PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motosikletleri Nasıl Çalıyorlar?

RunemagicK
21 Ekim 2009, 22:36
Yahu sürekli çalıntı başlıkları açılıyor ama nasıl çalıyorlar bu aletleri.
Disk kilidi olursa kaldırırlar götürürler olabilir
Zincirli ise kesip götürürler olabilir
Alarm varsa bi şekilde sustururlar o da olabilir
Ama bu şeylerden sonra nasıl götürüyorlar. Anahtar yok sonuçta, düz kontakmı yapıyorlar, sürükleyerek nereye kadar götürebilirlerki sonuçta
Bilelim ki belkide ona göre bi çare buluruz

ferhat uçank
21 Ekim 2009, 22:40
önce boşta sakin bi yere alıyorlar.. ortam müsaitse gidon kilidini kırıp düz kontak yapıyolar.. düşük motorların gidon kilitleri (cbr 125 gibi) kolay kırılıyor..
ancak büyük makineleri ne yapıyorlar bilmiyorum..

Kıkırdak
21 Ekim 2009, 22:49
Bu konuyla ilgili fazla bilgi açıklamayın sonra hırsızlar çoğalır felan ona göre..:mrgreen:

ilhan007
21 Ekim 2009, 23:01
bi tane l300 pikabı yanaştırıp arkasına atıveriyorlar...sonrada ne goren var ne duyan..:mrgreen:

erhdec
21 Ekim 2009, 23:02
böyle saçma sorumu olur diyelim ki soruları cavepladık bize ne faydası var valla arkadaşım çalınmaya karşı ne gibi önlemler alırız diye bi konu açsaydın memnun olurduk hırsızlığında tarifimi olurmuş .

poyraz010
21 Ekim 2009, 23:04
Biz önlem alalımda..

CAPANORD
21 Ekim 2009, 23:04
arkadaşlar her türlü önlemi alın:pr:

erhdec
21 Ekim 2009, 23:05
Yahu sürekli çalıntı başlıkları açılıyor ama nasıl çalıyorlar bu aletleri.
Disk kilidi olursa kaldırırlar götürürler olabilir
Zincirli ise kesip götürürler olabilir
Alarm varsa bi şekilde sustururlar o da olabilir
Ama bu şeylerden sonra nasıl götürüyorlar. Anahtar yok sonuçta, düz kontakmı yapıyorlar, sürükleyerek nereye kadar götürebilirlerki sonuçta
Bilelim ki belkide ona göre bi çare buluruz

en güzel çare asansöre bindiriyorsun doğru oturma odasına parkediyorsun ama odanın kapısını kilitliyorsun sonra Allaha emanet diyorsun . ama yinede yırttık deme hırsız bu kilit dayanmaz

Kazamai
21 Ekim 2009, 23:09
adamlar immobilizerlı motorlar için yanlarında kontak anahtarı getiriyorlar orijinalini oracıkta söküp elindekini monte edip çalıştırıyor yani işin mohunu çıkaranlarda var böyle

digi_boy26
21 Ekim 2009, 23:10
Bu konuda Eskişehir çok şanslı arkadaşlar. Bir çok merkezi mahallelerde otoparklar mevcut ve yeni yapılan apartmanlarda son teknoloji kapılar kullanılıyor ve kameralar zaten denetim gereği şart koşuluyor :cat:

Yampamız gereken tek şey aklımızın içimizin rahat edeceği her tedbiri alıp Allah'a tevekkül etmek. neticede para kolay kazanılmıyor. bu zevkten bu tutkudan mahrum kalmayı hiçbirimiz istemeyiz.

Allah hepimizin malını maneviyatını korusun.

COQ
21 Ekim 2009, 23:17
Zarf mi atiyon?:)
Dökülsün bakalim forumdaki hirsizlar, hem tanimis olalim, hem de nasil çaldiklarini ogrenelim.
Oylemi?
Guzel akil.:P

storm150_mmk
21 Ekim 2009, 23:19
motora düz kontak yapmnak kadar kolay bise yok heleki bu motor scooter sa daha bi kolay kontağım kırıldığında öyle götürmüstüm tamirciye...

Ramazan Can
21 Ekim 2009, 23:23
bu işi yapanlar motor ve elektirik bilgisine sahip...... çoluk çocuk işi değil yani....

RunemagicK
22 Ekim 2009, 00:43
böyle saçma sorumu olur diyelim ki soruları cavepladık bize ne faydası var valla arkadaşım çalınmaya karşı ne gibi önlemler alırız diye bi konu açsaydın memnun olurduk hırsızlığında tarifimi olurmuş .

kendi mantıklı yorumunu kendine saklasaydın arkadaşım. nası önlem alınacağını herkes biliyo aşağı yukarı ama çalınıyor yinede. demekki hırsızlar bizim bilmediğimiz bişeyleri biliyor.

Shrieker
22 Ekim 2009, 01:26
Renault kangoo gibi minivanların, veya eski model Ford Transitlerin falan arkasına atıp götürüyorlar. Kimsenin ruhu bile duymuyor.

asfalt meleği
22 Ekim 2009, 01:37
cesaret, bilgi, yetenek, ar duygusunun yada vicdanın olmadığı bir kalp ile birleşince oluyor bi şekilde.. bilsek ne gezer ki.. elin adamı immobilizer sistemli mercedes i götürüyor yeri geldiğinde..

sanırım bizim yapabileceğimiz sadece işlerini biraz zorlaştırmak olur. + bi kaç kilit, alarm vb..

SAd0
22 Ekim 2009, 01:44
motora düz kontak yapmnak kadar kolay bise yok heleki bu motor scooter sa daha bi kolay kontağım kırıldığında öyle götürmüstüm tamirciye...

aha yakaladık teslim ol!! :queen::queen::queen::queen::queen::queen::queen:: queen::queen::queen::queen::queen::queen::queen:

Arjantinli69
22 Ekim 2009, 02:00
Bu konuyla ilgili fazla bilgi açıklamayın sonra hırsızlar çoğalır felan ona göre..:mrgreen:

tamda daha önce yazdığım cümleler ve aynısını tekrar yazacaktım.bu tür paylaşım ve dahası motosiklet ile ilgili sitelere üye olup,burdaki arkadaşların anlatımlarından yola çıkarak hırsızlık yapıyorlarmış.bizde burda senin gibi arkadaşların sorularına cevap vererek onlara buyrun motorları daha kolay çalın gibisinden yardım etmiş oluyoruz.:pale: bence bu tarz sorular burda sorulmamalı. yöneticilerinde bu tür sorulara aslında uyarı vermeli diye düşünüyorum.

kanucan
22 Ekim 2009, 02:09
youtube de böyle videolar izlemiştim adamlar hayabusayı sürükliye sürükliye kamyonetin arkasına atıyolar :queen:

c@n
22 Ekim 2009, 02:41
inanmaya bilirsiniz ama ss veya turing tarzı makinaları bildiğiniz kaykay uzerine yerleştirilmiş aparatlar vasıtasıyla bile çalıyorlar tv da gördüm show haber de 1 sene önce

groteks
22 Ekim 2009, 04:07
motorumuzun nasıl çalındığını değil, çalınmaması için ne gibi önlemler almalıyız, bunu konuşmak çok daha doğru olur düşüncesindeyim...
motoru kimsenin göremeyeceği bi alana bırakmak yerine görülebilir bi yere bırakmak ama bu yetmez, kesilmesi zor bi halatla mümkünse şasiden bağlamak ve kilitlemek, alarmı açmayı unutmamak gerekir. maddi imkanlar müsaitse gsm uyarıcılı alarm bağlatmak ve kasko yaptırmak en iyi çözümlerdendir....

RunemagicK
22 Ekim 2009, 04:23
tamda daha önce yazdığım cümleler ve aynısını tekrar yazacaktım.bu tür paylaşım ve dahası motosiklet ile ilgili sitelere üye olup,burdaki arkadaşların anlatımlarından yola çıkarak hırsızlık yapıyorlarmış.bizde burda senin gibi arkadaşların sorularına cevap vererek onlara buyrun motorları daha kolay çalın gibisinden yardım etmiş oluyoruz.:pale: bence bu tarz sorular burda sorulmamalı. yöneticilerinde bu tür sorulara aslında uyarı vermeli diye düşünüyorum.

fotolu detaylı anlatılırsa hırsızın işine yarar tabi. ki kimsenin detaylıca anlatacağını sanmıyorum. merak ettiğim kamyonamı atıyolar, sürükleyerekmi götürüyolar, bi şekilde motoru çalıştırıyolarmı yada başka bir yollarımı var.

Doru
22 Ekim 2009, 10:07
inanmaya bilirsiniz ama ss veya turing tarzı makinaları bildiğiniz kaykay uzerine yerleştirilmiş aparatlar vasıtasıyla bile çalıyorlar tv da gördüm show haber de 1 sene önce

:pale: Bu bilgi bence önemli. Ne yapıyoruz demekki hiç bir şeye güvenmiyoruz. Bence en iyi yöntem gene babadan kalan yöntem. Bir yere gidince görebileceğin bir yere park edeceksin veya senin adına gözlemleyecek birilerinin yanına bırakacaksın ama gene de güvenmeyip 15 dk. da bir kontrol etmek lazım. :queen::bounce::salut:

bsd
22 Ekim 2009, 10:09
Kasko en iyi çözüm. Kasko pahalı diyenler için sadece çalınma kaskosu da yapılabiliyor 100 TL civarı yıllık. Yalnız 150 kg ve 500cc altı motorlar için çoğu sigorta şirketi kasko yapmıyor. Yani küçük cc motor kullanan arkadaşlar daha zor bir durumda aslında.

Sağlam bir enduro kilit ile şasiden biryere bağlamak ve zincirin yere temas etmemesi de güzel bir önlem. Ama hırsıza kilit dayanmaz tabiki.

takendy
22 Ekim 2009, 10:17
ben sele altı özel patlayıcı koydum çalındığında goethe ünde patlatacam hırsızın .....

htmetin
22 Ekim 2009, 10:32
Motorumuzla yatacak halimiz yokya geceleri. Çalıyorlar işte..
Önce Kendilerinin Ar ve haya duygularını Düz kontak yapıp kırıyorlar ondan sonra pikap veya kapalı vanın arkasına atıp yallahh.

Allah kimsenin başına vermesin. Aylarca kredi ödeyip yemeyip içmeyip motor sahibi olan ve motorlarını çok seven arkadaşların motoru çalınıyor. Bu arada İstanbulda en çok Anadolu yakası MALTEPE ve Avrupa yakasında ise BEYLİKDÜZÜ taraflarıda oturanlar çok dikkat etsinler çünkü emniyetin istatisliklerine göre en çok buralarda çalıntı olayları oluyor. Maltepedeki hırsızlar Başıbüyük tepesine, Beylikdüzündeki HIzgızlarda Haramidere taraflarında gereken itinayı göstererek parçalara ayırıyorlar motorları ve arabaları. haberiniz olsun.

RunemagicK
22 Ekim 2009, 14:51
aslında benzinciler motorlar için park yeri oluştursa, uygun bi fiyata bırakılabilir

songiden
22 Ekim 2009, 18:18
Bariyerli apartman özel otoparkı + arka diskte disk kilidi + ön tekerlekte sabit demire bağlı çelik halat + alarm + güvenlik kameraları... Tüm bunlar, iki kişinin bile zor kaldırdığı 240kg'lık bir motor için.. Ama yine de paranoyayla cama fırlanılan geceler...