PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Degisiklige acıkmısınız?

halilkaya
22 Ekim 2009, 00:33
Motosikletinizi kolay degistirebilirmisiniz?.Bu mesele çok onemli, zira değiştirebilmek hem çok kolay hem de çok zor. Statükoya bağlı kalmak kimilerimiz için konforlu bir durum. Sırf değiştirebilmek için insan rahatını bozmak istemeyebiliyor. Öte yandan eğer mevcut koşullar rahatsızsa, değişim kaçınılmaz olabiliyor. Ama bazılarımız durduğu yerde duramıyor. Böyleleri her an motosikletlerini yeniden üretme kapasitesine sahip. Değiştirebilmek öyle ya da böyle motosiklete devam edebilmek için kaçınılmaz. Ama siz ona açık mısınız gerçekten? Değiştirme idare edebildiğiniz bir süreç mi? Yoksa ondan korkuyor ve kaçıyor musunuz?Ne zamana kadar?

Ben kendimi bu konuda hazır hissetmiyorum.Ya siz?

RunemagicK
22 Ekim 2009, 00:45
Felsefi bi soru olmuş, hiçbişe anlamadım:D

oumar
22 Ekim 2009, 00:49
ben anlamadım yauv:S

immortalboss
22 Ekim 2009, 00:51
Yok ben vermem motorumu:PYakıt performans görüntü olarak benim herşeyimi karşılıyor.:)

mehmetay18
22 Ekim 2009, 01:00
Çok ağır konusmuşsun üstad.. 3 kere okudum ama anlayamadım :(

korkut 250
22 Ekim 2009, 01:03
Çok ağır konusmuşsun üstad.. 3 kere okudum ama anlayamadım :(

Mehmet nerlerdesin sen hacı ya.:rendeer:

ersinisdj
22 Ekim 2009, 01:06
Derin bir soru. Değiştirme eğilimi maddi olarak müsaitlikle doğru orantılıdır. Yenileme ile tarz değişikliği birbirinden farklıdır. Yenilemek için mali durumunuz müsait olunca yenilersiniz. Eğilim yüksektir. Tarz değişikliği ise tüm motorları kullanma isteği ile ilişkilidir ama yenileme kadar olmasa da yine de mali durumla ilgilidir.

Ben de bazen bayileri gezerken goldwinglere baktığım gibi activalara cbf 150lere de imrenerek bakıyorum ve heyecanlanıyorum. Tüm motosiklet türlerini seviyorum herhalde :)

mehmetay18
22 Ekim 2009, 01:22
Mehmet nerlerdesin sen hacı ya.:rendeer:

Evdeyım abi, yataktayımm :) bu konuyu okudum daha uyku tutmuyor beni :) nasılsın abim? Telini pm atda yarın arayım sesini duyayım bir abicimm.. İyi gecelerr

asfalt meleği
22 Ekim 2009, 01:24
tamamen maddi güç gölgesinde kalan istekler ile ilgili..

sonra tarz değişikliği gibi özel bir durum da söz konusu.

bunu geçersekse beklentilerin artması, teknik üstünlük ve estetik yargılar devreye giriyor değiştirme ihtiyacı için..

deli_mavi
22 Ekim 2009, 01:34
abs yaninda hava yastigi ve esp de koyarlarsa degistiririm acimam asla...:cherry:

asfalt meleği
22 Ekim 2009, 01:40
ha bi de duygusal bağlılık olayı var..

ntticaret
22 Ekim 2009, 01:45
psikoloji mi okuyosun.

< iLk@yy >
22 Ekim 2009, 01:48
aslında tümüyle değil ama bi süreliğine arkadaşımda olan bir motorla değiştirip (imkan varsa ve kendiside kabul ederse tabi) denemek isterim neden olmasın şimdiye kadar bi kaç farklı tarzda motor kullandım hiçte sorun yaşamadım :cat:

Osbourne
22 Ekim 2009, 01:50
daha güçlü bir cruiserı almaya durmum uygun olduğu anda acımadan değiştiririm açıkçası..
hele ki şöyle hem sade hem de iri bir custom bulursam anahtarı mazgala bile atabilirim :)

Arjantinli69
22 Ekim 2009, 01:56
para oldugu müddetce her türlü motora binmeye denemeye açıgım.nasıl taktik ama :P

Levsy
22 Ekim 2009, 01:56
Değişim bir motorcunun genelde kanında vardır, zira hepimiz altımızdakine kavuştuktan kısa veya uzun bir süre sonra cc yükseltme hayelleri kurmaktayız. Bu da zaten değişim demektir ve çoğumuz buna imkanlarımız dahilinde açığız.

UmARsIZ
22 Ekim 2009, 01:59
Kulandığım tarzda daha üzeri olmadığı için değiştirebilir miyim bilmiyorum ama önceki motorlarıöı da çok sevmiştim hepsini değiştirebildim :) Sanırım yarına bir motor daha alacağım ama bunun yerine değil kuma olarak yakın yerlere gidip gelmek için. TDM 900'ün 4 silindiri çıkarsa koşarak alırım yenisini :D

GÖKTAX
22 Ekim 2009, 02:31
Test mi bu:silent:

egelim 43
22 Ekim 2009, 02:40
Motosikletinizi kolay degistirebilirmisiniz?.Bu mesele çok onemli, zira değiştirebilmek hem çok kolay hem de çok zor. Statükoya bağlı kalmak kimilerimiz için konforlu bir durum. Sırf değiştirebilmek için insan rahatını bozmak istemeyebiliyor. Öte yandan eğer mevcut koşullar rahatsızsa, değişim kaçınılmaz olabiliyor. Ama bazılarımız durduğu yerde duramıyor. Böyleleri her an motosikletlerini yeniden üretme kapasitesine sahip. Değiştirebilmek öyle ya da böyle motosiklete devam edebilmek için kaçınılmaz. Ama siz ona açık mısınız gerçekten? Değiştirme idare edebildiğiniz bir süreç mi? Yoksa ondan korkuyor ve kaçıyor musunuz?Ne zamana kadar?

Ben kendimi bu konuda hazır hissetmiyorum.Ya siz?

Tabikide sırf değiştirmiş olmak için kimse yada kendi adıma en azından ben değiştirmem motorumu fakat hoşnutsuz olduğum durumlar varsa motorumla ilgili (konfor,çekiş,yakıt tüketimi v.b) konunun mantık çerçevesinde + ve - yönlerini değerlendirerek hangi taraf ağır basıyorsa ve imkanlarda müsaitse değiştiririm.Durduğumuz yerde duramamak durumu ise meraktan ileri gelen ve genelde yeni başlayanlar için geçerli olan cc ve hp yükseltme tutkusu bence,ve buda tamamen imkan ve kendini hazır hissetme meselesi örneğin 125-250 cc ile başlamış ve yaklaşık 10-15000 km yapmış birinin 600cc ve üzeri makinaları rüyalarında görmesi gibi:cat: ve bu uç noktalara ulaşana kadarda böyle sürecektir emin ol...:bounce::rendeer: