PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeni Motor Alıcam ama Çok Kararsızım.

MrSharp
03 Kasım 2009, 22:40
Oncelikle Herkese iyi Aksamlar. Arkadaslar cok uzun zmndır Motor Hastasıyım. Babam'da benim Aksime Tam bir Motor dusmanı Hani bn sana guveniyorum karsıdakine guvenmiyorumculardan. Neyse Arkadaslar Hayırlısı ile ikna için cok uzun ugrassamda Kabul etti Ve ehliyete Yazıldm. Kurslarım dewam etmekte. OCAKTA da alıcam insallah. Gelelim Asıl konuya Arkadaslar Bana 100-150 CC olarak Hangi Motorları Tavsiye Edersniz Ogrenmek istiyorum cnku burda Cok bilgili abilerimiz Kardeslerimiz war. Benm Aklımda SYM Mio Ve HONDA Dylan var ancak Ekonomik imkanlarım Dylan a Yetmediginden sizlerdende bi Fikir istiyorum. Ama Bana ne olur Çin işi Solemeyin.O motorlar yzunden Takla attım cnku :) Ve Cok cabuk Dokuluolar.

kanucan
03 Kasım 2009, 22:47
Oncelikle Herkese iyi Aksamlar. Arkadaslar cok uzun zmndır Motor Hastasıyım. Babam'da benim Aksime Tam bir Motor dusmanı Hani bn sana guveniyorum karsıdakine guvenmiyorumculardan. Neyse Arkadaslar Hayırlısı ile ikna için cok uzun ugrassamda Kabul etti Ve ehliyete Yazıldm. Kurslarım dewam etmekte. OCAKTA da alıcam insallah. Gelelim Asıl konuya Arkadaslar Bana 100-150 CC olarak Hangi Motorları Tavsiye Edersniz Ogrenmek istiyorum cnku burda Cok bilgili abilerimiz Kardeslerimiz war. Benm Aklımda SYM Mio Ve HONDA Dylan var ancak Ekonomik imkanlarım Dylan a Yetmediginden sizlerdende bi Fikir istiyorum. Ama Bana ne olur Çin işi Solemeyin.O motorlar yzunden Takla attım cnku :) Ve Cok cabuk Dokuluolar.

honda cbf 150 yada yamaha ybr 125 öneririm :cat:

over_dose
03 Kasım 2009, 22:54
Yamaha bws 100bi araştır derim zevkli makinadır

ibocan33
03 Kasım 2009, 22:59
yamaha ybr 125 kullanıcısı olarak öneririm

Bartu35
03 Kasım 2009, 23:04
Ehliyet alıyorsun ben sana diyim dediklerime kulak ac bak sakın vitessiz motorlara bulasma tamam 2tekerdir ama bulasma bi şey yok onlarda boşa alma yok ne biliyim yokta yok viteslinin zevkini alamazsın jikle yoook :pr:bacaklarınla motor hakimiyeti saglıyamıyorsun ve 2-3 ayda cok sıkılırsın bende oldugundan ve değiştirip vitesli alıcagımdan sana %100 tavsiyem sakın vitessiz alma vitesli konusuna gelince ybr almalısın sadece normal bakımlarını yap sana kat kat fazlasını vericeginden emin olabilirsin at gibi verirsin yemegini koşar sürekli gercekten ybr süper motordur her yönden al ömür boyu kullan o derece cok ekonomik bir motor yani cok zengin değilsen almalısın uzun yol canavarı =)Şehiriçi Canavarı ne ararsan ybr de var CBF tavsiye etmiyorum yağ azaltma Eksiltme herneyse o olayı var hic bulasma Kesinlikle sana tavsiyem vitesli motordur ve YBR'dir..ve bence 0 ybr alma 2. el cünkü ilerde değiştiriceksin CC yükselticeksin yetmiycek ama kenardada tutabilirsin ybr öyle bir motordur =) Simdiden hayırlı olsun :rendeer:keske benimde yasım ehliyete tutsada adam gibi binsem:salut::salut::salut:

Volkan Serezli
03 Kasım 2009, 23:36
evet yamaha bws 100 cidden zevkli makina :D

atmaca_35
03 Kasım 2009, 23:36
ybr 125...( vitesliden vazgeçme )

MrSharp
03 Kasım 2009, 23:50
Yamaha bws 100bi araştır derim zevkli makinadır

Yamaha BW's 2 zamanlı arkadasmda war yolda gidemiorz. Zevkli ama kalkısı ve gidisi cok kotu ve yag yakıo tesekkurler. CVP veremiorm asırı yagmurdan NET gidio k.bkmyn

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:50 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:47 ----------

Ehliyet alıyorsun ben sana diyim dediklerime kulak ac bak sakın vitessiz motorlara bulasma tamam 2tekerdir ama bulasma bi şey yok onlarda boşa alma yok ne biliyim yokta yok viteslinin zevkini alamazsın jikle yoook :pr:bacaklarınla motor hakimiyeti saglıyamıyorsun ve 2-3 ayda cok sıkılırsın bende oldugundan ve değiştirip vitesli alıcagımdan sana %100 tavsiyem sakın vitessiz alma vitesli konusuna gelince ybr almalısın sadece normal bakımlarını yap sana kat kat fazlasını vericeginden emin olabilirsin at gibi verirsin yemegini koşar sürekli gercekten ybr süper motordur her yönden al ömür boyu kullan o derece cok ekonomik bir motor yani cok zengin değilsen almalısın uzun yol canavarı =)Şehiriçi Canavarı ne ararsan ybr de var CBF tavsiye etmiyorum yağ azaltma Eksiltme herneyse o olayı var hic bulasma Kesinlikle sana tavsiyem vitesli motordur ve YBR'dir..ve bence 0 ybr alma 2. el cünkü ilerde değiştiriceksin CC yükselticeksin yetmiycek ama kenardada tutabilirsin ybr öyle bir motordur =) Simdiden hayırlı olsun :rendeer:keske benimde yasım ehliyete tutsada adam gibi binsem:salut::salut::salut:

Cok tesekkur ederm Arkadasm Bilgi için. Bnde YBR 2009 lar dier ismiyle CITY ler hosuma gidio. Ancak bn marmariste Oturuyorum bu arada. Burda Kro Motoru diolar ve insanları kucumsuolar. Cup lar ve YBR lere Kro motoru ismi takılmıs Bana adam dowduruceksnz :) YBR CITY harbiden on numara motor.

71Hakan71
04 Kasım 2009, 00:04
al bi ybr 125 bak keyfine sorunsuz....

MrSharp
04 Kasım 2009, 00:16
eyw. Herkese. Bakalm Param YBR ye yeticekmi.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:16 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:10 ----------

Acaba YBR 125 XENON Kaldırıomu ya_? bizim mionun Aküde Sorun oluodu.Şartelleri atıodu._? Motor Şarj edebiliomu Aküyü e Tabi bide Korna Takıcaz.

bora atay
04 Kasım 2009, 00:26
Ben de aynı konudan muzdariptim babam motorcu olmasına karşın kesinlikle almıyor bana. İlk olarak cbf 150 diye dusundum cok guzel hem gorunus hem kalıte acısından ama arkadaslarımızın dedıgı gıbı ybr 125 daha sorunsuz ve istekleri biraz daha karşılayabılen bır makıne (cok arastırdım ıkısını ) ayrıca ybr yı kurye motoru olmadıgı surece elden cıkarmak da cok daha kolay. bws iki zamanlı cok yakan bir makina imkanın varsa tabi ki vitesli :)

MrSharp
04 Kasım 2009, 00:36
eyw. kardesm Bora. bide şu XENON sorunu war... Kaldırır die dusunuorm ama. yinede şüheliyim. YBR ye ne bindim nede kullandım :S

bora atay
04 Kasım 2009, 01:06
eyw. kardesm Bora. bide şu XENON sorunu war... Kaldırır die dusunuorm ama. yinede şüheliyim. YBR ye ne bindim nede kullandım :S

Onu bende bilmiyorum . Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana bin kullan derim cbf cok daha görkemli motordur ama ben bu işe başlarken ileride buyutecegımı bılerek baslıyorum o yuzden ıkıncı el bıraz da savurabılecegım herseyı ıyıce deneyebılecegım tam ögrenebilecegim birşey arıyordum ybr dedım:)

baba maddi destegi olmadı tabı gizli aldım motosikletimi ikinci el dışı pert bir kanunı aldık topluyorum tamır edıyorum motorcu abılerımle :) bir yerden yalnız baslamak lazım:)

kerem999
04 Kasım 2009, 01:10
Kaç para düşünüyosun ortalama:silent: bide supersport:queen: düşünüyomusun . :cat:

MrSharp
04 Kasım 2009, 01:36
ya ole cok warlıklı bi aile diilz. Ulkenin durumu malum Bizim pederde annemde Emekli ama bize zor yetio 2-3 Bin gibi bi fiyat olucaq Ztn kafamda 3 tane motor war işte YBR 125,MIO,DYLAN Ztn Dylan almam cok zor cnku fiyatları 0 mio fiyatı gbi ve ikinci el. Arkadasımın Mio sunu kulanıorm hala.Canavar gbi gidio cok cabuk hızlanıo,cokta seri ama resmen Yani abartı diil içiyo. 10 TL lik benzini 2 kişi le 1 gunde bitiriorz ve max. 90. YBR Fzla binmedimde arkadaslarımdada yok. Arastırma yaptım biraz 2009 lar cok tarz guzel ama onun asagı modellerindeki Far tipi yuvarlak bana pek uymuo. Kapak alınıo biliorm ama 2009 goruntusu vermiyo. 2009 larda 3 binden baslıo. Marmaris cevresinde 2009 satan bulmamda zor Ruhsat parası ustume gecirme falan derken 3.5 bulur o bide kargo eder ztn 4. ztn 0 ı 3.750. enteresan bi olay walla. Cok kararsızım Alıcam bi mio kurtulucam diorm. Ama Vitesli Her Zaman daha iyi Ve YBR Parcası kolay bulunuo aynı zmnda ucuz. Gecen Mionun Bujisine 50 TL verdim. Bilemiorm ondan tereddutteyim.KAfam cok karısık. Zor iş :) Yardımlarınızı bkliyorum Herkese Tesekkurler. Aksam Aksam Kafanızı şişirdim :) Saolun.. Allah Kmseye Kaza Bela Vermesin. KASK TAKIN Hayırlı Yolculuklar.

ünaltürkyazıcı
04 Kasım 2009, 01:40
vitesli 2. el sağlam bir motor al.cc si yüksek olmasın.

MrSharp
04 Kasım 2009, 01:44
YBR diosn kısaca :)

cey_cey
04 Kasım 2009, 01:45
Arkadaşlara katılıyorum ybr en güzel seçim olur..tabi cbf 150'de düşünebilirsin :cat:

MrSharp
04 Kasım 2009, 01:48
CBF e vericek kadar param olsa ztn 150 lik ve cokda hos. ama işte Şansım yaver giderse Bakalm sole temiz bi motor bulursm Ya YBR 2009 Yada CBF 150 gbi olucaq. En kotu ihtimal mio.

kerem999
04 Kasım 2009, 02:32
ben sana Skyjet SJ-150-23/F5 aynı zamanda RMZ 2150-23 veya Yuan 150-23 hepsi aynıdır sadece isimleri farklı
-------------------------------------------------------------------------------
http://images.gittigidiyor.com/1740/9500-km-ruhsat-sahibinden-150-cc-skyjet-sifir-gi__17405665_0.jpg
ramzey aynı özellikleri yazıyo zaten
http://img166.imageshack.us/img166/1538/rmz15023we6.jpg
-----------------------------------------------------------------------------
:cat:tavsiyem Skyjet ve ramzeydir yuan biraz daha tipsiz gibi fiyat 1500 ila 2500 arası cok rahat bulursun
--------------------------------
özelikleri
150cc 2 v(subap) 4 zamanlı
hava sogutmalı
5 vites
14 15 beygir
arka disk öndisk
gayet iyi :cat:

MrSharp
04 Kasım 2009, 18:56
krem kardesm RAMZEY'i cin malı die biliorm. Yanlsım warsa duzelt lutfen.Çin malıysa bnden uzak olsun.. Tesekkurler

nayken81
04 Kasım 2009, 19:06
kardeş sym xs 125k al ybr den hiç bir eksiği yok.fiyatı uygun ve vade farksız taksit kampanyaları var.yedek parçası çok ucuz.bulunduğun yerde bayisi varsa mutlaka bak.

serhan123
04 Kasım 2009, 19:26
bence ybr ile baş ölçüşemez hem ne malı bu sym xs 125k

MrSharp
04 Kasım 2009, 19:44
SYM italyan olarak gorunuo. Kimileride SUZUKI nin Alt tı dio. Ama cok saglam makina yapıolar. MIO suanda en seri 100 luk motor.GTS Joyride falan. Artık Bakıorm. YBR Yada SYM MIO olucak bakıcaz :) Tesekkur ettm baska tavsieyesi olan yazsın

Bartu35
04 Kasım 2009, 20:18
Mrsharp ya insanların dedigi gibimi alıcaz motorumuzu kardesim sen kendine hangisine yakıstırıyorsan hangisi seviyorsan ondan al ne kro motoru en baba motor o yav ayrıca onlar sence motosikletten anlayan kişilermi önce bunları bi düsün zaten cvp verme takma sen salla ramzeyi yuanı falan al YeBeRe bin TePe TePe gönlün rahat olsun sen al teşekkür edicen bak bize :P kro motoru falan değil kro motoru söyle olur cuplara sonuna kadar abart yada işte boyuolar heryerde bişiler falan anca öyle olur =)):bounce: Hadi bakalım hayırlı haberlerini bekliyorum

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:18 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:12 ----------

bazı arkadaslarımın ve abilerim yazısını okudum ya ne dylanı ne mio'su bak sana diyorum Sonuna kadar Ybr aL!!! ya sen takma illa 2009a alısırsın kafa sekline bide zaten taktırılıyo öyle 2009 kafasından :P bide 0 alma 2.el al zaten değiştiricen kesin

T0LGA
04 Kasım 2009, 20:29
ßence honda cbr 125 aL...

-majesty-
04 Kasım 2009, 20:49
Arkadaşım öncelikle ne tarz bir motor istediğine karar ver, şehir içi pratik işler için scooter bence en mantıklı seçenek. Gerçi bu biraz da zevk meselesi, bana sorsan hayatta vitesli motor kullanmam.

SYM Taiwan kökenli bir firma, izmir de fabrikası bulunuyor. Kalite ve yedek parça olarak sıkıntı yaşamazsın, alternatif olarak Kymco da düşünebilirsin. Ben sana 2.el Piaggio modellerini de öneririm, italyan motorları hem tasarım hem de sorunsuzluk açısından seni üzmez.

3000TL'ye Kymco Agility 125 düşünebilirsin, kullananlar seriliği konusunda iddialı. Hem ekonomik hem de sorunsuz bir motor. 2.el Sym Fiddle, Kymco Like, Kymco Agility City de bütçen dahilinde alabileceğin motorlar. Piaggio grubundan da Skipper,Fly,Vespa ET4 gibi modelleri düşünebilirsin

Benzin konusunda azı çoğu düşünme derim, jip değil ki bu ? Biri 2,5 yakıyosa diğeri de 3-3,5 yaksın. Arada önemli bir fark yok. 100cc bir scooter yaklaşık 100km de 3lt civarı benzin yakar.

Son olarak motor dışında kask,mont,dizlik gibi ekipmanları da almayı ihmal etme ;)

ibocan33
04 Kasım 2009, 22:24
al bi mondial her gün yolda kal
al bi ybr bin gebere gebere

serdarmert
05 Kasım 2009, 23:36
Öncelikle tarzını belirlesen ondan sonra burada tartışsan.. bence daha yararlı olur.
Burada en önemli kısıtlayıcı faktör işin maliyeti.. Ne kadar ekmek o kadar köfte diyorlar...

yürekçe
06 Kasım 2009, 00:01
kendini hangi tarzda rahat hissediyorsan ona bin..
bir de önce motor al, sonra aksesuar düşün... hayırlısıyla her şey olur :)

MrSharp
07 Kasım 2009, 09:51
Mrsharp ya insanların dedigi gibimi alıcaz motorumuzu kardesim sen kendine hangisine yakıstırıyorsan hangisi seviyorsan ondan al ne kro motoru en baba motor o yav ayrıca onlar sence motosikletten anlayan kişilermi önce bunları bi düsün zaten cvp verme takma sen salla ramzeyi yuanı falan al YeBeRe bin TePe TePe gönlün rahat olsun sen al teşekkür edicen bak bize :P kro motoru falan değil kro motoru söyle olur cuplara sonuna kadar abart yada işte boyuolar heryerde bişiler falan anca öyle olur =)):bounce: Hadi bakalım hayırlı haberlerini bekliyorum

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:18 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:12 ----------

bazı arkadaslarımın ve abilerim yazısını okudum ya ne dylanı ne mio'su bak sana diyorum Sonuna kadar Ybr aL!!! ya sen takma illa 2009a alısırsın kafa sekline bide zaten taktırılıyo öyle 2009 kafasından :P bide 0 alma 2.el al zaten değiştiricen kesin

Arkadasm Bnde Ole Dusundum cok tesekkur ederim. YBR En mantıklı Olanı bncede. Arkadaslar Tarz Demişte Hepsi Ztn cok guzel motorlar Agilitiy,Fiddle V.s Ztn boyum 1.90 Scooterlarda Cok rahat edemiyorum. Kask V.b Arac Gerecleri Ztn motor Aldıkdan Sonra Alıcam Hepinize COk Tesekkur Ederi. Sormaq istedigim Bi kac Sey Olucak Bu motorla ilgili Onlarıda Hayırlısı ile Aldıktan Sonra Sorucam Ilgilenen Herkese COk tesekkurler. ii Forumlar. KAZASIZ BELASIZ YOLLAR. KASKINIZI TAKIN,HAYATINIZI KURTARIN

Şenonar
07 Kasım 2009, 10:26
125-150 CC katagorisinde max. gücü istiyorsan
ybr 125-cbf150-tvs apache bu üçlü arasından
ben apache yi öneririm
Ama biraz daha gücü az olsun ama çok daha fazla yol yapsın diyosan ybr125 ama Yakıtları çok çok fark etmiyor bilgine :cat: