PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeni bir başlangıç için yardım :)

EnyaLi0s
28 Ekim 2009, 15:49
arkadaslar yeni bir başlangıç yapacam daha once scooter tarzı motorlar kullandım.şimdi vitesli bi motor almak istiyorum.
aklımda aprilia rs 125,honda cbr 125 ve yamaha yzf125 var.kilom 55 boyumda 170 hangisini secmem gerekir sizce yardım edersiniz sevinirim. :)

okanco
28 Ekim 2009, 16:13
Benim de ilk olacak. Ve bende TVS Apache almayı düşünüyorum ehliyetim olduktran sonra. Sana da önerrim.

ozrace
28 Ekim 2009, 16:23
Benim de ilk olacak. Ve bende TVS Apache almayı düşünüyorum ehliyetim olduktran sonra. Sana da önerrim.

arkadaşım TVS iyi motosiklet ama arkadaşın yazdığını iyi okursan racing tarzı bi motor istiyor.

dostum cbr 125 bence çok cılız bisiklet gibi.yamaha yı yakından göremedim onun hakkında bişey diyemiycem ama aprilla boyut ve tip olarak abilerini aratmıyacak kadar hoş duruyor ben cbr125 yerine aprillayı tercih etmeni öneririm

carasal
28 Ekim 2009, 16:45
125 zn diyorum başka bişi demek istemiyorum (yeni başlangıç için)

okanco
28 Ekim 2009, 17:05
arkadaşım TVS iyi motosiklet ama arkadaşın yazdığını iyi okursan racing tarzı bi motor istiyor.

dostum cbr 125 bence çok cılız bisiklet gibi.yamaha yı yakından göremedim onun hakkında bişey diyemiycem ama aprilla boyut ve tip olarak abilerini aratmıyacak kadar hoş duruyor ben cbr125 yerine aprillayı tercih etmeni öneririm

::utangac: biraz eksik okumuş olabilirim..

EnyaLi0s
28 Ekim 2009, 17:38

peki kardeşim bu aprilianın servislerinde sorun yaşarmıyım ?

cakalaz
28 Ekim 2009, 18:30
CBR 125 İle YZF 125 kıyaslanabilir fakat Aprilia bu kıyaslamaya girmemeli...
Aprilia 2 zamanlı bir 125 lik olduğundan cok seri bir motor... Kalkışlarda 6oo lüklerle başa baş gidebilecek güce sahip...Ben de cok arastırmıstım zamanında.Anlayacağınız Aprilia'yı baslangıc motoru olarak aklınızdan cıkarın!

Diğer iki motor arasında ikisini de kullandım. hızlar aynı hatta cbr daha hızlı. CBR ile 140görürken YZF ileb 130-135 arası oynadı ibre... Ama görüntü olarak YZF daha sexy duruyor.Hakkını yememek lazım fakat Sırf görüntü diye de 2 katı para ödenmez!

CBR biraz daha kalıpsız fakat önemli olan üzerinde nasıl durmaktır. Motor bende hiç sırıtmıyordu; ki ben 58 KG 1.76 boyundayım.. Demek ki sende daha hoş duracaktır...

Kesinlikle CBR 125 tavsiye ediyorum !

tigermbz
28 Ekim 2009, 18:44
aprilia rs 125 2 zamanlı olduğu için seridir, diğer seçeneklerden ayırman gerek.

cbr125 ile yzfr125 arasından seçim yaparsak: pahalı olmasaydı kesinlikle yamahayı al derdim. 7-8 bin liraya temiz 2. elleri dolaşıyor piyada.
zevkine ve bütçene kalmış artık

EnyaLi0s
28 Ekim 2009, 18:53
peki arkadaslar aprillanın seri oldugunu sölediniz daha once vitesli motor kullanmamıs biri olarak aprillayı altımda tutabilirmiyim acaba :silent: aprillanın gonlumde ayrı bi yeri var yalnız hızlı ve servisten sıkıntı cekmekten korkuyorum :)

mehmetay18
28 Ekim 2009, 18:55
Alabiliyorsan YZF 125 süper makina.. Ama o kadar para 125 liğe verilirmi karar senin tabiki..

EnyaLi0s
28 Ekim 2009, 18:56
Alabiliyorsan YZF 125 süper makina.. Ama o kadar para 125 liğe verilirmi karar senin tabiki..

ya aslında bende wermek istemiyorum ama bi yandanda dusundummu alıp 1 sene binsem belki 1-2 bin lira zararım olur onuda bindigime sayarım die dusunuyorum

ozrace
28 Ekim 2009, 18:58
peki kardeşim bu aprilianın servislerinde sorun yaşarmıyım ?

bu konuda fazla bilgim yok ama bildiğim ferco motor var internetden araştırabilirsin:cat:

ExTReMa
28 Ekim 2009, 18:58
Arkadaşım Aprilia Rs 250 satıyorum şuan askerim :)
Motoruda Motosiklet.Net üyelerine sorabilirsin..
6000 kmde temiz makinadır.. garanti veririm..

GorkeM
28 Ekim 2009, 19:06
Benim eski motor cbr125'di.
Vücut ölçülerim de sana çok yakın.
Verdiğim linkte fotograflarım var.
Üzerinde nasıl duracağın hakkında bir fikrin olur.

http://bikepics.com/members/seigneur/06cbr125/

Sadık1453
28 Ekim 2009, 19:20
Şu ana kadar şu sitede gördüğüm en mantıklı yeni başlıyorum konusudur. ALKIŞŞŞŞ.

Gönlünüzde yatan hangisiyse onu alın bu cc' de.

:thumleft:::biggrinn::biggrinn::biggrinn::biggrinn ::biggrinn:thumleft:

kanucan
28 Ekim 2009, 19:29
arkadaslar yeni bir başlangıç yapacam daha once scooter tarzı motorlar kullandım.şimdi vitesli bi motor almak istiyorum.
aklımda aprilia rs 125,honda cbr 125 ve yamaha yzf125 var.kilom 55 boyumda 170 hangisini secmem gerekir sizce yardım edersiniz sevinirim. :)

bende yeni başlıcam ama neden racing tarzı motor istiyosunki oturuş pozisyonu diğerlerine göre daha rahatsız uzun yolda sıkıntı çekersin :cat: benim tavsiyem 2000-2500 (yada ne kadar veriyosan) cbf yada ybr alman onunla dahanraha alışırsın ileride satar para biriktirir istediğin tarzda,güçte,hızda racing alırsın benim önerim böyle:cat:

cakalaz
28 Ekim 2009, 19:51
peki arkadaslar aprillanın seri oldugunu sölediniz daha once vitesli motor kullanmamıs biri olarak aprillayı altımda tutabilirmiyim acaba :silent: aprillanın gonlumde ayrı bi yeri var yalnız hızlı ve servisten sıkıntı cekmekten korkuyorum :)

Dostum biz de onu söylüyoruz.. Sen bu RS yi cıkart aklından... İki seçenek arasından seçim yap :bounce: