PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : yeni motorcu

jamiroquai
21 Ekim 2009, 01:39
arkadaslar yeni motora baslayacagım.Cruiser tipi motor dusunuyorum 500 cc motorla baslamak uygun mudur? virago 535 ya da en500 dusuyordum yoksa vazgecmem mi gerekir bu motorlardan baslangıc icin.Fikirlerinizi bekliyorum...

sey_47
21 Ekim 2009, 01:41
başla hocam sorun olmaz ama trafikpe hemen çıkmaman lazım
git pazar yerine 2 saat dur kalk hızlan yavaşla olur gider artık....

jamiroquai
21 Ekim 2009, 01:57
basla diyerek icimdeki yanıtı verdin valla:)

remzi661
21 Ekim 2009, 03:15
2 saat kalk dur fren ve hersey tamam... :silent:
Kolay gelsin.....

ozrace
21 Ekim 2009, 03:18
kendine güveniyosan sorun yok.bol pratik şart tabi

RunemagicK
21 Ekim 2009, 03:23
ne güzel örnek oluyosunuz yahu. o makinayla temkinli kullanırsan büyük bi kaza yapmazsın ama 500cc bilmemkaç beygir ve tork, gazı ufacık fazla kaçırman öndeki araca yapışmana sebep olur. önce 150cc bi dene trafikte sonra yiyosa 500e geç(:

Osbourne
21 Ekim 2009, 04:49
o en500 diyip geçiverdiğin motosiklet 500 cc cruiserlar içinde en yüksek beygir oranına sahip..adeta bir racing dir..6 ileri şanzumanı var o kadar diyeyim..Yani başlangıç motoru değil..

Hatta iki nedenden dolayı 500 cc hiçbir motor başlangıç seviyesi motoru değil..
1. Devirdiğinde çıkan masraf motosikletten soğutur.
2. %90 ihtimalle devirirsin.

COQ
21 Ekim 2009, 05:16
2 saat kalk dur fren ve hersey tamam... :silent:
Kolay gelsin.....

Yaaa!!
goruyon mu elin oglunu?
sen aylarca ders al, bizi bile ta buralarda strese sok.
Elin adami 2 saat dur kalk yapip motor kullansin.
Turkiye'nin avrupa birligine degil, avrupa birliginin Turkiye'ye girmesi lazim.:cherry:
Artik ne yazacagimi da sasirmaya basladim.:pr:

kanucan
21 Ekim 2009, 05:23
500 cc lik aleti öğrenmek 2 saatte oluyosa nerde benim hayabusam yaaaa:silent:

remzi661
21 Ekim 2009, 05:29
Yaaa!!
goruyon mu elin oglunu?
sen aylarca ders al, bizi bile ta buralarda strese sok.
Elin adami 2 saat dur kalk yapip motor kullansin.
Turkiye'nin avrupa birligine degil, avrupa birliginin Turkiye'ye girmesi lazim.:cherry:
Artik ne yazacagimi da sasirmaya basladim.:pr:

Ben birsey demiyorum abi artik...
Demek okadar dersi bosuna aldim ben..
Sadece dur kalk icin bilmemkac saat ders aldim...
Otobani devlet yolunu falan geciyorum...
is bukadar kolay yani..
Allah benim belami versin.. :pr:
olay iki saatte oluyormus ama benim hoca bana bukadar saati bana gecirdi yani...:salut: Diyorumya beyinsiz motorcu benim... iki satte kendi kendine olan olayi hocam bana birsürü saatte ögretti... Yarin hemen gidip hocanin anasina avradina küfür edicem..Türkiyede herkes iki saatte ögrendigi seyi sen bana birsürü saatte ögrettin... Hocanin isi bitti.. :P:P

cltrv
21 Ekim 2009, 10:23
ya bende ders falan alayim diyordum.. ne salakmisim.... yarin bizim orda pazar var bi gideyim iki saat..... :queen:

Endurocu01
21 Ekim 2009, 10:46
coq ağzına sağlık,

17 yıldır kullanıyorum hala eksiğim var,demekki kehanet pazar yerindeymiş:silent:

HTBAYDAR
21 Ekim 2009, 11:40
Ciddi eğitim veren bir müesseseden eğitim alırsın, eğitimde sana zaten 500ccye kadar kullandırırlar ve eğitim sonunda kullanışına yorum yaparlar. Zaten eğitim sonunda motora bakışın acayip değişir, çok daha mantıklı seçim yapabilirsin. Hatta tarz konusunda bile düşüncelerin değişebilir ve kısa zamanda sıkılıp değiştirmek isteyeceğin tarz bir makina almazsın... Eğitimler 300-500 Tl civarında genellikle. Motor alıp satarken kaybedeceğinden çok daha az. İzmir için eğitimci öneremiyorum. Ankarada olsaydın Ulusan veya atom karınca önerebilirdim.

mehmetay18
21 Ekim 2009, 11:42
herşey çocuğun pazara doğru kaçmasıyla başladı .... :)

jamiroquai
21 Ekim 2009, 12:02
sagolun beyler fikirleriniz icin.Herkesinde dedigi gibi kucuk motorla baslamak daha doru olacak.pazar yeri olmazsa olmazlarım arasına giridi ama:)

agecu
21 Ekim 2009, 12:24
:) 2 saat dur kalkl olacak iş değilki bu. iki saat dur kalkla kendini tatmin eder. trafik de önüne birisi direksiyon kırınca da dur kalk mı yapacak. öle devirli motorla başlamak hiç akıl işi değil. ben 150 cc ile başladım 4 defa altımdan fıırlattım iki hafta içinde ama sorun bende değil beni adam yerine koymayan araba sürücülerindeydi.

by_001
21 Ekim 2009, 12:38
500 cc lik aleti öğrenmek 2 saatte oluyosa nerde benim hayabusam yaaaa:silent:

500cc cruser ile 1300 cc racing aynımı yha :mrgreen: :mrgreen:

she
21 Ekim 2009, 13:19
Aylardır arkadaşımın scooterıyla trafiğe kapalı ve az trafik olan yerlerde eğitim ve pratik yaptım . Hala kendime güvenipte 250 cc lik bir vitesli motosiklet alamıyorum. Bu yazıdaki cevaplarda 2 saatte durup kalkanmayla sorun olmıyacağını duyunca kendimi kötü hissettim.

askon
21 Ekim 2009, 13:28
insanları bılmeden tanımadan kişiliklerıni ölçmeden 500 lük makınayı nasıl önerıyorsunuz arkadaşlar bu arkadaşımız yarın öbürgun ALLAH korusun kaza yaparsa ne olacak belkı motosıklet zevki sadece göz zevkınden ibarettır deneyımı hıç ama hıç yoktur

asfalt meleği
21 Ekim 2009, 13:47
yahu ben bişi yazmak istemiyorum artık bu topiklere, herkesin kendi aklı var.

Toqi
21 Ekim 2009, 22:16
He valla pazarda dur kalk sora gir 140 la virajla yatır makinayı koy dizini yere dön sonra karşına çıkan kamyona vurmamak için güzel bir frenleme yap hey yavrum benim :queen:

_ferkan_
21 Ekim 2009, 23:24
He valla pazarda dur kalk sora gir 140 la virajla yatır makinayı koy dizini yere dön sonra karşına çıkan kamyona vurmamak için güzel bir frenleme yap hey yavrum benim :queen:

puhahahaaaa :queen::queen::queen:
Hocam sen ne 500 cc 'sinden bahsediyosun.Ben 250 cc ile başladım 2-3 haftadır sürüyorum işi kavradım sayılır ama 250 cc bile yeni başlayan için fazla!!!Bence sen git süperlight 150 cc ile filan başla:cat: