PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Almalı mı Almamalı mı ?

Hytloth
21 Ekim 2009, 01:55
Arkadaşlar ben 23 yaşındayım ve motor almak istiyorum fakat abimin aşırı bir muhalefeti ile karşı karşıyayım artık işi sana güveniyorum beni hayal kırıklığına uğratma motor alarak(tehlikeli diye söylüyorum) yani işi ciddi anlamda duygusallıga kadar getirdi.Tırın scooterı görmeyip altına alıp ezdiği bir video vardı onu izletti seninde başına gelebilir, özellikle Türkiyede Motorcuya yol verilmez seni görmezler görmezden gelirler vs şeyler sıralıyor bir yandan da çok büyük bit tutku benim için kendımı mutlu hissettiğim nadir heveslerimden diyebilirim.
Arkadaşlar sizler motor kullanıcıları olarak bana ne gibi bir öneride bulunabilirsiniz yazılarınız memnuniyet ile okuyacağım.
Teşekkürler .

Dip Not:A2 ehliyetim ve cok olmasada sürüş deneyimim var.

m.şanveren
21 Ekim 2009, 02:35
abine sitedeki gezi yazılarını veresimlerini göster.fikri değişecektir bu insanlarda motora biniyo nekadarda güzel eyleniyolar neden bizde eylenmiyelim gerekli emniyeti sağladıktan sonrabirlikte abi kadeş çıkacağınız gezilerden bahset.vs.vs.

< iLk@yy >
21 Ekim 2009, 02:37
sitedeki bizim gezi resimlerimiz dışında arabayla yapılan kaza sonuçlarınıda göster aratıp bulup bence

kullandığımız hiç bişe aslında tehlikeli değildir
onları biz tehlikeli hale getiriyoruz...

GorkeM
21 Ekim 2009, 02:44
Abin haklı , Türkiye'de motosiklet sürmek tehlikelidir.

TORAMAN
21 Ekim 2009, 02:57
Motosiklet kullanmak tehlikeli bir o kadar da zevklidir.:)

ozrace
21 Ekim 2009, 03:01
önce korumalarını al yavaş yavaş güzelliklerini anlat.yani nabza göre şerbetini ver

soner_kep
21 Ekim 2009, 03:04
sen ona bi tur ver bak nasıl fikir degişiyor :D:D

Kazamai
21 Ekim 2009, 03:06
sen ona bi tur ver bak nasıl fikir degişiyor :D:D

+11111:queen:

RunemagicK
21 Ekim 2009, 03:20
Arkadaşlar ben 23 yaşındayım ve motor almak istiyorum fakat abimin aşırı bir muhalefeti ile karşı karşıyayım artık işi sana güveniyorum beni hayal kırıklığına uğratma motor alarak(tehlikeli diye söylüyorum) yani işi ciddi anlamda duygusallıga kadar getirdi.Tırın scooterı görmeyip altına alıp ezdiği bir video vardı onu izletti seninde başına gelebilir, özellikle Türkiyede Motorcuya yol verilmez seni görmezler görmezden gelirler vs şeyler sıralıyor bir yandan da çok büyük bit tutku benim için kendımı mutlu hissettiğim nadir heveslerimden diyebilirim.
Arkadaşlar sizler motor kullanıcıları olarak bana ne gibi bir öneride bulunabilirsiniz yazılarınız memnuniyet ile okuyacağım.
Teşekkürler .

Dip Not:A2 ehliyetim ve cok olmasada sürüş deneyimim var.

abin haklı, o videoda izlediğin gibi 5 saniye içinde hayatının son bulma ihtimali var. Göze alıcaksın

Brs.
21 Ekim 2009, 03:22
Benim abim annem vs.. herkez karşı... yavaş yavaş çalışma yap üstlerine git.. Her daim motordan bahset vs.. Nasıl süreceğin konulardan bahset.. Eminim yumuşuyacaklardır.. Ki benim abim babam gibidir.. O bile yumuşadıysa ve ılımlı bakmaya başladıysa sanırsam çoğu kişi de öyle bakar.. İnce ince çalışman dileğimle =)

Hytloth
21 Ekim 2009, 03:48
Bakalım arkadaşlar bende elimden geldiğince almak için uğraşıyorum gerçekten motor tehlikeli farkındayımda ayrıca onlarıda üzmek istemiyorum bakalım bir şekilde çıkıcaz bu işin içinden umarım bu motor tutkusu bana araba aldırılıp hadi sen buna bin diyerek sönmez.

kanucan
21 Ekim 2009, 06:38
abin haklı. benim abimde ilk zamanlar böyleydi şimdi oda benim gibi motor hastası :queen:

t.madde
21 Ekim 2009, 09:23
motorsiklet tutkun sayılı zevklerin içindeyse bence al bende çok seviyorum motor sürmeyi ve ben iki defa ölümcül kaza atlattım ikisinde de suç bizdeydi ilk kazam kör noktada selektöre güvenerek sollamaya çıktım otobüsün altına girdim ve hiç biyerimde kırık olmadan altından çıktım ikinci kazam teyze oğlu sürüyodu motoru çevre yolunda 50 khm hız ile girilcek viraja 100 khm hızla girmeye çalıştı bizi bariyerlere soktu aya kalkıp hastaneye gittik elime ve koluma dikiş attılar allaha şükür verilmiş sadakam varmış..her kaza yapan ölmüyo sen kaskını takarsan korumalıkların olursa çok hafif yaralarla kazayı atlatırsın ALLAH KİMSEYE KAZA BELA VERMESİN...motor tutkun zevkin içinde kalmasın dünyaya insan 1 defa geliyo

korkut 250
21 Ekim 2009, 09:31
Araba kazalarındada sonuçta çoğu ölümler ya tavanın göçmesi ya direksiyonun batması yada içinde sıkışma sonucu oluyor.:cat:Yani araba dahamı az tehlikeli.

takendy
21 Ekim 2009, 09:58
zevkli olan tehlikeli olması

johnson
21 Ekim 2009, 12:53
ilk motoru kullandıgımda cok zevkliydi ehliyetimi de annemden gizli aldım ve şimdi onu da ikna etmiş bulunuyorum yakında da motoruma kavusmak istiyorum aile rızası onemli

UmARsIZ
21 Ekim 2009, 13:01
Al motoruna yanlarına git. Haber bile verme ben öyle yapmıştım. Evet motorsiklet tehlikelidir hem de çok (bir o kadar da güvenlidir denilebilir ama bunun tartışmasına girmeye niyetim yok) Hayatından önce sen sorumlusun senin sorumluluğun önce kendine. Motorsiklet kullanma sorumluluğunu üzerine alabiliyorsan durma git al motorsikletini ;)

by_dengesiz
21 Ekim 2009, 13:07
ver ayarı,ver ayarı

yürekçe
21 Ekim 2009, 13:10
1- ailen haklı
2- aynını yaşadım
3- zor bela izin almıştım, kaza yaptığımda abim kendine uzun süre gelemeyip kendini suçladı
4- ben hala motora biniyorum ve daha dikkatliyim
5- ONLARIN RIZASI OLMADAN ADIM BİLE ATMA!!!
6- güven sağlamaya mutlaka gayret et. gerçekten istiyorsan kesinlikle başarırsın

Volkan Serezli
21 Ekim 2009, 13:52
bence motoru kullanmayı abinde denesin
bidaha üstünden inemez

The Dude
21 Ekim 2009, 14:33
Görkem abinin haklı olması konusunda haklı.

myagdi
21 Ekim 2009, 14:41
motosiklet kullanmak tehlikelidir, bir o kadar da zevklidir.

korumaların öneminden bahsedilmiş, tekrar etmeyeyim.

yol şartlarına ve trafiğin akışına göre kullanırım; asla dolduruşa gelip kimseyle yarışmam diyorsan; çekinme ve al.

baba_selim
21 Ekim 2009, 15:31
kar:)deş eyer içinde bu motosiklet tutkusu varsa bence al sende aramıza katıl bu makinalar bizim yaşama bakış şeklimizi ve hayattaki farklılıgımızı gosterir.güzel ve büyük cc bir makina alırsan emin ol abin senden fazla motor tutkunu olucaktır

htmetin
21 Ekim 2009, 15:38
Kafana koyduğun şeyi yapabildiğin ve başarabildiğin sürece mutlu bir insan olursun. Ama Aileni bir kenara itme hele hele bu senin abinse..

asivezor
21 Ekim 2009, 16:21
aslında abin haklı ancak türkiyede insanlar sadece motosklet kazalarından ölmüyor. ölümün nerede ve nasıl gelecegi bilinmez. düşünsenize bir filanca tarihte filanca saatte filanca yerde filanca şekilde öleceksin diye kaderimiz yüzümüze okunsaydı insanlar kafayı yerdi.

denize girmekte tehlikelidir. yada ne bileyim agaca çıkıp meyva toplamakta tehlikelidir. bunların yanısıra ülkemizde birçok hain köpek sürüsü dolaşmakta. kız arkadaşınla beraber çarşıya çıktıgında hain bir terör saldırısınada kurban gidebilirsin. yada yolda yürürken ayagın burkulup dengeni kaybedip başını kaldırımın kenarına da vurunca hayatını kaybedebilirsin.

eger içinde apacilik yoksa adam akıllı bineceksen korkma bişey olmaz. olaki bir kaza geçirirsen burnun bile kanamadan çıkabilirsin. yada hayatını kaybedebilirsin sakat kalabilirsin. ama inançlı biriysen kaderede inanmak gerekir.

kader derken bazı insanlar öylesine inanırki mesela adam alkol alıp araç kullanır kaza geçirir ve sakat kalır buna kader der. oysaki kader kontrol edemedigin herşeydir. kontrol edebildiklerin kazadır. mesela alkollü bir sürücü kaldırımda yürüyen bir çocuga çarpsa sürücünün yaptıgı kaza çocugunki ise kaderdir. bu baglamda sen bütün koruma ekipmanları ile bindigin taktirde hız limitlerine uydugun taktirde trafiktede diger araç sürücülerinin seni görse bile görmedigini düşünerek hareket ettigin taktirde kendine aşırı güvenerek kullanmadıgın taktirde allahın izniyle hiçbişe olmaz.

kendine şehriçinde kullanabilecegin küçük cc bir scooter al ve motosiklet dünyasına ilk adımı at.

yürekçe
21 Ekim 2009, 16:44
aslında abin haklı ancak türkiyede insanlar sadece motosklet kazalarından ölmüyor. ölümün nerede ve nasıl gelecegi bilinmez. düşünsenize bir filanca tarihte filanca saatte filanca yerde filanca şekilde öleceksin diye kaderimiz yüzümüze okunsaydı insanlar kafayı yerdi.

denize girmekte tehlikelidir. yada ne bileyim agaca çıkıp meyva toplamakta tehlikelidir. bunların yanısıra ülkemizde birçok hain köpek sürüsü dolaşmakta. kız arkadaşınla beraber çarşıya çıktıgında hain bir terör saldırısınada kurban gidebilirsin. yada yolda yürürken ayagın burkulup dengeni kaybedip başını kaldırımın kenarına da vurunca hayatını kaybedebilirsin.

eger içinde apacilik yoksa adam akıllı bineceksen korkma bişey olmaz. olaki bir kaza geçirirsen burnun bile kanamadan çıkabilirsin. yada hayatını kaybedebilirsin sakat kalabilirsin. ama inançlı biriysen kaderede inanmak gerekir.

kader derken bazı insanlar öylesine inanırki mesela adam alkol alıp araç kullanır kaza geçirir ve sakat kalır buna kader der. oysaki kader kontrol edemedigin herşeydir. kontrol edebildiklerin kazadır. mesela alkollü bir sürücü kaldırımda yürüyen bir çocuga çarpsa sürücünün yaptıgı kaza çocugunki ise kaderdir. bu baglamda sen bütün koruma ekipmanları ile bindigin taktirde hız limitlerine uydugun taktirde trafiktede diger araç sürücülerinin seni görse bile görmedigini düşünerek hareket ettigin taktirde kendine aşırı güvenerek kullanmadıgın taktirde allahın izniyle hiçbişe olmaz.

kendine şehriçinde kullanabilecegin küçük cc bir scooter al ve motosiklet dünyasına ilk adımı at.

aklın yolu birdir ama ben bu yolda bir durak işaretledim, ailesinin gönlünü razı etmeli...

_ferkan_
21 Ekim 2009, 23:40
puhahahaa :queen: O videoyu biliyorum garibim resmen kurbağa gibi patlıyor banada arkadaşım izletmişti ama işimiz onlara kaldıysa yandık biz.Tedbir bizden taktir ALLAH tan arkadaşım ne olacaksa olur herşey ALLAH tan.

mete_han
22 Ekim 2009, 00:21
Karar senin...cezur davranıp bildiğinide okuyabilirsin...aileni dinleyip doğru zaman içinde bekleyebilirsin...yaşa ve gör...

osmanba
22 Ekim 2009, 00:25
Bu durumlarda aile içi muhalefet son derece doğaldır. Tabi ki büyüklerinin dediği de doğrudur. Türkiye şartları bu konuda daha zorlayıcı. Ben yaklasık 30 senelik motosiklet kullanıcısıyım. Az çok deneyimlerimle muhtemel tehlikelerden birkaçını sıralamak isterim.
1- Ülkemizde yeterki bir sürücü kursunun kapısına git; eğitim verilmeden ehliyet cebinde. Trafik cezaları da hafif. Bu nedenle sokaklar sürücü değil mayın dolu.
2- Yollar delik deşik. Yetmemiş gibi toz toprak ve çamur.
3- Sokaklarda başı boş gezen itler ayrı bir bela.
Bu saydıklarım sıradan günlük potansiyel tehlikeler..
Az önce iş dönüşü eve gelirken E 5 üzerinde birden önüme fırlayan koca bir kurt köpeği. Daha ne olduğunu anlamadan motosikletin altına girdi. Kullandığım motosiklet Honda Şhadow yerden yüksekliği 10 cm. Bir anda kendimi rodeo yapıyor sandım. Tecrübelerime dayanarak motosikleti devirmeden koca iti altımda sanki bir oklava gibi döndürerek üstünden geçtim. Yıllardır böyle olaylar anlatılır ve ben nasıl olurda köpak motosikletin altına düşer derdim. Meğer düşermiş.
Benimde babam ve annem "oğlum Her anne ve baba çocuklarını mutlu etmenin yollarını arar. Eğer sen bir motosikletle son derece mutlu olacaksan biz buna hayır demez, yemez, içmez sana bir motosiklet alırız. Biz bunu senin mutluğun için yapmışken senin başına bir kaza bela gelirse kahrolur hayatta kalamayız"demişlerdi Bütün bunlara rağmen bende "ben sizi bu duruma düşürmemek için elimden gelen geyreti gösterecem. Siz olmadan benim de hayatta kalmam mümkün olamaz.Fakat Yüce Allah'ın takdırı olarak karşıma gelecek bir kaçınılmaz olursa ona zaten kimse engel olamaz" demiştim. Ve bu sözün ardından motosiklet alma vizesine sahip olmuştum. Şansın açık olsun..

serkan.ist
22 Ekim 2009, 01:36
Arkadaşların söylediği herşeye zaten katılmamak elde değil ancak eklemek istediğim önemli bir husus var. Bizler çoğunlukla motor kullanmaya çekirdekten yani bisiklet sonrası mobilet boylardan başlıyoruz. sonrasından küçük cc hafif motorlar ve ileri zamanlarda tercih ettiğimiz motorlara biniyoruz. Gözlemlediğim kadarıyla kazaların çoğu acemi sürücülerin kullanmayı bilmediği motorlarda yaşanıyor. Önce küçük bir scoter le başlamalısın. Eğer tipine bakıp bir sport motoruyla başlarsan hayatının film şeridi gibi gibi gözlerinden geçtiği o kısacık an diliminde ailenin sözlerini hatırlayıp geri dönülmez pişmanlık yaşama ihtimalin daha fazladır. Araba hata affeder ama motor asla.

Hytloth
22 Ekim 2009, 03:24
Bütün yorumlarınızı teker teker okudum teşekkür ederim ilginize arkadaşlar.Ailemin rızası evet benim içinde çok önemli Annem ile Babamı ikna etmiş durumdayım ama abime ne desem rızasını alamadım şimdiye kadar çok çeşitli şeyler söyleyebiliyor yani dokundurdukları (ağabeyimdir sözünden çıkmam pek) gerçekten içimi yakan şeyler mesela hadi tehlikesini geçtim o parayı kendini geliştirmeye ver mesela TOEFL için kursa kayıt ol veya ingilterede dil kursuna git motor alma kendını gelistirmeye harca vs.(Elektronik Müh. 3 sınıfta okumaktayım) okul bitmeden kendıne yatırım yap o parayı ne yapacaksın motoru lüks sana ama çok istiyorum ne yapabilirim sonuçta alacak durumum var fakat çok çeşitli bahaneler gerçekten altından kalkamıyorum.
Ne demeliyim arkadaşlar tamam ben motordan vazgeçiyorum o parayı eğitim için harcayıp 2,3 sene sonra araba mı alayım demek mantıklı cunku biliorum ki o zamanda farklı bahaneler sunacaktır.Yoksa hayallerimin peşinden koşmak mı ne olursa olsun ?

Arjantinli69
22 Ekim 2009, 03:43
şöyle söylemek isterim sene 88 tutturdum babama motor diye 2 tane kapıda araba var sen motor istiyorsun benden diye cevap verdi.ben tabiki devam ısrara bir arkadaşı vardı başkomiser o da motorcu hemde eşine bile almıştı.onu devreye soktum ve eşinin motorunu almıştım ilk motorum.:P ama babamın istememe sebebini az bir zaman sonra öğrenmiştim çünkü kaza yapmıştım.böyle devam etti seneler.3 tane motor pert oldu az kalsın bende oluyordum.çogu sürücü hatası,kimisi karşı tarafın hatası,kimi de yol hatası zaten hata olmasa kaza olmaz.4 senedir kardeşim motor almayı düşünüyor yaşı 29 arabası da var ama ben alma diyorum sebep adrenalin yüklü,hız yapmayı seviyor e üzülecek olanda biziz artı koca sülalede tek motor kullanıcısı benim.yan dairedeki komşum ble bana kızıyor 16 yaşında oglu motor istiyormuş hep senden görüyor diye bana sitem ediyor...sonuç abilik sana birşey olmasını istememesi.bence gönüllerini yapmadan rızaları olmadan motor alma derim.helede motorları hiçe sayan sürücülerin çogaldığı memleketimizde.

Hytloth
22 Ekim 2009, 03:57
şöyle söylemek isterim sene 88 tutturdum babama motor diye 2 tane kapıda araba var sen motor istiyorsun benden diye cevap verdi.ben tabiki devam ısrara bir arkadaşı vardı başkomiser o da motorcu hemde eşine bile almıştı.onu devreye soktum ve eşinin motorunu almıştım ilk motorum.:P ama babamın istememe sebebini az bir zaman sonra öğrenmiştim çünkü kaza yapmıştım.böyle devam etti seneler.3 tane motor pert oldu az kalsın bende oluyordum.çogu sürücü hatası,kimisi karşı tarafın hatası,kimi de yol hatası zaten hata olmasa kaza olmaz.4 senedir kardeşim motor almayı düşünüyor yaşı 29 arabası da var ama ben alma diyorum sebep adrenalin yüklü,hız yapmayı seviyor e üzülecek olanda biziz artı koca sülalede tek motor kullanıcısı benim.yan dairedeki komşum ble bana kızıyor 16 yaşında oglu motor istiyormuş hep senden görüyor diye bana sitem ediyor...sonuç abilik sana birşey olmasını istememesi.bence gönüllerini yapmadan rızaları olmadan motor alma derim.helede motorları hiçe sayan sürücülerin çogaldığı memleketimizde.
bende rızasız bir işe kalkışmak istemiyorum bakalım . . .

Arjantinli69
22 Ekim 2009, 04:06
sen ehliyetini al nasıl olsa daha gençsin motoru almaya zamanın olur hayırlısıyla.

Hytloth
22 Ekim 2009, 04:10
sen ehliyetini al nasıl olsa daha gençsin motoru almaya zamanın olur hayırlısıyla.

Ehliyetim var abi motor deneyimimde çok olmasada var bakalım kısmet diyorum artık ailemin söyledikleri çok mantıklı asla yadırgamıyorum fakat insan eğer imkanı varsa istediğini istediği zaman yapamaz ise ne anlamı var diye de düşünmüyor değilim.

serkan.ist
23 Ekim 2009, 20:19
Bütün yorumlarınızı teker teker okudum teşekkür ederim ilginize arkadaşlar.Ailemin rızası evet benim içinde çok önemli Annem ile Babamı ikna etmiş durumdayım ama abime ne desem rızasını alamadım şimdiye kadar çok çeşitli şeyler söyleyebiliyor yani dokundurdukları (ağabeyimdir sözünden çıkmam pek) gerçekten içimi yakan şeyler mesela hadi tehlikesini geçtim o parayı kendini geliştirmeye ver mesela TOEFL için kursa kayıt ol veya ingilterede dil kursuna git motor alma kendını gelistirmeye harca vs.(Elektronik Müh. 3 sınıfta okumaktayım) okul bitmeden kendıne yatırım yap o parayı ne yapacaksın motoru lüks sana ama çok istiyorum ne yapabilirim sonuçta alacak durumum var fakat çok çeşitli bahaneler gerçekten altından kalkamıyorum.
Ne demeliyim arkadaşlar tamam ben motordan vazgeçiyorum o parayı eğitim için harcayıp 2,3 sene sonra araba mı alayım demek mantıklı cunku biliorum ki o zamanda farklı bahaneler sunacaktır.Yoksa hayallerimin peşinden koşmak mı ne olursa olsun ?

Mutlu olacağından emin olduğun şeyi yap. Hem bu gün hemde 5 sene sonra pişman olmayacağın şeyi. Asında cevap çok basit.....

anılyuksel
23 Ekim 2009, 22:51
Abin haklı , Türkiye'de motosiklet sürmek tehlikelidir.

kendimce şöyle bi şey geliştirdim zevkli olupta tehlikeli olmuyon bi iş güzel olupta sağlıklı olan yemek yoktur şekilnde şimdi buna göre avrupa ülkelerinden motosiklet kullanmak zevksizmi:silent:
bide arkadaşım abine kulak asma deki o tırın önünde bi araba da olsa altına alacaktı şimdi kendime tır mı alayım de bide olacaksa olur ötesi yok de ne biliyim uydur işte bişeyler ikna et :)

ünaltürkyazıcı
23 Ekim 2009, 23:16
ben kendi şahsım için söylüyorum.Beni kafese kimse koyamaz.özgürlüğün tadına varmak istiyorsan motora bineceksin.bunun zevki anlatılmaz sadece yaşanır. sana abi nasiatı EN YAKIN ARKADAŞIN AİLENDİR unutma. kararınızı birbirinizi kırmadan verin.

davids
24 Ekim 2009, 22:59
sokağa çıkmakta çok tehlikeli ama çıkıyoruz

askersss
24 Ekim 2009, 23:25
domuz gribinden ölmektense,motor ile riskli yaşamayı tercih et.