PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : scooter ayak muşri sorunu-yardım kafayı yıyecem-

erdemed
19 Kasım 2009, 12:31
125cc klasık cın scooter var bende monero.ayak musuri sorun yapıyordu ıptal edıp dogrudan bagladık ama ondan sonra problemlerım bıtmedı.motor olur olmaz yerde stop edıyor ayak musuru tellerını bırbırıne marj basarken degdırıp sase yaptırınca tekrar calısıyor ama bır sure sonra tekrar duruuyor. motorun tum elektrık sıstemı calısıyor lambalar yanıyor fakat beyıne ve atesleme sıstemıne elektrık gıtmıyor.
motorun 2 defa beynını degıstırdım atesleme bobınını,bujı baslıgını,bujıyı dgıstırdım bu sorun nerde olabılır bu arada 6-7 tamırcı degıstırdım tek soyledıklerı elektrık tesısatının komple degısmesı.
bu sorun nerde olabılır bılen daha once basına gelen yada tahmını olan varsa lutfen yardım

ünlümotor
19 Kasım 2009, 12:43
önce ayak müşürünü değiştir yine buji kaplosunda ateşleme yoksa statör ü değiştireceksin ateşleme sistemi scooterde bobin beyin ve statör üçlüsünden oluşmaktatır

erdemed
19 Kasım 2009, 12:49
ayak musrunu ıptal ettım yenıden alıp takayımmı stator mars basmasını saglayan degılmı onda sorun yok mars basıyor calısıyor motor gayet ıyı ama bır sure sonra tekrar duruyor

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:49 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:46 ----------

yalnız motor stop ettıgınde tekrar calısması ıcın mars basarken ayak musrunun her ıkı ucunu bırbırıne degdırıp sase yaptırmadan tekrar calısmıyor

ünlümotor
19 Kasım 2009, 12:53
ayak müşürünü şase yapması statörü tetiklemesidir statör motora elektriğiveren parçadır yani marşla hiç bir alakası yok parçaların fiyatlarıda müşürün fiyatı 4 tl statörün fiyatı ise ortalama 10 ile 25 tl arasında

erdemed
19 Kasım 2009, 12:54
ya ben ıse gıdecegım aksam belen cevaplara bakarım artık ıyı gunler kolay gelsın herkese

ünlümotor
19 Kasım 2009, 12:55
bu arada statörü iyi bir usataya götürürsen ölçe bilir statörün yeri fanın altındadır fan kapağının üzerinden kaplosu çıkar oturağın altında soketle birleşir

erdemed
19 Kasım 2009, 12:56
tamam cok sagol yarın bı bakayım

ünlümotor
19 Kasım 2009, 12:56
ok hayırlı günler

erdemed
20 Kasım 2009, 12:29
tsk bu kadar masrafı bosuna yapmısız ben motora sprey yag sıkmıstım her tarafına, oda statorde kısa devre yapmıs yanı beyınde falan bırsey yokmus
neyse motora sprey yag sıkılmayacagını ogrenmıs olduk