PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sizcede Saçma Deilmi?

casper_396
29 Ekim 2009, 00:05
Arkadaslar belki bilirsin 1.5 ay once kaza yapmıstım yani bana bi araba arkadan vurmustu karsı taraf sucluydu onun sigortası hasarı karsılıyacaktı bugun exper servisi aradı adam araştırmamızı yaptık senin motorun uretimden kalkmıs falan dediler siz isterseniz pert isterseniz yaptırcaz dedi ancak yaptırma parası 200tl veririz diye cevap aldım eger ki motor perte cıkarsa 600 tl verecez dediler neyse baya bi azar attım carpan kişiyi aradım dedim durum bu arkadas saolsun 300 tlde ben verebilirim dedi yani 4 ay once aldıgım 125lik cin scooter suan 900 oluyo ancak ben motora 1750 ye almıstım sizce bu işin peşine dusmelimiyim yardımlarınız için teşekkurler yorumlarınızı bekliyorum

sularseller
29 Ekim 2009, 00:10
Geçmiş olsun eğer sende sıfır suç varsa yasal olarak araştırmanı tavsiye ederim.İşin ucunda kaybedilen nerdeyse şuan Türkiye şartlarında bir asgari maaşın üzerinde zarar var yazık günah emeğe paraya.Saygılar

ufuktan
29 Ekim 2009, 00:12
Arkadaslar belki bilirsin 1.5 ay once kaza yapmıstım yani bana bi araba arkadan vurmustu karsı taraf sucluydu onun sigortası hasarı karsılıyacaktı bugun exper servisi aradı adam araştırmamızı yaptık senin motorun uretimden kalkmıs falan dediler siz isterseniz pert isterseniz yaptırcaz dedi ancak yaptırma parası 200tl veririz diye cevap aldım eger ki motor perte cıkarsa 600 tl verecez dediler neyse baya bi azar attım carpan kişiyi aradım dedim durum bu arkadas saolsun 300 tlde ben verebilirim dedi yani 4 ay once aldıgım 125lik cin scooter suan 900 oluyo ancak ben motora 1750 ye almıstım sizce bu işin peşine dusmelimiyim yardımlarınız için teşekkurler yorumlarınızı bekliyorum

motorunun kasko değerini öğren ... sonra mahkemeye gideceğini söyle ... karşılamazlarsa mahkemeye git !!! geçmiş olsun

zekai
29 Ekim 2009, 00:24
öncelikle geçmiş olsun diyorum arkadaşım.arkadan çarpan her zaman suçludur.Normalde sana mahkemeye gidip yasal yoldan hakkını aramanı tavsiye edicem ama hiç uğraşma mahkemeye yapacağın masrafa zaten motor alırsın.Otur adamla güzelce konuş anlaşın biraz daha çıkmasını söyle miktarı yada başka bir eksper geliyorsa (yani onun eksperi geldiyse eğer bide senin sigortanın eksperiyle bir konuş ) ondan bi fiyat al bakalım ne çıkıyor ortaya...
Bence ikiside farklı çıkartacak.....
Ha eğer konuşup anlaşmak yada başka bir eksper çağırmak yaş ise o zaman mahkeme yolunu kullan....
Tekrar gemiş olsun.

casper_396
29 Ekim 2009, 00:50
arkadaslar hepinizin ellerine dillerine saglık yorumlarınız için teşkkur ediyorum birde kafama takılan bişi var acaba pert olan motorum banamı kalır?

c@n
29 Ekim 2009, 02:17
pert olan motor sana kalmaz 900 tl buyuk rakam cidden motorunun modeli 2007 olarak goz onune alalım kasko değeri 1.643 tl olarak gozukuyor mondial 150 zat suan 2009 yılıdayız yıllık %20 eskime payı 2 yıl olduğu icin %40 duser 1.643 tl lik motorun pert bedeli
675 tl lirası 20 kuruş dan 1 tl yukarı para alamazsın istersen insan hakları mahkemesine git

600 kaskodan al 300 de öbür adamdan arkana bakmadan kac vallaha her an kesinti yapabilir sigorta firması 2010 yılı geliyor

RunemagicK
29 Ekim 2009, 02:28
söz konusu türkiye kanunları ise gerisi teferruattır.
ya koparabildiğin parayı kopar yada git adamın kafasını kır, sigorta şirketini bombala. yapacak başka birşey yok