PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Düştüm milli oldum mutluyum

Sayfa : [1] 2

sularseller
23 Ekim 2009, 11:05
Merhabalar,

Sabah işe gelirken sarı taksinin aniden müşteri için durmasından dolayı saldım kendimi motor taksinin altına doğru ben yana doğru güzelce düştüm ama işin garip yanı scoooterda hiç birşey yok(ufak tefek cizilmeler dışında) sadece ayağa kaldırdığımda bir iki kere marşa basmam gerekti.Taksici indi baktı hafif çizikler vardı tamponunuda hatalı olduğunu bildiğinden varmı bişeyin dedi yok dedim sonra gitti.Milli oldum artık Allah bir daha göstermesin.Hızım çok düşüktü ama dizimin üstüne düştüğüm için sıyrıklar var ve ağrı var.Buradan çıkarılacak ders;
1-Koruma!!(dizlik vs)
2-Taksilere güven olmaz.
3-Altındakine kendinden eminsen bile güvenme dururum diye zira durmuyor direk yatıyorsun.

Selamlar

ufuktan
23 Ekim 2009, 11:12
geçmiş olsun .... taksi , otobüs , minibüs , kamyon , otomobil , diğer motosikletler .... hepsinden uzak durmakta fayda var ... geriye ne kaldı diyeceksiniz ??? maalesef hepsi 2 tekerin düşmanı !!! tekrar geçmiş olsun Allah beterinden saklasın ..

emomen
23 Ekim 2009, 11:15
Geçmiş olsun, Allah kazadan beladan saklasın, dikkatli olalım...

davids
23 Ekim 2009, 11:15
geçmiş olsun.

karmasuk
23 Ekim 2009, 11:16
düşmeye merakın varmış gibi olmuş he:D saldım kendiimi flan :D
gecmiş olsun milliyet önemli bişeydir, tecrübe kazandıkca tekrar istersin :P

aargh
23 Ekim 2009, 11:17
Geçmiş olsun.

Buradan çıkarılacak ders konulu foruma daha önce yazılan çizilen mesajın hadi hesabı yok. Keşke bu uyarıları dikkate alıp dizlik taksaydın.

ortadadogulu
23 Ekim 2009, 11:23
geçmiş olsun. dizlik dirseklik kask eldiven. düşmem demem. düşenler bilir.

aargh
23 Ekim 2009, 11:29
Dizlik, dirseklik, kask, eldiven + mont, bot, bellik ve sırt koruma ayrıca boğazı korumak için bandana yada ona benzer birşey. Hatta tam koruma adına termal içlik

Herşey düşmek değildir. Boğaz ve bacaklar için önlem alınmadığında insanın sağlığı bozuluyor.

asfalt meleği
23 Ekim 2009, 11:31
ah be sularseller, onca adam yazmış çizmiş.. bilgisini deneyimini aktarmış.

asıl çıkarılacak dersi atlamışsın sen arkadaşım. gözünün önündeki bilgileri es geçmeyeceksin, herkesin deneyiminden yaralanacaksın.

geçmiş olsun tekrar

eyüb
23 Ekim 2009, 11:35
hwepınız soledıklerı en dogrulardır kardeslerım
gecmıs olsun mıllı beye
aman allah kaza bela vermesın
hepınızın saglığı yerınde kalsın hayırlı gunler

m.şanveren
23 Ekim 2009, 11:44
geçmiş olsun en kötü kazan bu olur inşalah alah bir daha yaşatmasın.

trafikte sen hariç, hareketetme özelliğine sahip bütün cisimleri kör kabul ediceksin

sularseller
23 Ekim 2009, 11:54
Hepinize ayrı ayrı teşekkürler.Dizliğim dirsekliğim evde duruyordu artık takacağım.Allah hiçbirimizin başına vermesin o hızda bile dizim hala ağrıyorsa yüksek süratte kim bilir ne olur.Kesinlikle korumalarımızı takalım arkamızdakileri üzmeyelim iyi ders oldu bu bana.Tekrar geçmiş olsun dilekleriniz için teşekkürler.

she
23 Ekim 2009, 12:04
Geçmiş olsun Allah beterinden saklasın

asivezor
23 Ekim 2009, 12:09
geçmiş olsun.

sularseller
23 Ekim 2009, 12:10
Geçmiş olsun Allah beterinden saklasın

Amin cümlemize.

mehmetay18
23 Ekim 2009, 12:19
Geçmiş olsun, ucuz atlatmıssın... Ufak tefek kazalar insanı tecrübe sahibi yapar ve daha büyük kazalardan korur kanaatindeyim.. Sende böyle düşündüğün için mutlusun sanırım.. Tekrarı olmasın inşallah..

sularseller
23 Ekim 2009, 12:28
Geçmiş olsun, ucuz atlatmıssın... Ufak tefek kazalar insanı tecrübe sahibi yapar ve daha büyük kazalardan korur kanaatindeyim.. Sende böyle düşündüğün için mutlusun sanırım.. Tekrarı olmasın inşallah..

Teşekkürler,tabiki o yüzden mutluyum o hızda ve böyle bir tecrube olmasından düşmekten kim mutlu olur :) hani bekliyordum scooter a bineli 2 ay olmuşl 1700 KM yapmışım olacaktı ders açısından iyi oldu daha dikkatli kullanmam gerektiğini anladım.Ve taksi,minibus,otobuslere fazla yaklaşılmaması gerektiğini öbür araçları saymıyorum bile. ;)

agecu
23 Ekim 2009, 12:32
Geçmiş olsun arkadaşım çok ciddi bi sorun olmaması sevindirici fakat alışkanlık yapmasın dikkat et. Bunun içinde sana önerim durabileceğin kadar yakın mesafe ile gitmen altımızdaki motora çokda güvenmemek lazım.

frantic
23 Ekim 2009, 12:36
Çok geçmiş olsun dostum millet güler o motorda dizlik takılırmı diye..Sen takma onları =)
O kadar cesurlarsa al arkana bi daha düşün iki kişi..

KaPTaNHaSaN
23 Ekim 2009, 12:40
farkında olmadığın bir ders daha .. en sağ şeritte gitmek sakıncalıdır..
3 kez büyük sözü dinledim yavaş sür sağdan git dediler . 3ün de de kaza atlattım. hepsi de seni kazanın türevleri.

sametrix
23 Ekim 2009, 12:51
geçmiş olsun maalesf istanbulda birisinin taksiye dolmuşa el yaptığını taksiciden önce görmek durumundayız.

yürekçe
23 Ekim 2009, 13:04
ne diyorduk,
1- düşmeyen motorcu yoktur, henüz düşmemiş motorcu vardır...
2- bir müsibet 1000 nasihattan iyidir..

geçmiş olsun :)

izmirli_ua
23 Ekim 2009, 13:10
gecmiş olsun...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:10 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:09 PM ----------

farkında olmadığın bir ders daha .. en sağ şeritte gitmek sakıncalıdır..
3 kez büyük sözü dinledim yavaş sür sağdan git dediler . 3ün de de kaza atlattım. hepsi de seni kazanın türevleri.

+11:cat::cat:

Emrah.ark
23 Ekim 2009, 13:11
Geçmiş olsun..

Akileos
23 Ekim 2009, 13:13
geçmiş olsun..ders çıkarman güzel...

enginalcar
23 Ekim 2009, 14:00
geçmiş olsun...

canicellat
23 Ekim 2009, 14:01
gecmis olsun

necatik35
23 Ekim 2009, 14:23
Geçmiş olsun arkadaşım.Ancak çıkarılacak en büyük dersi kaçırmışın:)Yeterli fren mesafesi.

Hay.alper.est
23 Ekim 2009, 14:29
Başlığı Dün millli oldum olarak algıladım bi an:mrgreen:

Neyse geçmiş olsun.

okanco
23 Ekim 2009, 14:32
Mutluluk anlayışın bi başka senin bea xD

sularseller
23 Ekim 2009, 14:53
agecu,frantic,KaPTaNH,sametrix,yürekçe,izmirli_ua, Emrah.ark,Akileos,enginalcar,canicellat,necatik35, Hay.alper.est

Çok teşekkürler arkadaşlar.Allah kimsenin başına vermesin ufak büyük.

@okanco
eheh yüksek süratte kötü olsaydı mutlu olamazdım onda:)

askon
23 Ekim 2009, 15:09
geçmiş olsun milli kardeşim aman dıkkat edelim uyanık olalım:cat:

sularseller
23 Ekim 2009, 15:16
geçmiş olsun milli kardeşim aman dıkkat edelim uyanık olalım:cat:

Eyvallah kardeş :)

c@n
23 Ekim 2009, 15:19
gecmiş olsun gecer diz kapağındaki arı ama 2 gun inceden sızlar düşmelerde eğer bilinçli düşüşler yaşıyorsan kendimi saldım demişin yaa baldır ustune duşmeye özen göster ama ben düştüğümde nere nasıl bir cukura düştüğümü değil orada cukur olduğunu bile görmeden duştum haziran ayında 3 kaburga catladı 2 ay korse demek ama doktordan cıktım korsemi taktım scooterime bindim tekirdağ ailemin yanına gittim gecirdiğimiz irili ufaklı tüm kazalardan sonra %100 tekrar motora bininki korku yaşamayın

sularseller
23 Ekim 2009, 15:23
gecmiş olsun gecer diz kapağındaki arı ama 2 gun inceden sızlar düşmelerde eğer bilinçli düşüşler yaşıyorsan kendimi saldım demişin yaa baldır ustune duşmeye özen göster ama ben düştüğümde nere nasıl bir cukura düştüğümü değil orada cukur olduğunu bile görmeden duştum haziran ayında 3 kaburga catladı 2 ay korse demek ama doktordan cıktım korsemi taktım scooterime bindim tekirdağ ailemin yanına gittim gecirdiğimiz irili ufaklı tüm kazalardan sonra %100 tekrar motora bininki korku yaşamayın

Sağol kardeş,geçmiş olsun sanada bayaa kötü düşmüssün Allah daha beterinden saklasın.Bende var korumalarda çok uzun mesafeye giderken takıyorum yoksa dalga konusu oluyosun(başta babam :pr: ) haa bundan sonra takacağım umrumda değil kimin ne dediği.

tekteker44
23 Ekim 2009, 15:25
geçmiş olsun

bosporus
23 Ekim 2009, 15:25
Öncelikle geçmiş olsun . Özellikle sağ şeritte seyir halinde iseniz her zaman gözlerinizi dört açmak zorundasınız . Allah beterinden korusun ..
Saygılar ...

GÖKTAX
23 Ekim 2009, 16:11
Geçmiş olsun ucuz atlatmışsın. Allah Beterinden saklasın.

ersinpolat
23 Ekim 2009, 16:14
gecmis olsun.. asla ama asla taksileri takip etme.. musterinin el kaldirmasiyla frene asilmalari bir oluyor.. bi kac metre ilerde dursa olmuyor sanki.. saga yanasmis yolcu indirip/bindiren minibus,otobuslerin yanindan gecerken hep tetikte ol cunku yola hic bakmadan cikiyorlar.. buyuk arac olduklari icinmidir bilmiyorum ama hicbir zaman bakmiyorlar aynaya gelen varmi diye..

bende dusmustum gecen sene.. motorcu bir abim demistiki ilk 6 ay icerisinde ufak bir kaza gecirmen senin faydanadir.. tecrube edinirsin, yaptigin bir hatanin ne kadar sert ve ciddi sonuclari olabilecegini gorursun, her an cok dikkatli olman gerektigini yasayarak anlarsin.. cok daha ciddi bir kaza gecirip daha kotu zarar gormeden ufak tefek zararlarla bilinclenir ve buyuk kazanin onune gecersin..

sevin demiyorum tabi ama zararsiz ucuz atlatilmis bir sekilde tecrube kazanmak, ders cikarmak senin kazancin..

tekrarlanmamasi dilegi ile..

sularseller
23 Ekim 2009, 16:27
tekteker44,bosporus,GÖKTAX,ersinpolat

Sağolun arkadaşlar :)

gecmis olsun.. asla ama asla taksileri takip etme.. musterinin el kaldirmasiyla frene asilmalari bir oluyor.. bi kac metre ilerde dursa olmuyor sanki.. saga yanasmis yolcu indirip/bindiren minibus,otobuslerin yanindan gecerken hep tetikte ol cunku yola hic bakmadan cikiyorlar.. buyuk arac olduklari icinmidir bilmiyorum ama hicbir zaman bakmiyorlar aynaya gelen varmi diye..

bende dusmustum gecen sene.. motorcu bir abim demistiki ilk 6 ay icerisinde ufak bir kaza gecirmen senin faydanadir.. tecrube edinirsin, yaptigin bir hatanin ne kadar sert ve ciddi sonuclari olabilecegini gorursun, her an cok dikkatli olman gerektigini yasayarak anlarsin.. cok daha ciddi bir kaza gecirip daha kotu zarar gormeden ufak tefek zararlarla bilinclenir ve buyuk kazanin onune gecersin..

sevin demiyorum tabi ama zararsiz ucuz atlatilmis bir sekilde tecrube kazanmak, ders cikarmak senin kazancin..

tekrarlanmamasi dilegi ile..

Kesinlikle :cat: Ben bekliyordum bi gün olacak diye oldu.Dün akşamda kamyondan dolayı bir hata yaptım sol şeridi kapatmış ben baya takip ettim ama devamlı toz attığı için arkasına baktım yol vermiyor sağından geçeyim diye manevra yaptım pat yaklaşık 100-150 metre ilerde kamyon park etmiş hızımda 60-70 civarı nasıl topladığımı hatırlamıyorum sonra yavaş yavaş evime geldim korktum açıkcası.

ersinpolat
23 Ekim 2009, 16:35
tekteker44,bosporus,GÖKTAX,ersinpolat

Sağolun arkadaşlar :)

Kesinlikle :cat: Ben bekliyordum bi gün olacak diye oldu.Dün akşamda kamyondan dolayı bir hata yaptım sol şeridi kapatmış ben baya takip ettim ama devamlı toz attığı için arkasına baktım yol vermiyor sağından geçeyim diye manevra yaptım pat yaklaşık 100-150 metre ilerde kamyon park etmiş hızımda 60-70 civarı nasıl topladığımı hatırlamıyorum sonra yavaş yavaş evime geldim korktum açıkcası.

acele etmemek gerektigini tecrube ettim bende.. zaten motor ustunde olmaktan keyif aliyosan acele edip kendini tehlikeye atmaktansa acele etmeden daha agir gitmek daha guvenli.. takip mesafesini ac, arkadaki arac huysuzlaniyorsa araya onu al, gecmek icin uygun yer buldugunda dene.. gibi.. varicagin yere hemen ulasip motordan inecegine 5 dk daha o keyfi yasamis olursun hem..

sularseller
23 Ekim 2009, 16:41
acele etmemek gerektigini tecrube ettim bende.. zaten motor ustunde olmaktan keyif aliyosan acele edip kendini tehlikeye atmaktansa acele etmeden daha agir gitmek daha guvenli.. takip mesafesini ac, arkadaki arac huysuzlaniyorsa araya onu al, gecmek icin uygun yer buldugunda dene.. gibi.. varicagin yere hemen ulasip motordan inecegine 5 dk daha o keyfi yasamis olursun hem..

Evet acele etmenin bir faydası yok zararı çok.Yolun açıktır basarsın ama takip çok önemli ve önündekinin refleksine yaklaşmak.Motosikletleri yolların en küçüğü bir taşıt olarak görseler bu sorunların hiç biri oolmayacak yada çok azalacak.Çoğu motosiklet kullanan arkadaşlar çoğu kuralı ihlal ettiğinden bu önyargı oluşuyor tahmin ediyorum,serseri gözüyle bakılmamız.Bir haber sitesinde ölen motosikletinin kazasını yazıyordu ve alttaki yorumları okuyunca genel dört teker sürücülerinin imajı anladım.Bir tanesi ölsün gebersin zaten gıcık oluyorum haketmiştir kesin sağa sola kaçmalarından.Motoru bağırtmalarından gibi bir yorum yazmış işte o adam trafikte seni sıkıştırıyorda düşsende iplemiyorda.

kanucan
23 Ekim 2009, 17:29
geçmiş olsun :rendeer:

gezgin_33
23 Ekim 2009, 17:38
Gecmiş olsun En kotu dusus boyle olsun..

deli_mavi
23 Ekim 2009, 17:42
:rendeer:Gecmis olsun...

iptaluyelik02
23 Ekim 2009, 18:25
Merhabalar,

Sabah işe gelirken sarı taksinin aniden müşteri için durmasından dolayı saldım kendimi motor taksinin altına doğru ben yana doğru güzelce düştüm ama işin garip yanı scoooterda hiç birşey yok(ufak tefek cizilmeler dışında) sadece ayağa kaldırdığımda bir iki kere marşa basmam gerekti.Taksici indi baktı hafif çizikler vardı tamponunuda hatalı olduğunu bildiğinden varmı bişeyin dedi yok dedim sonra gitti.Milli oldum artık Allah bir daha göstermesin.Hızım çok düşüktü ama dizimin üstüne düştüğüm için sıyrıklar var ve ağrı var.Buradan çıkarılacak ders;
1-Koruma!!(dizlik vs)
2-Taksilere güven olmaz.
3-Altındakine kendinden eminsen bile güvenme dururum diye zira durmuyor direk yatıyorsun.

Selamlar

Geçmiş olsun,istersen bakkala git ama korumalı git.
Her düşme binlerce km lik yol tecrübesine bedeldir.Yeni düşmelerinde sana bir şey olması kafi.

mete_han
23 Ekim 2009, 18:28
geçmiş olsun kardeşim...

sularseller
23 Ekim 2009, 20:29
kanucan,gezgin_33,deli_mavi,savaskayan,mete_han
teker teker teşekkürler :rendeer:

vukuat
23 Ekim 2009, 22:01
gecmıs olsun ALLAH hepımızı kazadan beladan korusun

TORAMAN
24 Ekim 2009, 03:02
Geçmiş olsun Allah daha beterlerinden korusun.