PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : trafik sigortası neleri öder

forumgrk
20 Ekim 2009, 16:30
olay şu ki benim motoru itin biri çiziyor ben de bi arkadaştan trafik sigortası böyle masrafları artık ödüyor gibi bi duyum aldım bilen arkadaşlar şu soruna:rendeer: bi el atabilirlerse sevinirim

chopperb
20 Ekim 2009, 17:55
sen kapalı garaja koy hiç bişey olmaz...

t.madde
20 Ekim 2009, 18:01
trafik sigortası nerdeyse kazanı bile ödemiyo geçen sene belediye otobüsüne çarptım sigorta kapsamına girmiyomuş sigorta eshot'ta öyle demiş mecburen ben ödemek zorunda kaldım

iptaluyelik02
20 Ekim 2009, 18:04
Trafik sigortan senin motorunun çiziğini ödemez.

hayyam19
20 Ekim 2009, 18:12
Trafik sigortası maddi hasarlı kazalarda araç başı onbeşbin tl ve kaza başı otuzbin tl ye kadar ödüyor. Motorundaki çizik hasarını varsa ancak kaskondan beyanlı olarak alabilirsin. Ayrıca Tr poliçeleri belediye otosunü de öder. Ama bekleme süresini ödemez.

purenake
20 Ekim 2009, 18:57
Sigorta şirketleri gerek yasalarla gerek de yaptıkları risk analizi!!! ile kendilerini 10 kere garanti altına alıyorlar.

Devlet de aynı şekilde, bir hata mı yaptılar sen ödüyorsun onların hatalarını düzeltmek için. Aynı şekilde sırf trafik olarak bakmamak lazım, sigorta şirketleri birçok poliçeyi ödememek için türlü taklalar atmakta ve maalesef vatandaş buna karşı korunmasız durumda.

Sonuçta yanlış birşey yok, birisi motoru çizmiş o kişi kaçmamış olsa onun trafik sigortası ödeyecekti, bu durumda arkadaşın tanıdığının trafik sigortası ödeyecek.

sero35
20 Ekim 2009, 18:58
yaptıgın kazada,sen sucluysan karsı tarafın masrafını oder.veya sen haklıysan sen karsı tarafın sıgortasından masrafını karsılarsın.senın dedıgın cızık olayını kasko karsılar.

forumgrk
21 Ekim 2009, 21:38
yeni düzenleme yoksa sizlerin dediği gibi olduğunu biliyorum teşekkrler

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:38 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:37 PM ----------

sen kapalı garaja koy hiç bişey olmaz...

sorumun cevabı bu mu:farao: ayrıyetten gittiğin her yerde kapalı garaj mı arayacaksın:silent::farao: