PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : scooter'dan vitesliye geçiş yardım

darnglove
18 Ekim 2009, 16:50
herkese selamlar ,
ehliyetimi ilk aldığımda 3-4 kez vitesli motor kullanmıştım tecrübem sadece bundan ibaret ama zorlanmamıştım
daha sonra 1 sene kadar suzuki burgman 400 cc lik kullandım herhangi bir zorluk yaşamadım.sorum ise şudur ; şimdi yamaha fz600 almak istiyorum ama daha önceden biraz vitesli tecrübesi edinmek istiyorum çevremde motor kullanan pek kimse yok bana ne yapmamı önerirsiniz direk olarak 600 cc viteslide zorlanır mıyım ?

vitesli motor için kurs veren yerler var mıdır yardımcı olur musunuz lütfen ?

avare rulman
18 Ekim 2009, 16:55
herkese selamlar ,
ehliyetimi ilk aldığımda 3-4 kez vitesli motor kullanmıştım tecrübem sadece bundan ibaret ama zorlanmamıştım
daha sonra 1 sene kadar suzuki burgman 400 cc lik kullandım herhangi bir zorluk yaşamadım.sorum ise şudur ; şimdi yamaha fz600 almak istiyorum ama daha önceden biraz vitesli tecrübesi edinmek istiyorum çevremde motor kullanan pek kimse yok bana ne yapmamı önerirsiniz direk olarak 600 cc viteslide zorlanır mıyım ?

vitesli motor için kurs veren yerler var mıdır yardımcı olur musunuz lütfen ?

zorlanacağınızı sanmıyorum. 400'lük burgman kullanan sürücü, 600 cc vitesli motosiklette sadece ilk üç gün biraz yabancılık çeker. 4. gün herşey yoluna girer. laf arasında bence o büyüklükte bir scooter kullanmak, 600 cc normal tip motosiklet kullanmaktan çok daha zor. ikincisi her zaman daha fazla kontrol hissi verir.

ilk defa vitesli motosiklete geçecek sürücüler genelde çok kaygılı oluyorlar. fakat birkaç gün sonra boşuna endişelendiklerini anlıyorlar.

darnglove
18 Ekim 2009, 17:13
peki vitesli motor dersleri veren yer var mı acaba 2-3 ders alsam diye düşündüm ne dersiniz ?

Osbourne
18 Ekim 2009, 17:31
Senin yaşadığın durumları bende yaşadım..Hiç merak etme..Kafasında bir sürü sru işareti oluyor insanın acaba becerebilirmiyim vs. diye ama inan ki 1-2 günde alışacaksın..

Ben scooterdan sonra vitesliye geçtiğimde 600 km sonra aynı gün içinde İstanbul'dan Edirne'ye gidip gelmiştim :)

Motosiklet eğitimi için;
http://www.honda.com.tr/motosiklet/learning_center.htm

ve

BWM Rider Academy var.

darnglove
18 Ekim 2009, 18:48
tşk ederim , fiyatlar oldukça uçuk geldi bana inş motoru alınca zorluk çekmem

Emrah.ark
18 Ekim 2009, 19:33
Bence pek yabancılık çekmessiniz .. ben arkadaşımın chooper'ını kullandıqımda sadece stop ederken scooter gibi zannettiğimden dolayı debriyajdan birden elimi çekerek stop ettiriyorum..Yoksa ona nazaran normal sürüşte daha çok zevk veriyor tabi benim gibi debriyajıda unutmamak gerekli:mrgreen:

kaaha
18 Ekim 2009, 22:40
Arkadaşım bende uzun süre scooter kullandıktan sonra 3 hafta önce vitesli motor aldım. Scooter kullanmaya hiç benzemiyor ama 2-3 günde kullanabilecek kadar alışıyorsun.
Tam manasıyla alışman biraz uzun sürebilir. Onun için alışıncaya kadar sakin yollarda ve fazla sürat yapmadan kullanmanı öneririm.

tnagas
18 Ekim 2009, 22:49
bende keeway arn 125 vardı 12bin km gibi kullandım ilk motorumdu sonradan gsr 600 aldım ilk aldıgımda bakıyordm ama üstüne bindikten sonra alışıyorsun yeterki kendini bil ben bindim gidiyorum diyip basma virajlara durma mesafesi ve buna benzer cok sey var scooterdan değişik vitesli motor hız yapmadan kendini alıştırmanı tavsiye ederim hayırlı olsn

Ramazan Can
18 Ekim 2009, 22:57
250 cc bir motor kullanmanı tavsiye ederim....

Şenonar
18 Ekim 2009, 23:48
araba kullanıyorsan hiç bir yabacılık çekmezsin :cat: 3 günle iş tamam :wiinkk: