PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : performans hava filtresi motorda neyi degiştirir...

normancı
28 Ekim 2009, 21:32
performans hava filtresi motorda neyi degiştirir...:cat::cat::cat::cat:

kaan_tod
28 Ekim 2009, 21:36
ben kendi motoruma taktım sesi ve yakıtı değiştirdi adı gibi performansı değiştirmedi :)

ayarsızWELED
28 Ekim 2009, 22:22
düşük cc li motorlarda pek bişi değiştirmez yinede 5 _10 km bi fark yapar en fazla benm motrumdada var K&N marka.Ses daha torklu çıkIYOR yakıt konusunda pek farkedemedm.eger almaya niyetin varsa öneririm :cat:

teknoali
29 Ekim 2009, 13:43
Ben malum hava filtresini soktüm , sesde güzel bi ses sağlıyor. Ara gaz için muhteşem , egzozu bozmaya gerek yok ...

yakıt artıyor , performansda düşüş oluyor haliyle ...

melocann
29 Ekim 2009, 14:20
performans hava filtresi motorda neyi degiştirir...:cat::cat::cat::cat:

küçük motorlarda pek işe yaramıyor ama eğer taktırırsan hava ayarının yeniden yapılası felan gerekiyo öle tak yürü dedin mi hiç verim alamazsın

konuyu daha iyi bilen arkadaşlar yardım edecektir

yürekçe
29 Ekim 2009, 15:07
uygun ekipmanlarla ( power kit, performans egsoz, iyi bir usta ) çok şey değiştirebilir...

VALEO
29 Ekim 2009, 16:14
tek başına hava filtresi değiştirmek ,hissedilemeyecek kadar farklar yaratır.
komple egzoz,Power commander ,map,hava filtresi vs gibi tadilatlardan sonra ciddi derecede farklar cıkıyor ortaya.
fakat mantık şudur silindirin içine giren hava akışı nekadar rahat olursa.yani zengin karışım nekadar kaliteli ise okadar iyi patlama oluyor. bunun oluşumundada hava filtresi önemli faktördür. Turbo motorlara neden güç katıyor. silindirin içine daha fazla hava(oksijen) üflediği için