PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Piranha'dan Motosiklet için Navigasyon Cihazı

ortadadogulu
22 Ekim 2009, 16:15
dostlar ben piranha pathfinder navigasyon cihazı kullanıcısıyım. motosiklet üzerinde kullanımı zor olan bu cihaz otomobilde oldukça verimli. fakat motosikletin titreşiminden , toz ve rüzgardan etkilenen bu cihazın yerine piranha emsallerine göre çok fazla özelliği olmayan fakat kullanıcısını tatmin edebilecek bir model geliştirmiş.
piranha diablo (http://www.piranha.web.tr/website/products.aspx?productid=300)

motosiklet için kolay kullanımı olan lakin çok fazla detayı olmayan bir cihaz. yol göstersin çamurdan yağmurdan etkilenmesin diyorsanız tam size göre. ekim ayı sonunda piyasaya çıkacak olan bu ürün şimdilik sadece sahibinden.com (http://www.hepsiburada.com/productDetails.aspx?categoryId=257643&productId=otpirdiablo) da ön sipariş aşamasında.
ilgilenen arkadaşlara duyurulur.

Levsy
22 Ekim 2009, 16:19
Ben 7-8 ay önce Piranha'nın Voyager modelini almıştım. Keşke o zaman almamış olsaydım şimdi bundan kapardım bir tane :pr:

scuderia06
22 Ekim 2009, 16:36
alet güzele benzıyor ama hıc anlamam bu cihazlardan kullanmadan solemek zor ancak motosiklete özel seyler düsünülmesi güzel

aargh
22 Ekim 2009, 16:57
Şimdilik P A H A L I. İleride bir tane de biz alırız.

songiden
22 Ekim 2009, 17:56
Olay motosiklet olunca, neden fiyatlar iki katına fırlıyor anlamıyorum. Bu ürünün Pathfinder'dan teknik olarak fazlası ne?

Ben bir süredir Pathfinder kullanıyorum. Gayet de memnunum. Motosikletime de, biraz yaratıcı çalışmayla sabitlemeyi başardım. Tüm bu operasyon da, yanlış hatırlamıyorsam 220 lira falan tuttu.

Eğer üşengeçliğim geçerse, nasıl yapıldığının resimli anlatımı yapıp, motorla'da yayınlayacağım.

Kıkırdak
22 Ekim 2009, 18:25
200 Liracık :mrgreen:

http://www.bimeks.com.tr/urun.aspx?kid=1156&uid=105906

dalyan_
22 Ekim 2009, 18:25
Olay motosiklet olunca, neden fiyatlar iki katına fırlıyor anlamıyorum. Bu ürünün Pathfinder'dan teknik olarak fazlası ne?

Diablo'nun su geçirmezlik özelliği var o yüzden Pathfinder'dan pahalı:wiinkk:

songiden
22 Ekim 2009, 18:43
Diablo'nun su geçirmezlik özelliği var o yüzden Pathfinder'dan pahalı:wiinkk:

yaklaşık 150 liralık su geçirmezlik sisteminin, motorun üstüne yağmur bile yağdırmıyor olması lazım...:)

Su geçirmezlik olayı, ufak bir şefaf poşetle de halloluyor... Zaten yağmur anında ekran üzerine düşen damlalar nedeniyle görüş zorlaşıyor.. Bu durumda da, sesle komut özelliği yeterli oluyor

iptaluyelik02
22 Ekim 2009, 18:53
bu paraya Piranha almak yerine Next 708 çok daha cazip,Süper bir servisi ve desteği var en azından.

Daha iyisini bilen muhakkak vardır ama bu tip cihazlarda Cihazın uyduyla bağlantısını hızlı kurabilmesi çok önemli.Aksi takdirde anlık veriler geciktiği gibi,kavşak kaçırmak,yanlış yönlendirilmek mümkün.

halis
22 Ekim 2009, 18:58
bu paraya Piranha almak yerine Next 708 çok daha cazip,Süper bir servisi ve desteği var en azından.

Daha iyisini bilen muhakkak vardır ama bu tip cihazlarda Cihazın uyduyla bağlantısını hızlı kurabilmesi çok önemli.Aksi takdirde anlık veriler geciktiği gibi,kavşak kaçırmak,yanlış yönlendirilmek mümkün.

garmin tavsiye ederim ama pahalıdır onlara göre ama çok iyidir :queen:

iptaluyelik02
22 Ekim 2009, 19:12
garmin tavsiye ederim ama pahalıdır onlara göre ama çok iyidir :queen:

Motosiklet için en iyisi Garmin Zumo ama motosikletten pahalı:)
Garmin Zumo'nun hakkını vermek için de bol km li geziler yapmak gerek.

melocann
22 Ekim 2009, 19:32
aynı işlevi telefonum görüyor n79 dahili gps'i var

CengizhanD
22 Ekim 2009, 19:42
arkadaşlar motosiklet için özel olan modeller 1000 tl civarında sanırım feizoğlunda bu fiyatlar mevcut.piranha kanuni gibi bir marka mp3 player'larından biliyorum çinden ithalat yapıyor sanırım.kaliteliyse alınır yani lazım.

htmetin
22 Ekim 2009, 19:52
Bu navigasyon cihazlarında konuşan bir kadın sesi varya.. Onu tanıyan varmı aranızda?

Kırk yıldır "döner kavşak" diye bildiğim yer aslında "dönel kavşak"'mış bunu bu cihaz sayesinde öğrendim. Özellikle istanbulda bu cihazla kaybolman çok zor.

ortadadogulu
22 Ekim 2009, 21:37
yaklaşık 150 liralık su geçirmezlik sisteminin, motorun üstüne yağmur bile yağdırmıyor olması lazım...:)

Su geçirmezlik olayı, ufak bir şefaf poşetle de halloluyor... Zaten yağmur anında ekran üzerine düşen damlalar nedeniyle görüş zorlaşıyor.. Bu durumda da, sesle komut özelliği yeterli oluyor

bu gün küçükçekmeceye piranhanın merkezine gittim. cihaz hakkında bilgi aldım. hem de benim tamirdeki pathfinderi sorguladım.
yeni makina hem titreşime daha dayanıklı hem de kesinlikle su geçirmeme özedlliği var. ayrıca fm transmitteri ile kask içi kulaklık kullanımı mümkün.diğer teknik özellikleri pathfinder ile aynı.

istanbulccc
23 Ekim 2009, 10:55
bu gün küçükçekmeceye piranhanın merkezine gittim. cihaz hakkında bilgi aldım. hem de benim tamirdeki pathfinderi sorguladım.
yeni makina hem titreşime daha dayanıklı hem de kesinlikle su geçirmeme özedlliği var. ayrıca fm transmitteri ile kask içi kulaklık kullanımı mümkün.diğer teknik özellikleri pathfinder ile aynı.

Cihazı bilmemde sadece kask içi kulaklık aparatı ayrı satılıyor mu acaba

http://images.hepsiburada.com/assets/OA/500/otpirdiablo-3.jpg

ortadadogulu
23 Ekim 2009, 11:26
satılıyor. fakat henüz cihaz satışa sunulmamış. parçaları da satışta değil. 30 10 2009 da teslimata başlayacaklarını söylediler.

CengizhanD
23 Ekim 2009, 11:27
Cihazı bilmemde sadece kask içi kulaklık aparatı ayrı satılıyor mu acaba

http://images.hepsiburada.com/assets/OA/500/otpirdiablo-3.jpg

belki piyasaya sürülünce çeşitli versiyonları aksesuar olarak sunulur.

istanbulccc
23 Ekim 2009, 12:25
satılıyor. fakat henüz cihaz satışa sunulmamış. parçaları da satışta değil. 30 10 2009 da teslimata başlayacaklarını söylediler.

Teşekkürler.

civic
12 Kasım 2009, 10:47
http://www.motosiklet.net/forum/diger-ilanlar/69351-motorsiklet-icin-navigasyon.html#post185855

artık satılıyor :)

UmARsIZ
12 Kasım 2009, 11:05
aynı işlevi telefonum görüyor n79 dahili gps'i var

N79'da gps modulü a-gps olduğu için çok performanslı değil.

CAPANORD
12 Kasım 2009, 11:09
Arkadaşlar ben darty den 100 tl ye aldım çok güzel pazar gösteririm.

ortadadogulu
12 Kasım 2009, 11:29
100 tl ye ne aldın abi. hangi marka modeldir o. ?

On7_li
12 Kasım 2009, 11:47
Marka güven vermiyor ya, isminde hayır yok bi kere.
Bu markanın başka ürünlerini inceledim ama pek bir kalite göremedim...

sularseller
12 Kasım 2009, 11:53
Samsung Star kullanıyorum GPS e şöyle gerek kalmıyor google map+aylık 100 mb internet erişiminiz varsa ortalama 500 metre şaşma ile olduğun yeri gösterebiliyor ucuz bir çözüm(GPS in bütün özellikleri mevcut) ama GPS aletleri gibi biryere takamıyorsunuz.GPS te Garmin markasını tavsiye ederim.Öbür markalarda yüklenme yavaşlığı(anlık)yada doğu batı(yön)da sorun olabiliyor.

CAPANORD
12 Kasım 2009, 17:51
100 tl ye ne aldın abi. hangi marka modeldir o. ?

Cartel kardeşim DARTY mağazadan alabilirsin 20 güğn önce kampanya vardı valla arabayla önünde durdum aldım eve getirdim kızım el koydu.Müthiş birşey vantuslu ve üstü aparatlı çok güçlü vantusu var mümkün değil çıkması mekaniğe adapte etmişler.Bence hemen alın.:rendeer:

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:51 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:48 ----------

CArtel de bedava gps i istediğin kadar kullan çakmak soket girişi yada usb kablosu ile şarj oluyor.Valla çok güzel sadece sarj çok uzun gitmiyor onuda açar bakar bir süre sonra kapasanız 10 saat kadar kullanabilirsiniz.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:51 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:51 ----------

Biraz daha pahalı olanlarıda var

ortadadogulu
30 Temmuz 2010, 10:25
bahsi geçen cihazdan alan kullanan var mı. ya da çin malı benzerleri ile tecrubesi olan.

mahoni38
30 Temmuz 2010, 11:01
Saçma bir fiyat bence neden? nokia 5230 cep telefonu 310 tl gps var ovi maps var koy cebine tak kulaklık o zaten saana sağa dön sola dön diyor hoşta bir bayan sesi yağmur geçirmez bir motor montu cebine koyarsanızda su geçirmez olur :)

ortadadogulu
30 Temmuz 2010, 11:07
fiyatını tartışmadık ki bunun. lakin 265 tl ye kadar düşmüş. cebindeki ekrandan haritayı görmeden kusura bakma 100 metre sonra sağa dön dediğinde 100 metreyi nasıl ölçeceksiniz onu da merak ediyorum. çiçek sokaktan sola gir yeşil binadan sonra ikinci bina ltı bakkal diye tarif etmiyorki yolu. 100 metre sonra sağa dön üçüncı çıkıştan çık dediğinde cihaz iki saniye sonra u dönüşü yap diyecektir muhtemelen ki % 95 yanlış yöne gidiyor olacaksınız. o sebeple bir şekilde ekranı görmeye ihtiyaç var.
ben pathfinderi bir yıldır kullanıyorum. kışın strec filme sarıp kullandım. ama çok verim alamadım. vesselam ekranı görmek şart.

Levsy
30 Temmuz 2010, 11:16
Ben de bu markanın Voyager modelini uzun süredir kullanıyorum. Herhangi bir şikayetim olmadı. Siz hangi yönlerden memnun olmadınız acaba Pathfinder'dan?

ortadadogulu
30 Temmuz 2010, 11:19
Ben de bu markanın Voyager modelini uzun süredir kullanıyorum. Herhangi bir şikayetim olmadı. Siz hangi yönlerden memnun olmadınız acaba Pathfinder'dan?

daha önce mio kullanıyordum. ondan bile iyi çıktı aslında. hatta serviste bile çok yardımcı oluyorlar. bir kere makinayı komple sıfırladılar. dört kere arıza verdiğinde hiç affetmiyor değiştiriyorlar. lakin motosiklet üzerinde kullanımı sıkıntılı. toz ve sudan korumak için çok uğraşyorum.

Levsy
30 Temmuz 2010, 11:23
Tamam tek sorun o ise mesele değil. Ben de depo üstü çantamın şeffaf gözüne koyarak, çantayı da dikey değil yan tuturarak kullanıyorum navigasyonu. Elimle güneşi engellemem falan gerekiyor bazen ekranı görmek için, hoş olmuyor. Bunlar sonuçta motosiklet için değil, naapalım olacak artık o kadar.

ortadadogulu
30 Temmuz 2010, 11:32
aslinda bu diablo pahtfinderin birebir aynısı sadede fm transmitter eklenmiş ve koruma sistemi yapılmış. içerik ve teknik özellikle bu ikisi dışında aynı.

AYDEMİR
30 Temmuz 2010, 11:42
bu cıhazdan aldım pek kullanma şansım olmadı ama genel olarak iyi skulll (erhan) sağolsun..

Levsy
30 Temmuz 2010, 11:46
bu cıhazdan aldım pek kullanma şansım olmadı ama genel olarak iyi skulll (erhan) sağolsun..

Hiç olmazsa bir deneme falan yaptın mı? Ekrana vuran güneş ışığını kesiyormu? Gölgeliği var çünkü.

banalazim
04 Mart 2011, 19:05
:))))))))))))

AccessTr
05 Mart 2011, 17:43
Eski elektirkçi ya da elektronikçiler bilirler! En güzeli normal bi navigasyon cihazı alıp streç film ile sarmak :D Tam su geçirmeme özelliğine sahip oluyo! Normalleri 150 - 200 lira arasındayken su geçirmez navigasyon cihazları 400 lira civarında