PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 5 Kadın Yolda Yanyana Yürür mü..?

Sayfa : [1] 2

musti81
30 Ekim 2009, 21:32
Burada yürüyorlar hep rastlıyorum 4-5 kadın yanyana yürüyor yol tıkalı tabi korna çalınca da adamın yüzüne suçluymuşsun gibi bakıyorlar..Sizin orda da mevcut mu bu tip yayılalım yaylanalım tipi yayalar..http://img.donanimhaber.com/image.aspx/upfiles/smiley/icon_ohmygod.gif

VaScO1925
30 Ekim 2009, 21:36
yürüyor tabi bende direk aralarına giriyom belki arkama birisi biner:P

Levsy
30 Ekim 2009, 21:50
O kadar kızma mete_han :mrgreen: Musti aslında burada bir motosikletli - yaya sorununa değinmek istemiş. Kendisi sanırım küçük bir yerde yaşıyor, burada insanlar özellikle mahalle aralarında yayılarak yürümekten çekinmezler. Bırak yanyana yürümeyi, el ele tutuşup yolu bir baştan diğerine kapatarak yürüyen aileler bile olur. Detaya girmeyerek ve bir cümlelik ifadeyle anlatmaya çalışmış derdini. :)

digi_boy26
30 Ekim 2009, 21:54
yalan söylemicem ama bu tür olaylarda cinsiyet gözetmeksizin gaz kesmiyorum :cherry: isterseniz serseri motorcu deyin ama adam yerine koyulmak için bu gerekli :)

STeReO
30 Ekim 2009, 22:01
onlar önümüze gelene 100 tekme oynuyolardır yanlış görmüşsün sen :P

ahmetk.
30 Ekim 2009, 22:05
ayvalıktada aynı durum var hatta kadını erkegı herkes yoldan yuruyo dıplerıne kadar gelıyosun gaz verıyosunn hiç tepki yok.tek verdikleri tepki bönbön bakmak.burda zaten yollar daracık nereden gidecem diye sasıyorum!!

Süvarİ
30 Ekim 2009, 22:16
yürüüürr nolmuşki korna çalınca duymazdan bile gelinirr :D ara gazı verince suçlu olunur sonra söverek gaza basılır :D şahsen çok yaşadım :D

aargh
30 Ekim 2009, 22:18
Len pandacan, senin saçmalama özgürlüğün var da başkalarının yok mu? :mrgreen:

Ben de gaz kesmeyenlerdenim. Tabi bu adamın üzerüne sürdüğüm manasına gelmiyor. Yani çok yavaşlamıyorum kısacası, haliyle onlarda kontrollü yürümek durumunda kalıyorlar.

kuyucadısı
30 Ekim 2009, 22:29
musticim yerinde bir konu seçmişsin tebrikler.....
hep trafikte motosiklet, araba vs. gibi motorlu taşıtları tartışıyoruz...
oysa yayalarda en az motorlu taşıtlar kadar tehlike unsuru... ve onlarında uyması gereken trafik kuralları mevcut.
malesef bu kuralların bilincinde olmıyan yaya'yım haklıyım mantıgı güden çok fazla insanla karşıkarşıya kalıyoruz....

raven71
30 Ekim 2009, 22:32
5 tane ne ki daha büyük sürüler halinde gezenler de var.

CengizhanD
30 Ekim 2009, 22:55
ayvalıktada aynı durum var hatta kadını erkegı herkes yoldan yuruyo dıplerıne kadar gelıyosun gaz verıyosunn hiç tepki yok.tek verdikleri tepki bönbön bakmak.burda zaten yollar daracık nereden gidecem diye sasıyorum!!

katılıyore :mrgreen:

kanucan
30 Ekim 2009, 22:58
yürürler:mrgreen: burdada günden çıkan birsürü kara çarşaflı kadınlar 10 kişi falan yürüyolar :D

Gnusher
30 Ekim 2009, 23:11
musti81 herzamanki gibi saçma sapan bir konu uydurdun yine...

Zamanında mantıklı, tam motosiklet konusunun göbeğinde ve bir motosiklet forumunda paylaşılabilecek en mantıklı konularla ilgili başlıklar açıldı da ne tepki verdiniz sayın Metehan?

Yanılmıyorsam yurtdışında yaşayan ve pistte çokça gaz açmış, üstad niteliğinde kullanıcılardan biri kontra tekniği ile ilgili bilgiler veriyordu. Konuya belkide onlarca mesaj attınız ve iddaanız bu anlatılanların fasofiso olduğuydu.

Bu forumda çok saçma ve sinir bozucu şeyler yazılıp çizildi ama hiçbiri o başlıktaki her mesajı özenle okuyup birşeyler kapmaya çalışan bendenizi sizin temelsiz ve gelişine çakılmış mesajlarınız kadar rahatsız etmedi. Herneyse sizin beyninizin insanüstü bir çalışma prensibi olduğunu düşünüyorum. Beyin loblarınız kübik olabilir.

Açılan başlığa gelince tali yolda 5 tane, gidiş gelişte 8 tane, çiftşeritlide yine 8 tane, otobanda 26 taneye kadar kadın yolda yürüyebilir. Buna kimsenin yapacak birşeyi yoktur. Yapılacak en güzel şey debriyaja basıp sinsice sokulmak sonra ani gazla yolu açmaktır. Bu durumdaki bir bayanın bulunduğu noktadan gerilmeden 2.5m kadar ileri atlayarak dünya rekoru kırabildiği ve bundan sonra yolun göbeğinde yürüme oranının %80 oranında azaldığı gözlenmiştir diyerek saçma başlığınızda kalabalık etmek, isteğiniz üzere cevap yazarak size bir nevi ego primi sağlamak ve hem Metehan Bey e yüklenip hem de kendisine katılarak kafaları karıştırmak suretiyle bu başlıktan ayrılırken, en az açılan başlık kadar saçma cevaplara uyum sağlamak amacıyla saçmaladığımı belirtmek istiyorum.

Herkese keyifli sürüşler.

sularseller
31 Ekim 2009, 00:13
Yayalar arabadan bin kat iyiler arabalar hiç iplemiyor hele yağmurlu günlerde rezillik 500 metre yükseklikte ipin ucunda akrobasi yapar gibi gidiyorsun.Yayalar sesi duyunca kaçıyor hiç olmazsa.
Kaçanlar sırasıyla:
Kedi>köpek>yaya>scooter ve motosiklet>araba>kamyonet>kamyon>tır>jet>boing>transatlantik

Büyük balık küçük balığı mantığı;

http://1.bp.blogspot.com/_iyYQUO7DDgk/SCDVga8JWQI/AAAAAAAAATY/VgOdkozrbtw/s400/fish-eat-fish-richard-cook-artville-com.jpg

ferhat uçank
31 Ekim 2009, 00:13
hahah.. yeri gelmişken..

geçen gün arkadaşımla sebze pazarına gittik, pazar çıkışında araç trafiğine açık yoldan evimize gidiyorduk.. daha doğrusu gitmeye çalısıyorduk ama yayalardan ne mümkün..
neyse korna felan kimse sallamayınca arkadaşım (mt 03) ara gazı verdi. Bu sırada yanından geçtiği kadın kendini park halındeki arabanın üstüne attı.. kadın resmen kalp krizi geçiricekti.. ben onun arkasından giderken kadının Allah belanızı versin dediğini duydum:))
EĞER DEFALARCA ÇALDIĞIMIZ KORNAYA KULAK ASILSAYDI BU OLAYI BU ŞEKİLDE LANSE ETMEZDİM.. ama herkese hakettiği gibi davranmak lazım.. bu tip yayalara uyuz oluyorum..

musti81
31 Ekim 2009, 00:22
Yahu şu saatte işim vardı çalışıyordum ne hale getirmişsiniz...Herneyse konuya dönersek gecede yapıyorlar bu işi benim gözlerim gece zayıf görür bir gün dağıtcam biblo gibi bunları al başına iş...http://img.donanimhaber.com/image.aspx/upfiles/smiley/icon_ohmygod.gif

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:22 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:21 ----------

konu gereksiz, mustinin avatar ayrı bi gereksiz :P

Konuya laf et avatarıma laf etme..http://img.donanimhaber.com/image.aspx/image/s9.gif Hediye bana o .. :mrgreen:

Su Silahı
31 Ekim 2009, 00:29
Geçen sabah bir anne 1. sınıfa giden çocuğunu okula götürüyor yolu ortalamışlar. Ben onların hızına ayak uydurdum hemen peşlerindeyim arabanın tamponu değdi değecek artık dayanamayıp kornaya bastım. Çocuk korktu annesinin yanına koştu. Ve anne olacak kadın sabah sabah sinirimi zıplatan şu cümleyi söyledi çocuğuna...
-NE GAÇIYON OOOLUM O GÖRSÜNG SENİ O GÖRSÜÜÜÜNG.

musti81
31 Ekim 2009, 00:31
ters yazınca okuması zor oluya la musti....:bounce::queen::queen::P

al eh .. :mrgreen::P

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:31 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:29 ----------

Geçen sabah bir anne 1. sınıfa giden çocuğunu okula götürüyor yolu ortalamışlar. Ben onların hızına ayak uydurdum hemen peşlerindeyim arabanın tamponu değdi değecek artık dayanamayıp kornaya bastım. Çocuk korktu annesinin yanına koştu. Ve anne olacak kadın sabah sabah sinirimi zıplatan şu cümleyi söyledi çocuğuna...

Aynen vırvırlanmaları yok mu..:farao:

deli_mavi
31 Ekim 2009, 00:39
musticim yerinde bir konu seçmişsin tebrikler.....
hep trafikte motosiklet, araba vs. gibi motorlu taşıtları tartışıyoruz...
oysa yayalarda en az motorlu taşıtlar kadar tehlike unsuru... ve onlarında uyması gereken trafik kuralları mevcut.
malesef bu kuralların bilincinde olmıyan yaya'yım haklıyım mantıgı güden çok fazla insanla karşıkarşıya kalıyoruz....

Hadi musti bak cadida sana hak vermis...Baskilar seni yildiramaz...
Ac bakalim yeni neler cikicak pandoranin kutusundan konu bab'inda:queen:
benim sahsi gorusum=durmak yok yola devam usta cekilmiyosa
keyfi bilir:queen:

aargh
31 Ekim 2009, 00:43
hacı kesildi msn...kavga gürültü olmadı merak etmeyin...ramazanda bende biraz önyargılı davrandık...

Bu nasıl bir kıvırma şeklidir ben cidden anlamadım. Musti senin adın apti olmalıymış ya, ortalığı fena karıştırdın. :)

Dua et 9 kişi değillermiş o bayanlar. :cherry:

Tuncer Sezen
31 Ekim 2009, 01:10
Tartışma içerikli mesajlar silinmiştir.
Tekrarı halinde gereken yapılacaktır.

musti81
31 Ekim 2009, 01:18
Gece özellikle ışıksız bir çok yol var benimde gözler gece zayıf görür bi gün bi iş açcam başıma bu sorumsuz yayaların yüzünden..http://img.donanimhaber.com/image.aspx/upfiles/smiley/icon_ohmygod.gif

sularseller
31 Ekim 2009, 01:28
Gece karanlığında birde yağmurluysa full koyu renk giyenlerde tehlikeli oluyor aniden yola zıplıyorlar ne oldum oluyorsun.Geçen gün istinyede adamın biri yolun ortasına işiyordu saat sabaha karşı 4:30 sıralarında mesela.

asfalt meleği
31 Ekim 2009, 02:39
yalan söylemicem ama bu tür olaylarda cinsiyet gözetmeksizin gaz kesmiyorum :cherry: isterseniz serseri motorcu deyin ama adam yerine koyulmak için bu gerekli :)

aman hocam dikkat et te.. senin şu çocukla olan kaza başlığın hiç aklımdan çıkmıyor. mahalle arasında 20 nin üstüne çıkmam asla..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:39 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:37 ----------

kırıkkalede olur öyle vakalar dert etme :)

TORAMAN
31 Ekim 2009, 03:35
Şehir içinde aniden önüne atlarcasına çıkan yayalardan çok çekiniyorum..

Durup durmayacağını düşünmüyorlar bile...

Birde mahalle aralarında top oynayan çocuklar korna çalsanda oyuna ara verip kenara çekilmek istemiyorlar.:)

Her zaman dikkatli olmakta fayda var.:cat:

remzi661
31 Ekim 2009, 09:05
Herneyse konuya dönersek gecede yapıyorlar bu işi benim gözlerim gece zayıf görür bir gün dağıtcam biblo gibi bunları al başına iş...

Dagit be Musti cigim.. :mrgreen: öyle tarlada yürür gibi yürüyorlarsa dagit anasini satayim.

Buradada var böyleleri.. Ben onlarin üzerine gidiyorum yemin olsun..
Tabiki herzaman durabilecegim sekilde ama korkutuyorum onlari bazen..
Tarladami yürürüyorsun yaaaaaaaaaaaa...

musti81
31 Ekim 2009, 13:24
Dagit be Musti cigim.. :mrgreen: öyle tarlada yürür gibi yürüyorlarsa dagit anasini satayim.

Buradada var böyleleri.. Ben onlarin üzerine gidiyorum yemin olsun..
Tabiki herzaman durabilecegim sekilde ama korkutuyorum onlari bazen..
Tarladami yürürüyorsun yaaaaaaaaaaaa...

Geçen sene dağıttım adam hastaneye ben karakola.. :salut: Demin yine aynı şekilde iki bayan yolu ortalamış yürüyor az bi korna çaldım homurdanıyorlardı..http://img.donanimhaber.com/image.aspx/upfiles/smiley/icon_smile_screwy.gif

eftelya
31 Ekim 2009, 13:36
iki ayaklı öküz diyorum ben onlara :) yolun ortasında sallana sallana yürür , ben saygısızlık olmasın diye kornaya basmam , aracın sesini duyup çekilir belki diye beklerim , duyar ama aldırmaz , hatta birde dönüp tip tip anasını babasını öldürmüşüm gibi bakar :mrgreen: Allah'a havale ediyorum :)

musti81
31 Ekim 2009, 13:48
iki ayaklı öküz diyorum ben onlara :) yolun ortasında sallana sallana yürür , ben saygısızlık olmasın diye kornaya basmam , aracın sesini duyup çekilir belki diye beklerim , duyar ama aldırmaz , hatta birde dönüp tip tip anasını babasını öldürmüşüm gibi bakar :mrgreen: Allah'a havale ediyorum :)

Havalı kornan olcak yanlarına yanaşacaksın bastığın gibi bi taraflarını pisletmezlerse neyim.. :mrgreen::queen:

mezit
31 Ekim 2009, 13:54
.......::gazete::

deli_mavi
31 Ekim 2009, 14:18

bu ne demek simdi????:silent:

musti81
31 Ekim 2009, 14:24
bu ne demek simdi????:silent:

Mesaj kasıyor dana..:mrgreen::queen:

tasarslan
31 Ekim 2009, 14:27

http://videos.streetfire.net/video/Train-Air-Horn-Really_26323.htm:P

barok34
31 Ekim 2009, 14:30
demek ki arkadan yavaş yavaş takip edip o güzel gidişlerini endamlarını süzmek gerek ki çekilmiyorlar :)

kaaha
31 Ekim 2009, 14:39
Birde okul çıkışları çok kötü oluyor. Çocuklar birden atlıyorlar yola. Bir kaç ay önce şahit oldum, bizim arkadaş mobilletle gidiyor bende arkasında Trekkerla takip adiyom. Okul çıkışı mecbur o yoldan geçecez. Hızımız en fazla 15-20.
Bi baktım çocuğun biri koşarak çıktı okuldan doğru birim arkadaşa yandan bodoslama daldı. Arkadaş zorla düşmekten kurtuldu.
Çevreden hemen tepki tabii biz motorculara. Dikkatli olsanıza, başka yoldan gitsenize. Suçlu hemen biz olduk tabii.:pr:

askon
31 Ekim 2009, 22:18
abi ben bır yayanın motora carpıp karşıya gectığıne şahıt oldum bu kadar dıyeyım

Bartu35
31 Ekim 2009, 22:27
ya evet bizim insanımız cok garipxD yol kapalı arkadasla kapattık (bilerek)=) kadın üstümü yürüdü yanda bos yol varken cekilmedim :P evladım cekilsene diye bagırdı bana ya =)) üstümüze yürüyolar motordayken heleexD

cagatay_hepsen
31 Ekim 2009, 22:30
Burada yürüyorlar hep rastlıyorum 4-5 kadın yanyana yürüyor yol tıkalı tabi korna çalınca da adamın yüzüne suçluymuşsun gibi bakıyorlar..Sizin orda da mevcut mu bu tip yayılalım yaylanalım tipi yayalar..http://img.donanimhaber.com/image.aspx/upfiles/smiley/icon_ohmygod.gif

daha geçen bunun tartışmasını yaptım arkadaşlarla çok fazla olan bir olay kalabalık şehirlerde kaldırımda yol kenarlarında dedikodu yaparak yürüyen bayan bay çok sayıda böyle isnalar oluyor çok enteresandır osmanlı döneminde yol kenarı ve kaldırımlarda 3 kişi den fazla yanyana kolkola yürümek yasak ve cesası varmış ozamanlar bunu düşünmüşler ecdadımız...

71Hakan71
31 Ekim 2009, 22:45
böyle şeylere cok sahıt oluyoruz bas gazada kornayada kormu yolda yurumesınler

remzi661
01 Kasım 2009, 06:58
Birde okul çıkışları çok kötü oluyor. Çocuklar birden atlıyorlar yola. Bir kaç ay önce şahit oldum, bizim arkadaş mobilletle gidiyor bende arkasında Trekkerla takip adiyom. Okul çıkışı mecbur o yoldan geçecez. Hızımız en fazla 15-20.
Bi baktım çocuğun biri koşarak çıktı okuldan doğru birim arkadaşa yandan bodoslama daldı. Arkadaş zorla düşmekten kurtuldu.
Çevreden hemen tepki tabii biz motorculara. Dikkatli olsanıza, başka yoldan gitsenize. Suçlu hemen biz olduk tabii.:pr:

Cocuklara ögretilmiyorki bilsinler be dostum..
Kim ögreticek?
Evde anne babami?
Annesi babasi zaten öküz gibi yolda yürüyordur emin ol..

Okulda nekadar ögretiliyor bilmiyorum..
Burada ilkokullara polisler gelip cok seyi anlatiyorlar.
Yolda nasil yürülünecegini.
Bisikletle trafikte nasil davranacigini.

En hosuma gidende nedir biliyormusunuz.
Cok rast gelirim buna.
Lambada kirmizida bekliyor anne cocuguyla.
Yesil in yanmasini bekliyemez bazilari. (Ara sira bende dahil)Adam gecer kirmizida.
Anne ogluna derki.
-"Bak olm o salagin yaptigini sakin ama sakin yapma".
Ve bunu sesli sesli söyler kirmizadan gecen duysun diye..

Ramazan Can
01 Kasım 2009, 09:08
yürüyor tabi bende direk aralarına giriyom belki arkama birisi biner:P

:queen::queen::queen::queen::queen::queen::queen:: queen::queen::queen::queen:

jawa
01 Kasım 2009, 11:24
Köy yollarında inekler yürür yolun ortasında bilirmisiniz?İneğin, öküzün olaylara tepkisi yavaştır.Mesela korna çalarsın 5 saniye sonra bakar.Bu büyük baş hayvanlara "mal" denir köylerde.

Şehirlerde de "mal" vardır.Onlarda yolun ortasından yürür, onlarda korna çalınca geç tepki verip suratına mal mal bakar.

Halbuki şehirler insanlar için düzenlenmiştir.İyi kötü, bir çok yol kenarında yayalar için kaldırımlar vardır.Ama kaldırım olduğu halde ve boş olduğu halde yolun ortasından yürümek tercih edilir.Yürürken ne kaldırım inip çıkmak ister, ne de istikametini değiştirmek.En kestirme yol neresiyse oradan gider.Çimlere basarak geçer, caddeden karşıya 45 derecelik açıyla geçer vs.Kuralları hiç sevmez, kuralların neden konulmuş olabileceğini de düşünmez.Başkalarının ne olacağı umurunda değildir.Trafik bilgisi kırmızı ve yeşil ışığın ne olduğunu bilmekten öteye geçmez.Onu da zaten işine geldiği gibi uygular.

İlkokul 1. sınıftan başlayarak tüm mecburi eğitim sona erene kadar trafikle ilgili bugüne kadar yazılıp çizilmiş ne kadar araştırma, inceleme ve kural varsa her sınıfta bıkmadan öğrencilere bıkkınlık verene kadar aynı şeyler sürekli anlatılmalı ve sınav yapılmalı.Öğretim hayatı bittiğinde herkesin bilinç altına bu kurallar bütünü işlemiş olmalı.Yenilikler takip edilmeli, istatistiki bilgiler özellikle güncellenip anlatılmalı.Trafikte başkalarının hakkına tecavüz etmenin yanlışlığı ve ayıp birşey olduğu izah edilmeli.Bunun da ötesinde bu tecavüzün birgün canına kast edebileceği kavratılmalı.

Aslında bu konu sosyoloji ile yakın temas halindedir.İnsanların hayata bakışı ve kültürel yanlışlar hayatın her alanında olduğu gibi trafiği de etkiler.Tüm yaşam yanlışlarla doluyken tek bir konuyu cımbızla alıp düzeltemezsiniz.

Kanunları ve kuralları koyanlar ile uygulatma yetkisine sahip olanlar en başta kanunlara uymazken vatandaşın uymasını beklemek diktatoryal bir yaklaşım.Ben yapmıyorum ama sen yapacaksın dersen olmaz bu iş.Derin mevzular bunlar, dışarıdan yolun ortasında yürümek olarak yansıyor ama altında koca bir buzdağı var.

serkanADH13
01 Kasım 2009, 11:38
ee sende Kaldırımdan Git :):)

yiit10
01 Kasım 2009, 12:11

aynen katılıyorum heleki ara sokaklarda off sanki biz suçluyuz yoldan motorla geçtiğimiz için:queen:

sysroot
01 Kasım 2009, 12:25
Ben o tiplere Zombi diyorum artık adamı sanki efendisi çağırıyor oyunlarda olur ya hiç kıpırdamadan aynı istikamette gidiyor sağına soluna bakmadan

yamahasülo
01 Kasım 2009, 12:57
yürü yavrum yürü saçlarını sürü :) yaparlar türkiye burası

musti81
01 Kasım 2009, 16:21
Köy yollarında inekler yürür yolun ortasında bilirmisiniz?İneğin, öküzün olaylara tepkisi yavaştır.Mesela korna çalarsın 5 saniye sonra bakar.Bu büyük baş hayvanlara "mal" denir köylerde.

Şehirlerde de "mal" vardır.Onlarda yolun ortasından yürür, onlarda korna çalınca geç tepki verip suratına mal mal bakar.

Halbuki şehirler insanlar için düzenlenmiştir.İyi kötü, bir çok yol kenarında yayalar için kaldırımlar vardır.Ama kaldırım olduğu halde ve boş olduğu halde yolun ortasından yürümek tercih edilir.Yürürken ne kaldırım inip çıkmak ister, ne de istikametini değiştirmek.En kestirme yol neresiyse oradan gider.Çimlere basarak geçer, caddeden karşıya 45 derecelik açıyla geçer vs.Kuralları hiç sevmez, kuralların neden konulmuş olabileceğini de düşünmez.Başkalarının ne olacağı umurunda değildir.Trafik bilgisi kırmızı ve yeşil ışığın ne olduğunu bilmekten öteye geçmez.Onu da zaten işine geldiği gibi uygular.

İlkokul 1. sınıftan başlayarak tüm mecburi eğitim sona erene kadar trafikle ilgili bugüne kadar yazılıp çizilmiş ne kadar araştırma, inceleme ve kural varsa her sınıfta bıkmadan öğrencilere bıkkınlık verene kadar aynı şeyler sürekli anlatılmalı ve sınav yapılmalı.Öğretim hayatı bittiğinde herkesin bilinç altına bu kurallar bütünü işlemiş olmalı.Yenilikler takip edilmeli, istatistiki bilgiler özellikle güncellenip anlatılmalı.Trafikte başkalarının hakkına tecavüz etmenin yanlışlığı ve ayıp birşey olduğu izah edilmeli.Bunun da ötesinde bu tecavüzün birgün canına kast edebileceği kavratılmalı.

Aslında bu konu sosyoloji ile yakın temas halindedir.İnsanların hayata bakışı ve kültürel yanlışlar hayatın her alanında olduğu gibi trafiği de etkiler.Tüm yaşam yanlışlarla doluyken tek bir konuyu cımbızla alıp düzeltemezsiniz.

Kanunları ve kuralları koyanlar ile uygulatma yetkisine sahip olanlar en başta kanunlara uymazken vatandaşın uymasını beklemek diktatoryal bir yaklaşım.Ben yapmıyorum ama sen yapacaksın dersen olmaz bu iş.Derin mevzular bunlar, dışarıdan yolun ortasında yürümek olarak yansıyor ama altında koca bir buzdağı var.

Ya o köydeki mallara korna çal yolun kenarına kaçıyorlar.. :mrgreen: Bunlar acayip bir vaka..:mrgreen:

Kelleci
01 Kasım 2009, 16:33

oo o ne ki burada yolu boydan boya kapatarak yürüyenler bile var:D:queen:

Nipp10
01 Kasım 2009, 23:23
Burda kaldırım varken yoldan yürüyor herkes. Hem çarpıp hem çemkiriyorlar.

demirgursel
02 Kasım 2009, 00:20
anlamadığım şey metehan hakkında yazılar yazılmış, ama adam mesaj bile yazmamış, ne ayak çözemedim.yiceksiniz gene adamı:pr: