PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : geçen hafta aldığım cbf mi benzin döküp yakmayı düşünüyorum...

Sayfa : [1] 2

m.şanveren
26 Ekim 2009, 11:46
merhaba arkadaşlar.

geçen hafta aldığım cbf gerçekten ama gerçekten benzin döküp apartmanın önünde yakmayı düşünüyorum,yada 2500tl aldığım motoru 1000tl satmayı planlıyorum.

sebep:bir kayınçom var kendiside motor kullanıcısı.şimdi motoru beneden istedi verdim.arkadaş vermez olaydım.sanki gavur malı alkır öteleğini çıkardedik.vites geçişlerinden mübalasız yeminle söylüyorum ÇATIR ÇATIR sesgeliyo resmen.(ben motoru almaya gittiğimde test için motoru boşta çalıştırdım.debriyajı pamuk gibiydi hafifce işaret parmağım ve baş parmağımla sıkmak kafi geliyordu vitesler geçerken geçtiğini hissetmiyordun bile olduğu yerde)şimdi motor ne boşa alına biliniyor nede vites geçişleri normal bir haftada motorun taaaa ....neyse çok sinirliyim .napıcamı bilmiyorum.:silent:

by_dengesiz
26 Ekim 2009, 11:52
kardeş senin motora nazar deydi,valla ben senin motoru çok beğenmiştim,sen nerde yorum yazdıysan altına senin motorun temizliği ile ilgili yazardım,valla kardeşim çok şaşırdım ama satma motorunu.binen adama ver tamir ettirsin,ya da ucuza mal edebiliyosan kendin yaptırmalısın,motorunu satarsan sana gücenirim

trhakan
26 Ekim 2009, 11:53
kayınçona kızıp bu güzel motora kıyılırmı ılk aldıgında bizlerle paylaşmıstın resımlerını gördum pireye kızıp yorganı yakma bi baktırırsın yabcak başka bişi yok severek almışsın sakin olmakta fayda var olmuşla ölmüşün önüne geçilmiyor senin adına üzüldüm gecmiş olsun :wiinkk:

yeschim
26 Ekim 2009, 11:55
Kayınçona bu sıkıntılarını anlatıp motosikletini servise götürmesini ve eski haline getirip sana teslim etmesini söyleyeceksin :) Geçmiş olsun, her zaman söylerim motosikletini güvenmediğin hiç kimseye vermeyeceksin..

COQ
26 Ekim 2009, 11:55
merhaba arkadaşlar.

geçen hafta aldığım cbf gerçekten ama gerçekten benzin döküp apartmanın önünde yakmayı düşünüyorum,yada 2500tl aldığım motoru 1000tl satmayı planlıyorum.

sebep:bir kayınçom var kendiside motor kullanıcısı.şimdi motoru beneden istedi verdim.arkadaş vermez olaydım.sanki gavur malı alkır öteleğini çıkardedik.vites geçişlerinden mübalasız yeminle söylüyorum ÇATIR ÇATIR sesgeliyo resmen.(ben motoru almaya gittiğimde test için motoru boşta çalıştırdım.debriyajı pamuk gibiydi hafifce işaret parmağım ve baş parmağımla sıkmak kafi geliyordu vitesler geçerken geçtiğini hissetmiyordun bile olduğu yerde)şimdi motor ne boşa alına biliniyor nede vites geçişleri normal bir haftada motorun taaaa ....neyse çok sinirliyim .napıcamı bilmiyorum.:silent:

Yak motoru, zingir zingirdat.:)

YDz45f5zEhM

Kayinçonu bir odaya kapatip, aksama kadar bu videoyu izletip, sonra sarkiyi terstten soylet.
Bak bir daha yapiyor mu?:)

Guluyorum ama benim bile sinirim bozuldu.
Vermem motorumu kimseye, almam kimsenin motorunu olsemde.:farao:

ufuktan
26 Ekim 2009, 11:56
bunların hepsi sana bir tecrübe

motorunu istisnalar hariç kimseye verme !!!!! motoru satman çözüm olmaz götür bi servise baksınlar sağına soluna

By_StaR
26 Ekim 2009, 11:57
kayınçona motor falan verme, motoruda yakmayı düşünme.. Güzel kullansa usturuplu binse malıda ona göre kullansa verirsin ama böyle kötü kullanan adamlara motor verilmez arkadaş.

htmetin
26 Ekim 2009, 12:00
sakin ol kardeş.

sularseller
26 Ekim 2009, 12:01
Sende onun hiçbirşeyi yoksa bile cep telefonunu al tuslarını sök geri ver anlar ruh halini.Umarım fazla masraf tutmaz tamirde.

m.şanveren
26 Ekim 2009, 12:02
kayınçona kızıp bu güzel motora kıyılırmı ılk aldıgında bizlerle paylaşmıstın resımlerını gördum pireye kızıp yorganı yakma bi baktırırsın yabcak başka bişi yok severek almışsın sakin olmakta fayda var olmuşla ölmüşün önüne geçilmiyor senin adına üzüldüm gecmiş olsun :wiinkk:

hocam çok doğru söylüyorsun teşekkürederimde.yaaa ben binmeye kıyamıyorum sil allah sil sil babam sil misali.motoru istiyo veriyorum vermesen motoru benden sakındı falan filan laf koymalar gönül koymalar veriyosun anasını ağlatıp getiriyo.yeminle söylüyorum ben geceleri hayal kurarak yatıyordum rüyalarımda gezilere gidiyordum ben 8 yaşında oyuncakcının önünden iç geçirerek geceleri rüyasını görerek yatan çocuklar gibi hayal kuran 26 yaşında evli vede bir çocuk babasıyım ama çocuklar gibi hayal kuruyordum motorumu almadan önce artık sahibinden sitesini hatim etmekten gına gelmişti.ben bu hayallerle aldım bunu ama gel görki şimdi motorum bir haftalık ve derin bir bakıma ihtiyacı var yemin ediyorum allah belamı versinki motora (3) defa bindim sadece (3) defa.bunalıma girdim resmen

koromako
26 Ekim 2009, 12:07
şanzuman yağını bir değiştir bakalım belki düzelme olur ne dersiniz ??

trhakan
26 Ekim 2009, 12:21
hocam çok doğru söylüyorsun teşekkürederimde.yaaa ben binmeye kıyamıyorum sil allah sil sil babam sil misali.motoru istiyo veriyorum vermesen motoru benden sakındı falan filan laf koymalar gönül koymalar veriyosun anasını ağlatıp getiriyo.yeminle söylüyorum ben geceleri hayal kurarak yatıyordum rüyalarımda gezilere gidiyordum ben 8 yaşında oyuncakcının önünden iç geçirerek geceleri rüyasını görerek yatan çocuklar gibi hayal kuran 26 yaşında evli vede bir çocuk babasıyım ama çocuklar gibi hayal kuruyordum motorumu almadan önce artık sahibinden sitesini hatim etmekten gına gelmişti.ben bu hayallerle aldım bunu ama gel görki şimdi motorum bir haftalık ve derin bir bakıma ihtiyacı var yemin ediyorum allah belamı versinki motora (3) defa bindim sadece (3) defa.bunalıma girdim resmen

inan bende senin gibi sahibindeni hatmeşmiş biriyim aynen senin gibi sil babam sil üzüntünü anlıyorum düzelir motorun merak etme hevesini kırma biraz masraf olur onuda kayınçoya ödetirsin bi daha motorunu istemez :cherry: bu arada bende 32 yaş :) sen söylemişssin bende söyliyim :)

ethemm76
26 Ekim 2009, 12:25
merhaba arkadaşlar.

Kardeşim sakin ol, bak ben 20 bindeyim, bu senin saydıkların debriyaj boşluğundaki ayarsıszlık, tam ayıramama, eski veya eksik yağ kaynaklı olabilir. Yağ konusundan eminsen yorumum şudur.

Ayrıca birden boşa zati motor geçmez. Bi çok cbf te geçmez. Veya her zaman geçmez diyelim. Yarım debriyaj yapıcaksın durduğun yerde. Genel kullnım 2 den boşa atmak şeklindedir. Öyle geçirebilirsin ancak birden boşa. Yarım debriyajla. Ama bunu her zaman yapmaz, bazende dişliler denk gelir. Rahatça geçer. Motor sende iken denemelerinde birden boşa geçmiştir. Emmoğluna verip geri aldıktan sonra geçmemeye başladıığında bunu ondan bilirsin. Bende bi dayı ğlu var. 10000 km de. olduğu yerde lastik yakıyo cbf 150 ile. Dersin ki debriyajın anasını ağlatmıştır. Hayır efendim. Hala taş gibi motor. Debriyaj manetinin (kolunun) hemen önünde siyah lastik bi kılıf var ufak bi kılıf, bunu debriyaj teline doğru sıyır. 2 tane ayarlanabilir vida göreceksin, daha soğrusu vir vida bir somun. Bu vida sürüş esnasında gevçemiş, debriyajı basıp bırakırken sıkılma eğilimi gösterip sıkılmış olabilir. O vida yarım tur bile dönse, sıkılmak şeklinde, debriyajın ayarı kaçıcaktır, vites geçişleri sesli, gürültülşü ve kemikli olacaktır. 1 e takarken motor olduğu yerde her zamankinden çok sarsılacaktır. Ve boştan bire atman her zamankinden çok daha zor veya imkansız hale gelecektir. Eğer anlamadım abi, fotoğrafla tarif et dersen motorun yanına inicem 5 dk sonra. yardımcı olurum. Ama bundan olmadığına eminsen ufak bi ayar istiyor bana kalırsa ve başka bişeyi yok. Motorla düşülmediyse, motor devrilmediyse sorun yoktur. Ne kadar abanırsdan aban kolay kolay debriyaj sistemine bişey olmaz. Ha şu var. Motora binipte hayvan gibi kullanmak farklıdır. Motor kullanmayı bilmeyenin kullanmaya çalışması farklıdır.

Doru
26 Ekim 2009, 12:32
Bir daha öyle sorumsuz bir insanla görüşme. Sana Abi tavsiyesi. Canını da fazla sıkma. Nihayetin de düşebiliridin de , öyle de zarar görürdü motorun. Ama insanın canının sıkıldığı olay , karşındaki insanının terbiyesiziliği . Acaba kendi malı olsa öyle yaparmıydı. Sanırım sana gıcıklığı var.:farao:

askon
26 Ekim 2009, 12:34
arkadaşım benımde arabamla ılgılı başımdan benzer olay geçtı öz abım 3 ay verdım arabamı geri istedım kötü oldum şimdi benımle 2 yıldır konuşmuyor kendı bılır ama bana ders oldu kımseye malını vermeyeceksın kıme ne verdıysem bozuk gerı aldım şidi kusura bakma veremem dıyorum ne yapalım para kolay kazanılmıyor
sen bır servıse gıt baktır motoruna bırdahada kımseye verme diğer şıklarıda aklından sil

ethemm76
26 Ekim 2009, 12:37
Ayrıca şuda var. Bu arada belkide sen şanssız bir kulsun. Motor işi birazda şans işidir. benim 15000 de arka amortisör arızalandı ve garantiden değişti. Ve ben bu arıza şeklini hiç bir cbf kullanıcısından duymadım ve bu anlamda şanssız bir kuldum. Sende benim gibi şanssız bir kulsan hiç ummadığın ve beklenmeyen ciddi bir arıza ile daha ilk km lerde karşılaşabilirsin. En iyi motorlar arasından dahi bi şekilde şanssız olanlar çıkmıştır ve her zaman çıkacaktır. Daha motoru Honda bayinden sıfır teslim aldıktan sonra eve götürürken motordan garip garip sesler çıkmaya başlayan ve devamında motorounu servise geri götüren ve motoru servis tarafından değiştirilen bi kullanıcı tarafından yakın bir gelecekte forum başlığı açılmıştı. Cbf 150 idi motosiklet te.

korkut 250
26 Ekim 2009, 12:38
Kayınçonu yak bence .:P
Pire için yorgan yakılmaz Belki ufak bir sorun vardır halledilir.Kyınçonada verme bir daha motosikleti.

ethemm76
26 Ekim 2009, 12:44
Dostum, cbf parçaları can yakmayacak kadar ucuzdur, can yakmaz. 400 tl ye sıfır motor yapıyolar. Gerisini sen düşün. Nyese, teknik servis hizmetide öyle ucuz, parça bol, problem saydığımız ihtimaller dışında da olabilir. Değişcek varsa da değiştir. güzel bi bakıma ver olmazsa, bir dahada motorunu kimseye verme. Motor arabaya benzemez. Motorun emaneti olmaz. Verdiğin şahsın kaza geçirdiğini düşün, sonra ne olacak. Bütün sorumlu sen olursun. Ömür boyu vicdan azabı çekersin. Verdiğin kişinin eşiyle dostuyla kaza yaptığını düşün ve en kötü şeyin olduğunu düşün. Allah korusun. düşmanımın başına vermesin. Bir daha motorunu kimseye verme. O problemden ötürüde sakın motorounda soğuma, tadın kaçmasın boş yere. Km yedikçede böyle ufak tefek ayar işleri ile karşılaşırsan da canın sıkılmasın. Bu ufak tefek işler bu işin doğası, binlerde km kullanıpta hiç ayar yapılası gerekmeyen, hiç bakım istemeyen bi motor zaten tarihte görülmemiştir.

Deli Çerkes
26 Ekim 2009, 12:54
Motorunuz çok yeni olduğundan pek ihtimal veremiyorum ama Debriyaj manetinde debriyaj telinin görünen kısmına, debriyajı sonuna kadar sıkın ve dikkatli şekilde bakın. eğer telde kopmalar varsa , vitesin sertleşmesi normaldir.eğer böyleyse debriyaj telini değiştirirseniz vitesler düzelir.

ethemm76
26 Ekim 2009, 12:55
Bide motorda 10w40 yağ varsa, motoru akrabandan sıcakken yani yoldan gelmişken teslim almışsan, zaten vites geçişleri sert, sesli ve rahatsızlık verici olabilir. İhtimal yani..

m.şanveren
26 Ekim 2009, 13:02
şanzuman yağını bir değiştir bakalım belki düzelme olur ne dersiniz ??

yağ henüz 500km oldu yağlık bir durum yok bence.sanki motordurduğu yerde dibriyaja basmadan vites atmaya çılışılıyomuş gibi vites geçişleri

kartalizma07
26 Ekim 2009, 13:04
kayınço benim motorum kıymetli ben ona gözüm gibi bakarım. bidaha benden motor isteme dersin. gücenip darılma dersin.
ben çin motoruma dikkat ederim... cbf olsa kimseye vermem

m.şanveren
26 Ekim 2009, 13:07
Bir daha öyle sorumsuz bir insanla görüşme. Sana Abi tavsiyesi. Canını da fazla sıkma. Nihayetin de düşebiliridin de , öyle de zarar görürdü motorun. Ama insanın canının sıkıldığı olay , karşındaki insanının terbiyesiziliği . Acaba kendi malı olsa öyle yaparmıydı. Sanırım sana gıcıklığı var.:farao:

yok be abi bu herif şımarık büyümüş malın kıymetini bilmiyo kendi motoruda vardı benim yoktu ozamanlar o kendi motorunu öyle kullandığında benim içim gidiyodu inanmassın belki o bozuyodu ben yapıyodum o pisletiyodu ben temizliyodum(çok şımarık büyümüş)

Syanur
26 Ekim 2009, 13:11
Arkadaş ben senin yerinde olsam oturur ağlardım bildiğin...Okadar hayallerle aldığım motoru bu hale getirse valla dayanamaz ağlardım. Ama sonrası nolurdu onu bilemem. Kayınçoyu bi güzel haşla sen en iyisi. Mümkünse akrabaların önünde iyi bir azar çek ve laf sok. Millette anlasın kimin ne olduğunu, sonra sana malını sakınıyo demezler...

m.şanveren
26 Ekim 2009, 13:13
Ayrıca şuda var. Bu arada belkide sen şanssız bir kulsun. Motor işi birazda şans işidir. benim 15000 de arka amortisör arızalandı ve garantiden değişti. Ve ben bu arıza şeklini hiç bir cbf kullanıcısından duymadım ve bu anlamda şanssız bir kuldum. Sende benim gibi şanssız bir kulsan hiç ummadığın ve beklenmeyen ciddi bir arıza ile daha ilk km lerde karşılaşabilirsin. En iyi motorlar arasından dahi bi şekilde şanssız olanlar çıkmıştır ve her zaman çıkacaktır. Daha motoru Honda bayinden sıfır teslim aldıktan sonra eve götürürken motordan garip garip sesler çıkmaya başlayan ve devamında motorounu servise geri götüren ve motoru servis tarafından değiştirilen bi kullanıcı tarafından yakın bir gelecekte forum başlığı açılmıştı. Cbf 150 idi motosiklet te.

abi şimdi debriyaja tam basmadan viseti geçirmeye çalışırsan çatırtı 2 viteste 70 le gitmeye çalışırsan zırıltı gazkolunu rossi gibi seri kullanıcam derse hayır gelmez o motordan valla fena halde moralim bozuk motoru eve bıraktım bugün.hırsımdan bisikletle geldim motoru biryerde imha etmekten korktum

takendy
26 Ekim 2009, 13:22
motör kız arkadaş gibidir , bitek sen binmelisin.
elin adamı bilir mi kıymetini....

m.şanveren
26 Ekim 2009, 13:28
şur hırsımı sinirimi üstümden bir atayımda kayinçoyla konuşucam ciddi ciddi.kardeşim çocuk değilki kulağını çekeyim eşşek kadar adam.töbe estağfurullah yaww:pr:

allahım deli olucam yarabbim ya::angry2::

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:28 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:26 ----------

bazen ümmet perkitan abimizgibi alıp başımı gidesim geliyo

tigermbz
26 Ekim 2009, 13:33
debriyaj teli gevşemiş olmasın

TORAMAN
26 Ekim 2009, 13:45
Geçmiş olsun kardeşim yaşananlar çok üzücü insanın bir kere keyfi kaçtımı kolay kolay morali yerine gelmez.

CBF 150 ni tamir ettir çıkan tutarı kayınçona ödet bir daha da en yakınına bile motosikletini verme.:cat: İçin rahat etsin bir şey olacaksa bile sende olsun..

by_001
26 Ekim 2009, 13:48
hemen alalım 1000 se :) :rendeer: :rendeer:

m.şanveren
26 Ekim 2009, 14:23

akşam eve gidince söylenilen teknik bilgileri not alıcam hepsini denicem.yarın sorunu neyden kaynaklandığını buraya yazarım.

tr100a
26 Ekim 2009, 14:37
motor kimseye emanet verilmez kayınçon bide akraba ya bi araba çarpsa kolu bacağı kırılsa vicdan azabı...... bu yazıyı göster ve motorunu kimseye verme ben tamirciyi bile bindirmiyorum bakım yaptıktan sonra benim motor öyle pahalı birşey değil 100cc cub

CAPANORD
26 Ekim 2009, 14:44
kardeşim geçmişolsun motorunu bir tamirciye göster ve yaptır. cbf iyi bir makina başlangıç için:motoru bozan dallama kimse dikkat et senide bozmasın ( ruh hali anlamında-zaten nakden bozmuş)
millet gerçekten ilginç kimseye motorunu verme:pr: verirsende herşeyi göze al.:pr:
allaha emamet olun

m.şanveren
26 Ekim 2009, 14:53
motor kimseye emanet verilmez kayınçon bide akraba ya bi araba çarpsa kolu bacağı kırılsa vicdan azabı...... bu yazıyı göster ve motorunu kimseye verme ben tamirciyi bile bindirmiyorum bakım yaptıktan sonra benim motor öyle pahalı birşey değil 100cc cub

valla biton anlattım neanlıyosun bunu böyle bağırtarak sürmekten agresif sürüş nesana hayır getirir nede motora hem bu performans motoru değilki.yanlışlardasın kayinço yapma lütfen. gidicen bir yere giricen yaaa ben öyle süremiyorum binme diyosan binmeyiz ne kıymetli motorun varmış bee.iyi kayinço git bir yere gir sende rahatla bende rahatlayim.diyalok bu

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:53 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:52 ----------

kardeşim geçmişolsun motorunu bir tamirciye göster ve yaptır. cbf iyi bir makina başlangıç için:motoru bozan dallama kimse dikkat et senide bozmasın ( ruh hali anlamında-zaten nakden bozmuş)
millet gerçekten ilginç kimseye motorunu verme:pr: verirsende herşeyi göze al.:pr:
allaha emamet olun

teşekkür ederim

RunemagicK
26 Ekim 2009, 14:55
kayınçon ya yaptırıcak yada sende ona 1500tllik zarar ziyan vericeksin. motora kıyma da:)

sero35
26 Ekim 2009, 14:59
kayınconun elınden tut,servıse götur.bı parca fıyatlarını duysun,ne kadar masraf var ögrensın.masrafıda ona kılıtle.bakalım bırdaha bınecekmi

yürekçe
26 Ekim 2009, 15:40
yaa belki küçük bir bakımla eski haline döner... bir müsibet bin nasihata bedelmiş...
daha büyük sorunlara artık nasıl temkinli yaklaşacağını biliyorsun ;)

denizcimuzaffer
26 Ekim 2009, 15:57
Arkadaş öncelikle geçmiş olsun. Arıza her zaman herkesin başına gelebilir. Sorun debriyajın düzgün çalışmamasında büyük ihtimalle. Yapabileceğin şey servise yönlenmek. Büyük ihtimalle sorun çok önemli değildir ama bu şekilde kullanırsan şanzumanda ciddi arızalara sebep olabilirsin. Tekrar geçmiş olsun ve sorunu çözdüğünde bizlerle paylaşırsan seviniriz.

eftelya
26 Ekim 2009, 16:17
kimseye emanet mal verme kimseden de alma :) bu güne kadar kime emanet mal verdiysem istisnasız hep bozuk olarak geri geldi . bir arkadaşımın motosikletini de sürekli ödünç alıyordum o da sağolsun hiç kırmayıp veriyordu . ilk gün aldım çok nazik kullanmama rağmen gaz teli koptu , aradan biraz zaman geçti yine aldım , bu defa orta sehpasının yayı koptu yerlerde sürünmeye başladı , bir daha aldım bu defa lastik kokuları falan gelmeye başladı , altın vuruşu da en son aldığımda yaptım :mrgreen: resmen şanzımanı dağıldı , yolda giderken takır tukur sesler geliyordu sanki biri eline çekiç almış şanzımana vuruyormuş gibi :) ustaya götürdük bir sürü masraf çıktı , ondan sonra da çocuk sattı motoru zaten , emanet alınca sen çok iyi davransan bile mutlaka bişeyler oluyor .

m.şanveren
26 Ekim 2009, 16:46
kayinço baba parasıyla yaşıyor kayınpeder mütahit para .ok gibi anlıcanız .kayinço 25 yaşında benden 1 yaş ufak altında 2003 avrupa araba var benzin pederden tabi:)bir kpss dir tutturmuş gidiyor.dağıttığı motorun haddi hesabı yok.yani şımarık kıymet bilmiyor.

KaPTaNHaSaN
26 Ekim 2009, 18:07
servise götür kayınçoyu ona ödet de aklı basına gelir.

yürekçe
26 Ekim 2009, 18:11

abixim, hondayı kolay kolay bozamazlar, mutlaka debriyaj teli vs gevşemiştir. akşam iyice bak sen bir daha. sinirli kafayla farketmemiş olabilirsin...

hem honda teknolojisinde Anti-Kay( anti kayınbaba, kayınço, kaynana ) teknolojisi mi ne varmış, bişeycik olmaz :queen::queen::queen:

merakla bu akşamki meajını bekliyorum... :wiinkk::cat:

m.şanveren
26 Ekim 2009, 18:19
abixim, hondayı kolay kolay bozamazlar, mutlaka debriyaj teli vs gevşemiştir. akşam iyice bak sen bir daha. sinirli kafayla farketmemiş olabilirsin...

hem honda teknolojisinde Anti-Kay( anti kayınbaba, kayınço, kaynana ) teknolojisi mi ne varmış, bişeycik olmaz :queen::queen::queen:

merakla bu akşamki meajını bekliyorum... :wiinkk::cat:

abi akşam 7/8 gibi sonucu yazarım inşallah debriyaj teli gevşemiştir içimde bir ümit belirdi:)valla rahatladım biraz

Gökhan
26 Ekim 2009, 18:27
Motor yerine kayınçoyu yakman daha mantıklı gibi :)

m.şanveren
26 Ekim 2009, 18:36
Motor yerine kayınçoyu yakman daha mantıklı gibi :)

:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:yok ona biber gazı sıkıcam nasipse:P

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:36 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:33 ----------

ben şimdilik dükkanı toparlamam lazım malum hava karardı kuyumcu dükkanı tehlikeli oluyo. polisler uyarı yapıyolar. akşam cbf sonucu yazıcam.

kanucan
26 Ekim 2009, 19:30
cbf leri çok severim o motoru bulamayan ben varım sakın yakmayı düşünme git serviste yaptır.:bounce:

sedat_57
26 Ekim 2009, 19:56
:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:yok ona biber gazı sıkıcam nasipse:P

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:36 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:33 ----------

ben şimdilik dükkanı toparlamam lazım malum hava karardı kuyumcu dükkanı tehlikeli oluyo. polisler uyarı yapıyolar. akşam cbf sonucu yazıcam.

Kayinçoya ben günahimi vermem mehmet abi sen gidip motörü vermişsin ya:queen::queen::queen:Motorda bencede ciddi bi sorun yoktur...

m.şanveren
26 Ekim 2009, 21:08
arkadaşlar motoru şimdi servisten getirdim.çorumda servisi yok ama yamaha suzuki yetkili servisi murat abim sağolsun hertürlü icabına bakar.burdan ona teşekkürederim.nese arızaya gelince:

diğer arkadaşlarında dediği gibi hatta yürekce abimde söylemişti debriyaj telini kontrol ettir.nese gittim servise abi böyleyken böyle oldu şuna bi bak yoksa yakıcam bunu:Paldı denedi o da sizlerin dediği gibi debriyaj teline baktı direk eşşolusu nasıl olmuşsa debriyajın teli sonuna kadar sıkıldığında 1cm yakın daha sıkılması gerekiyormuş yani dişli tam değmeyle değmeme arasında kalıyormuş,ardından zinciri değiştirdik ,yağını değiştirdik...şimdi yağgibi akıyo ardından çok mutlu oldum tabiki:cherry:keyfim geldi sonra dükkanda buparçayı dinledik şimdi keyfim gıcır...

http://videoizle.video75.com/IqtQRm2hvYf/babutsa-yanayim-yanayim-by-pa/

egelim 43
26 Ekim 2009, 21:26
kayinço baba parasıyla yaşıyor kayınpeder mütahit para .ok gibi anlıcanız .kayinço 25 yaşında benden 1 yaş ufak altında 2003 avrupa araba var benzin pederden tabi:)bir kpss dir tutturmuş gidiyor.dağıttığı motorun haddi hesabı yok.yani şımarık kıymet bilmiyor.

Geçmiş olsun keyfinin yerine geldiğine sevindim:rendeer:.Faturayıda kayınpedere kestirseydin bence:queen:

yürekçe
26 Ekim 2009, 21:27
arkadaşlar motoru şimdi servisten getirdim.çorumda servisi yok ama yamaha suzuki yetkili servisi murat abim sağolsun hertürlü icabına bakar.burdan ona teşekkürederim.nese arızaya gelince:

diğer arkadaşlarında dediği gibi hatta yürekce abimde söylemişti debriyaj telini kontrol ettir.nese gittim servise abi böyleyken böyle oldu şuna bi bak yoksa yakıcam bunu:Paldı denedi o da sizlerin dediği gibi debriyaj teline baktı direk eşşolusu nasıl olmuşsa debriyajın teli sonuna kadar sıkıldığında 1cm yakın daha sıkılması gerekiyormuş yani dişli tam değmeyle değmeme arasında kalıyormuş,ardından zinciri değiştirdik ,yağını değiştirdik...şimdi yağgibi akıyo ardından çok mutlu oldum tabiki:cherry:keyfim geldi sonra dükkanda buparçayı dinledik şimdi keyfim gıcır...

http://videoizle.video75.com/IqtQRm2hvYf/babutsa-yanayim-yanayim-by-pa/

çoook sevindim kardeşim...
sen kayınçoyu yakma ama bir daha ona motor vermeyerek acı çekmesini sağla. hatta " KAYINÇOSUNA MOTORUNU VERMEYENLER DERNEĞİ" filan bişeyler kur:wiinkk::cat:

hondayı zor bozarsın demiştim :wiinkk: