PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Endişe

RifatKardu
19 Ekim 2009, 11:55
Ailelerimizin yakınlarımızın hatta arkadaşlarımızın bize yaptığı uyarılar hep motor şeytan işidir 2 tekerlekte nasıl gidersiniz ?
Fakat işte olay burda bitmiyor bunun aslı yapılan motor kazaları yapılan kazalarda alkol kullanımı ve dikkatsizlik . :farao:
2 teker dikkat gerektiren bir olay adam sigarasını yakıyor motor kullanıyor sonra 1 gün sonra haber kuryecilik yapan x isimli genç dikkatsizlik sonucu dengesini kaybederek kamyonun altına girdi.
Biz bu motor işini eğer ki yapıyorsak Kask 'ımızı ve dikkatimizi unutmayacağız.
Can sıkıcı olmaya başladı motor kazaları sağ olsun kamyoncu beyler bizi görmüyorlar bize gıcık oluyorlar ama ne olursa olsun Motor Zevktir ! (MT) :rendeer: Lütfen hepimiz motora binerken düğüne gider gibi değilde savaşa gider gibi giyinelim

DeliRRmisFis
19 Ekim 2009, 11:56
eeee bu topiğin ana fikri ne ??? gereksiz olmuş sanki...

RifatKardu
19 Ekim 2009, 11:58
eeee bu topiğin ana fikri ne ??? gereksiz olmuş sanki...

Ana fikri ne biliyor musun bir anlık sinir

cakalaz
19 Ekim 2009, 12:06
Doğru diyorsun Rıfatcım...Alkol cok tehlikeli motor üzerinde... Dikkat etmek lazım :)

kursunes
19 Ekim 2009, 12:15
konu saçma değil ama gereksiz, bilmediğimiz birşey yazsaydın. Madem öyle her uyarı için ayrı topic açalım, kask takın eldiven takın, frenleri kontrol edin, gaza gelmeyin...

Hem dediğin gibi Motor Zevktir, kasksız, korumasız, elinde sigara-cep telefonu varken trafikte motor kullananların zaten bu forumda olduğunu sanmıyorum.
::offtp::

Emrah.ark
19 Ekim 2009, 12:19
konu saçma değil ama gereksiz, bilmediğimiz birşey yazsaydın. Madem öyle her uyarı için ayrı topic açalım, kask takın eldiven takın, frenleri kontrol edin, gaza gelmeyin...

Hem dediğin gibi Motor Zevktir, kasksız, korumasız, elinde sigara-cep telefonu varken trafikte motor kullananların zaten bu forumda olduğunu sanmıyorum.

:cat::cat::cat::cat:

DeliRRmisFis
19 Ekim 2009, 12:20

bu forumda ne apaçiler var bir görsen :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

RifatKardu
19 Ekim 2009, 21:06

Olmaz mı be kursunes :) onlardan Türkiyede öyle bir var ki :) Konu açmam motor kazalarına duyduğum sinir ve motorcunun yanlış tanınması .. Manyak olabiliriz ama güvenlikliyiz :queen:

Levsy
19 Ekim 2009, 21:26
Sevgili Rıfat, açtığın bir başka konuda "babam önce ehliyet diye zırvalıyor" falan demiştin. Şimdi burada söylediklerin ne kadar içten acep ??? Hadi bakalım motorunu aldığında göreceğiz diyeceğim ama nasıl göreceğiz ki dimi :P

okanco
19 Ekim 2009, 21:55
Dosrum son derece haklısın.. Bütün ekipmanları giyimek lazım..

yürekçe
19 Ekim 2009, 22:02
Sevgili Rıfat, açtığın bir başka konuda "babam önce ehliyet diye zırvalıyor" falan demiştin. Şimdi burada söylediklerin ne kadar içten acep ??? Hadi bakalım motorunu aldığında göreceğiz diyeceğim ama nasıl göreceğiz ki dimi :P

yazdığın her şey aleyhind edelil olarak kullanılmaya başlanmış bile :bounce:
ama kendini geliştirmek de çok güzel..

hepimiz bir dönem içinde ham olarak geldik ve zamanla pişiyoruz. durmak yok...:cat:

Levsy
19 Ekim 2009, 22:09
yazdığın her şey aleyhind edelil olarak kullanılmaya başlanmış bile :bounce:

Çatıyorum sadece, gençlerle uğraşmak bazen onlara gaz verir :mrgreen: Bana cevap verseydi aynen senin dediklerini söyleyecektim.

erhdec
19 Ekim 2009, 22:11
Ailelerimizin yakınlarımızın hatta arkadaşlarımızın bize yaptığı uyarılar hep motor şeytan işidir 2 tekerlekte nasıl gidersiniz ?
Fakat işte olay burda bitmiyor bunun aslı yapılan motor kazaları yapılan kazalarda alkol kullanımı ve dikkatsizlik . :farao:
2 teker dikkat gerektiren bir olay adam sigarasını yakıyor motor kullanıyor sonra 1 gün sonra haber kuryecilik yapan x isimli genç dikkatsizlik sonucu dengesini kaybederek kamyonun altına girdi.
Biz bu motor işini eğer ki yapıyorsak Kask 'ımızı ve dikkatimizi unutmayacağız.
Can sıkıcı olmaya başladı motor kazaları sağ olsun kamyoncu beyler bizi görmüyorlar bize gıcık oluyorlar ama ne olursa olsun Motor Zevktir ! (MT) :rendeer: Lütfen hepimiz motora binerken düğüne gider gibi değilde savaşa gider gibi giyinelim

Ben ilk okuduğumda anladığım motor şeytan işidir hatta bununla bitmiyor...... kelimeleri zannedersem tam oturmamış. ama yinede anlayana bişeyler anlatır . zaten diğer yazdıklarında alkol , aşırı sürat dikkatsizlik bunlar yürürken bile tehlikeli. Şimdi gelelim şuna MOTOR şeytan işimidir değilmidir . ilk motorun icadını kim yapmış nasıl yapmış neye benziyormuş muş muş :pr:

navigator55
19 Ekim 2009, 22:18
Yazıya konu olan ve toplumumuzda sıkça kullanılan şeytan işi , şeytan icadı laflarının ana konusu insanların EGO larıdır.Dikkat ederseniz bu cümleleri silah,araba,ve uçak gibi tehlike arzeden her şey için kullanır yurdum insanı..

Kendi egosuna yenik düştüğünü veya esiri olduğunu KABULLENEMEYİP her
bir haltı şeytana yüklemek nedense kolayına gelir ama kendi eşşekliğini bir
türlü kabullenmek istemez.

Görevden dönen binlerce saat uçuş deneyimi olan bir F-16 pilotunun bile
köyü üzerinden geçerken dalıp alçak sürünme geçişi işte EGO sunun ön pla
na çıktığı anlardır.Keza tüpçü,sucu veya pizacının 50 cc lik makinasıyla sizi
taciz etmesi ve buna uymanız da hep ilkellik ve hayvani iç güdülerin dışa
vurumudur.Tabii sonuç genellikle hüsrandır.Cüzdanı şişkin ve sahte dostların gazıyla kendi tarzı ve kabiliyetiyle uyuşmayan makinaları alan çoğu arkadaşları
mız ise motoru değil,MOTOSİKLET onları kullanmaktadır..
Sonuçları ise hepimizce malumdur...