PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 600 CC lik motorla motorsiklet kullanmaya başlanır mı?

Sayfa : [1] 2

cemoke
26 Ekim 2009, 21:28
arkadaşlar ben 16 yaşındayım ve motsiklete inanılmaz şekilde merak saldım.fakat benim hoşlandığım moorsiklet türü super sport ve iyi bir motor almak istiyorum. 600 cc li güçlü bi motor almak istiyorum fkata ne tür sorunlarla karşılaşırım bilmiyoum eğer 600 cc le başlamamı önermiyorsanız diğer model önerilerinizi de bkliyorum yardımlarınız için şimdiden teşekürler

ExTReMa
26 Ekim 2009, 21:30
Başlanır :)

tigermbz
26 Ekim 2009, 21:31
başlanır ama bi süre sonra kesmez seni
sen direk 1000cc ile başla hatta kawasaki zx14r mi ne yaptıydı ondan al

remzi661
26 Ekim 2009, 21:31
Birazdan görürsün baslanirmi baslanmazmi...

egelim 43
26 Ekim 2009, 21:32
Başlanır tabi ama önce ehliyet alınır:cat: sonra honda yada bmw den sürüş eğitimi alnır:cat: sonra full koruma alınır:cat: en sonda eğer yapabilirim kullanabilirim diyorsan bi 600 lük ss makina alınır. Haaa bu dediklerimi yapmadan hemen bi 600 lük makina alınırda üzerine çıkıp dengesiz dengesiz gazlanırsa çok geçmeden ÖLÜNÜR:bounce:

okanco
26 Ekim 2009, 21:32
Bence direk 600 le başlaman zor olabilir.. Çünkü acemisin. Direk süper bir motorla başlaman kötü olabilir.. Başlanmaz demiyorum ama zorlanabilirsin diye düşünüyorum.. Ben de 16 yaşındayım. Yarış motorları benim de hoşuma gidiyor ama TVS Apache alıp ilerde daha güçlü motor almayı düşünüyorum..

barok34
26 Ekim 2009, 21:34
başlanmaz abi motorsiklete diyor arkadaş yani racing motora demiyor.

grognard
26 Ekim 2009, 21:36
başlanır tabii ki neden başlanmasın sonra ünlü bile olabilirsin...

''Ayrıca dün inciraltında da bir genç ölmüş motosiklet kazasında.arkadaşının motorunu tüm ısrarlara rağmen almış rahmetli. Motorda 600RR. İlk virajda eleman ağaç'a toslamış. Boynunu kırmış''

gercek bir haberdir...

Nipp10
26 Ekim 2009, 21:39
16 yaş= CBR 600::baaas::

Tehlikeli aletler bunlar azizim.

Hay.alper.est
26 Ekim 2009, 21:40
Başlanır ama öyle lap diye değil :mrgreen:

egelim 43
26 Ekim 2009, 21:42
başlanmaz abi motorsiklete diyor arkadaş yani racing motora demiyor.

Süpersport diyor ya yeterli.

DNGe
26 Ekim 2009, 21:43
arkadaşlar ben 16 yaşındayım ve motsiklete inanılmaz şekilde merak saldım.fakat benim hoşlandığım moorsiklet türü super sport ve iyi bir motor almak istiyorum. 600 cc li güçlü bi motor almak istiyorum fkata ne tür sorunlarla karşılaşırım bilmiyoum eğer 600 cc le başlamamı önermiyorsanız diğer model önerilerinizi de bkliyorum yardımlarınız için şimdiden teşekürler

Motsiklet ve moorsiklet hakkında pek bilgim yok.

yürekçe
26 Ekim 2009, 21:44
Birazdan görürsün baslanirmi baslanmazmi...

:queen::queen::queen:
sanki birşeyler biliyormuş gibisin :cherry::queen::queen:

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:44 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:43 ----------

Motsiklet ve moorsiklet hakkında pek bilgim yok.

sen de dengede duramadın gitti yahu :bounce:

remzi661
26 Ekim 2009, 21:45
:queen::queen::queen:
sanki birşeyler biliyormuş gibisin :cherry::queen::queen:

Suc bizde aslinda..
Cevap yaziyoruz..
Ben genelde böyle seylere yazmam ama ben bile dayanamiyorum bazen. :mrgreen:
BAkalim daha kimler neler yazicak. :pr:

Kazamai
26 Ekim 2009, 21:45
almak istiyorum ama ne tür sorunlarla karşılaşacağımı bilmiyorum demişsin bence git bi araştır ne tür sorunlarla karşı karşıya kalıabilirsin otur bi düşün ondan sonra kararını birdaha gözden geçir bence!

ufuktan
26 Ekim 2009, 21:46
600cc ile başlanmazsan bir kaybın olmaz .... 125,250,500 sıralamasıyla gitmen , tecrübe kazanman en güzel ve en geçerli yoldur ... eğitim alırsın ama aldığın en iyi eğitim bile seni sadece teorik olarak geliştirir ... acemiliğin vereceği hataları ancak düşük cc makinalar ile tolere edebilirsin .... bu tür konular hep açılıyor , google ' a başlangıç motoru yazsan 384.000 sonuç çıkıyor ... detayları kendin araştır

avkan65
26 Ekim 2009, 21:58
kimi insan vardır hiç kimse bir şey öğretmeden 14 nde babasının arabasını kaçırır dolaşır kimi insan vardır eğitimin alasını alsa genede kullanamaz kullanamaz bence bu da öyle bir şey kesinle kabiliyet + zeka bu işler herkesin harcı değil ..

mach1
26 Ekim 2009, 21:59
600cc yi demesi kolay,zapt etmesi zor.600cclik bi ss en azından 100 hp üretiyor,100hp bugun normal bir aile arabasında o güç yok sen onu zapt edeceğini düşünüyorsan al.

m.şanveren
26 Ekim 2009, 22:02
daha önce hiç japon vitesli bir motor kullandınmı ? kullanmadıysan ilk önce 125 lik 150 lik bir motora bin şöyle boş bir yerde dolan bakalım ne hissediyorsun?ardından tekrar karar ver alıcam drsen al.aldıktan sonra seni ergün akşam 8 de mesaj yazmanı beklicem yazmassan seni öldü kabul edicem büyük bir ihtimale öleceksin yada fena halde sakat kalacaksın.çünki 16 yaşındasın heycanlısın.yani anlıcan rahat durmucaksın yılların tecrübeleri artık poposu sele üstünde eskitmiş ustalar bile kaza yaparken sen kim oluyosun???

Doobly
26 Ekim 2009, 22:02
Ben çok gördüm. "Ben almışken 600cclik alayım da zaten en fazla 100 ile giderim ben." diyenleri. Sen de onlardansan zaten yakın zamanda karşılaşırsın öbür tarafta onlarla.

Şakası yok bu aletlerin. Kendi kararını kendin ver ama 600cc alırsan aramızdan ayrılman kuvvetle muhtemel.

kanucan
26 Ekim 2009, 22:03
600 lük sakat biraz zapdetmesi zor yalnış yapıcağın hareket sakat kalmana yada ölümüne neden olabilir bence başlıcaksan en fazla 250 cc lik bi makinayla başlaman daha hayırlısı olur zamanla kaç cc istiyosan ona yükseltirsin tabi senin biliceğin iş:silent:

AYBERK
26 Ekim 2009, 22:03
kısa ve öz....

BAŞLANMAZ!!!!

detaylarına hiç girmiyorum bile....

asivezor
26 Ekim 2009, 22:10
başlamasıyla bitmesi bir olur dikkat et.

sefer16
26 Ekim 2009, 22:13
eğer ss almak istiyorsan 600cclik bir motor almak zorunda değilsin hyosung gt250r a ve Kawasaki ninja 250r a bi bak derim 250cc ile başlarsın yeterli tecrubeyi edindiğin zaman geçersin 600cc ye ama 600cc alıcam dersen hevesini alamadan allah korusun boylarsın öbür tarafı...

berk_cglr
26 Ekim 2009, 22:48
kanka bak ben de srad 750 ile başladım hem ehliyet aldım hem eğitim aldım da başladım ama ne oldu hergün küfredersin eğer iri kıyım 200 kiloluk makinayı yerden tek başına kaldırcak kadar kuvvetliysen belki ama benden tavsiye sakın 600 cc ilk bi motorla başlama ss ile hiç başlama ki yok ben yavaş gitcem basmıcam yok sakinimdir deme ben bile farketmedim yolda ibreye baktığımda 180 le gidiyodum anlıcağın hiç motor kullanmadıysan aslaaaaa ss le başlama bu iş cidden cocuk oyuncağı değil he tamam sen şimdi yaşından dolayı da daha fazla hevesleniyosundur ama abi sözü dinle şu koca forumdaki üstadlar bişey diyosa bi bildikleri gerçekten vardır illa ss istiyroum diyosan cbr 125 al hyo bile ilk başlayan için tehlikeli bence sen şimdi dicen bu kadar konuştun ama sende 750 cc motorla başadın hala biniyosun açıkcası yusuf artçım olduğu için sadece mahallede turluyorum daha trafiğe çıkamadım ki zaten motoru mahalledeki veletler devirdikleri için şuan yağ karteri bekliyorum hatta

kamehame
26 Ekim 2009, 23:00
mesajın ciddi olarak değil de laf olsun diye yazıldığını düşünüyorum(klasik forumlarda olduğu gibi mesaj sayısını artrma amacı mesela) ve ona göre cevap veriyorum bir abimiz mt-01 ini satıyor tam senlik ilgilenirsen bana ulaş malum 600 lük kesmeyebilir ama ben olsam bukadar ezici cevaptan sonra gider moped alırdım :))

berk_cglr
26 Ekim 2009, 23:03
mesajın ciddi olarak değil de laf olsun diye yazıldığını düşünüyorum(klasik forumlarda olduğu gibi mesaj sayısını artrma amacı mesela) ve ona göre cevap veriyorum bir abimiz mt-01 ini satıyor tam senlik ilgilenirsen bana ulaş malum 600 lük kesmeyebilir ama ben olsam bukadar ezici cevaptan sonra gider moped alırdım :))

+1:cat: katılıyorum

_ferkan_
26 Ekim 2009, 23:10
Hiç şakası yoktur genç arkadaşım ,kanın kaynar boş yolu buldukça basarsın,allah korusun 600 lük bir makinede hakimiyet kuramazsın,zapdedemezsin sen en iyisi 250 hyo al hem gösterişli hemde başlangış için uygun cc.

kamehame
26 Ekim 2009, 23:13
bir de ehliyet olmadan neyin 600 lüğü? o makinayla sokak arasında git gel yapılmayacağını biliyoruz kendi hayatını tehlikeye atmayı geçtim başkalarına zarar vermeye hakkın yok buradan çıkarılacak sonuç(en azından ben bu sonucu çıkarırdım) 600 lük motor şaka değildir üstadlar birşey söylüyorsa bildikleri vardır(burada üstad ben değilim yanlış anlaşılmasın)600 lük motor bir süre hayaldir ders çıkarılması açısından da güzel bir topic tir :)

Akileos
26 Ekim 2009, 23:23
bizi ilgilendirmez...

rodman_91
26 Ekim 2009, 23:30
arkadaşlar kuzenim chopper tipi bişi almayı düşünüyor ama 2 ci el alacak ne önere bilirsiniz? 2 milyarlık bişi düşünüyor

Osbourne
27 Ekim 2009, 00:33
Yav çocuk atmış ortaya kılçığı konuşup duruyonuz..Boşverin..Böyle bir başlık açan kişi zaten motosiklet alacak durumda ve zamanda değildir..Öylesine yazmış bence..
Gerçekten alacak insan 15 dk. internette araştırma yapsa bilir neyin ne olduğunu..

ilhan YAZICI
27 Ekim 2009, 00:35
değil 600 lük kullanmayı onu üstündeyken sabit bi şekilde devirmeden tutarsan ne mutlu sana :cat:

Hytloth
27 Ekim 2009, 00:39
16 yasındaki cocuk 600 lük makınaya binsin magazin programlarında millet cocuguna araba motor aldımı sövüoruz yuh o yaşta diye bunun cok bir farkını görmüyorum.

ufuktan
27 Ekim 2009, 00:49
Yav çocuk atmış ortaya kılçığı konuşup duruyonuz..Boşverin..Böyle bir başlık açan kişi zaten motosiklet alacak durumda ve zamanda değildir..Öylesine yazmış bence..
Gerçekten alacak insan 15 dk. internette araştırma yapsa bilir neyin ne olduğunu..

+1 :cat:

musti81
27 Ekim 2009, 01:31
Moped al.. http://img213.imageshack.us/img213/311/cgbw9.gif

osmanba
27 Ekim 2009, 01:36
1300 ilede başlanır. Neden başlanmasın ki. Ama çok geçmeden altında kalınır !!!

Djnkt
27 Ekim 2009, 01:36
baslanir baslandigi gibide bitilir

TUNARIDE
27 Ekim 2009, 12:08
Degil kullanmak uzerinde duramaz tasiyamazsin

once ehliyet bide

The Dude
27 Ekim 2009, 12:18
başla bitirdiğinde haberimiz olur.
merak ediyorum bu konuları geyik olsun diye mi açıyorlar yoksa maksat konu olsun milletin canı sıkılmasın mı ?
en enteresanı bu konu neden hala açık ?
çoktan bir modun gelip başlanmaz deyip bir link vererek kapatması gerekmez miydi ?

xenin
27 Ekim 2009, 12:20
hadi herşeyi geçelim, 16 yaşında aldın kullandın Allah korudu bişey olmadı, bide şunu düşün çok çabuk sıkılacaksın. aldın 600cc 2 yıl sonra 1000cc isticeksin onuda aldın kesmeyecek çünkü daha 16 yaşındasın önünde kaç 16yıl var... Gazladıkça gazlayacaksın taki........

agecu
27 Ekim 2009, 12:42
Başlamak sorun değildir. bitirmek sorundur. örneğin küçük cc li daha mütevazi bir motor la başlarsan düşersen ve ya düşürürsen ne senin nede motorun kısmen daha az canı yanar. Onca para vericeksin bi düşürsen devirsen çizikler falan içinin sıkılmasına motordan soğumana neden olabilir. Gel ben sana benim cin cunu sataım kır parçala canın yanmas:D:queen:

Terapist
27 Ekim 2009, 13:00
Para sıkıntın yoksa al bitane yamaha yzf r125 hem ss görüntüsü hemde 125lik başlangıç motoru 2si bi arada ama diosanki oda çok güçsüz tavsiye etmemekle beraber aprilia rs 125 derim çünkü oda baya güçlü motor ama en azından 600cc de göreceğin zarardan daha az zarar görürsün

shark06
27 Ekim 2009, 13:28
Ben 600 F ile başladım ama yaşım 39 ve başlarken çok iyi bir grupla başladım....grubumuzda 600 lük sport touring motoru olan arkadaşlardan çok şey öğrendim....ve yaşımın verdiği bilinçle kullandım...buna rağmen zor anlarım oldu...senin yaşında birinin yukarıda yazılanları çok dikkatli okuyup ona göre karar vermesi gerekir...tüm arkadaşlarımın söyledikleri tecrübe ile sabittir....bu işin şakası yok....millete hava atim dersin hayatının son havası olur...aman dikkat...

NoVaRiX
27 Ekim 2009, 15:47
Gerekli eğitimi aldıktan sonra başlanabilir, neden olmasın?..
Fakat ciddi bir irade ve keskin reflexlerin olmalı. Yoksa uzun yaşamazsın!

osmanba
27 Ekim 2009, 16:00
Ben 600 F ile başladım ama yaşım 39 ve başlarken çok iyi bir grupla başladım....grubumuzda 600 lük sport touring motoru olan arkadaşlardan çok şey öğrendim....ve yaşımın verdiği bilinçle kullandım...buna rağmen zor anlarım oldu...senin yaşında birinin yukarıda yazılanları çok dikkatli okuyup ona göre karar vermesi gerekir...tüm arkadaşlarımın söyledikleri tecrübe ile sabittir....bu işin şakası yok....millete hava atim dersin hayatının son havası olur...aman dikkat...

Bence bu yazıyı derse çalışır gibi oku !!

kurubuz
27 Ekim 2009, 16:05
Helvanı yeriz artık.

rockdiscipline46
27 Ekim 2009, 16:23
aslında burdaki sorun 600 lük kullanmak değil hayabusada kullanırsın tabi kullanmayı motorun üstüne binim gitmek olarak düşünüyorsan... asıl problem insanın o tecrübeye o olgunluğa ulaşması yolu iyi gözlemliyebilmesi hızını yola göre ayarlıyabilmesi işte bu gerçekten akıl ve olgunluk istiyor. daha düşük cc lerle motosiklette hakim ol ve olgunlaş.. bi örnek veriyim ss motorlar ortalama olarak 50km den 100e 1 saniye civarında çıkabiliyor buda bir anlık gaza gelmekle viraj dışına bariyerlere yapışabilirsin anlamına geliyor. eğer bir ss makine alırsan ve akıllıysan o motoru kaza yapmadan satarsın.. düşük cc lerden başlıyalım akıllı kullanalım bu zevkten mahrum kalmıyalım...:cat:

zx12r
27 Ekim 2009, 16:23
bunu senin bize değilde bizim sana sormamız lazım "nasıl yani dersen" _? söyle söyleyeyim
ben 1996 yılına kadar puch motor kullanıyordum sonra ilk bindiğim vitesli motor 1997 model suzuki gsxr750 yani 5 cm gaz kolunda 280-290km cıkabilen bir motr Allahıma sükürler olsun 1997 yılından beri hiç düşmedim ve kaza yapmadım ama ufak cc de cok kazam olmustum.
kısaca özetlemek gerekirse gaza gelmem dersen sag bileğine hakimsen yol bos dur basayım demezsen ehliyeti aldıktan sonra en az 2000km ( veya 2 ay) efendi efendi binersen sorunun cevaıbını almıs olursun kullandıgın VASITA ne olursa olsun iyice kullanımına hakim olmadan yüksek hıza ve adrenalin içeren hareketlerde buluınmamalısın..
saygılar....

takendy
27 Ekim 2009, 16:29
başlarsın ama bitersin

Senin durumunu anlatması zor şöyle geniş zamanla di-li geçmiş zamanın emir kipinin iyelik ekinin mastar eki olduğunda yada kulağının arkasını gördüğünde gibi bişi....

RTÜK yada moderatörler izin verse çok kolay anlatırım da yinede sen bildiğin gibi yap hayatta herşey şart belki 16 yaşında başka bir arkadaşa ders olursun....