PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bende Düştüm Sonunda

RunemagicK
30 Ekim 2009, 18:30
Motorcular ikiye ayrılır, kaza yapanlar, henüz yapmayanlar hesabı bende zamanımı bekliyodum ne zaman olucak diye. Neyseki basit bir düşüş oldu
Ayrıca dün mont+pantolon almıştım, tam zamanında almışım demek
Olay harem-sirkeci feribotunda, artçım annemle oldu:) Feribota girdim, hızım 10-15 civarı, ne gaza basıyodum, ne frene, nede gidonu çevirdim ama motor birden altımızdan fırladı gitti. O düşük hızda motor önde biz arkada 4-5 metre sürüklendik, buz gibi olmuş resmen zemin. Bende bişe yok tabi koruma sayesinde, aneyin sizi morarmış, dirseğindede ağrı var:)
Hemen önde duran bi f650gs vardı, o abiylede konuştum, o da girerken vites değiştiriyodum kaymaya başladı birden dedi, onun lastikler kalın tabi, kurtarabilmiş. Yolu oraya feribota düşenleri uyarıyim şimdiden.
(Feribotun zemininde baya uzun bi imza bıraktım, ama hangi feribottu bilmiyorum, binenler görebilir)
(Bu arada annemle ne zaman binsem başıma bi iş geliyo, hadi hayırlısı:))

ahmetk.
30 Ekim 2009, 18:37
geçmiş olsun arkadaşım.düşe kalka öğreniyoruz :D

Levsy
30 Ekim 2009, 18:49
Geçmiş olsun. Valla senden çok annene üzüldüm. Hadi biz motorcuyuz düşüp kalkacağız, ama annen için iyi olmamış. Neyse, Allah beterinden korusun.

RunemagicK
30 Ekim 2009, 18:55
Geçmiş olsun. Valla senden çok annene üzüldüm. Hadi biz motorcuyuz düşüp kalkacağız, ama annen için iyi olmamış. Neyse, Allah beterinden korusun.

bi dahada çok önemli bişe olmadıkça bindirmicem zaten. genç adamız, biyerimiz kırılsada çabuk geçer ama onlara bişe oldumu kaldıramazlar kolay kolay

kankicbf
30 Ekim 2009, 18:57
GEçmiş olsun kardeşm yav yazık kadıncağıza :salut:

trhakan
30 Ekim 2009, 18:59
sana ve annene cokk gecmiş olsun bilgilendirme için de ayrıca tesekkürler

ergün1968
Arkadaşlar,feribot girişlerinde çok dikkatli olalım.Araçlardan akan yağ,çelik zemin üzerinde su ile buluştuğunda,buzdan daha kaygan olabiliyor.Birçok kez bu kaymayı yaşadım ama şansa her defasında düşmeden atlatabildim.Dikkat.

ferhat uçank
geçmiş olsun arkadaşım..
tecrübe hanene bi çizik daha eklendi...

RunemagicK
30 Ekim 2009, 19:10
Arkadaşlar,feribot girişlerinde çok dikkatli olalım.Araçlardan akan yağ,çelik zemin üzerinde su ile buluştuğunda,buzdan daha kaygan olabiliyor.Birçok kez bu kaymayı yaşadım ama şansa her defasında düşmeden atlatabildim.Dikkat.

hakkaten öyle, buzdan bile daha kötü. hadi kaydık bi şekilde ama o hızda nasıl o kadar sürüklendik hiçbişe anlamadım. sürtünme sıfırdı sanki.

yorum yazan tüm arkadaşlarada teşekkürler

Altone
30 Ekim 2009, 19:23
gecmıs olsun nede olsa tek tekerız. ben annemı babamı hayatta arkama almam. mesela

enginalcar
30 Ekim 2009, 19:23
çok geçmiş olsun, tek düşsen neyse de yanında sevdiğinle düşünce
kendinden çok ona birşey olup olmadığına bakıyorsun doğal olarak, allahtan büyük birşey olmamış.

RunemagicK
30 Ekim 2009, 19:31
çok geçmiş olsun, tek düşsen neyse de yanında sevdiğinle düşünce
kendinden çok ona birşey olup olmadığına bakıyorsun doğal olarak, allahtan büyük birşey olmamış.

O anlık şaşkınlıkla bakmadım inanki:) Ufak bi kazaydı ve ilk kazamdı, onunda etkisi var tabi.
Sonra baktım bi 5-10 saniye sonra tabi, önemli bişeyi yoktu neyseki

CAPANORD
30 Ekim 2009, 19:32
Arkadaşlar artçı eğitimi olmayan sürücü ve artçılar için tehlikeli bir durum .Lütfen dikkat edelim eğitim şart kardeşimmmmmmmmm

dreamdark
30 Ekim 2009, 19:39
Geçmiş olsun, ucuz atlatmışsınız.

Bartu35
30 Ekim 2009, 19:40
gecmis olsun arkamıza artcı aldıgımızda korumaları kendimiz değilde ona vermeliyiz unutmayın o bize emanet

RunemagicK
30 Ekim 2009, 19:40
Arkadaşlar artçı eğitimi olmayan sürücü ve artçılar için tehlikeli bir durum .Lütfen dikkat edelim eğitim şart kardeşimmmmmmmmm

emin ol eğitimlik bu durum yoktu:)

teknikhoca
30 Ekim 2009, 19:43
Motorcular ikiye ayrılır, kaza yapanlar, henüz yapmayanlar hesabı bende zamanımı bekliyodum ne zaman olucak diye. Neyseki basit bir düşüş oldu
Olay harem-sirkeci feribotunda, artçım annemle oldu:) Feribota girdim, hızım 10-15 civarı, ne gaza basıyodum, ne frene, nede gidonu çevirdim ama motor birden altımızdan fırladı gitti. O düşük hızda motor önde biz arkada 4-5 metre sürüklendik, buz gibi olmuş resmen zemin. Bende bişe yok tabi koruma sayesinde, aneyin sizi morarmış, dirseğindede ağrı var:)
Hemen önde duran bi f650gs vardı, o abiylede konuştum, o da girerken vites değiştiriyodum kaymaya başladı birden dedi, onun lastikler kalın tabi, kurtarabilmiş. Yolu oraya feribota düşenleri uyarıyim şimdiden.
(Feribotun zemininde baya uzun bi imza bıraktım, ama hangi feribottu bilmiyorum, binenler görebilir)

Geçmiş olsun kardeşim. Motordan düştüm, artık milliyim gibi bir şey yok tabiki. bu tür düşmelerin herhangi bir muska etkisi yada 2 senelik kullanım süresi olmuyor....biliyorsun. Allah kazadan beladan korusun. Daha dikkatli olmalısın....

Birde anneye geçmiş olsun....

RunemagicK
30 Ekim 2009, 19:46
gecmis olsun arkamıza artcı aldıgımızda korumaları kendimiz değilde ona vermeliyiz unutmayın o bize emanet

evet emanet evde sıkılıyo diye bi iyilik yapiyim dedim, yapmaz olaydım. neyse, çok güzel tecrübe oldu hasarsız, belasız.
korumalarımda ona hayatta olmaz. olsa keşke

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:46 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:43 ----------

Geçmiş olsun kardeşim. Motordan düştüm, artık milliyim gibi bir şey yok tabiki. bu tür düşmelerin herhangi bir muska etkisi yada 2 senelik kullanım süresi olmuyor....biliyorsun. Allah kazadan beladan korusun. Daha dikkatli olmalısın....

Birde anneye geçmiş olsun....

biliyorum biliyorum, feribottan inerken elimde götürmeyi düşündüm hatta yine düşmiyim diye ama aneyi yürüyerek yolladım, kendim süper dikkatle indim. her an gelebilir yine başıma

m.s
30 Ekim 2009, 19:54
Geçmiş olsun.Allah beterinden saklasın...

pinçir
30 Ekim 2009, 19:57

geçmiş olsun hocam..Annen için üzüldüm...

korkusuz34
30 Ekim 2009, 20:03
çok geçmiş olsun arkadaşım allah kazadan beladan saklasın tekrardan geçmiş olsun

Emrah.ark
30 Ekim 2009, 20:29
Geçmiş olsun..Anneniz içinde çok üzüldüm..

mete_han
30 Ekim 2009, 20:31
dostum sana değilde annecine üzüldüm...bize bişey olmazda...arkada oturan dengesiz düşüş yaşıyor kafayı sağa sola vurabiliyor...

71Hakan71
30 Ekim 2009, 20:31
çok geçmıs olsun ben tekken korkmuyorum da arkamda artcı varken kaza yapıcamda ona bısey olcak dıye korkuyorum...artcı varken gaza gelmemelı daha dıkkatlı kullanmalıyız.

sularseller
30 Ekim 2009, 21:06
Geçmiş olsun umarım bir daha başına gelmez.Dikkat etmek lazım.Korumalar için ayrıyeten tebrikler.

Ramazan Can
30 Ekim 2009, 21:22
geçmiş olsun..........................

asfalt meleği
30 Ekim 2009, 21:28
Çok çok geçmiş olsun, hele valideye daha çok üzüldüm.
Valla arkama çatlak murat (bunu okursa kesin beni vurur) dan başkasını almadım, almayı da düşünmüyorum :)

VaScO1925
30 Ekim 2009, 21:31
edindiğim tecrübeye göre, düşenin dostu olmuyor ağa :P

Geçmiş olsun

necatik35
30 Ekim 2009, 21:37
Geçmiş olsun kardeşim.Malesef feribotların zeminleri çok kaygan oluyor.Bilhassa akşam ve gece saatleri hafif buz tutuyor.Normal zamanlarda bile dikkat etmek lazım.Saç zemine araçlardan damlayan yağ vs. sıvılar zemini aşırı kaygan hale getiriyor.Çok dikkat etmek lazım.Kazayı hafif şekide atlatman sevindirici.Tekrar geçmiş olsun.

boyraz
30 Ekim 2009, 21:51
Geçmiş olsun, benim de bir 270 derece dönmüşlüğüm var feribotta. Allahtan motoru düşürmeden tutmayı başarmıştım. Şimdi hep iki ayağım yerde yürüme hızında kullanırım feribot üstündeyken.

RunemagicK
30 Ekim 2009, 21:59
Geçmiş olsun, benim de bir 270 derece dönmüşlüğüm var feribotta. Allahtan motoru düşürmeden tutmayı başarmıştım. Şimdi hep iki ayağım yerde yürüme hızında kullanırım feribot üstündeyken.

bundan sonra bende öyle yapıcam mecbur. çünkü kurtarma ihtimali sıfırdı. yani eminim dünyanın en iyi motor sürücüsünü getirin o da düşerdi. boş bulunmam ayrı bişey ama hazırlıklı bile olsaydım yine düşerdim. saliseler içinde oldu ne olduysa zaten.

hello_moto
30 Ekim 2009, 22:08
Çok geçmiş olsun.

Islak zemin (ve özellikle metal/granit ise) , insan ne olduğunu anlamadan kendini yerde buluyor...

O duyguyu çok iyi bilirim.

Tekrar geçmiş olsun...

osmanba
30 Ekim 2009, 22:16
Çok geçmiş olsun. İnan annenize çok üzüldüm. Ben babandan olsam sana temiz bir sopa atardım. Adamcağızın karısını yerlere atmaya senin ne hakkın var.
Tabi biraz latife olsun havasını verdim. Gerçekten keşke annenle böyle bir talıhsızlığı yaşamasaydın. Bu senin için sıradan bir olay olabilir fakat annenize çok ağır geldiğinden emin olun. Neyse eğer annenize bu yazıyı okutabilme imkanın varsa tavsiye ederim. Başımdan geçen iki olay;
B.Çekmece kadıköy arasını bir pazar sabahı erken saatlerde 240-250 km. arası hızla katettim.Buraya kadar herşey yolunda gitti. Randevu yerine ulaştım. Arkadaşlar gelene kadar benzin deposunu fullemek için pompaya yanaşmak istedim. Birde ne göreyım. Motosiklet üstte ben ve eşim altta. Meğer yer mazotluymuş ve su ile yıkadıkları için gizli tehlikeyi hissetmedik.
Bir diğeri ; Yine bir istasyonda depoyu fulledikkten sonra hemen yanıbaşımdakı kavşaktan 90 derecelik dönüş yapmak için gaza asıldım. motosiklet yanlış algılayıp 360 derece ani bir dönüşle eşim ve beni kavşağin ortasına birakarak kendisi arabaların arasına dalıp gitmişti.
Sonuçta motosiklet hayatı .. Ablama bu başimdan geçenleri oku ve görsun ki bu alemde yalnız sizler yoksunuz.
Bundan sonrasında kazasız sürüşler dileklerimle..

Osbourne
30 Ekim 2009, 22:59
Oyyy..Geçmiş olsun..Yeni gördüm başlığı..
Annene bilhassa geçmiş olsun..
Sırf bu nedenlerden ötürü artçı istemiyorum işte..:(

CengizhanD
30 Ekim 2009, 23:04
Sadaka falan ver bence abi :) Allah beterinden korusun.

onurcux
30 Ekim 2009, 23:10
cok geçmiş olsun.annene üzüldüm ya ama pek birşey yok sanırsam Allah beterinden saklasın

RunemagicK
30 Ekim 2009, 23:34
sağolun arkadaşlar. dediğim gibi ufak bi kazaydı, annemdede önemli bişey yok, herhangi bir ev kazasında yaşanabilecek kadar hasarla atlattı.
ama asıl korkutucu olanı bu olayın yolda meydana gelmesi, biyere çarpmasak bile arkadan gelen arabalar.... neyseki hiç başıma gelmedi, inşallah önümüzdeki 300 yıl boyuncada gelmez

TORAMAN
31 Ekim 2009, 03:49
Geçmiş olsun arkadaşım Allah daha beterinden korusun.

deli_mavi
31 Ekim 2009, 03:53
Gecmis olsun...:rendeer: