PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İlk defa yolda kaldım,sorunlar hakkında görüşleriniz

kayazaki
18 Ekim 2009, 23:34
Arkadaşlar 2007 den bu yana kanuni rokko 150 kullanıyorum.Bugün her zamanki gibi motoru iyice yıkayıp ışıldattım pazar gezisi için.Akşama kadar gezdim sorun yok.Evin önüne park edip,2 saat kadar sonra bakkala gitmek istedim alarmdaki kontak açma düğmesine 2 kez bastım (otomatik çalıştırma değil,2 kez basınca kontağı açıyor) hiçbir faaliyet yok farlar göstergeler yanmadı.anahtarı taktım kontağa çevirdim yine bişey yok.Ayak marşını kullandım, aldım alalı 3.kez.Motor çalıştı ve farlarda yandı.
Bakkaldan sonra yine kontağı çevirdim bişey yok.Ayak marşına yüklendim çalışmıyorda.İtekleye itekleye eve kadar geldim.Hep o beni taşımıştı oysa.Evin önünde baya uğraştım çalıştı.Sorun ne acaba? Sigorta atmış olabilirmi? birde düşük hızda mesela kalkış ve sonrası çok yavaşken gaz verince dizel motor gibi bir ses geliyor.Traktör sesi gibide diyebiliriz çok sesli değilde.Kısa bir süre üşük hızda yapıyor bunu.Orta sehpa ile alakası olabilirmi servis ondandır demişti.Yada ilk hareket dişlisinden kaynaklanırmı?Ondan şüphelendim.Hızlanınca bişey yok.14500 kmdeyim.

Birde Foto Koyalım nedir bu motor diyenler varsa :)

http://img98.imageshack.us/img98/4528/15082009026.jpg

Volkan Serezli
19 Ekim 2009, 00:58
buyk ihtmalle sgortadır
açıp bakablrsin yani

Akileos
19 Ekim 2009, 01:03
buyk ihtmalle sgortadır
açıp bakablrsin yani

sigorta olsa nasıl çalışıcak hacıı..değiştirmediğin sürece çalışmaz...

evin önune gelince çalıştı diyo..baş ka bişeydir...karbürator olabilir bu ji olabilir..bunlara bi bak bence..

mertka
19 Ekim 2009, 01:06
usta benzindende olabilir benzin aldığın yeri değiştirdinmi

kayazaki
19 Ekim 2009, 02:04
benzinle alakası yok.Kontağı çevirince farlar filan yanmıyo korna çalmıyo.ayaktan çalıştırırsam farlar yanıyo.

CengizhanD
19 Ekim 2009, 02:08
marşla alakalı bir durum olabilir mi ? yada akü mü bitti acaba ayaktan çalışıyorsa sorun oralarda bir yerde sanırım.

BerKToprak
19 Ekim 2009, 02:11
Bujini kontrol et kardeşim motoru yıkadığına göre bujilere su kaçıp yakmış olmalı. :cat:

c@n
19 Ekim 2009, 02:21
motor beyni yanmış olma riski %80 lerde ön farı sökünce görüceksin oo parca %80 yanık çıkıcak oo çıkmaz ise selenin altındaki diğer ufak beyinden çıkıcak

kayazaki
19 Ekim 2009, 11:53
Az önce servisten geldim 5 dk da hallettik. Sigorta atmış.Motorun heryerine su sıkarım hep ama sorun çıkmazdı.Kablolardan birine su gelmiş galiba. Aynı şeyle karşılaşan olursa aklında olsun diye yazıyorum. Baştada yazmış ondan şüphelenmiştim.Servis direk sigortaya baktı.

DeliRRmisFis
19 Ekim 2009, 11:57
rokko lolipop değilmi abi? trafikte ne işi var ??? :D:D:D:D:D

kayazaki
19 Ekim 2009, 11:59
evet fotoğraftanda anlaşıldığı gibi lolipop,üstüne motor görünümü versin diye kasa taktırdım :)

DeliRRmisFis
19 Ekim 2009, 12:03
tekerlekleri lolipoptanmış googleden araştırdım :P:P:P:P:P

mete_han
19 Ekim 2009, 12:22
Bugün her zamanki gibi motoru iyice yıkayıp ışıldattım ]

bence su nedeniyle oldu bu sorun...

kayazaki
19 Ekim 2009, 12:41
bence su nedeniyle oldu bu sorun...

evet sigortayı değiştirdik düzeldi.Sigorta atmış.Daha önceden her 2 günde bir heryerine su tutarak yıkardım böyle bir sorun olmazdı.Tek basışta çalıştırırdım.

by_001
19 Ekim 2009, 12:44
benzinle alakası yok.Kontağı çevirince farlar filan yanmıyo korna çalmıyo.ayaktan çalıştırırsam farlar yanıyo.

aynı sorunu bende yaşadım,

sigortadan çıktı problem,sigorta değişti sorun bitti..:cat: