PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çok İstadim ama bir Motorum olmadı...bu gidişlede olmayacak..

normancı
19 Ekim 2009, 01:31
slm arkadaşlar bir motorum olsun diye çok istedim ama bir türlü elimize para geçmiyorki motor alalım..

Osbourne
19 Ekim 2009, 01:40
Canım arkadaşım benim..
Merak etme..İçinde motosiklet tutkusu olduğu sürece elbet bir gün sende sahip olacaksın bir demir küheylana..

Çok güzel bir paylaşımda bulunmuşsun..Ben duygusal bir adamım vallahi çok etkilendim bu başlığı görünce..

CengizhanD
19 Ekim 2009, 01:45
motor işi ne yazık ki bütçe işi :( Türkiye şartlarında bir araca sahip olmak çok zor , ayrıca motosiklet pahalı bir hobi yada merak diyelim.çünkü motosiklet alınca bitmiyor iş bir sürü aksesuar ve koruma ekipmanı bir yerde zaruri ihtiyaç oluyor.

umarım Allah sana gönlündeki motoru nasip eder.

m.şanveren
19 Ekim 2009, 02:09
slm arkadaşlar bir motorum olsun diye çok istedim ama bir türlü elimize para geçmiyorki motor alalım..

arkadaşım hiç kendini üzme bak emin ol insan oğlu mantıklı olmak suretiyle istediği herşeye kavuşma özelliğiyle donatılmıştır inancını sakın yitirme her zaman dua et yanlız sadece dua ile olmuyor alah san akılda vermiş birde cüzi irade yani sana para kazanacak kadar akıl vermişonu sana nerde kazanacağını hepsini ayarlamış sende kazanmışsın allahın isteğiyle amma dedimya cüzi iradene karış mamış yani kazandığın parayı nereye harcıcana karışmıyor burdada iş sende bitiyor ister r gecede yersin ister biriktiriri az çok demeden burası çok önemli(az çok demeden)biriktiricen asla pes etmiceksin hesabını yaparsın oooooo daha 2 sene var omotorun parasını biriktirmeye dersin pes edersin mesela...şöyle düşün 2 sene önce biriktirmeye başlasaydın şimdi motora sahipdin.demekki günler akıp geçiyo aklını kullanıcan yelkenlerini rüzgara iyi ayarlıcaksın tevekkeli olucaksın inancını asla ama asla yitirmiceksin benim bir hedefim var diceksin bak gör olucak emin ol olucak...

Levsy
19 Ekim 2009, 02:09
Ta 13 ay önce açtığım şu konuya gelen cevapları oku ve ümidini kesme :)

Ne zaman hayal etmeye başladınız, ne zaman kavuştunuz? (http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/50866-ne-zaman-hayal-etmeye-basladiniz-ne-zaman-kavustunuz.html)

kanucan
19 Ekim 2009, 02:15
çok iyi anlıyorum seni hocam ehliyete az kaldı arkadaşın arkasında gitmekten bıktım şöyle bıktım kendimi yük hissediyorum oda rahatsız oluyo çünkü benim canımın sorumluluğu onda insan ister istemez rahatsız olur.bir gün olucak umudumu kaybetmiyorum :)

TORAMAN
20 Ekim 2009, 02:11

Ümidini yitirme ne zaman ne olacağı belli olmaz normancı kardeşim.:)

Allah birgün inşallah seninde gönlüne göre verir.:cat:

Akileos
20 Ekim 2009, 02:15
kurtlar vadisinde ömer baba diyorya ..kedi gibi olacan..gözünü kırpmadan sabredecen..birgün mutlaka olur....:)

snaken
20 Ekim 2009, 02:22
muhakkak bilirsin tabi ama demeden duramam 2 el çinlilerden başla benim ilk aldıgım motorun sadece motoru çalışıyordu kornası bile yoktu şükür şimdi taksitle aldık bi çinli

asfalt meleği
20 Ekim 2009, 03:17
hiç birimiz dünyaya iner inmez altımızda motosikleti bulmadık, parayla satın alabileceğin hiç bir şey için üzülme. gün geliyor sahip oluyor insan.

kuyucadısı
20 Ekim 2009, 03:35
damdan düşenin halini anca damdan düşen anlar... burda senin gibi benim gibi yıllarca hayalini kurduktan sonra motosiklet sahibi olmuş yada hala olamamış okadar çok kişi varki.
senin inan çok iyi anlıyorum. ama sabır lazım Allah herşeyin hayırlısını nasip etsin. umudunu yitirme

iptaluyelik02
20 Ekim 2009, 09:22
beklentilerini bütçenden yüksek tutarsan zorlanırsın.
Ben mobylette e binmekten utanmam,bir başkası illa BMW diye hayal kurar,daha azına razı olmaz.

askon
20 Ekim 2009, 10:27
olur olur bır gun mutlak olur mobılet te olsa motor motordur elınde olan ımkanlarınla gayretlı olmaya calışmalısın malesef kolay para kazanılmıyor fakat bır bıneğimiz olsun düşüncesınden yola cıkabılırsın gerisi zamanla gelır

asfalt meleği
20 Ekim 2009, 10:29
beklentilerini bütçenden yüksek tutarsan zorlanırsın.
Ben mobylette e binmekten utanmam,bir başkası illa BMW diye hayal kurar,daha azına razı olmaz.

