PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yagmurdan korunma..

Mr.prasuvaa
02 Kasım 2009, 21:09
Arkadaslar oncelıkle herkese ıyı aksamlar benım tecrubelı arkadasların bılgılerınden faydalanmak ıstıyorum ben yagmur yagdıgı zaman belden asagısı ıslanmaması ıcın yagmurluktan baska ne kullnanabılırım yardımcı olursanız sevınırım.Motorum:kycmho agulıty125

ufuktan
02 Kasım 2009, 21:33
yağmurluktan başka ne olabilir sorusunun cevabını bende sabırsızlıkla bekliyorum .... :cherry:

emraq
02 Kasım 2009, 21:36
termoscud kullanabilirsin.ben mootorumda kullanıyorum.ne rüzgar ne de su geçiriyor...tavsiye ederim.
http://www.mototalonline.com/catinfo.asp?cid=14 burdan da modele uygun bakabilirsin...

serkanADH13
02 Kasım 2009, 21:37
Çöp Poşeti Olabilir Mesela :)
:) :9 :9 :)

Adı Üzerinde Yağmurluk,
Alacaksın Takım Halinde Alt'lı Üst'lü Belden Aşağısıda Yukarısıda Kuru Kalacak.
Yanında Bot'luk'ta alırsan Botlarında ve ayaklarında Islanmaz...

remzi661
02 Kasım 2009, 21:39
Malesef Fanus um yanimda yok simdi..
Onun icin cevap veremiycem. :pale:

Osbourne
02 Kasım 2009, 21:39
Arkadaslar oncelıkle herkese ıyı aksamlar benım tecrubelı arkadasların bılgılerınden faydalanmak ıstıyorum ben yagmur yagdıgı zaman belden asagısı ıslanmaması ıcın yagmurluktan baska ne kullnanabılırım yardımcı olursanız sevınırım.Motorum:kycmho agulıty125

scooterlar için diz örtüleri var..onlardan kullanabilirsin..internette bu şekilde aratırsan bulursun :cat:

ufuktan
02 Kasım 2009, 21:45
scooterlar için diz örtüleri var..onlardan kullanabilirsin..internette bu şekilde aratırsan bulursun :cat:

bence; diz örtüsü inip binerken mutlaka baldıra bacağa değecek , illaki yine üstün başın kirlecek ve ıslanacak .... alt yağmurluktan daha pratik bir ürün olduğunu düşünmüyorum ...

Endurocu01
02 Kasım 2009, 21:47
durumun müsaitse kayak pantolonu alırsın,geçen sene ben 70 tl ye almıştım Tshibo mağazalarında satılıyor kaç kere yıkandı,daha bir damla su geçirmedi bırak yağmuru suyun içinde bile gittim sadece çorabım ve ayaklarım ıslanmıştı o zaman botum yoktu

Mr.prasuvaa
02 Kasım 2009, 22:15
Oke dız otulerı ılgımı cektı ben bı arastırayım bakalım saolun arkadaslar

serdarmert
02 Kasım 2009, 22:29
Bende de kayak takımı var. Daha önceden almış olduğum onları giyince gerçekten çok sıcak tutuyorlar. Ancak dizlik,çizme, eldiven mutlaka takmak gerekir.

Mr.prasuvaa
03 Kasım 2009, 02:02
Usta msn veırımısın chaple ılıglı bıkac sey sorucam

Akileos
03 Kasım 2009, 02:16
yağmurluk neden giymiyon acep...onu anlamadım alerjinmi varkii.....

en sağlamı yağmur yağdığında motora binmezsin altıda üstüde kuru kalır:mrgreen:

groteks
03 Kasım 2009, 02:43
rüzgar ve yağmura dayanıklı koruyucu özellikli bi pantalon en iyi çözüm. geçen sene helt marka aldım ve hala kullanıyorum. sağanak yağmurda bile kullandım hiç bi zaman su almadı ve üşütmedi ve fiyatıda o zamana göre uygun sayılırdı. tek sorunu motordan inince çok konforlu olmaması yani günlük yaşantıda kullanması zor, rahatsız ediyor. daha iyi markaların günlük koşturmasına uygun modellerine bakıyorum bu kış için...

fthinky
03 Kasım 2009, 04:32
yaw ben 15liraya sirkeciden alt üst yağmurluk aldım, istanbuldan adapazarı yaparken sağanak yağmura yakalandım cuma günü, üst kuru, alt kuru, apış arası sırılsıklam oldu:queen:

beykurt
09 Kasım 2009, 15:38
yaw ben 15liraya sirkeciden alt üst yağmurluk aldım, istanbuldan adapazarı yaparken sağanak yağmura yakalandım cuma günü, üst kuru, alt kuru, apış arası sırılsıklam oldu:queen:

:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

dark_face
09 Kasım 2009, 15:47
15 20 tl ye alınan yağmurluklar hiç bir işe yaramıyor arkadaşın bahsettiği gibi sırıl sıklam oluyosun. ben sonunda gittim revit alt üst yağmurluk aldım. artık hiç sorunum yok. parayı bir kez veriyosun sorun yaşamıyosun en temizi. tavsiye ederim. :cat:

beykurt
09 Kasım 2009, 16:01
scooterlar için tasarlanmış yazıyor üründe.chooper için kullanılabilir.raceler de yagmurda fazla çıkmıyor zaten.scooter harici motorlar için sıkıntı olabilir sanki ama tavsiyen için sağol yusufika:)

mt03OwNer
09 Kasım 2009, 16:10
Bizim bandırmada da çok yağmur yağıyor ne yapacağım bilmiyorum :( Motor hastalığıda var:D

yusufika
01 Aralık 2009, 19:20
scooterlar için tasarlanmış yazıyor üründe.chooper için kullanılabilir.raceler de yagmurda fazla çıkmıyor zaten.scooter harici motorlar için sıkıntı olabilir sanki ama tavsiyen için sağol yusufika:)

beykurt bu sadece scooterler için scooter haricinde kullanılmıyor scooterda ise hayat kurtarıyor ne sağnakda ıslandım ne soğukdan üşüdüm okadar pratikki bide insan üşenmiyor hergün giyiyor bunu alınca scotercılara tavsiye ederim kesinlikle

OokareenoO
05 Ocak 2015, 18:08
Bugün eve dönüş yolunda sağanak yağışa yakalandım. Yağmurda ilk kez kullanmak zorunda kaldım, motor çizmelerim su almış. Su geçirmemesi için ne yapmak gerekir? Spreyler işe yarar mı yoksa bot yağmurluğu mu tercih edilmeli? Bot yağmurluğu kullanan arkadaşlar varsa sürüşe herhangi bir etkisi oluyor mu ?

Teşekkürler.

telike
05 Ocak 2015, 18:54
sprey biraz pazarlama stratejisi gibi geliyo. yağmurluk her zaman daha iyi korur. botta yağmurluk kullanmadım ama üst kullanırsan 90 100km/s gibi hızlarda sıkıntı yaratıyor. biraz bol olduğu için belki dalgalanma çıpı çıpı vuruyor. nasıl anlatiyim işte. öyle..

sandıkçı
05 Ocak 2015, 19:17
Bugün eve dönüş yolunda sağanak yağışa yakalandım. Yağmurda ilk kez kullanmak zorunda kaldım, motor çizmelerim su almış. Su geçirmemesi için ne yapmak gerekir? Spreyler işe yarar mı yoksa bot yağmurluğu mu tercih edilmeli? Bot yağmurluğu kullanan arkadaşlar varsa sürüşe herhangi bir etkisi oluyor mu ?

Teşekkürler.

Dostum tucano urbano nun tabanlı bot yağmurluğunu kullanıyorum.scooter kullanıyosan tavsiye ederim.vitesliyse tabansız al.denedim zorlarsan ayrılıyor tabandan.pratik sürüşe olumsuz bir etkisini yok tavsiye ederim..

OokareenoO
06 Ocak 2015, 06:08
sprey biraz pazarlama stratejisi gibi geliyo. yağmurluk her zaman daha iyi korur. botta yağmurluk kullanmadım ama üst kullanırsan 90 100km/s gibi hızlarda sıkıntı yaratıyor. biraz bol olduğu için belki dalgalanma çıpı çıpı vuruyor. nasıl anlatiyim işte. öyle..

Kışlık kıyafetlerim bir damla geçirmemiş, içlikleri olmamasına ve havalandırma bölgelerinin açık olmasına rağmen. Uzun süre yağışta sıkıntı çıkarırlar mı bilmiyorum ama memnun kaldım, yağmurluk ihtiyacım yok gibi şuan. Teşekkürler.

Dostum tucano urbano nun tabanlı bot yağmurluğunu kullanıyorum.scooter kullanıyosan tavsiye ederim.vitesliyse tabansız al.denedim zorlarsan ayrılıyor tabandan.pratik sürüşe olumsuz bir etkisini yok tavsiye ederim..

Cbr ım var, korkum şu ki ayaklarım tam yere basmıyor, yere koyunca kayma sıkıntısı olur mu? Birde taban kalınlığı ne kadar acaba, vites geçişlerinde sıkıntı yaşatır mı? Tabanı direk mi söküyorsunuz?
Teşekkürler.

sandıkçı
06 Ocak 2015, 09:43
Cbr ım var, korkum şu ki ayaklarım tam yere basmıyor, yere koyunca kayma sıkıntısı olur mu? Birde taban kalınlığı ne kadar acaba, vites geçişlerinde sıkıntı yaşatır mı? Tabanı direk mi söküyorsunuz?
Teşekkürler.[/QUOTE]

Taban ince ayakkabıdan daha ince.eğer botun varsa ve vitesli motor kullanıyorsan tabansız al.her ikiside fermuarlı (topuk kısmında başlıyor dizinin yarısına kadar)
Vites içinde sol ayak üstünde ekstra kauçuk bir madde var.