PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : YArdım Ederseniz Sevinirim!!!!

casper_396
21 Ekim 2009, 20:31
ARkadaslar bundan 1 ay once scooterimle yokusu cıkıyorum 30-40 civarı yol asırı egimli degil di fakat yolda bi kısım ıslaktı ve cukurlar vardı yavaslamak amacıyla frene dokundum dokunmamla arkadan arabanın vurması bir oldu neyse herseyim tamdı motordan dusmedim bile ancak motorda maddi hasar meydana geldi carpan sahıs az işim var ben karakola gelecem dedi ve olay yerini bozdu mecburen bende motoru elime alıp karokola goturdum neyse orada hasarını karsılıycam dedi carpan aracın sigortası karsılayacak dedi motor 1 aydır serviste fakat tek anahtar vurulmamıs sizce ne yapmalıyım mahkeme açsam kazanabilirmiyim elimde sahısın agzından yazılmıs sigorta dilekcesi var yorumlarınızıbekliyorum

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:57 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:38 PM ----------

acaba mahkeme acsam yeni motor aldırabilirmiyim? motorda şasi - hava filtresi-egzoz-stoplar falan gitti yani minimum-700 masraf var + şasi deişirse ruhsata işletme falan oda 200 ü bulur dediler

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:31 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:57 PM ----------

Bune Ya Kimse Yorum Yazmıcakmı!

t.madde
21 Ekim 2009, 21:42
geçmiş olsun olay yerini ikinizde terk etmişsiniz polis olay yerinde tutanak tutmalıydı hasar tesbiti yapılmalıydı...motorunu verdiğin servise söyle böyleyken böyle motora çarpan adamın sigorta şirketinden yetkili gelsin tutanak tutulsun motorum yapılsın sigortadan alın paranızı....sigorta şirketinden servislere yetkili kişiler geliyo masraf listesi falan yapıyolar...eğer servis bişey demezse sana sigortacılarla konuş fikir al

relique
21 Ekim 2009, 21:49
kardeşim bu konudan pek anlamam ama büyük geçmisolsun.....inş.sana yardımcı olabilecek arkadaşlar cıkar yada muameliceler takipçiler bu işleri iyi bilirler bi danışmanda fayda var derim

Nexagon
21 Ekim 2009, 22:01
servis neden işlem yapmamış onu anlamadım karşı tarafın sigortasıyla bir konuş bakalım. son çare adamla konuş, eğer adam haksızlık yapmaya çalışırsa, kendini haklı görürsen, kafanda meşrulaştırırsan adamın yazdığı yazıda da bir adres ve taahhüt varsa ver kağıdı senetçilere onlardan al cüzi bi miktar çekil kenara.

casper_396
22 Ekim 2009, 08:59
arkadaslar cok tesekkur ederim yorumlarınız icin biraz daha aydınlatırsanız iyi olur!

Özer
22 Ekim 2009, 09:20
ARkadaslar bundan 1 ay once scooterimle yokusu cıkıyorum 30-40 civarı yol asırı egimli degil di fakat yolda bi kısım ıslaktı ve cukurlar vardı yavaslamak amacıyla frene dokundum dokunmamla arkadan arabanın vurması bir oldu neyse herseyim tamdı motordan dusmedim bile ancak motorda maddi hasar meydana geldi carpan sahıs az işim var ben karakola gelecem dedi ve olay yerini bozdu mecburen bende motoru elime alıp karokola goturdum neyse orada hasarını karsılıycam dedi carpan aracın sigortası karsılayacak dedi motor 1 aydır serviste fakat tek anahtar vurulmamıs sizce ne yapmalıyım mahkeme açsam kazanabilirmiyim elimde sahısın agzından yazılmıs sigorta dilekcesi var yorumlarınızıbekliyorum

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:57 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:38 PM ----------

acaba mahkeme acsam yeni motor aldırabilirmiyim? motorda şasi - hava filtresi-egzoz-stoplar falan gitti yani minimum-700 masraf var + şasi deişirse ruhsata işletme falan oda 200 ü bulur dediler

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:31 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:57 PM ----------

Bune Ya Kimse Yorum Yazmıcakmı!

Polis merkezinde ödeyeceğini belirtmiş! bu bir anlamda hatayı kabullenmektir.neden Polise bir tutanak yazdırmadın ki?
bu durumda para alman çok ama çok güç. Sanırım kendi yağında kavrulacaksın ama özellikle değinmek istediğim konu şasi sorunun.
Eğer motosikletin şasisi değişecekse, (motosiklet Türkiye de montaj ise) üretici firma ruhsata kayıtlı numarayı başka bir şaseye basarak sorun çözülür.
Trafikte kayıt falan gerekmez.