PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hız Tutkusu Ölüm Getirdi

BerKToprak
19 Ekim 2009, 01:56
http://www.nethabercilik.com/images/news/144820.jpg
Muğla’nın Dalaman ilçesinde kullandıkları motosikletle aşırı hız yapan 2 genç, geçirdikleri kazada feci şekilde can verdi.

Edinilen bilgiye göre; Muğla’nın Ortaca ilçesine bağlı Dalyan Beldesi’nde yaşayan Sabri Metin (19) ve Recep Arslan (25) dün akşam saatlerinde motosikletleri ile Dalaman ilçesine gitti. Gece geç saatlere kadar Dalaman’da kalan iki arkadaş, sabah saatlerinde Dalyan’a dönmek üzere Sabri Metin’in kullandığı 48 RN 209 plakalı motosikletle yola çıktı. Alkollü oldukları iddia edilen iki genç, Dalaman şehir merkezinde hızlı bir şekilde ilerlemeye başlarken, Mopak önüne geldikleri sırada Sabi Metin’in kullandığı motosikletin direksiyon hakimiyetini kaybetmesi üzerine yol kenarındaki elektrik direğine çarptı. Çarpışmanın etkisiyle gençlerin sürüklenerek kaldırım taşına çarptıkları öğrenilirken, kask takmayan her iki gençte olay yerinde feci şekilde hayatını kaybetti.

Kaza sonucu olay yerine gelen sağlık ekipleri cesetleri ambulansla Dalaman Devlet Hastanesine kaldırırken, Sabri Metin ve Recep Arslan’ın Cuma günü Dalyan’da toprağa verilecekleri öğrenildi. Kaza ile ilgili soruşturma devam ediyor.

ARKADAŞININ MOTOSİKLET KAZASINDA ÖLDÜYÜNE ŞAHİT OLMUŞTU

Bu arada kazada motosikleti kullanarak hayatını kaybeden Sabri Metin, 20 Ağustos Perşembe günü Dalyan’da meydana gelen motor kazasında çocukluk arkadaşının ölümüne şahit olmuştu. 20 Ağustos Perşembe günü saat 06.30 sıralarında 19 yaşındaki Can Aydın’la aynı işyerinde Çalışan Sabri Metin ayrı ayrı motorlarla işyerinden evlerine gitmek üzere ayrılırken, belde içinde bir süre ilerleyen ikiliden Can Aydın, Şevikoğlu Market önündeki virajda direksiyon hakimiyetini kaybederek orta refüje çarpmış ve hayatını kaybetmişti. Sabri Metin’in şahit olduğu bu kazada yakın arkadaşı Can Aydın kask takmıyordu. Bu olaydan yaklaşık 2 ay sonra da Sabri Metin, hemen hemen aynı şekilde hayatını kaybederken arkadaşı ile kaderi aynı olmuş oldu.

http://www.nethabercilik.com/images/other/hiz-tutkusu-2-arkadasin-sonu-oldu-20091016AY241312-01.jpg

kanucan
19 Ekim 2009, 02:00
nolurdu kask taksalardı yavaş kullansalardı alkol almasalardı hadi onlar öldü peki ya arkada bıraktıkları. insan bari bunu düşünerek yavaş kullanır korumasını giyer yaaa :pr:

m.şanveren
19 Ekim 2009, 02:01
ALLAH ALLAH...

aman yarabbi hiç bir insan ölüsü beni ürkütmüyorda asfalt üstüne yerde yatmış bir şekilde üstü gazetelerle örtülmüş vücudunun birkısmı görünen ölü beni acayip korkutuyo gece uyuyamıyorum resmen...aman kask takalım rehavete kapılıp gaz açmayalım çok daha dikkatli olalım gideceğimiz yere enfazla 10dk fark eder.

CengizhanD
19 Ekim 2009, 02:05
kask takıyor diye dalga geçip , "olum bu motorlara kask mı takılır" diyenlere bu haberi okutmak lazım.Allah taksiratlarını affetsin :(:(:(

Levsy
19 Ekim 2009, 02:05
Ya üzülelim mi, kızalım mı? Hem üzülüp hem kızıyorum gerçi.

Denge gerektiren motosiklet ve dengeyi bozan alkol nasıl bir araya getirilir? Allah akıl fikir versin diyeceğim ama maalesef bunu demek için çok geç. Denilecek tek şey "Allah rahmet eylesin"

frantic
19 Ekim 2009, 02:09
Allah rahmet eylesin gençlere.
Ama kızıyorumda yani.
Şimdi burda olsalar sitede yazıcakları ilk cümle;
Abi biz muğladayız burda kask nedir kimse bilmez kimse takmaz ki.hem bu motorla ben basmıyorum. :farao:

mondial50tt
19 Ekim 2009, 02:13
alkol ve motosiklet :farao:

Levsy
19 Ekim 2009, 02:15
Arkadaşlar sadece kaska takıldınız gene. Yani alkol alsınlar ama kaskı neden takmadılar yahu :P

asfalt meleği
19 Ekim 2009, 02:16
insanın bişi yazası da gelmiyor ki..

onur35
19 Ekim 2009, 02:17
Olan olmuş onlar için artık çok geç ama buradakiler iiçin değil kask takmayı alışkanlık edelim elimiz kaska gitsin her motora binişimizde yanımızda kolumuzda taşımak için değil o kafamızı bizi koruması için bu millet inatla takmamakta ne ceza ne kaza hiç mi korkunuz yok arkanızda hiçmi seveniniz yok ya ne diyim bilemiyorum:pr:

place kıng
19 Ekim 2009, 02:19
allah rahmet eylesin ailesine ve yakınlarına baş sağlığı dilrim

GÖKTAX
19 Ekim 2009, 02:24
Allah Rahmet Eylesin.

hasanpinar0537
19 Ekim 2009, 02:32
alkol kötülüklerin başıdır...
+ motorla birleşince birde kask olmayınca kaçınılmaz son...

Brs.
19 Ekim 2009, 02:42
Allah Rahmet eylesin...

Doru
19 Ekim 2009, 11:32
insanın bişi yazası da gelmiyor ki..

:farao: Doğru söze hacı emmi ne desin. Tabi üzülüyoruz o ayrı. :farao:

ortadadogulu
19 Ekim 2009, 11:43
alkol kötülüklerin başıdır...
+ motorla birleşince birde kask olmayınca kaçınılmaz son...

alkol kötülüklerin başıdır diyoruz lakin bizim arkadaşlarımız da çeşitli buluşmalarda korkusuzca alkol tüketebiliyor. allah vermesin kendi canları değil başkalarının canlarını da tehlikeye sokuyorlar.

Aragorn78
19 Ekim 2009, 11:49
Allah rahmet eylesin , kalanlara sabır versin.
Gerçekten cok uzuldum. Ayrıca Kask takmayı acemilik, tırsaklık, kask takmamayı da , cesurluk, motorun hakkını verme, hava atma için gereklilik olarak gören ilkel zihniyetlere bu ders olur inşallah.
Bu olayda full korumalı olsalardı , üstlerinden bir araç gecmediği için buyuk ihtimalle birkaç kırıkla atlatıcaklarıdı... çok üzücü , çok :(

Bartu35
19 Ekim 2009, 11:49
Allah rahmet eylesin geride kalanlara sabır versin kask taksalarmış keske icim cok kötü oldu ya of kac kez uyarı yapılıyo boşa

DeliRRmisFis
19 Ekim 2009, 11:54
bunlara Allah rahmet eğlemez arkadaşlar...
alkol alıcan, kask takmican, hız yapıcan ve ölücen!!!
Allah bu beyni düşünelim, mantıklı hareket edelim diye vermiş!!!
tek diyeceğim Allah tan masum insanlara zarar vermemişler...

Emrah.ark
19 Ekim 2009, 12:14
bunlara Allah rahmet eğlemez arkadaşlar...
alkol alıcan, kask takmican, hız yapıcan ve ölücen!!!
Allah bu beyni düşünelim, mantıklı hareket edelim diye vermiş!!!
tek diyeceğim Allah tan masum insanlara zarar vermemişler...

:farao::farao::farao:

Kask takmamış olabilirler,alkol almış olabilirler en büyük cezayı zaten kendi kendilerine vermişler..

Ne kadar hatalı olurlarsa olsunlar İnsan evladıdır..Bi Allah rahmet eylesin diyemiyorsan o senin ayıbın..

Hata yapmışlar bedelini ödemişler..Bırak gerisi Allah'a kalsın sen kendine düşeni yap:wiinkk:

Allah Rahmet Eylesin..Ailesine ve yakınlarına sabır versin..

DeliRRmisFis
19 Ekim 2009, 12:18
:farao::farao::farao:

Kask takmamış olabilirler,alkol almış olabilirler en büyük cezayı zaten kendi kendilerine vermişler..

Ne kadar hatalı olurlarsa olsunlar İnsan evladıdır..Bi Allah rahmet eylesin diyemiyorsan o senin ayıbın..

Hata yapmışlar bedelini ödemişler..Bırak gerisi Allah'a kalsın sen kendine düşeni yap:wiinkk:

Allah Rahmet Eylesin..Ailesine ve yakınlarına sabır versin..

anneme diyorumki,
Ana ben ölüm makinesi kullanıyorum 600rr, eğer yolda taksi otobüs bişey carpıp öldürürse, benim ardımdan üzül, ağıt yak...
aama yooook,
ben alkolllüyken bir araca çarpmış ve ölmüşsem helede arkamda bir artcınında hayatına mal olmuşsam, hic üzülme "dünya bir pislikten kurtuldu" de diyorum..

kendime bu özeleştiriyi yaparken, bu topicteki konuya musama gösteremicem kusura bakma...

Emrah.ark
19 Ekim 2009, 12:24
anneme diyorumki,
Ana ben ölüm makinesi kullanıyorum 600rr, eğer yolda taksi otobüs bişey carpıp öldürürse, benim ardımdan üzül, ağıt yak...
aama yooook,
ben alkolllüyken bir araca çarpmış ve ölmüşsem helede arkamda bir artcınında hayatına mal olmuşsam, hic üzülme "dünya bir pislikten kurtuldu" de diyorum..

kendime bu özeleştiriyi yaparken, bu topicteki konuya musama gösteremicem kusura bakma...

Demek istediğim musammayla ilgili bişey değil göster veya gösterme..:wiinkk:
Ama bana göre böyle konularda ya Allah rahmet eylesin der kendi fikrini söyler geçersin yada bişey yazmaz sessiz kalırsın..Senin yorumun biraz farklı olmuş onu söylemek istedim:wiinkk:

by_001
19 Ekim 2009, 12:30
alkol ve motorr..acımıyorum ben bu insanlara,teşekkürler yamaha :rendeer:

gazman
19 Ekim 2009, 12:49
Arkadaşlar sadece kaska takıldınız gene. Yani alkol alsınlar ama kaskı neden takmadılar yahu :P
yanii sizde bu zihniyetteyseniz..pess...baska birsey demiyorum lafa bak alkol alsinlar...arkadasimm..kaski tak istersen 2 tane ust uste tak ama 150 km hizla carpsan bi yere hic birsey kurtaramaz sizi..

Levsy
19 Ekim 2009, 13:03
yanii sizde bu zihniyetteyseniz..pess...baska birsey demiyorum lafa bak alkol alsinlar...arkadasimm..kaski tak istersen 2 tane ust uste tak ama 150 km hizla carpsan bi yere hic birsey kurtaramaz sizi..

Okuduğunuzu tam anlamadan kimseye çatmayınız :farao: Demek istediğim o mu bir tekrar değerlendirin mesajı.

Kaksk takılmamasını eleştiriyorsunuz ama alkol alınmasına birşey dememişsiniz demek istiyorum. O mesajın 2 üstündeki mesajımı da okuyunuz.

Luxor
19 Ekim 2009, 13:03
Allah rahmet eylesin, lütfen düzgün motosiklet kullanın
kendinizi düşünmüyorsanız bile sevenlerinizi düşünün...

agecu
19 Ekim 2009, 13:04
Allah rahmet eylesin. kalanlara sabır eylesin. Kask takmayan tas kafalılar da bu haberi bir kez daha okusun.

ümmet perkitan
19 Ekim 2009, 13:07
:pr::pr::pr::pr::pr::pr::pr::farao::farao::farao:a llah,ailelerine yakınlarına geride kalanlara dayanma gücü ve sabır versin

gazman
19 Ekim 2009, 13:42
Okuduğunuzu tam anlamadan kimseye çatmayınız :farao: Demek istediğim o mu bir tekrar değerlendirin mesajı.

Kaksk takılmamasını eleştiriyorsunuz ama alkol alınmasına birşey dememişsiniz demek istiyorum. O mesajın 2 üstündeki mesajımı da okuyunuz.pardon..bende ayni kanidayim herkes bir kasktir gidiyor..alkol alinca kimsenin bisey dedigi yok..

alpayyuce
19 Ekim 2009, 14:01
Nediyeli allah rehmet etsin ,amma arkadaşım allah akıl fikir vermiş kask takmadın hadi neyse dedik ,alkol aldın ,az iç ; hadi içtin diyelim motora niye biniyorsun be adam. ayılanakadar git bankta yat. rezillik nedenir buna başka...

Arkadaşlar ben hem sitede yeniyim hem motorda fakat 15 16 yıl araba kullandım ve arabada dahil olmak üzere hızlı gitmenin hiç zaman kazandırdığını görmedim, taş çatlasın yarım saat kazandırır nolur yavaş.

Kask koruma falan boş işler hız yapmayın dikkatli olun yeter,
kask sadece kafanızı korur hızlı giderken düştün kafan değilde vücudun çarptı kafandan aşşağısı o ivmeye dayanırmı sanıyorsunuz intden acın bakın kask takıpta vücudu parcalana ve hakkı rahmetine kuvuşan ganiyle.

Ölmemek ve tutkularımızı yaşaya bilmek için kurbanınız oluyum YAVAş

Endurocu01
19 Ekim 2009, 14:06
bir insan ne yaparsa kendi kendine yapar,kimse kimseye zorla bişey yaptıramaz,sonucuna da katlanmak zorunda,
ölüm gelmişse kapıya,kask alkol,koruma onlar bahanesi olacak,

allah geride kalanlara sabır versin

Akileos
19 Ekim 2009, 14:09
allah rahmet eylesin..

ReBeR
19 Ekim 2009, 14:11
yazık allah rahmet eylesin. gerizekalı bir yeğenim var. ybr125i var. kask takmıyor ki bunu övünerek söylüyor aynalar yok. kaçkere uyardım ama babasında iş yok. birde bana utanmadan, 10 km yere gidecem kask mont vs giyiyosun diye dalga geçiyor. onun da sonu bu hadi allah korusun!

NAYSS
19 Ekim 2009, 14:13
Allah rahmet eylesınde.motor kullanan adam ne dıye içer be kardesim.bile bile ölüme gitmektir.iiçme demıyorum ama içiyosanda motor kullanma.

plus_minus
19 Ekim 2009, 14:18
Allah rahmet etsin..kalanlarada sabırlar..

http://www.motosiklet.net/forum/1826757-post40.html

üstteki topikte anlattıklarıma canlı örnek :((

tanıdığım 2 kişi bu şekilde öldü.biri iş icabı motor kullanıyordu.kask takmıyordu.(hiçbiri takmıyor.pideci,sucu,kebapçı).diğeride kask kullanmazdı.caddede turlayacak,hava atacak!!

motor tutkusu bir hastalık ve tedavisi yoktur.o yüzden hasta olmanında kuralları var.600 cc ile başlamak,hatta kendini bilirsen 1000 cc ile başlamayı uygun görenler,yanlış içinde.bakın avrupanın kültürünü almayabiliriz ama koydukları kurallar doğru vede toplum için yararlı.

siz ne kadar usta olsanızda,taksinin biri ani u dönüşü yapabilir.burda tecrübe hayat kurtarabilir.

neyse,uzattım..bana göre tecrübe kazanmadan yüksek cc aile efradını üzer