oldukça doğru.. en azından benim için.

yusuf_tb5cks
20 Ekim 2009, 10:50
Yolumun üzerindeki turuncu jantlı MZ'e bakarak,ümitsizce "bir gün böyle bir motora sahip olabilirmiyim" diye iç geçirişim dün gibi. Yaklaşık 3 ay öncesine kadar bir tane Bir tane ZX9 R, bir tane, Honda NX 650 Dominatör, Bir tane Yamaha WR 426 profesyonel cross, bir tane ise Honda CGL 125 şehiriçi makinam oldu. Yakın bir zamanda ise ev almak üzere Honda CGL 125 hariç hepsini sattım. Yani diyeceğim o ki insan çok isterse oluyor, hemde hayal ettiğinden çok fazlası.

korkut 250
20 Ekim 2009, 11:09
Karamsar olma bende senin gibi derdim ALLAH cc şükür bak şimdi oldu .Karamsar olma iste muhakkak olur.:cat:

CAPANORD
20 Ekim 2009, 11:13
kıskanma ne olur çalış seninde olur.....:pr:

BerKToprak
20 Ekim 2009, 11:29
Arkadaşlar konuyla alakasız belki ama akılma takıldı Acaba bu motor çalanların maddi durumları kötü ve alım gücü olmadıklarındanmı motor çalıyorlar. hani kardeşimiz burda duygularını dile getirmiş ya dile getirmeyenler motora sahip olmak için çalma yolunamı gidiyo? Topik sahibi kardeşimiz bu dediğimi üstüne alınmasın :rendeer:

baran06
20 Ekim 2009, 14:28
olACAK ABİ BAŞKA YOLU YOK.LAPTOPUMU SATIYORUM SAATİMİ SATIYORUM ELBİSELERİMİ SATIYORUM.NE VAR NE YOK SATIYORUM.HERKESE İNAT OLACAK.

cagatay_hepsen
20 Ekim 2009, 15:13
inşallah olur arkadaşım sana inanıyorum sen bişeyler yapıp motor sahibi olacaksın:cat:

romeomustdie
20 Ekim 2009, 15:20
Hayırlısı olsun kardeşim, belki onun da bir sebebi vardır.

okanco
20 Ekim 2009, 15:22
Yaz aylarında çalışarak para kazanabilrisin.. Biriktirerek 2. el güzel bir motosiklet alırsın kendine ;)

by_dengesiz
20 Ekim 2009, 15:30
arkadaşım hiç kendini üzme bak emin ol insan oğlu mantıklı olmak suretiyle istediği herşeye kavuşma özelliğiyle donatılmıştır inancını sakın yitirme her zaman dua et yanlız sadece dua ile olmuyor alah san akılda vermiş birde cüzi irade yani sana para kazanacak kadar akıl vermişonu sana nerde kazanacağını hepsini ayarlamış sende kazanmışsın allahın isteğiyle amma dedimya cüzi iradene karış mamış yani kazandığın parayı nereye harcıcana karışmıyor burdada iş sende bitiyor ister r gecede yersin ister biriktiriri az çok demeden burası çok önemli(az çok demeden)biriktiricen asla pes etmiceksin hesabını yaparsın oooooo daha 2 sene var omotorun parasını biriktirmeye dersin pes edersin mesela...şöyle düşün 2 sene önce biriktirmeye başlasaydın şimdi motora sahipdin.demekki günler akıp geçiyo aklını kullanıcan yelkenlerini rüzgara iyi ayarlıcaksın tevekkeli olucaksın inancını asla ama asla yitirmiceksin benim bir hedefim var diceksin bak gör olucak emin ol olucak...

aynen katılıyorum sana bu işler sabır ve para işi,ben ilk makinaya bindiğim zaman 11 yaşındaydım.o da 103 star eskiler bilir,,22 yaşında motor sahibi olabildim ama üzülme hayat uzun insallah alırsın bi motor
o değilde dragstar kardeşim senin motora hasta oldum ben yaaaaaaaaa:rendeer:

yürekçe
20 Ekim 2009, 15:37
ben tam 10 sene ara verip bekledim... Allah sonunda az biraz verdi ve ben şükrettim...

ararken şükret
bulunca paylaş...

ünlümotor
20 Ekim 2009, 15:59
inş bir gün olur bu arada savaş kayan abimede katılıyorum

sularseller
20 Ekim 2009, 16:21
Bundan 2 sene öncesine senden daha karamsardım daha kötüydüm sadece motor değil hayatta hiç birşey elde edemiyeceğimi düşünüyordum. Allah yardımcın oluyor işine gücüne bak çalış biraz sabret illaki olacak bir gün istediğin.

05mert05
20 Ekim 2009, 16:52
allah gönlüne göre motor versin ağa

tigermbz
20 Ekim 2009, 17:10
motosikleti kısmında cup yazıyor