PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Süper bir ilan....Mutlaka okuyun!!!

Sayfa : [1] 2 3 4

yunuskocak
30 Ekim 2009, 18:40
http://www.sahibinden.com/yeni_bir_motorsiklet_yeni_bir_tarz-95WQQaXQQ18114525WQQpXQQdisplayitem

Arkadaşlar sabrınız yetiyorsa bir okuyun...gözlerimden yaş geldi!!!!:cherry::cherry::cherry:

İlan sahibi lütfen kusura bakmasın, yazdığı kompozisyon beni çok güldürdü. Umarım motosikletini en kısa sürede satabilir.

tasarslan
30 Ekim 2009, 18:44
Bence komik bir nokta yok:silent:

htmetin
30 Ekim 2009, 18:45
Adam içini dökmüş. Biri çıkıp şunun motorunu satın alsın bari.:)

onurcux
30 Ekim 2009, 18:46
komik olan ne ben anlamadım

Levsy
30 Ekim 2009, 18:46
Edebiyat öğretmeni olmalı tahminimce. Ama komik olmaktan çok içten geldi bana :) Konuşmayı seven ve duygusal biri gibi.

ergün1968
30 Ekim 2009, 18:50
komik olan nedir anlayamadım??Adam tüm samimiyetinle duygularını ve motosiklet hakkında paylaşımını belirtmiş ilanda.Belki biraz duygusal yazmış sadece.Doğru,artık içinde üç kagıtçılık yalan dolan olmayan samimiyet içeren davranışlar bazılarımıza komik gelebiliyor maalesef.:farao:

kankicbf
30 Ekim 2009, 19:01
komik olan nedir anlayamadım??Adam tüm samimiyetinle duygularını ve motosiklet hakkında paylaşımını belirtmiş ilanda.Belki biraz duygusal yazmış sadece.Doğru,artık içinde üç kagıtçılık yalan dolan olmayan samimiyet içeren davranışlar bazılarımıza komik gelebiliyor maalesef.:farao:

Bu kadar..:cat:

RunemagicK
30 Ekim 2009, 19:06
Gayet mantıklı bir ilan. 47 yaşın getirdiği olgunluk, öğretim görevlisi olmanın getirdiği kalite biz gençlere garip geliyo olabilir.

trhakan
30 Ekim 2009, 19:11
bende komik bir şey göremedim bizdemi sorun var:mrgreen:

raven71
30 Ekim 2009, 19:12
bence ilanın komik ve edebi bir tarafı yok. kişi çok önemli bir hayat dersi ve tecrübesi aktarmış. beklentilerin içinde bulunulan duruma göre yüksek olması, hayatın da beklemeye geçeceği mesajı gayet açık. ayrıca ilan sahibi bilerek ve ya bilmeyerek çok güzel de bir bilinç altı yüklemesi yaparak bir pazarlama metodu kullanmış. artık alana da satana da hayırlı olsun.

cakalaz
30 Ekim 2009, 19:16
Bircok insanın yazmayı akıl edemediği şeyleri yazmış abimiz. Tebrikler...

Demek ki siz benim ilanımı görseniz de Cok güleceksiniz. Bunun 2 katı kadar yazı var !

Motorunu gercekten satmak isteyen ve gerçekleri yazmak isteyenlerin ianı böyle oluyor !

blue white
30 Ekim 2009, 19:17
bunun adı komiklik değil olgunluktur.

alp_tunay
30 Ekim 2009, 19:21
Çok güzel hazırlanmış bir ilan.... Aksine gülemedim.... Adam herşeyi açıkça yazmış.....

Sanırım senin sinirlerin gevşemiş..:silent:.. Ciddi bir yazıya bile gülebildiğine göre....:farao::farao:

Hadi güldün bunu burda açıkça belirtmek niye?... :farao:

CAPANORD
Efendin ben askerliğimi sene 1956 yılında hatay da yaptım.Efendim benim -tugay ozamanlar-askerlik yaptığım yerde bir adam vardı söyleyeceği şeyi söylerdi ama önceden yaklaşık 2 saat kadar bir şeyler anlatırdı.Efendim zatialileri anlattığı şeylerden de sonuçlar ve hisse ler çıkartırdı tabii o zamanlar borsaya açılamadığı için hisse lerin başına düşen kar payı yok, olsa olsa başına taş düşerdi.Taş dedimde aklıma geldi birgün ben namık kemal birde erol taş oturmuş masa jkadeh kaldırıyorsduk tabi ozamanlar ön teker kaldıramıyoruz....

GorkeM
Edebiyat öğretmeni olmalı tahminimce. Ama komik olmaktan çok içten geldi bana :) Konuşmayı seven ve duygusal biri gibi.

Ben de bu şekilde düşündüm bir an.
Ilan dediğiniz bu şekilde olur.
Cbf250 isteyenin değerlendirmesi gereken bi ilan.

Neyse iyi oldu.
Motorun reklamı yapılmış oldu bu vesileyle.
Bu arada yazının sonundaki kask uyarısı çok yerinde.

CAPANORD
30 Ekim 2009, 19:24
Efendim anca kaldırdıkları kadeh olunca malumunuz durumda biraz dalgalı ve sallantılı oluyor.Yav ben ne anlatacaktım ne anlatıyorum.Anlayan varmı anlayanlar anlamayanlara aNLATABİLİRMİ....:pr:

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:24 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:23 ----------

Çok güzel hazırlanmış bir ilan.... Aksine gülemedim.... Adam herşeyi açıkça yazmış.....

Sanırım senin sinirlerin gevşemiş..:silent:.. Ciddi bir yazıya bile gülebildiğine göre....:farao::farao:

Hadi güldün bunu burda açıkça belirtmek niye?... :farao:

Efendim ciddi yazı derken neyikast etmiştiniz canımızın dışında tabiii:pr:

Levsy
30 Ekim 2009, 19:25
Ben de bu şekilde düşündüm bir an.
Ilan dediğiniz bu şekilde olur.
Cbf250 isteyenin değerlendirmesi gereken bi ilan.

Evet işte, pazarlama tatkiği falan değil bu. Böylesinden motor alınır, kazık yemezsin böyle adamlardan. (Bıraktığı izlenim bu, gerisini bilemem tabii gene)

yürekçe
30 Ekim 2009, 19:27
biraz daha mantıklı düşünsek farklı bakarız...

mete_han
30 Ekim 2009, 19:30
http://www.sahibinden.com/yeni_bir_motorsiklet_yeni_bir_tarz-95WQQaXQQ18114525WQQpXQQdisplayitem

Arkadaşlar sabrınız yetiyorsa bir okuyun...gözlerimden yaş geldi!!!!:cherry::cherry::cherry:

İlan sahibi lütfen kusura bakmasın, yazdığı kompozisyon beni çok güldürdü. Umarım motosikletini en kısa sürede satabilir.

bence ilanı veren kişide bir sorun yok...sen komik duruma düştün...:P

alp_tunay
30 Ekim 2009, 19:35
Efendim anca kaldırdıkları kadeh olunca malumunuz durumda biraz dalgalı ve sallantılı oluyor.Yav ben ne anlatacaktım ne anlatıyorum.Anlayan varmı anlayanlar anlamayanlara aNLATABİLİRMİ....:pr:

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:24 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:23 ----------

Efendim ciddi yazı derken neyikast etmiştiniz canımızın dışında tabiii:pr:

Ciddi kelimesinin ayrımını yapamıyorsan boşver... Anlatmayım ben.... Ne sen sormuş ol ne ben duymuş.... :farao::farao:

CAPANORD
30 Ekim 2009, 19:37
Efendim şurada ciddi ciddi netleşiyoruz darılma yahu.Şaka bir tarafa bende cidden komik bir şey bulamadım.Adamcağız hissiyatını yazıya dökmüş yakında kitap çıkartabilir. haberiniz olsun:Allaha emanet olun.

Bartu35
30 Ekim 2009, 19:38
komik nedir burda :S

dreamdark
30 Ekim 2009, 19:43
İnsanların algıları arasında bu kadar büyük farklılıklar olabiliyor demek.

VaScO1925
30 Ekim 2009, 19:46
bunda bişi yok.

arkadaşa tebrik msjı attım.

çok güzel açıklamış. he güzel açıklamış diyede bi motosiklet alınmaz. ama adam bilinçli kullanıcı. biliçsiz adam düşünemez. yazamaz.

davids
30 Ekim 2009, 19:54
ilan kesinlikle çok içten ve çok kaliteli.ayrıca motora da harika bakmış gerçekten resimden gördüğüm kadarıyla.komik bir tarafınını göremedim açıkçası.uzun zamandır cbf 250 de aklımda olan bir motordu.motorumu satsaydım kesinlikle arardım abiyi.

jonturq
30 Ekim 2009, 19:57
Koptuysan bagliyalim seni biz :)

Saka bi yana gayet normal bi ilan aferin abime benim.

Altone
30 Ekim 2009, 20:05
adam dogal

ilhan1154
30 Ekim 2009, 20:08
büyük bi hevesle açtım ama komik bi yer bulamadım :silent:
kazadan sonra benmı algılayamıyorum dedım ama herkesın yorumu benımkıyle aynısmıs

by_001
30 Ekim 2009, 20:19

bencede yok...adam yazmış..komik olan neresi :silent:

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:18 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:17 ----------

+100 :rendeer::cat:

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:19 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:18 ----------

büyük bi hevesle açtım ama komik bi yer bulamadım :silent:
kazadan sonra benmı algılayamıyorum dedım ama herkesın yorumu benımkıyle aynısmıs

:mrgreen: :mrgreen: :rendeer:

morveotesi
30 Ekim 2009, 20:20
adam gayet net anlatmış ama 2006 olup 3700 de olması bana anormal geldı.:bounce:

asfalt meleği
30 Ekim 2009, 20:24
Arkadaşım komik bir şey yok,
adam arkadaşına anlatır gibi sohbet eder gibi anlatmış motosikletini.. daha ne olsun.. belli ki çok anlatacak kimsesi de yok etrafında o yüzden hissettiklerini yazmış.

ne bir abartma ne de bir yalan sezinledim sözlerinde. güzelce baktığını da ifade etmiş. ki dilinin sözünün yettiği kadar da anlatmış. çektirdiği fotoğraflardan, kendini motosikletle nasıl özgür ve iyi hissettiğini görüntülemek istediği de ortada.

yani bilmiyorum. bir şey söylemek istemiyorum ama senin yazdıklarından alındım. sevgiler.

RunemagicK
30 Ekim 2009, 20:24
adam gayet net anlatmış ama 2006 olup 3700 de olması bana anormal geldı.:bounce:

benim motor da aldığımda 2900kmdeydi, 2005 model. olabilir yani(:

Emrah.ark
30 Ekim 2009, 20:25
Bence gayet iyi bi ilan..Yani 2. el motosiklet alıcak olsam..Ki bundan sonraki garanti öyle olucak.
Böyle ilanlar daha çok dikkatimi çeker ve onlara yoğunlaşırım..
İlanın altında kazasız bu km'de pazarlık yoktur yazana hiç bakmıyorum garanti kazalı veya çizik doludur..
Bu abimiz gayet bilinçli iyi bakılmış bi motorda ne warsa olduğunu söylülor he her böyle yazandanda motosiklet alınmaz ama değerlendirme esnasında birinci planda olur böyle ilanlar..
komik birşey bende göremedim..Ama diğer ilanlara göre farklı güzel ve açıklayıcı olmuş:)
Bi an Lisedeki edebiyat öğretmenim konuşuyo sandım o da var:mrgreen:

okanco
30 Ekim 2009, 20:26

Bencede.. Adam gayet güzel bir anlatım yapmış.. Helal olsun..

onur35
30 Ekim 2009, 20:26
bende komik birşeyler okuyacağımı sanarak açtım okudukça ilan sahibini gözümde canlandırdım ruhu genç ama kişiliği olgun birisi ve uzun yazma sebebi açıklayıcı olmak istemesinden olsa gerek kullandığı kelimeler öğretim üyesi olmasından kaynaklanan kelimeler bencede motor iyi görünüyor bende satıcak olsam şayet o kadar uzun bir tarif kullanacağımı düşünüyorum 10 numara bir ilan:cat:

DNGe
30 Ekim 2009, 20:28
Bende o kadar ıkındım kendimi zorladım ama gülemedim

sametrix
30 Ekim 2009, 20:28
gülen arkadaş aslında komik derken topic konusu olabilecek bir ilana değinmek istemiş sanırım biraz abartmış ama bi sürü kişi ilanı görmüş oldu.adamı fırçalayıp birde biz abartyalım.

71Hakan71
30 Ekim 2009, 20:29
keske herkez böle ilan verse !

Gnusher
30 Ekim 2009, 20:45
Yunus Koçak ilana gıdım gülmedim ama şu kadar yanıtı okuduktan sonra, sizin düştüğünüz duruma gülmesem de pis pis sırıtıyorum.::winkwink

Eğer gerçekten gül gül ölmelik ilan okumak isterseniz link aşşağıdadır.Kerpeten bir efsane olmuştur:

http://www.sahibinden.com/kafesini_nadiren_acabiliyorum_yemin_ederim_ailemiz i_perisan_ettiWQQaXQQ10110291WQQpXQQdisplayitem

sularseller
30 Ekim 2009, 20:48
.......................

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:48 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:47 ----------

Yunus Koçak ilana gıdım gülmedim ama şu kadar yanıtı okuduktan sonra, sizin düştüğünüz duruma gülmesem de pis pis sırıtıyorum.::winkwink

Eğer gerçekten gül gül ölmelik ilan okumak isterseniz link aşşağıdadır.Kerpeten bir efsane olmuştur:

http://www.sahibinden.com/kafesini_nadiren_acabiliyorum_yemin_ederim_ailemiz i_perisan_ettiWQQaXQQ10110291WQQpXQQdisplayitem

aynısını veriyordum sonradan gördüm :queen:

chopper_77
30 Ekim 2009, 20:54
bence bu arkadaş ilanın sahibi ilan daha fazla dikkat çeksin diye yapılmış bir oyun olabilir :) buda bi düşünce ama gerçekten komik değildi

vlad1462
30 Ekim 2009, 20:56
http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/68815-super-bir-ilan-koptum-mutlaka-okuyun.html

o değilde bu linkteki konu çok trajikomik. asıl buna bakın.

Gnusher
30 Ekim 2009, 21:00
http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/68815-super-bir-ilan-koptum-mutlaka-okuyun.html

o değilde bu linkteki konu çok trajikomik. asıl buna bakın.

hehehe::koop::

Kıkırdak
30 Ekim 2009, 21:06
Valla adam meşhur oldu :queen::queen:

Doobly
30 Ekim 2009, 21:08
Bence komik olan bir nokta yok. Ayrıca nakitim olsa düşünebilirdim güzel motor.

asivezor
30 Ekim 2009, 21:12
kimi satıcı vardır sadece sahibinden temiz diye ilan verir kimiside böyle içten ve samimi bir sekilde duygularını dile getirir.

kısa ve öz yazanlar genel olarak alıcı aradıgında kelime oyunlarıyla etkilemeye calışır ve kargayı bülbül diye satar. genel olmayan ise adamın motoru yada arabası gerçekten temizdir ancak adamın yazı yazacak kapasitesi yoktur.

buradaki ilan öyle içten öyle samimi yazılmış ki böyle bir motosikleti düşünenler için şayet uzun süreli kullanmayı düşünenler bence ciddiye almalı. çünkü adam içten ve samimi olarak duygularını hayellerini ilana dökmüş. fiyat biraz yüksek olsada muadillerine göre sıkı bir pazarlık yapılabilir. motosikletin başında yüz yüze görüşerek. oda bilindigi üzere sünnettir.

fiyat pahalı ama ne demişler ucuz ise vardır bir illeti pahalı ise vardır bir hikmeti.

böyle samimi ilanlar görmek sevindirici. inşallah bu cefekar ögretim üyesi hayellerine biran önce kavuşur.

Ramazan Can
30 Ekim 2009, 21:21
ben gayet samimi ve içten buldum.. bence güzel...

asfalt meleği
30 Ekim 2009, 21:32
İşin doğrusu normalde senin de güleceğin bir ilan değil diye düşünüyorum. Tahmin ediyorum ki içinde bulunduğun şartlarda seni güldürdü. olabilir. bir gün güldüğümüze bir başka gün gülemeyebiliriz. yada belli içsel şartlar altında çok komik bir durum bize çok itici de gelebilir.

bygrm
30 Ekim 2009, 21:47
saçmalamışsın bence bunda komik olan birşey yok adam ın mesleği edebiyat öğretmenliği sanırım..fakat içinden geldiği şekilde yazmışş... bunda kötü bir yan göremiyorum yada komik bir olay yok..

osmanba
30 Ekim 2009, 21:54
Gayet mantıklı bir ilan. 47 yaşın getirdiği olgunluk, öğretim görevlisi olmanın getirdiği kalite biz gençlere garip geliyo olabilir.

Arkadaşım senin canın gülmek çekmiş. Bu yazıda diğer arkadaşlarında yazdıkları gibi bence komik olan birşey yok. Bir iki devrik cümleden öte birşey bulamadım. Cumle bozukluğunu zaten burada hepimiz yapıyoruz. Gayet samimi ve içten yazmış. Biraz uzun ilan derseniz katılırım. Fakat bunu da motosikletinin satışında herhangi bir hilenin söz konusu olmadığını beyan etmek için açılmış. İnşallah gönlüne göre müşteri bulabilir. Ve inaniyorum ki bulacaktır...