PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : [MT İstanbul] 21 Kasım '09 Cumartesi - Adapazarı/Akyazı - Sülüklü Göl

Osbourne
18 Kasım 2009, 23:02
Arkadaşlar merhaba..

Geçtiğimiz ay arkadaşlarımla trekking gerçekleştirdiğimiz Adapazarı'nın Akyazı Beldesinde bulunan Sülüklü Göl'e bir motosiklet gezisi planladık..

İlgili trekking gezisi başlığı için tıklayınız..
http://www.motosiklet.net/forum/etkinlik-gezi-fotograflari/67618-4-ekim-adapazari-suluklu-gol-trekking-gezisi-fotograflari.html

http://img14.imageshack.us/img14/5056/03102009160.jpg
http://img194.imageshack.us/img194/892/03102009164.jpg
http://img3.imageshack.us/img3/7787/03102009170.jpg
http://img194.imageshack.us/img194/2779/03102009176.jpg
http://img8.imageshack.us/img8/4452/03102009188.jpg

Bu harika güzelliğe ulaşmanın ufak sıkıntıları da yok değil ama..
Toplam mesafe İstanbul'dan gidiş-geliş 550 km..
Bu yolun yaklaşık 25 km.'si gevşek stabilize orman yolu..Ancak geri kalan yol kaymak asfalt..

Yani bu geziye katılım için bir miktar tecrübeli olmak, ve tercihan küçük lastikli motosiklete sahip olmamak, özellikle racing türü gövdesi yere çok yakın motorla gelmemek güvenlik açısından önemli..
Ama kendine güveniniz ve koruma ekipmanlarınız full ise buyrun :)

Özellikle Enduro'cu ve Cross'cu arkadaşlar için keyifli bir tur olacağını düşünüyorum zira Akyazı-Sülüklü Göl arası stabilize yol Enduro/Cross motorların tam sevdiği türden..
Sülüklü Göl ve çevresi ise Cross'cu arkadaşlar için biçilmez kaftan..

Ama ben asfalt için üretilmiş cruiser motorumla bu yola girebilirim..Yani imkansız bir yol değil..

Yeme-içme işini Sülüklü Göl yoluna girmeden köy içinde sucuk ve ekmek alarak halledeceğiz..
Daha sonra Göl çevresinde ateş yakıp sucuk/ekmek keyfi yapacağız :mrgreen:
Bir ihtimal sıcak çay da bulabiliriz orada..

Neticede;

Rota: İstanbul-Adapazarı-Akyazı-Sülüklü Göl
Mesafe: 380 km
Zorluk Derecesi: 1-2-3-4-5
Ortalama Otoban Hızımız: 90-100 km/s
Buluşma Yeri: İstanbul-Ankara Otoyolu(TEM), Çamlıca girişinden sonraki ilk benzinci olan OPET.(Kahvaltı yapacağız/Çay içeceğiz)
Buluşma Saati: 08:00
Hareket Saati: 08:30

Gerekliler listesi:

KGS kartı(Tercihan)
Dizlik, Mont (kışlık), Eldiven, Yağmurluk ve elbette Kask.
Ayaklara sağlam bir çizme/bot.

ÖNEMLİ NOT:
Şu an için hava az bulutlu/açık olarak görülüyor ancak o bölge haftasonu yağmurlu veya yağmur ihtimalli olursa (ki hava durumunu son ana kadar takip edeceğim) gezi, asfalt motorları için %100 iptal olacak zira orman içi yolda çamura saplanma riski var..Ama Cross'cular gidebilir elbette :)

Aslında göründüğü kadar riskli bir gezi değil..Ancak ben herşeyi yazmak istedim..Şahsım adına bu Cumartesi sabahı 2 kişi olduğumuz anda Akyazı yolunda olacağım :cat:

Katılımcılar:

1- Osbourne
2- ...........?

batubay
18 Kasım 2009, 23:08
dostum bu atraksiyon pazar olsa olmazmı ya?bide yol sadece gidişmi 550km ?

Osbourne
18 Kasım 2009, 23:12
dostum bu atraksiyon pazar olsa olmazmı ya?bide yol sadece gidişmi 550km ?

Pazar olması benim açımdan imkansız..
O nedenle cumartesi'den başka gün için malesef :pale:

Gidiş değil canım..Yazdım ya..Gidiş-Geliş toplam 550 km..

Tek gidiş olsa Ankara'yı geçeriz o km ile :)

batubay
18 Kasım 2009, 23:14
ok kazasız belasız gidin gelin kardeşim :cat:

sedat_57
18 Kasım 2009, 23:15
Beni Yaz hacı tam benlik bi gezi yanlız buluşma noktasını bilmiyorum...tuzlada oturmaktayım... tüm ekipmanlarım var motorumda uygun...30 bin kmlik ybr tecrübemde var en az 20.000 i uzun yol....akyazıyıda severim... daha önce bi kaç kez sakaryaya ve karasuya gitmiştim...Neden burayada gitmiyim:mrgreen: VAz Geçtim cumartesiymiş ben pazar sandım :):)::Pazar yaparsanız ben hazırım

Osbourne
18 Kasım 2009, 23:18
Beni Yaz hacı tam benlik bi gezi yanlız buluşma noktasını bilmiyorum...tuzlada oturmaktayım... tüm ekipmanlarım var motorumda uygun...30 bin kmlik ybr tecrübemde var en az 20.000 i uzun yol....akyazıyıda severim... daha önce bi kaç kez sakaryaya ve karasuya gitmiştim...Neden burayada gitmiyim:mrgreen: VAz Geçtim cumartesiymiş ben pazar sandım :):)::Pazar yaparsanız ben hazırım

Okurken bir an neşelendim ama sonuna gelince üzüldüm :)

Dediğim gibi Pazar uygun değil..
Kısmet başka geziye diyelim..

sedat_57
18 Kasım 2009, 23:54
Okurken bir an neşelendim ama sonuna gelince üzüldüm :)

Dediğim gibi Pazar uygun değil..
Kısmet başka geziye diyelim..

malum çalişan biri olarak tek günüm pazar var... geneldede böyle geziler pazra günü olur bu neden böyle oldu anlamadım:mrgreen::mrgreen::mrgreen: pek katılım olmayabilir yalnız söyliyim yol biraz uzun gibi... ama tam benlik:):)::queen:

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:54 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:21 ----------

ilgi görmesini bekledigim bi topik yarim saattir yazan olmamiş....

Osbourne
19 Kasım 2009, 00:18
malum çalişan biri olarak tek günüm pazar var... geneldede böyle geziler pazra günü olur bu neden böyle oldu anlamadım:mrgreen::mrgreen::mrgreen: pek katılım olmayabilir yalnız söyliyim yol biraz uzun gibi... ama tam benlik:):)::queen:

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:54 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:21 ----------

ilgi görmesini bekledigim bi topik yarim saattir yazan olmamiş....

Yalnız ben bu sitede şunu anladım ki bizim insanımızın büyük çoğunluğu haftanın 6 günü çalışıyor..
Bende çalışıyorum ama haftaiçi..Cumartesi gezmek pazar günü de dinlenmek istiyorum..Benim gibi olan hiç kimse yokmu yahu?

Ama katılım az da olsa çok ta olsa ben gideceğim valla..ne zamandır aklımda burası :mrgreen:

acemi60
19 Kasım 2009, 00:42
Yalnız ben bu sitede şunu anladım ki bizim insanımızın büyük çoğunluğu haftanın 6 günü çalışıyor..
Bende çalışıyorum ama haftaiçi..Cumartesi gezmek pazar günü de dinlenmek istiyorum..Benim gibi olan hiç kimse yokmu yahu?

Ama katılım az da olsa çok ta olsa ben gideceğim valla..ne zamandır aklımda burası :mrgreen:

Hocam merhaba, herkes başka gün olsa gelirdim gibi cevaplar yazmış. Benimki de öyle olacak. Haftanın 7 günü çalıştığım için bende ancak bayramlarda gezebiliyorum. Kurban bayramına ertelersen bende varım. İyi sürüşler.

Osbourne
19 Kasım 2009, 00:48
Hocam merhaba, herkes başka gün olsa gelirdim gibi cevaplar yazmış. Benimki de öyle olacak. Haftanın 7 günü çalıştığım için bende ancak bayramlarda gezebiliyorum. Kurban bayramına ertelersen bende varım. İyi sürüşler.

Merhaba,

Kurban bayramında hava ne olacak belirsiz..Tahminim yağışlı olacak..

Evet herkes başka gün başka gün diyor ama ben bu Cumartesi bu geziyi gerçekleştireceğim..

Olmadı çekirdek bir kadroyla keşif gezisi yapmış oluruz..İleride de daha kalabalık bir gezi olur..

acemi60
19 Kasım 2009, 01:25
Merhaba,

Kurban bayramında hava ne olacak belirsiz..Tahminim yağışlı olacak..

Evet herkes başka gün başka gün diyor ama ben bu Cumartesi bu geziyi gerçekleştireceğim..

Olmadı çekirdek bir kadroyla keşif gezisi yapmış oluruz..İleride de daha kalabalık bir gezi olur..

TEM'den Akyazı çıkışından ayrıldıktan sonraki yol, motosikletin zevkle sürülebileceği bir yol. Size kazasız ve eğlenceli bir gezi dilerim.

Osbourne
19 Kasım 2009, 01:27
TEM'den Akyazı çıkışından ayrıldıktan sonraki yol, motosikletin zevkle sürülebileceği bir yol. Size kazasız ve eğlenceli bir gezi dilerim.

Evet..Zaten o yola aşık olmuştum minibüsle giderken..:)
Eski İstanbul-ankara asfaltı sanırım..

İyi dileklerin için teşekkürler..

UmARsIZ
19 Kasım 2009, 03:11
:( Off ozzy yaa keşke izin alabilseydi,m deli gibi fotoğraflar çekerdim :(

awesome
19 Kasım 2009, 11:36
Benim uzun yol tecrübem yok hiç keşke biraz daha kısa bir gezi düzenleseydin ozi. O zaaman gelebilirdim .Ben de hafta sonu çalışmıyorum .cumartesi benim için uygun aslında ama dediğim gibi 550 km çok fazla benim için ..güzergahı değiştirmeyi düşünürsen eşlik etmek isterim ..

aSuBaYaH
19 Kasım 2009, 12:00
size iyi geziler, ben gelemiyorum.

askon
19 Kasım 2009, 12:43
yaw engınım harıka bır rota harikada bır gezı olacak yanlız sen cumartesı dınlen pazar gez olmazmı kardeşim sen desene yengeden izin alamam pazar gunu kardeşim benım:mrgreen:
ya oldumu şimdi bız senın gıbı memur adammıyız .yada sen fazla kımse gelmesın sucukları ben götüreyım dıyorsun belkide:P neyse gıdenlere hayırlı gezmeler

Osbourne
19 Kasım 2009, 12:58
yaw engınım harıka bır rota harikada bır gezı olacak yanlız sen cumartesı dınlen pazar gez olmazmı kardeşim sen desene yengeden izin alamam pazar gunu kardeşim benım:mrgreen:
ya oldumu şimdi bız senın gıbı memur adammıyız .yada sen fazla kımse gelmesın sucukları ben götüreyım dıyorsun belkide:P neyse gıdenlere hayırlı gezmeler

Yav PAzar günü tek günümüz ve ben hemen hemen her hafta motorla gezdim..Artık Pazar günleri için ara vermek gerek :)

Benim uzun yol tecrübem yok hiç keşke biraz daha kısa bir gezi düzenleseydin ozi. O zaaman gelebilirdim .Ben de hafta sonu çalışmıyorum .cumartesi benim için uygun aslında ama dediğim gibi 550 km çok fazla benim için ..güzergahı değiştirmeyi düşünürsen eşlik etmek isterim ..

Valla burayı uzun süredir planlıyordum..
Mekan çok güzel çünkü..
Ama görüyorum ki katılım olmayacak..Belki değiştirebilirim..Bakalım..

:( Off ozzy yaa keşke izin alabilseydi,m deli gibi fotoğraflar çekerdim :(

Vallahi foto için number uno bir mekan..Ne diyim..kısmet..

OGLUMVE BEN
19 Kasım 2009, 13:00

demedi deme tek kalırsın bu gezide o günde canım benim :rendeer:

trhakan
19 Kasım 2009, 13:38
çalışmasam gelirdim:) giden arkadaşlara iyi eglenceler:cat:

Osbourne
19 Kasım 2009, 22:05
demedi deme tek kalırsın bu gezide o günde canım benim :rendeer:

Problem değil usta..

RunemagicK
19 Kasım 2009, 22:31
c.tesi geziyi tercih ediyodum ama 550kmyi gözüm yemedi

Osbourne
19 Kasım 2009, 22:39
Ulen hepiniz yan çizdiniz hee..Ne biçim Mt Yol Grubuyuz biz :P

davids
19 Kasım 2009, 22:40
motorum uygun değil belki ama yinede katılmak isterdim.lakin sadece hafta içi birgün izinliyim.bunun dışında bayram olmaz çalışıyorum,hafta sonu olmaz çalışıyorum,yılbaşı olmaz çalışıyorum,resmi tatiller kesinlikle olmaz çalışıyorum.birtek 21 günlük yıllık iznim var belki o arada kaçarız biyerlere :)

sedat_57
19 Kasım 2009, 23:39
Pazar yap hacı pazar ...cumartesi dinlen onun yerine:)tam benlik yol 90 la yata yata giderim:)....Bu pazar Bursaya karadan gidebiliriz Ramazanla(Tek Teker Ramço) senin gezi olmaz ise

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:39 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:38 ----------

motorum uygun değil belki ama yinede katılmak isterdim.lakin sadece hafta içi birgün izinliyim.bunun dışında bayram olmaz çalışıyorum,hafta sonu olmaz çalışıyorum,yılbaşı olmaz çalışıyorum,resmi tatiller kesinlikle olmaz çalışıyorum.birtek 21 günlük yıllık iznim var belki o arada kaçarız biyerlere :)

o motor 90 la cok rahat gider gelir.... sorun yaşayacagını sanmam...

fthinky
20 Kasım 2009, 01:34
bende sakaryadan katılmak isterim aslında [Sakarya-MT] de katılsa güzel olur.

UmARsIZ
20 Kasım 2009, 01:36
Ozzy yanlışık olmasın 550 km olduğuna emin misin? Kadıköyden sapanca 118 km diyuor google earth.

kuyucadısı
20 Kasım 2009, 02:08
iyi eglenceler engin kazasız belasız bol fotolu bir gezi olu umarım :rendeer:

The Dude
20 Kasım 2009, 02:47
ben gelirim.

sadece kalkış saati biraz ters bana.

fthinky
20 Kasım 2009, 03:00
pazar günü yapılsa sanki daha bi katılım olcak gibi.. Sakarya Mt den hala ses yok.. ben ise hem formda hem motorda yeniyim::146::

CAPANORD
20 Kasım 2009, 09:12
Ozi selamlar valla ben cumartesi full çalışıyorum,akşam vefa vefakarda buluşma var gidiyorum yarın da gezideyiz Allaha emanet olun

TanImsIz
20 Kasım 2009, 10:48
Kilometre hesabında hata var sanırım, ben akyazıda 2 yıl çalıstım, İstanbul çamlıca gişelerden akyazı 165 km. 165+165 = 330 km. Tabi İstanbul'un neresinden geldiğinizde önemli ama yinede o kadar km çıkmaz.

The Dude
20 Kasım 2009, 14:30
romantik bir gezi olacak gibi görünüyor.

Akileos
20 Kasım 2009, 14:55
zaten bize baştan gelme demişsin...:mrgreen:

gidebilirseniz size iyi eğlenceler...:

Osbourne
20 Kasım 2009, 19:58
Ozzy yanlışık olmasın 550 km olduğuna emin misin? Kadıköyden sapanca 118 km diyuor google earth.

Evet bugün işyerimde düşündüm bir an sanırım yanlış hesaplama yaptım, çünkü bizi götüren servis istanbul içini de dolaşmıştı..Ama 350 km den aşağı değil..

iyi eglenceler engin kazasız belasız bol fotolu bir gezi olu umarım :rendeer:

Saol janim..Görüşemedik seninle de..

ben gelirim.

sadece kalkış saati biraz ters bana.

Bende gelmene memnun olurum..Kalkış saatini sana uyduralım o halde?
Zira senden başka kimse gelmiyor gibi :)
Özel mesaj attım bi bakıverirsen..

Ozi selamlar valla ben cumartesi full çalışıyorum,akşam vefa vefakarda buluşma var gidiyorum yarın da gezideyiz Allaha emanet olun
Selam usta..Hoşgeldin :P
İşin olmasa geleceğini biliyorum zati..İyi gezmeler sizede
..

Kilometre hesabında hata var sanırım, ben akyazıda 2 yıl çalıstım, İstanbul çamlıca gişelerden akyazı 165 km. 165+165 = 330 km. Tabi İstanbul'un neresinden geldiğinizde önemli ama yinede o kadar km çıkmaz.

evet evet..Hata bende..

zaten bize baştan gelme demişsin...:mrgreen:

gidebilirseniz size iyi eğlenceler...:

Neden canım..Kendine güvenen gelsin demiştim :P
Eyvallah..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:58 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:46 ----------

Arkadaşlar..Google Earth hesabına göre Üsküdar - Sülüklü Göl arası 192 km..

Yani toplam yolumuz yaklaşık 400 km olacaktır..

The Dude
20 Kasım 2009, 20:01
mesaj cevaplanmıştır.

Osbourne
20 Kasım 2009, 21:48
Katılımcılar:

1- Osbourne
2- The Dude
3- .........?

Buluşma saatinde değişiklik oldu:

Sabah 09:00'da Mehmetçik OPET'te..

Fikir değiştiren olursa ayıp olmasın şimdi..

sedat_57
20 Kasım 2009, 22:29
iki makina yhardırın bakalım ip gibi otobanda....Rahat rahat gidersiniz fermuar düzeni 90-100 arası sıkıştıranda olmaz...

polo34
21 Kasım 2009, 21:48
engin bende biraz önce eve geldim, 10 gündür yurt dışındaydım, bugunum boş olsa gelirdim ama kısmet değilmiş, bu arada sis yüzünden uçaklar gemiler rötar vs bugün istanbulda var, umarım sizin yolunuz açık olmuştur ...

CAPANORD
21 Kasım 2009, 21:53
Yarın-pazar- gelebilirsen gel 08 00 de levent bp deyiz:P

Osbourne
21 Kasım 2009, 22:18
engin bende biraz önce eve geldim, 10 gündür yurt dışındaydım, bugunum boş olsa gelirdim ama kısmet değilmiş, bu arada sis yüzünden uçaklar gemiler rötar vs bugün istanbulda var, umarım sizin yolunuz açık olmuştur ...

Vallahi motosiklet hayatımdaki tecrübeler hanesine yazdığım bir gezi oldu..
Sis, çamur, taşlı yollar, buz gibi bir hava..
Ayrıntıları birazdan foto başlığına yazacağım Selim..

Yarın-pazar- gelebilirsen gel 08 00 de levent bp deyiz:P

Yok yav haftada bir gezi yeter :)

Gelemeyenler çok şey kaçırdı :P:mrgreen:

siyahatmaca
21 Kasım 2009, 22:19
iki makina yhardırın bakalım ip gibi otobanda....Rahat rahat gidersiniz fermuar düzeni 90-100 arası sıkıştıranda olmaz...

:cat::cat::cat::cat::cat::

Osbourne
21 Kasım 2009, 23:44
Fotolar için;

http://www.motosiklet.net/forum/etkinlik-gezi-fotograflari/69785-21-kasim-09-suluklu-gol-akyazi-gezisi-fotolari-by-osbourne-and-the-dude.html#post1871980

molcayto
22 Kasım 2009, 15:03
ozz meraba epeydir siteye giremedim daha önce bu geziden haberim olmadı gezi gerçekleşmedi ise akyazı için bayramda bişiler yapalım hatta bu istikamette geziye katılmak isteyen arkadaşlar varsa bayramda organize olalım akyazı da kalacak yerimiz de var daha sonraki gün Düzce-derdin köyü gidilebilir cok güzel bir köydür (fotograflık) burdada konaklama sorunumuz olmaz. Çünkü ben sürekli gidiyorum kendi köyüm sayılır yaklaşık 15 kişi kalacak mekana sahibim koyunla ilgilenen arkadaşlarıda beklerim organize olursak süper bie gezi olur. saygılar:)

Osbourne
22 Kasım 2009, 16:15
ozz meraba epeydir siteye giremedim daha önce bu geziden haberim olmadı gezi gerçekleşmedi ise akyazı için bayramda bişiler yapalım hatta bu istikamette geziye katılmak isteyen arkadaşlar varsa bayramda organize olalım akyazı da kalacak yerimiz de var daha sonraki gün Düzce-derdin köyü gidilebilir cok güzel bir köydür (fotograflık) burdada konaklama sorunumuz olmaz. Çünkü ben sürekli gidiyorum kendi köyüm sayılır yaklaşık 15 kişi kalacak mekana sahibim koyunla ilgilenen arkadaşlarıda beklerim organize olursak süper bie gezi olur. saygılar:)

Ooo selamlar..
Gezi gerçekleşti abi..
Linki de bu;
http://www.motosiklet.net/forum/etkinlik-gezi-fotograflari/69785-21-kasim-09-suluklu-gol-akyazi-gezisi-fotolari-by-osbourne-and-the-dude.html

Bayramda bir yere daha gitme planım var..Gene burası değilde o dediğin köy olabilir..Şimdi google dan araştırıyorum orayı..

Sana telimi atıyorum özel mesaja..Haberleşelim..