devam ettikçe durdularda yardım ettiler sandım... :S ya çoğu motosiklete binen insan onu böyle sıradan bi ulaşım aracı sanıyo sanırım o yüzden bu kadar tutarsız oluyolar

storm150_mmk
19 Kasım 2009, 23:08
sağolun arkadaşalr zaten ben durduğumda vicdani ve dini semboller icerisinde duruyorum mesela birini kenarda durmus motorla uğrasıyorken göriyim durmiyim ilk kavsaktan dönüm gidip bakıyorum ne olmus bitmis diye herkes bizim gibi değilmiş işte...

AYBERK
19 Kasım 2009, 23:15
durmayanlara şaşırıyorum valla...
burda en ufak kaza haberinde bile,hepimiz üzülüyoruz ve bunuda burdan paylaşıyoruz...
hassas davranıyoruz yani...

motorcunun motorcudan başka dostu olmaz...

her motora binede motorcu denmez... bu ruh işidir... istersen tır kullan,o ruh içindeyse mutlaka HASSAS davranırsın....

okanco
19 Kasım 2009, 23:15
sağolun arkadaşalr zaten ben durduğumda vicdani ve dini semboller icerisinde duruyorum mesela birini kenarda durmus motorla uğrasıyorken göriyim durmiyim ilk kavsaktan dönüm gidip bakıyorum ne olmus bitmis diye herkes bizim gibi değilmiş işte...

Abi ordaki motorcu dostumuza yardım etmesen bile durup bir hayırdır demen maksimum 2 dkni bile almaz yani..

trhakan
19 Kasım 2009, 23:19
sen en güzelini yapıyorsun azmin kırılmasın devam et bence:cat:

wermeer
19 Kasım 2009, 23:22
geçen hafta kabataş'ta bi trafik ışığında durdum . akşam saatiydi geziyordum. ışşığın kenarında bir arkadaş dediki abi beşiktaşa kadar atarmısın ? gel dedim.. nasıl gel dediğimi anlamadım fakat.. yani tanımadığım birini nasıl aldım arkama bunu düşünerek sürdüm. motosiklet kullanmaya başladığımdan berii çok daha duyarlı oldum. yolda ne varsa duruyorum . eskiden böyle değildim:)

RunemagicK
19 Kasım 2009, 23:30
geçen hafta kabataş'ta bi trafik ışığında durdum . akşam saatiydi geziyordum. ışşığın kenarında bir arkadaş dediki abi beşiktaşa kadar atarmısın ? gel dedim.. nasıl gel dediğimi anlamadım fakat.. yani tanımadığım birini nasıl aldım arkama bunu düşünerek sürdüm. motosiklet kullanmaya başladığımdan berii çok daha duyarlı oldum. yolda ne varsa duruyorum . eskiden böyle değildim:)

kask?
bende öyle birini almıştımda sonra düşündüm bi kaza olsa ne olurdu diye.

osmanba
19 Kasım 2009, 23:47

Geçmiş olsun.
Yıllarca aynı görüş ve düşüncelerle çok yolda kalanlara yardımcı oldum. An geldi yolda kaldım !! Motosikletçi arkadaşlar "bak benim motorum nasıl gidiyor" der gibi ara gazı vererek yanımdan geçtiler.
Neyse belki bir gün bir birimize denk geliriz..

storm150_mmk
19 Kasım 2009, 23:54
Geçmiş olsun.
Yıllarca aynı görüş ve düşüncelerle çok yolda kalanlara yardımcı oldum. An geldi yolda kaldım !! Motosikletçi arkadaşlar "bak benim motorum nasıl gidiyor" der gibi ara gazı vererek yanımdan geçtiler.

allaha sukr bu 2. kalmam yolda ama sonucta insana koyuyo abi yha ...

ARMAGEDON
20 Kasım 2009, 00:18
Geçmiş olsun.

Dağ dağa kavuşmaz insan insana kavuşur:bounce:Dostum merak etme intikam soğuk yenen bir yemektir.sende yeri glince tadını çıkarırsın:wiinkk:

digi_boy26
20 Kasım 2009, 00:20
dostum herkes sen ben değil işte. millet altındaki motora göre insan oluyor. altında ss varsa bilki durup yardım etmez. çünkü durduğu yerde çok yakar onu düşünyordur o. ben kaç kere öyle ampül verdim buji verdim. kaç kez çektim öyle... motora binmeden önce bismillah demeyenler onlar bunda emin ol :)