PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kedilere kesin çözüm "oda sprey automat"

Ahmet Can
29 Ekim 2009, 05:02
Selamlar...
Uzun süredir çözüm aradığım kedilere, forumumuzdan ve diğer forumlardan şu ana kadar bir çözüm bulamamıştım. Arayışlarım içinde karabiber, naftalin, kedi kaçırıcı sprey, raptiyeli karton (üzerine yatmalarına hala inanamıyorum) :) gibi tüm seçenekler denendi, ancak bir çözüm bulunamamıştı.
Sonuç olarak geçenlerde salon için almış olduğum, oda spreyini, 15dk gibi bir zaman belirleyerek arka koltuğa lastikledim. Üzerinde portakal esanslı bir koku vardı. Sprey etkisi hem ses hemde tazzikli olarak sıktığı koku nedeniyle ilk günden itibaren tüm kedileri gerçekten brandanın içinden uzak tuttu. Bir ay öncesine kadar her sabah en az iki kedi+kusuk+çiş problemiyle uğraşırken; bir aydır bunların hepsinden kurtuldum. Ayrıca mis gibi kokan motosiklet cabası :P
Maliyet olarak 10liraya alınan bir makine+sprey yaklaşık maximum seviyede kullanılırsa 3 ay kadar gidiyor ( bu salondaki tecrübemle sabit). Sonradan sadece sprey alınarak gayet uygun bir fiyata bu dertten kurtulmak mümkün.
Not: Sprey alırken harekete duyarlı olmayan, belli bir zaman aralığında otomatik olarak sprey işlevi olan makinalar seçilmeli. Yoksa gece hiçbir işe yaramayacaktır. Ayrıca limon ya da benim kullandığım gibi portakal esanslı olanların daha çok işe yarayacağını düşünüyorum.
Şimdiden tüm kedi ve motosiklet severlere hayırlı olsun...
Saygılar.

duslemek
29 Ekim 2009, 07:43
guzel fikir benimde aklıma gelmisti, 20 yıl kedi bakan birisi olarak özellikle erkek kedilerin ciftlesme zamanı bıraktıkları idarar orjinal fransız farfumlerinden kat kat daha güçlü.:P
bunu sanırım topcase tutturdun ve motorun ustunde branda da var sanırım aksi halde kimyasan seleye zarar verebilir.
airwick te kampanya vardı 2 sise + makine 20 tl idi motoru alında bende alacagım.
30 dk ayarlarsam pıslamasını bana 3 ay gider bir sise.:queen:

Ahmet Can
29 Ekim 2009, 15:49
Topcase üzerine de olabilir ancak arka koltuğum yüksek olduğu için ben oraya yerleştirdim. Gerçekten bu kadar işlevsel olacağını bilseydim, çok daha önce yapardım.

Jagadam
29 Ekim 2009, 16:25
Valla iyi düşünmüşsün kardeşim. Motosiklet seleleriyle uyumlu, pratik takıp sökme düzeneği olan, dikkat çekmeyen, kedilerin bilhassa sevmediği kokular püskürten bir versiyonunun patentini alsana ;)

Çok mu uçtum?

eftelya
29 Ekim 2009, 16:51
çok güzel fikirmiş gerçekten : ) kuzenimde beşiktaşlı bi oda spreyi vardı , püskürtürken acayip bir ses çıkartıyordu , her defasında ödüm kopuyordu valla : ) 1 hafta alışamadım , en son kapattırdım : )

yürekçe
29 Ekim 2009, 16:52
bir bezi üzüm sirkesiyle ıslatıp selenin altında bekletmeyi denedin mi peki??

motocycleboyreigns
29 Ekim 2009, 17:22
Bence senin kediler ya hint fakiri ya da tinerci

Ahmet Can
29 Ekim 2009, 22:48
bir bezi üzüm sirkesiyle ıslatıp selenin altında bekletmeyi denedin mi peki??

Başta yazdığım gibi o kadar çok şey denedim ki. Sizin elma sirkesi sanırım bir günde uçup gidecektir. Ben şu anda motosikleti bir hafta bile açmasam, kesinlikle kedi girmiyor.

GorkeM
29 Ekim 2009, 23:18
Kediler parfüm kokularından hiç hoşlanmazlar. Güzel düşünmüşsün. En etkili ve en zararsız çözüm bu olmalı :)

Benim motorun üzerine oturan tek bir kedim vardı siyah.
Evde ellerimde doğmuştu o kedi.
Diğer kedileri motora yaklaştırmazdı. ::puro::
Sokakta zehirlendi , ellerimde can verdi.

Ahmet Can
30 Ekim 2009, 02:37
Kediler parfüm kokularından hiç hoşlanmazlar. Güzel düşünmüşsün. En etkili ve en zararsız çözüm bu olmalı :)

Benim motorun üzerine oturan tek bir kedim vardı siyah.
Evde ellerimde doğmuştu o kedi.
Diğer kedileri motora yaklaştırmazdı. ::puro::
Sokakta zehirlendi , ellerimde can verdi.

Kedileri gerçekten çok seviyorum ancak sokakta motorumu bırakmaya başladığım andan itibaren, bu problemi (özellikle yaklaşan kış aylarında) yaşadığım için; hayvanseverliğimi sorgulamaya başlamıştım. Bir yıldır çok yoğun olarak çözüm bulmaya uğraşıyor, internet sitelerini didik didik aradığım halde hep bilindik çözümler öneriliyordu. Bu gerçekten kesin çözüm. 15-20 dk'da bir çalışan bir sprey. Bundan nefret ediyorlar emin olabilirsiniz. Diğer düşüneceğiniz tüm çözümler ya uçacak, ya da hiçbir işe yaramıyacaktır. Bu arada kedine çok üzüldüm. Bende küçüklüğümden beri hayvan besliyorum.
Saygılar...

Volkan Serezli
30 Ekim 2009, 02:47
motorumda uyuyorlar ama idrar bırakmıyolar :D
tek sorun çamurlu patiler :cherry:
çamurdanda çok bişe olmaz
uyuyuversinler içerde
ama brandamı delmesinler :D

Ahmet Can
30 Ekim 2009, 02:54
motorumda uyuyorlar ama idrar bırakmıyolar :D
tek sorun çamurlu patiler :cherry:
çamurdanda çok bişe olmaz
uyuyuversinler içerde
ama brandamı delmesinler :D

Koltuğum tırnak bileme merkezi haline gelmişti. Sen gerçekten şanslıymışsın :)

Volkan Serezli
30 Ekim 2009, 02:59
Aslında brandanın kenarlarına laztik diktir
tamamen kapatsın heryerini
boylece gremez kediler buda bi çözm
gerçi bulmuşsun sn çözmü :D

Ahmet Can
30 Ekim 2009, 04:57
Aslında brandanın kenarlarına laztik diktir
tamamen kapatsın heryerini
boylece gremez kediler buda bi çözm
gerçi bulmuşsun sn çözmü :D

:mrgreen: brandanın kenarları komple kapanacak şekilde çepeçevre ip dolaşıyor. Brandayı geçirdikten sonra arka tekerlekten sonuna kadar geriyorum. Kenarlarından elimi zor sokacağım hale geliyor. Ancak sabah kalktığımda içinde kesinlikle kedi buluyorum. Çıkacak yeride bulamadığından bir sağa bir sola çarpıyor kendini hayvancağız. Üstadım sende KSK'lisin buranın kedileri ünlüdür :)

muratdiksöz
30 Ekim 2009, 17:53
Arayışlarım içinde karabiber, naftalin, kedi kaçırıcı sprey, raptiyeli karton (üzerine yatmalarına hala inanamıyorum) :) gibi tüm seçenekler denendi, ancak bir çözüm bulunamamıştı.

Kuru havalar da pencere önüne ve ince brandayı kapatarak bağladığım motoruma çıkmaları neyse de brandanın kenarlarına erkek kedilerin yaptığı idrar camı açamaz hele getirmişti bizi :( ev de bulduğum "fasa" hani şu kokan giysileri tahammül edilebilir hale getiren sprey:P çepeçevre sıkınca ogündür ne çiş var ne de üzerine çıkma :cat: oysa karabiber üzerineyatmayı engellemişti ancak çişe etkili olmamıştı:mrgreen:

Bence senin kediler ya hint fakiri ya da tinerci

Pencere önünde köpük üzerinde yurtlanmış kedimiz ve yanında da çapı 50cm dolaylarında sağdan soldan sarkan Cleistocactus sepium türü kaktüsümüz bulunmakta .Giderek kaktüsün basılmakta neredeyse yamyassı pide haline evrimleşmesinin faturasını eşime çıkararak gerektiğince sulamadığı ,bitkininde pörsüyüp o hale geldiğini anlatmaya çalışırken meğer kedinin sereserpe üzerine uzanıp keyif çattığını görünce bir yaşıma daha girdim .:cyclopsan Ben ki eldivenle bile düzeltsem o kılcal dikenler elime batıyor :silent:oysa hazret kuştüyü yatakmışcasına gerinmekte:queen:

Cihangir'de kedi olmak Hindistan'da inek olmakla eşdeğerdir deyişi doğrultusunda galiba Hindistan ve fakirleri ile ilgililer :bounce:

ersinkecis
30 Ekim 2009, 18:18
kopekler icin dazzer denen ses frekansiyla kopekleri uzaklastiran bir cihaz var bazilarimiz biliyordur. buna benzer bir cihaz da kediler icin vardir. arastirip bulmak ve varsa alarma paralel baglamak kesin cozum getirir gibi dusunuyorum. :)

The Dude
30 Ekim 2009, 18:23
garajda yerleşen bir kedi ailesi vardı. motorumu da çok severlerdi. her gördüğümde de motorun üzerinde idiler bir ara benden çok motora bindiklerini düşünmeye başladım.
neyse motorun koltuğunda ne bir pislik, ne tırmalama izi ne de bir kıl görmedim. hatta bir keresinde kedi motordan inerken kuyruğu ile yattığı yeri temizledi.
umarım hepinizin kedileri bu kadar efendi olur da herhangi bir önleme gerek kalmaz.

Altone
30 Ekim 2009, 19:25
sevındım boyle basıt bır cozum urettıgınıze ve kedılere zarar gelmedıgıne bazı ınsanlar zehırlı yemler bıle koyabılıyor motorun yanına yada kedılere saldırıyorlar gayet cok uzucu bır olay.

CAPANORD
30 Ekim 2009, 19:49
Arkadaşlar motorunuza köpek bağlayın kedi yaklaşmaz merak etmeyin.Denenmişi denemeyin icat edin.

Ahmet Can
30 Ekim 2009, 22:46
garajda yerleşen bir kedi ailesi vardı. motorumu da çok severlerdi. her gördüğümde de motorun üzerinde idiler bir ara benden çok motora bindiklerini düşünmeye başladım.
neyse motorun koltuğunda ne bir pislik, ne tırmalama izi ne de bir kıl görmedim. hatta bir keresinde kedi motordan inerken kuyruğu ile yattığı yeri temizledi.
umarım hepinizin kedileri bu kadar efendi olur da herhangi bir önleme gerek kalmaz.

Senin kediler dost başına :)

Arkadaşlar motorunuza köpek bağlayın kedi yaklaşmaz merak etmeyin.Denenmişi denemeyin icat edin.

Tabi elektrik direğine bağlı motosikletime birde köpek bağlıyayım. Sokaktakiler eminim çok sevinirler. Denenmişi denemeyin icat edin ne demek onu anlayamadım. BU güne kadar motosikletin yanına hırsız ve kedi için köpek bağlayan bir sürü insan gördüm. İçine oda spreyi koyan ise pek duymadım. Onun için paylaşma gereği duydum.

osmanba
30 Ekim 2009, 22:57
Bu iş çok güzel de bu sefer hırsızların iştahını kabartacan.
Bence ciğer kokusu salan bir sprey bul. Motosikletin uzağında bır yere yerleştır. Bütün kediler burada toplanıp kendi kendilerini imha edeceklerinden iki alternatıfın olur.

TORAMAN
31 Ekim 2009, 03:55
Scooterimin üzerini çok iyi kapattığımdan kediler pek gelemiyor ama yinede ayrı bir önlem olarak en kısa zamanda önerini deneyeceğim paylaşım için teşekkürler.:cat: