PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : yağmur - çamur

hao_asakura
31 Ekim 2009, 16:56
arkadaşlar malum önümüz kış. yaş- yağış başladı. bugün gelirken giydim montu eldivni geçirdim. eve dönerken yağmura yakalandım. yerler dere ayaklarım ve paçalarım su içindeydi. bu duruma ne çözüm olabilir.
dizlerimi geçti sular. yani ıslandım. faşır fuşur su sıçrıyo bunun bi çözümü var mı?

storm150_mmk
31 Ekim 2009, 16:59
hava -su gecirmemesi icin plastik önlükler var romatizma vb seylrden de koruyor + su gecirmez cizme -bot + yağmurluk

Ramazan Can
31 Ekim 2009, 17:04
iyi bir yağmurluk ve cizme veya bot ile sorun kalmaz....

Osbourne
31 Ekim 2009, 20:44
Benim gibi yağmurlukla aran iyi değilse bacakların için chap al..o da epey iş görüyor..
Üstün için de su geçirmeyen mont, sağlam eldivenler ve iyi bir bot/çizme ile yağmur / kar işlemez..

okanco
31 Ekim 2009, 20:50
Su geçirmez ürünler faydalı olur sana ;)

Jagadam
31 Ekim 2009, 20:58
Osbourne, deriyi yağmurda kullanacaksan sık sık bakımını yap. Ben de deri ceketimi yağmurda çok kullandım, bir müddet sonra sağında solunda ince ince çatlaklar belirdi. Artık cekete de pantolona da balmumu esaslı bir bakım malzemesi tatbik ediyorum.

Osbourne
31 Ekim 2009, 21:02
Osbourne, deriyi yağmurda kullanacaksan sık sık bakımını yap. Ben de deri ceketimi yağmurda çok kullandım, bir müddet sonra sağında solunda ince ince çatlaklar belirdi. Artık cekete de pantolona da balmumu esaslı bir bakım malzemesi tatbik ediyorum.

Evet..Bende de silikon esaslı bir ürün var..süt gibi bir şey..onunla siliyorum arada sırada..hem parlaklığını koruyor hem de bakımını yapıyor..En azından üstünde öyle yazıyor..Senin kullandığın marka nedir link varsa bakabilirmiyim..?

Ama gerçekte yağmurda deri giymek, derinin ömrünü azaltması nedeniyle pek mantıklı değil..

Jagadam
31 Ekim 2009, 21:26
http://www.jafrum.com/core/media/media.nl/id.6135/c.433673/.f?h=a34e2a18a2cf188562ee

http://www.jafrum.com/Accessories/leather-cleaning/LCBE6OZWP#

Ebay'den sipariş verdiğim bir satıcıda görünce, sepete bir kutu atıverdiydim. Hoşuma gidince beş kutu daha getirttim. Yağı bol bulunca da her bir yerime sürüyom artık :)

Daha önce kullandığım kimyasal ürün hem pek işe yaramıyordu hem de kokusundan başıma ağrılar giriyordu. Bunun balmumu kokusu hoşuma bile gidiyor. Deri de yumuşacık oluyor.

Bir yere kadar sugeçirmezlik de sağlıyor ama o etkisi sınırlı. Geçen mart ayında katıldığım Honda'nın ikinci kademe eğitiminde çok yağmur yağmıştı mesela. Pantolon bir iki saat dayandı ama akşama kadar yağmur altında kalınca bir yerden sonra bol bol su almaya başladı.

Osbourne
31 Ekim 2009, 21:51
Hmm..waterproof yazıyormuş üstünde..
PM attım bi kontrol edermisin :)

canercamalan
31 Ekim 2009, 22:20
güzel bişeye benziyor

askon
31 Ekim 2009, 22:24
cokta pahalı bır seyler almanıza gerek yok altlı üstlü takım yağmurluk 25 tl işe yarıyor ayaklarımda kalıteli botlarım vardı işe yaramadı gezerın lastık içi yunlü botunu aldım 15 tl su gecırmıyor ellerınızdeki eldıven kalıtelı olursa problem yok ben bu gunun dönüşünü o yağmura rağmen kuru bıtırdım şimdilik iyi

demirgursel
02 Kasım 2009, 00:34
bir yağmurluk alırsın hem hafiftir çantanda hazır durur:cat:

CengizhanD
02 Kasım 2009, 00:38
yahu yağmurlukta bence giymesi çıkartması özel değilse ayrı bir dert olacaktır.ben kışlık motosiklet eldivenleriyle ceketin fermuarını çekemiyorum :) ama revit gibi ayaktan fermuarlı reflektörlü bir şey olursa hem uzun ömürlü olur hemde hiç su geçirmez , hemde motor kısmından erimez diye tahmin ediyorum.

tigermbz
02 Kasım 2009, 00:38
http://img248.imageshack.us/img248/8301/hnhnn.png

d3niz
02 Kasım 2009, 00:39
kendi adıma konuşmak gerekirse çok ilginç bi çözüm buldum :) idare ediyor beni..en nefret ettiğim vites kolundaki ayağa ön tekerin bütün suyu sıçratmasıydı ve 2 ayağıma da büyük siyah çöp poşetlerini hafif yırtarak küçük hale getiriyorum ve bileklerden bağlıyorum.. hafif sırıtsa da içindeki botum bütün suların içinden geçtikten sonra çıkarınca kupkuru olması..acil durumlarda kullanılabilir aklınızda bulunsun :)

boyraz
02 Kasım 2009, 00:40
Scooter al :)

CengizhanD
02 Kasım 2009, 00:49
yada harley çizme alıp pantolonu içine sokmakta bir çözüm , yanlız ss harici sürücüler diz ve yukarısı için bu çözümden pek verim alamazlar :)